Mihnea Costoiu, despre lansarea candidaturii lui Victor Ponta in mijlocul catastrofei inundatiilor: "Apa la romani se spune ca aduce noroc la un eveniment si eu cred ca va aduce noroc si premierului si PSD"

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 30 iulie 2014, 12:42 Actualitate | Politic


Mihnea Costoiu
Foto: captura Digi24
Ministru delegat pentru Invatamant Superior, Mihnea Costoiu, a declarat pentru Digi24, referindu-se la lansarea candidaturii la presedintie a premierului Victor Ponta marti, pe fondul inundatiilor grave care au afectat sudul tarii, ca "apa la romani aduce noroc la un eveniment", considerand ca ii va aduce noroc atat premierului cat si partidului.

Intrebat cum comenteaza lansarea candidaturii lui Victor Ponta in mijlocul catastrofei inundatiilor, Mihnea Costoiu a raspuns:

"Apa la romani se spune ca aduce noroc la un eveniment si eu cred ca va aduce noroc si premierului si PSD".

Victor Ponta si-a anuntat marti la Consiliul National PSD de la Craiova candidatura la prezidentialele din noiembrie, in mijlocul unei controverse majore despre responsabilitatea pentru victimele inundatiilor din Gorj, Olt si Arges, dar PSD a ales sa ignore cererile de aminare a festivitatii de la Craiova, in ciuda celor doua victime ale apelor.

Consiliul National a votat in unanimitate rezolutia prin care Ponta sa fie desemnat oficial candidat al PSD intr-o zi marcata de inundatiile din judetele Gorj, Olt si Arges. Sedinta PSD a reunit circa 5.000 de social-democrati si s-a desfasurat sub sloganul "Romania puternica - schimbare pana la capat".

Ponta si Liviu Dragnea au venit la Craiova dupa inceperea lucrarilor, pentru ca erau in vizita in localitatile inundate.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5020 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    Vai! (Miercuri, 30 iulie 2014, 12:45)

    dandra [utilizator]

    Baietelul asta a fumat ceva inainte sa declare asa ceva sau este doar idiot?
    Apa e buna, dar prea multa te poate omori.
    • +9 (9 voturi)    
      Canditatura lui Ponta a inundat mintile ministri.. (Miercuri, 30 iulie 2014, 13:12)

      EU-74-RON [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      ..lor PSD.
      Dragnea: sa fie inchise scolile(in plina vacanta), Oprea:au murit aproximativ 2 oameni, DPana a comis-o si ea, Costoiu..cred ca i-a intrat apa-n urechi..
      • +2 (2 voturi)    
        ponta (Miercuri, 30 iulie 2014, 15:06)

        MihailNica [anonim] i-a raspuns lui EU-74-RON

        „Sunt foarte încărcat pozitiv pentru că am fost cu Victor Ponta în câteva comune afectate de inundaţii”,
    • +7 (7 voturi)    
      A..da..DPana: (Miercuri, 30 iulie 2014, 13:15)

      EU-74-RON [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      "Nici inundatiile nu su mai sunt ce-au fost"
    • +5 (5 voturi)    
      logica de fier (Miercuri, 30 iulie 2014, 13:26)

      Inuka [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Pai alta zicatoare spune si ca cioburile aduc noroc.
      In aceasta ordine de idei pesedista, nu putem decat sa ii uram prim-sinistrului ViVi un accident de masina sau elicopter (dupa caz), cu spargerea tuturor geamurilor, ca sa fie sigur ca ajunge la Cotroceni din primul tur!
    • +2 (2 voturi)    
      e doar idiot (Miercuri, 30 iulie 2014, 16:19)

      urob [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Hotomanii astia ( cum sint majoritatea asa zisilor nostri "politicieni") nu le pasa decat sa ajunga la putere ca sa-si imparta prada.Sa aiba ei noroc , si partidul ,mon cher ...Si prostanii sa sa plateasca la timp impozitele.
  • +13 (13 voturi)    
    trist (Miercuri, 30 iulie 2014, 12:47)

    EMC2*2/2#@4 [utilizator]

    foarte trist... necazul multora, fericirea catorva (in cazu asta... PSD)
  • +15 (15 voturi)    
    un... (Miercuri, 30 iulie 2014, 12:52)

    cristi_an [utilizator]

    do-bitoc!
  • +10 (10 voturi)    
    Apa aduce noroc? (Miercuri, 30 iulie 2014, 12:54)

    Supravietiutorul [utilizator]

    Cand te ia valul, ajungi sa spui ca apa aduce noroc!
    Dar, cu o singura conditie: sa poti veni cu un proiect de tara, adica ce nu a avut timp de 25 de ani Romania!
    • +2 (2 voturi)    
      Norocul trage la proști. (Miercuri, 30 iulie 2014, 15:48)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Supravietiutorul

      La cei cu ceva în cap trage ghinionul. Trebuie să existe un echilibru, nu?
  • +10 (12 voturi)    
    noroc (Miercuri, 30 iulie 2014, 12:58)

    gechi [utilizator]

    mda, mai ales celor aproximativ doi romani morti le-a adus noroc cu carul. O vacanta eterna in rai, all inclusive. Ceea ce-i dorim si premierului, doar ca el va fi primit doar intr-o zona ceva mai fierbinte.
  • +5 (7 voturi)    
    Gogu (Miercuri, 30 iulie 2014, 13:11)

    mgu [utilizator]

    Se putea sa-i aduca noroc plagiatorului-mincinos doar ca atunci cind a coborit din TUAREG SPP-isti au filtrat apa in care a coborit cu cizmele.Adio noroc, a ramas in filtru!
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Miercuri, 30 iulie 2014, 13:26)

    rerenenegate [utilizator]

    Trebuie sa citeasca asta: http://www.hotnews.ro/stiri-magazin-17777556-detinut-american-iese-din-arest-izolat-dupa-aproape-30-ani-intampla-mintea-unei-persoane-dupa-decenii-singuratate.htm
  • +8 (10 voturi)    
    Mare ti-e gradina, Doamne! (Miercuri, 30 iulie 2014, 13:41)

    Johanis [utilizator]

    sa faci dintr-un dezastru un motiv de bucurie si noroc iti trebuie ceva handicap!
  • +4 (6 voturi)    
    Mai ales mortii aduc noroc (Miercuri, 30 iulie 2014, 13:52)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Poate noua si nu lor. Ca un ministru al educatiei sa dea dovada de atat lipsa de "educatie" mai rar.
  • +5 (7 voturi)    
    Daca apa (Miercuri, 30 iulie 2014, 14:05)

    vasile-roaita [utilizator]

    aduce noroc atunci ii urez plgiatorului maimutoi sa se duca pe "apa simbetii".
  • +4 (6 voturi)    
    Ministri loveste iar! (serial prost, marca VeVe) (Miercuri, 30 iulie 2014, 14:19)

    XtrO [utilizator]

    ... si uite cum istetul asta transforma o tragedie umana (inundatii, case distruse, persoane decedate, pierderi imense, etc.) intr-un eveniment politic optimist, cu speranta domniei sale, de succes. Oare unde si-o fi gasit onorabilul Ponta asemenea specimene fara toate tiglele pe casa??
  • +4 (6 voturi)    
    Cinism sau prostie fara margini? (Miercuri, 30 iulie 2014, 14:29)

    Diletant [utilizator]

    Doar ma intreb!
    • +5 (7 voturi)    
      Raspuns (Miercuri, 30 iulie 2014, 15:20)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Diletant

      Amandoua "calitatile". Altfel nu putea fi ministru in cel mai competent si mai cinstit guvern. Datorita (sau din cauza - ne lamureste Bombonel Dragnea) lor generatii de Romani vor suferi de educatie precara, servicii de sanatate de cel mai jos nivel si o politica fiscala haotica.
  • +4 (6 voturi)    
    Acesta este nivelul de Educaţie: (Miercuri, 30 iulie 2014, 15:29)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    Acesta este nivelul de Educaţie:
    Prostia miniştrilor PSD Salvează România !
  • +2 (2 voturi)    
    Noroc aproximativ de doi morti, pt. Viorel Che MTO (Miercuri, 30 iulie 2014, 18:39)

    Plagarus [utilizator]

    Pupat ghiulul " doctorului " sef,deci pastrat in carti ca om de incredere !. Sa ne traiesti tov. Costoiu , esti de baza si partidul are incredere in matale, bre.
  • +1 (1 vot)    
    "Bă eşti prost?" (Miercuri, 30 iulie 2014, 21:18)

    GRANDFATHER [anonim]

    Imi pare rau domnule ministru, dar e singura replica care mi-a venit in minte cand am citit declaratia Dvs.!
  • 0 (0 voturi)    
    Nefericitul asta (Joi, 31 iulie 2014, 11:54)

    Gabi M [utilizator]

    este ministrul cercetarii!Oare are ceva in cap,inafara de fumuri?Sa-i intrebe pe cei inundati ce mare noroc a cazut pe capul lor!!
  • 0 (0 voturi)    
    "Omul carea-aduce ploaia"?! (Vineri, 1 august 2014, 23:49)

    Oltea [utilizator]

    http://www.cinemagia.ro/filme/the-rainmaker-omul-care-aduce-ploaia-551/