VIDEO Victor Ponta si-a anuntat oficial candidatura la prezidentiale: Marti voi cere sprijinul PSD

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 24 iulie 2014, 15:22 Actualitate | Politic


Victor Ponta
Foto: gov.ro
Premierul Victor Ponta a anuntat joi, intr-un interviu la Adevarul, ca va candida la alegerile prezidentiale din luna noiembrie. "Voi candida (la prezidentiale - n.red.). Pe 29 marti, voi cere in cadrul structurii PSD, pentru ca am deja sprijinul oficializat al PC si al UNPR, voi cere sprijin pentru candidatura, dupa care in septembrie avem nevoie de un congres", a spus Ponta.

Victor Ponta a mai spus ca decizia PNL de a-l avea candidat la prezidentiale pe Klaus Iohanis si nu pe Crin Antonescu i-a luat o piatra de pe inima. "Orice candidat va fi in turul doi va fi un candidat foarte puternic, nu neaparat prin persoana individuala, ci prin faptul ca va incerca sa stranga voturile cat mai multora in turul II. Strict la nivel personal, cu siguranta cel mai dificil contracandidat al meu ar fi fost Crin Antonescu, in primul rand pentru ca mi-a fost prieten si mi-e greu sa ma lupt cu oameni care mi-au fost apropiati. Din acest punct de vedere, decizia recenta a PNL mi-a luat o piatra de pe inima".









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5903 vizualizari

  • +31 (33 voturi)    
    SA CASTIGI.... (Joi, 24 iulie 2014, 15:23)

    schroedinger [utilizator]

    Cand o castga echipa Romaniei Cupa Mondiala la fotbal!
    • +16 (20 voturi)    
      Hei! (Joi, 24 iulie 2014, 16:23)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      De ce? Nici macar atunci!
      • +10 (12 voturi)    
        dar ce surpriza (Joi, 24 iulie 2014, 16:49)

        snowflake [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        sunt convins ca pana acum doar el, victor, viorel si ponta ii mai cunosteau intentiile.
    • +15 (17 voturi)    
      NICI ATUNCI!!!! (Joi, 24 iulie 2014, 16:36)

      DaniAndi [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      NICI ATUNCI!!!!
    • +11 (13 voturi)    
      sper ca Dumnezeu ii va ocroti pe romani (Joi, 24 iulie 2014, 16:49)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      nu meritam o asemenea soarta!!
  • +22 (26 voturi)    
    VVP (Joi, 24 iulie 2014, 15:25)

    Ipocritu [utilizator]

    Cred ca e mai putin periculos ca presedinte decat ca prim ministru. Iar locul cel mai potrivit pentru Viorel P e langa mentoru Nastase. Adrian Nastase.
    • +20 (22 voturi)    
      crezi tu ca dragnea sau sova ar fi mai buni (Joi, 24 iulie 2014, 16:17)

      snowflake [utilizator] i-a raspuns lui Ipocritu

      crezi tu ca dragnea sau sova ar fi prim ministri mai buni?
      psd-ul are surse inepuizabile de incompetenti si/sau rauintentionati.
      • +9 (11 voturi)    
        Ai dreptate (Joi, 24 iulie 2014, 17:18)

        Ipocritu [utilizator] i-a raspuns lui snowflake

        Multi astia din PSD. Ai dreptate. Ma cutremur numai cand ma gandesc la impostura adusa la rang de lege.
  • +28 (30 voturi)    
    Comment sters de user (Joi, 24 iulie 2014, 15:27)

    qwerasdf [anonim]

    • +4 (8 voturi)    
      Nu intra-n turul 2 ! (Joi, 24 iulie 2014, 16:50)

      V. Val [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      E foarte posibil. De-aia e panicat in halul acesta. Planul PSD & CO era turul 2 intre vv ponta si sas. Daca iesea KJ, nu era grav, pentru ca incompatibil fiind, se repetau alegerile in 2015. Si oricum neamtul balcanizat e omul sistemului lor. Dar pontax nu e deloc sigur ca va castiga.
  • -14 (16 voturi)    
    OK (Joi, 24 iulie 2014, 15:32)

    fl0 [utilizator]

    La mai mare!
    • +14 (16 voturi)    
      E destul de mare! (Joi, 24 iulie 2014, 15:59)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui fl0

      Si prost in aceeasi masura!
      Sa va traiasca, dar la voi acasa!
      Pofta mare!
    • +14 (16 voturi)    
      Condoleante Romania (Joi, 24 iulie 2014, 16:33)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui fl0

      RIP Democratia.!!!..United Shpagas of Democracy ..vrea sa Triumfe !
      • +6 (8 voturi)    
        Ultima Oara Cand Va fi (fost)Huiduit (Joi, 24 iulie 2014, 16:37)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        pentru ca vor veni aplauzele ...http://www.youtube.com/watch?v=ouYBwgcwgoQ
    • -4 (4 voturi)    
      E prima nulitate! (Joi, 24 iulie 2014, 21:58)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui fl0

      10, nota maximă. Ponta e politicianul perfect.
  • +31 (33 voturi)    
    A fost premierul Mickey Mouse, speram sa nu ajunga (Joi, 24 iulie 2014, 15:35)

    Matrafirefox [utilizator]

    presedintele Mickey Mouse.

    La ce ma astept de la presedintele Mickey Mouse:

    1) Sa gratieze toti baronii
    2) Sa promulge orice lege inventeaza parlamentul sa ne jupoaie
    3) Sa ne faca de ras in strainatate
    4) Sa minta in continuu, cum a facut si pana acum
    5) Sa fie o veritabila oroare nationala pentru care va trebui sa cerem iertare generatiilor viitoare

    Am vazut doar doi ani sub Mickey Mouse, daca iese presedinte ne va fi si mai rau.

    Si daca iese presedinte cine va fi PM? Dragnea, care vrea autostrada pana la Alexandria, in loc de autostrada benefica uzinei Dacia.

    Doamne apara-i pe romani de manipularea lui Voiculescu, ca de restul se apara singuri.
    • +4 (6 voturi)    
      Plus sau minus? (Joi, 24 iulie 2014, 19:51)

      Calinul [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      Dupa grele dezbateri am reusit sa iti dau un plus mare,dar din pacate trebuie sa iti ceri scuze fata de Mickey Mouse ca tu la-i asociat cu ponta.Nu merita acea denigrare celebrul peronaj de desene animat.In rest toate cele bune.
  • +19 (21 voturi)    
    inceputul sfirsitului pt tine mai chistoc (Joi, 24 iulie 2014, 15:48)

    linarel [utilizator]

    nu mai vezi tu fotoliul de pm decit in poza cit despre cel de la Cotroceni nici vorba ...... ce e sigur este ca vei face schimb cu bombonel care ti-a incalzit locul.
  • +25 (27 voturi)    
    hai dna (Joi, 24 iulie 2014, 15:57)

    ws [utilizator]

    hai dna, saltati-l pe borfasul asta mai repede, ca daca ajunge presedinte nu va mai puteti atinge de el.

    eu votez dna.

    ws
  • +18 (20 voturi)    
    Panait (Joi, 24 iulie 2014, 16:17)

    HP [utilizator]

    Asteptam cu interes si amuzament sa ti-o iei pe cocoasa la fel ca Geoana, si eventual prin toamna anului viitor un proces penal, sa vedem cum l-ai sinucis pe Panait.
    Cu putin noroc poate iei 12 ani, scrii si o carte sub tutela domnisoarei de la Harward.
  • +8 (10 voturi)    
    ?? (Joi, 24 iulie 2014, 16:48)

    mionut [anonim]

    Bai Ponta, asta e o Poanta, nu? Zi si mie, ca sa rad si eu!
  • +2 (4 voturi)    
    Recomandare (Joi, 24 iulie 2014, 16:51)

    William [utilizator]

    http://adevarul.ro/news/politica/cind-vinovatul-e-nevinovat-1_53ccb9ef0d133766a89cc470/index.html
  • +11 (13 voturi)    
    "Doctoratul" l-ai luat " sprijinit , bey Che MTO ! (Joi, 24 iulie 2014, 17:15)

    Plagarus [utilizator]

    O sa-l " sprijine " Duicu, ca de la " doctor " la " doctor ", dar pe masa la DNA !
  • +6 (8 voturi)    
    Dzeu sa ne ajute acum (Joi, 24 iulie 2014, 17:24)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    .
  • +7 (9 voturi)    
    Can-can (Joi, 24 iulie 2014, 20:32)

    maeunu [utilizator]

    Mare parte dintre romani iubesc cancan-ul si intriga. Daca incepi sa vorbesti serios si la obiect oamenii incep sa te ocoleasca pentru ca esti plictisitor, ce sa mai ....Ponta reprezinta o mare parte a populatiei, are acelasi stil agresiv , prosteala maxima, tupeu etc...Singura solutie in opinia mea este sa iesim la vot in numar mare, sa contracaram toate voturile date de toti prostii care se uita in gura astuia sau obtinute prin mita electorala si furt.
  • +5 (7 voturi)    
    O radiografie W PONTA. Si cum o "citesc" altii... (Joi, 24 iulie 2014, 22:20)

    ofCAER [utilizator]

    Din CV-ul excelentei sale (ptiu drace!) plagiatorul
    "2001 - 2004, Secretar de Stat, Şeful Corpului de Control al Guvernului, Guvernul României";
    "Noiembrie 2002 - Noiembrie 2006, Preşedinte al Tineretului Social Democrat";
    "Martie 2004 - Decembrie 2004, Ministru Delegat pentru Controlul Implementării Programelor cu Finanţare Internaţională şi Urmărirea Aplicării Acquis-ului Comunitar, Guvernul României";
    "Decembrie 2006 - Februarie 2010, Vicepreşedinte al Partidului Social Democrat";
    "Decembrie 2008 - Octombrie 2009, Ministru delegat pentru Relaţia cu Parlamentul, Guvernul României".
    Ne oprim. Si enumeram functiile primite de PONTA:
    1) Secretar de stat (2001-2004);
    2) Presedinte TSD (2002-2006);
    3) Ministru (2004);
    4) Vicepresedinte PSD (2006-);
    5) Ministru (2008-2009).
    Acestea sunt functiile (cele mari) pe care PONTA le-a primit de la PSD. Pina in 2009, cind a mai primit una:
    6) Purtatorul de cuvint al candidatului PSD la prezidentiale.
    Ei bine, omul asta (e totusi om...- de W PONTA vorbesc), dupa tot ce a primit de la PSD cind nu implinise 37 de ani (altii nici intr-o viata nu primesc macar una dintre sinecurile de mai sus), A VOTAT IN PRIMUL TUR CU Crin ANTONESCU!!! Oameni buni, W PONTA a votat in contra PSD!!!
    Ei bine, inchipuiti-va (stiu ca va este greu, dar faceti un efort!) ca acelasi W PONTA, in calitate de presedinte al Romaniei, sta "la masa" cu partenerii din UE sau cu aliatii din NATO.
    Daca ati reusit, mai incercati un efort (asta e mai mic!): inchipuiti-va ca d-stra sunteti acei parteneri UE / aliati NATO.
    Pe masa de lucru / in dezbatere sunt documente /decizii de luat secrete.
    Cita incredere i-ati putea acorda lui W PONTA?
    Nu trebuie sa faci parte din "servicii/structuri" ca sa-ti dai seama ca pe W PONTA nu il poate dori niciunul dintre partenerii UE / aliatii NATO ai Romaniei. Pe PONTA il vor la Cotroceni doar baronii si tata socru'.
    P.S. Am vrut sa-i fac nu radiografie ci encefalograma; da' imposibil sa-i faci encefalograma lu' doctor PONTA!