Elena Basescu: ''Victor Ponta a plagiat sloganul sub care si-a prezentat candidatura la Presedintie''

de Carla Dinu     HotNews.ro
Miercuri, 30 iulie 2014, 9:10 Actualitate | Politic


"Dottore Ponta a copiat sloganul pe care Partidului Liberal din Republica Moldova il are inca din 2010 ("Schimbarea pana la capat") si il va folosi in campania sa pentru prezidentialele din acest an", scrie fiica presedintelui Traian Basescu pe pagina de Facebook. 

"L-a plagiat astfel fara pic de rusine pe primarul din Chisinau, Dorin Chirtoaca", adauga Elena Basescu.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6581 vizualizari

  • -14 (26 voturi)    
    Bine Pa (Miercuri, 30 iulie 2014, 9:33)

    Velma Kelly [utilizator]

    ...
    • -13 (23 voturi)    
      "Ponta-Plagiat" a imunizat cetatenii. Efect=zero! (Miercuri, 30 iulie 2014, 10:04)

      dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui Velma Kelly

      Cuvintele plagiatorul, plagiat, copy-paste, dottore, etc. apar de sute de ori pe zi in comentarii facute prin diverse ziare de internet sub orice stire cu Victor Ponta.

      Comentariile sunt mereu aceleasi, au vocabular similar cu al lui Traian Basescu de la conferintele sale, tradind o echipa de citiva postaci platiti sa scrie in nestire texte anti premier.

      Acest grup de propaganda nu este insa foarte creativ multumindu-se sa repete pina la saturatie aceleasi mesaje cu "plagiatorul" in sus si in jos care evident au rezultat zero asupra electoratului deoarece lumea s-a imunizat la ele si nu le mai ia in seama.
      • +5 (13 voturi)    
        s-au imunizat (Miercuri, 30 iulie 2014, 10:28)

        ouyang [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        doar aia care nu au coloana si au trecut prin scoala la fel ca premierul, ca gasca prin apa.
      • +6 (12 voturi)    
        adauga si Dottore MTO (Miercuri, 30 iulie 2014, 10:29)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        cei care Pricep treaba cu MTO-ul..crezi ca il vor vota ? intreb si eu...
      • +2 (6 voturi)    
        intrebari (Miercuri, 30 iulie 2014, 11:47)

        Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        De ce in timpul guvernarii Ponta au crescut preturile la alimente? De ce au crescut preturile la gaze? Aceasta este guvernarea Ponta pe scurt.
      • +2 (6 voturi)    
        Pentru un analfabet a plagia (Miercuri, 30 iulie 2014, 12:14)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        E ceva de ne-inteles. Pentru oamenii care au muncit pentru diplomele lor e o sfidare si o reala infractiune. Totul e considerat propaganda si nu infractiune. Cu o astfel de mentalitate (la dumitrica si alti mono-neurali nu se pune deoarece nu au cu ce) ne va tine la periferia lumii civilizate ce pune, din ce in ce mai mult, greutate pe inovare, originalitate, idei.
    • +10 (18 voturi)    
      eba nu e febletea mea (Miercuri, 30 iulie 2014, 10:11)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Velma Kelly

      insa ce a spus, a spus Corect !, de ce United Shpagas of Democracy nu foloseste consultantii aia americani in mod corect ?
      • -5 (13 voturi)    
        dreptate pana la capat (Miercuri, 30 iulie 2014, 10:38)

        Bocu' lu'Ioha [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        a devenit schimbare pana la capat
        faptul ca e folosit si in moldova nu are nici o legatura
  • +4 (8 voturi)    
    Ctrl+V (Miercuri, 30 iulie 2014, 10:48)

    kubbity [utilizator]

    ponta + plagiat = pleonasm
  • -2 (4 voturi)    
    Tura asta (Miercuri, 30 iulie 2014, 11:00)

    human_nature [utilizator]

    dom'șoara încurcăționistă profesionistă de oale are dreptate:

    https://www.youtube.com/watch?v=ccybjYR57w4
  • 0 (4 voturi)    
    Gura pacatosului..... (Miercuri, 30 iulie 2014, 11:35)

    Johanis [utilizator]

    daca ponta e la putere si indemna oamenii sa aleaga Schimbarea pana la capat, e ok. Deci pana si el si-a dat seama ca nu poate duce tara intr-o directie bune si, onest cum il stim, recomanda schimbarea. Eu unul, m-am saturat de romani in fruntea tarii si tare-as vrea un neamt acolo!
  • +3 (5 voturi)    
    UIMITOR!!! (Miercuri, 30 iulie 2014, 12:10)

    Taunele [utilizator]

    A reusit fata lu' tata, "inteligenta" neamului, sa lege doua vorbe fara sa mai zica despre "SUCCESURI" si despre faptul ca "EI NU VOR SA VORBESC CU MINE"? REEEEMAAAARCAAABIIIL!!! Asta da progres, Parlamentul European a inceput sa-i priiasca... :-) LOL!!!
  • 0 (0 voturi)    
    maine (Miercuri, 30 iulie 2014, 21:24)

    Manes [utilizator]

    poimaine o vedem la olimpiada de limba romana.....