Viorel Catarama renunta la candidatura la prezidentiale. Omul de afaceri il sustine pe Cristian Diaconescu

de A.C.     HotNews.ro
Marţi, 19 august 2014, 14:52 Actualitate | Politic


Omul de afaceri Viorel Catarama a anuntat, marti, intr-o conferinta de presa, ca renunta la candidatura la prezidentiale. "Renunt la candidatura la functia de presedinte al Romaniei si imi dau sprijinul domnului Cristian Diaconescu", a spus Catarama, relateaza Agerpres.

"Cer tuturor celor care pana astazi au fost alaturi de mine sa creada in continuare in ideile pe care le-am promovat si sa sprijine in continuare candidatura la Presedintie a domnului Cristian Diaconescu", a spus Catarama, la sediul Fundatiei Miscarea Populara din Calea Grivitei.

Acesta a amintit ca si-a lansat candidatura la Presedintie pe ideea ca partidele politice sunt structuri mafiote.

"Eu mi-am lansat campania electorala pe ideea ca toate partidele din Romania sunt structuri mafiote, cel mai bine organizate si consolidate, si care au ca principal obiectiv al existentei furtul din banul public. Atat timp cat domnul Diaconescu era intr-un astfel de partid politic, nu am putut sa gasim o colaborare corecta. Astazi, cand domnul Diaconescu a ajuns la concluzia ca si Partidul Miscarea Populara este un astfel de partid - desi este tanar pe scena politica, a facut pasi mari in directia transformarii intr-o structura mafiota asa cum sunt toate partidele politice -, si si-a dat demisia din acest partid si candideaza ca independent, am convenit sa preia ideile principale din programul meu, iar eu il voi sustine cu toate puterile mele pentru a duce la indeplinire acest program", a aratat omul de afaceri.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3406 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    Catarama e inca liber? (Marţi, 19 august 2014, 14:59)

    Matrafirefox [utilizator]

    Uau, n-am mai auzit numele asta de ani de zile...
    • -3 (5 voturi)    
      nasol (Marţi, 19 august 2014, 15:40)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      daca tu nu mai candidezi, io nu mai am de ce sa votez. Erai speranta tinerei generatii
      • +1 (1 vot)    
        Numai minusuri (Marţi, 19 august 2014, 16:47)

        VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Dar clar era o gluma :)))
        • 0 (0 voturi)    
          am remarcat (Miercuri, 20 august 2014, 3:16)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui VictorS

          Am si facut o solicitare pentru cei care se bucura ca's cititi, dar nu se intreaba cine la face ratingul :D
      • 0 (2 voturi)    
        mda (Marţi, 19 august 2014, 18:04)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        rog hotniuz sa puna la dipozitie culori speciale pentru ironie. Calitatea si putirinta unor cititori necesita acest lucru.
  • +3 (3 voturi)    
    de parca te-ar fi votat cineva (Marţi, 19 august 2014, 16:01)

    sachei [utilizator]

    ce le place astora sa se bage in seama singuri
    • +1 (1 vot)    
      Ce-o fi fumat? (Marţi, 19 august 2014, 16:48)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui sachei

      Catarama si etnobotanicele, episodul ciupercile halucinogene...
  • +1 (1 vot)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 19 august 2014, 16:48)

    [anonim]

  • +2 (2 voturi)    
    Gest admirabil (Marţi, 19 august 2014, 17:11)

    ipolitic [utilizator]

    Cuprinși de remușcări, vor urma Udrea, Johannis și în final Ponta.
  • +2 (2 voturi)    
    Securistii (Marţi, 19 august 2014, 18:45)

    rutger [utilizator]

    de bine strang randurile ? Aripioara mai bogata vrea si ea la ciolanel ? Daca lasa 80% la bobor si restu' la ei, apoi sa le dam votu' ! Dar sa dea in scris cu semnatura olografa si pe numele real !! Hai noroc si la mai mare !
    • 0 (0 voturi)    
      La ciolanel sunt de mult, acum sunt la ordin (Marţi, 19 august 2014, 22:53)

      dbdb [utilizator] i-a raspuns lui rutger

      sa ratuteasca electoratul, pana nu mai pricepe nimic.
  • 0 (0 voturi)    
    dom'le (Miercuri, 20 august 2014, 11:03)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    ce inseamna sa zambesti frumos la toata lumea !
    Iti gasesti mereu pe cineva sa-ti ofere un loc caldut!
  • 0 (0 voturi)    
    Dar ce are cu Diaconescu ? (Miercuri, 20 august 2014, 14:00)

    ploiesteanu [utilizator]

    I-a făcut ceva omul ăsta ca să fie băgat în troaca Cataramă ? Uite un mod subtil să te răzbuni pe dușmani.