Victor Ponta: Imi pare rau si am facut o greseala ca m-am dus la Cotroceni. Cand te bagi in cocina, te mananca porcii

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 16 iulie 2014, 13:02 Actualitate | Politic


Ministrul Finantelor si premierul la Cotroceni
Foto: Facebook/ Alaturi de presedintele nostru
Premierul Victor Ponta le-a transmis miercuri ministrilor ca regreta ca a mers luni la Cotroceni pentru a discuta cu presedintele Traian Basescu despre reducerea CAS, adaugand ca acum a invatat ca atunci "cand te bagi in cocina, te mananca porcii". Seful Guvernului a aratat ca ii pare rau si pentru ministrul Finantelor Ioana Petrescu, care l-a insotit in vizita la Cotroceni, adaugand ca, din punctul sau de vedere a facut bine ca "s-a intors in tara in care doamna EBA si doamna Udrea se pricep mai bine la economie decat cei de la Harvard".

"Imi pare rau si am facut o greseala ca m-am dus la Cotroceni. Eu am gandit institutional, ca intre institutii trebuie sa existe respect, dar m-am invatat, cand te bagi in cocina, te mananca porcii", a afirmat premierul in deschiderea sedintei de Guvern de miercuri.

Premierul a adaugat: "Imi pare rau pentru doamna Petrescu, eu cred ca a facut bine ca s-a intors in tara in care doamna EBA si doamna Udrea se pricep mai bine la economie decat cei de la Harvard. Dar eu cred sincer si vreau sa dau un mesaj pentru toti tinerii pregatiti din Romania ca doamna EBA si doamna Udrea sunt o parte a acestei societati, dar cei mai multi sunt cei care apreciaza profesionalismul."

Vezi aici:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















14885 vizualizari

  • +78 (92 voturi)    
    un porc (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:07)

    xanti [utilizator]

    Poate face Basescu publice inregistrarile ,or sa te manance pe tine PSDistii tai(pardon porcii) la cat rahat mananci "cum esti tu mare si tare in fata lui Basescu"
    Nu mai putem ,ne-am saturat de acest nesimtit fara limite verbale.
    Incredibil cat i se tolereaza acestui individ.
    .Bai frate chiar nu se poate face nimic cu acest mincinos ordinar?
    • +53 (67 voturi)    
      Un nesimtit (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:53)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Presimt ca in curind o sa-l ia lumea cu pietre pe imbecilul asta.
      • +30 (34 voturi)    
        Oh, da! (Miercuri, 16 iulie 2014, 14:52)

        robert.b [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

        Doamne-ajuta!
    • +25 (29 voturi)    
      nu prea.. (Miercuri, 16 iulie 2014, 14:39)

      akillies [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      ..romanii, in marea lor majoritatea, tolereaza nesimtire si nesimtitii (vezi plajele de la mare, poienile din padure dupa gratare, gradinile din fata blocurilor..)
    • +17 (21 voturi)    
      cine stie cunoaste... povestea porcului (Miercuri, 16 iulie 2014, 15:19)

      Joiner [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Porcul adevarat graieste ... el stie vorbe batranesti ce se aplica realitatii actuale, numai ca el disimuleaza adevarul...
      Roamnia este cocina si porcii sunt partidele politice care trag de noi ca adevarati mistreti, ne sfarteca si ne imprastie peste tot...
      Ponta esti un porc de vaza impreuna cu toti acolitii tai din guvern si parlament, basca lideri regionali si directori de institutii publice... sunteti porcii aia adevarati care pentru existenta mancati orice chiar si ... (si la propriu si la figurat).
      Imi doresc sa muriti in saracie raportata la dorinta voastra de innavutire!!!!! oameni de nimik
    • +6 (6 voturi)    
      acest mincinos ordinar... (Miercuri, 16 iulie 2014, 17:38)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      va fi presedintele rom peste citeva luni.....din pacate pt o mica parte a poporului....pt ca restul , majoritatea. il merita datorita faptului s=ca se aseamana cu el sau nu i duce capul...
  • +65 (79 voturi)    
    de ce (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:09)

    dum_i [utilizator]

    De ce ai mintit fa (aici completati cu calificativul adecvat) - 'orule' ca Basescu s-a purtat badaranescu cu harvarditza?

    Cred ca rarerori s-a vazut asa un specimen a carui infatuare sa fie dublata doar de grobianism de cea mai joasa speta si un tupeu inimaginabil. SI asta e idolul a 45% din romani.

    Romani, daca stiti pe cineva din familia care pupa la icoane cu asta, nu il lasati sa voteze!
    • +6 (6 voturi)    
      Vedeti aici (Miercuri, 16 iulie 2014, 19:25)

      William [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      http://www.gandul.info/puterea-gandului/ca-la-mto-12935294
  • +53 (67 voturi)    
    nesimtit si insolent, nimic nou (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:12)

    tofu [utilizator]

    Dl. Prim Ministru, dar nu puteti sa vorbiti mai civilizat? Nu vad decat vulgaritati, nici un argument solid! Nu se intelege bine nici cine sunt porcii, cred ca va mancati intre voi astia de la putere, parerea mea. Cand n-o mai fi Basescu presedinte, pe cine o sa mai dati vina? Chiar sunt curios. Pe 'agenturili straine', pe cei care au plecat din tara, cam stiu de fapt pe cine.
  • +48 (60 voturi)    
    Doamne... (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:12)

    hot news [utilizator]

    ... cata obraznicie incomensurabila!
    Pare a fi cel mai sinistru personaj al zilelor noastre.
    E posibil ca partenerii nostri UE si SUA sa ne lase in labele acestui urangutan inapoiat mintal?
    • +12 (14 voturi)    
      nu ne lasa nimeni... (Miercuri, 16 iulie 2014, 16:22)

      boros [utilizator] i-a raspuns lui hot news

      ..ne lasam noi manati de semenea oameni."Agenturili streine" nu merge la vot in locul nostru.Vorbiti cu cei care cunoasteti,explicati-le de ce credeti ca e bine sa voteze "altfel" data viitoare.
  • +43 (57 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:16)

    qwerasdf [anonim]

  • +54 (68 voturi)    
    Poanto (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:16)

    Mayhem [utilizator]

    Iti pare rau ca te-ai dus pentru ca te-ai facut de ras, si nu doar pe tine ci si pe ministersa asta tanara care macar s-a duelat cu Basescu in timp ce tu te strambai. Ai fost de o penibilitate rara si ma bucur ca si poporul asta prost te vede in actiune asa cum esti, si nu prin intermediari dubiosi care iti indulcesc caracterul si incompetenta.

    Basescu in cazul asta a facut un mare serviciu poporului roman. I-a aratat cu vine va vota in noiembrie.
    • +11 (13 voturi)    
      bine zis! (Miercuri, 16 iulie 2014, 16:25)

      boros [utilizator] i-a raspuns lui Mayhem

      In fapt discutiile astea "de culise" ar fi bine sa fie daca nu publice atunci macar facut public ulterior : Asa stim si noi cu cine avem a face.Ca dupa razboi ,multi viteji se arata !
      Ca sa nu mai spun ca mininosii patologici sint mai usor de dovedit.
  • +49 (63 voturi)    
    eroare, tinere! (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:17)

    Soljenitin [utilizator]

    Eroare, mon ami! Porcul se pare ca esti chiar tu iar altii s-au bagat in troaca din care infuleci. Greseala ta cea mai mare a fost ca nu ti-ai facut treaba inainte sa te duci la Basescu, aia a fost. Ca nu ti-ai facut datoria fata de tara si fata de romani, ca te-a durut, ca de obicei, in paishpe si ca nu ai avut absolut nici o remuscare in ce priveste incompetenta ta. Pe tine te doare nu faci tampenii, ci faptul ca esti prins. Asta te doare cu adevarat, nevrednicule!
  • +36 (48 voturi)    
    Idiotul .. (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:18)

    A_Radu [utilizator]

    Sef de guvern , ii pare rau ca institutional el vrea doar sa dea cu prezenta pe la Cotroceni, apoi sa mai faca putina caterinca in fata televiziunilor prietene dupa ce iese de la intalnirea cu Basescu in care sa-l mai atace un pic in stilul demagog si politicianist ... tv-urile sa mai puna de un breaking news cu el in mare antibasist si cu asta basta , si-ar fi terminat ziua de lucru ...
    Si cand colo ce sa vezi , Basescu chiar il chemase sa discute serios despre CAS, despre problemele adevarate ale tari ... pai astea le rezolva el pe TOATE ... cum? cu SUFLETUL la popor bineinteles ....
  • +30 (44 voturi)    
    . (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:18)

    Marius Muntean [utilizator]

    A avut dreptate Ponta cand a spus ca nu are ce cauta la Cotroceni ...
    Interesant mi se pare ce documente a vrut doamna Petrescu sa-i arate presedintelui cand Ponta i-a facut semn ca nu e nevoie (minutul 6:25 din inregistrare). Era chiar atunci cand Basescu le cerea raportul despre care ministrul spunea ca l-au facut.
    Eu cred ca au ei un plan, o marire de accize sau ceva mai odios, si nu au vrut sa i-l arate lui Basescu. Sa-i reproseze dupa aia, "vezi ca ne-am descurcat si tu nu ai vrut sa promulgi legea, ce om de dreapta esti tu?".
  • +17 (31 voturi)    
    Ponta (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:23)

    sunrise111 [utilizator]

    Sa demonstreze ca se pricepe....ca deocamdata nu a facut absolut nimica... o nulitate absoluta!!! ca si premeirul de altfel.
  • +33 (43 voturi)    
    cocina (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:25)

    buncrestin [utilizator]

    ehee...ce-i mai stralucesc ochii cand se uita la "cocina" aia de Presedintie...
    • +6 (8 voturi)    
      ce s-ar tavali pe acolo (Miercuri, 16 iulie 2014, 16:26)

      boros [utilizator] i-a raspuns lui buncrestin

      asa vreo 10 anisori !
  • +40 (50 voturi)    
    ... (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:27)

    rocknum [utilizator]

    nu te-a mancat nimeni...
    te-ai facut singur de cacao
  • +38 (48 voturi)    
    Porcii is in partea aialalta. 588 la numar (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:31)

    ouyang [utilizator]

    .
  • +36 (44 voturi)    
    ai de (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:31)

    za_omu [utilizator]

    capu meu :)) nu poate si universul asta sa faca in asa fel incat sa-i pice astuia un asteroid in cap intr-o zi, orice zi, cat mai repede? :))
    • +1 (1 vot)    
      SA-I PICE UN ASTEROID IN CAP ESTE IMPOSIBIL, (Joi, 17 iulie 2014, 10:27)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui za_omu

      Dar eu am aflat ca se pune la cale un plan de rapire a lu' W PONTA, de catre extraterestri. Pai asa specimen uman, unicat...
  • +38 (50 voturi)    
    Iti pare rau ca nu v-ati ascuns analfabetismul? (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:31)

    alex4321 [utilizator]

    Iti pare deci rau DOAR ca n-ati reusit sa va ascundeti analfabestismul?

    DOAR de-asta va pare rau? ca nu v-ati ascuns destul incompetenta ?

    --
    Pai ar trebui sa va para rau,
    ca sunteti si tu si Petrescu doi analfabeti,
    doi analfabeti care v-ati cocotat fara jena in fruntea
    acestei tari si o nenorociti zi de zi prin incompetenta
    voastra.

    Pentru asta trebuie sa va para rau : ca n-aveti simtul
    masurii si simtul incompetentei voastre crase
    si ca pentru voi Romania e o biata vaca
    de muls in spatele careia v-ati cocotat
    si de care va bateti joc prin analfabetismul
    vostru si prin slugarnicia voastra fata de altii, fata de cei care o jecmanesc si o fura atat din afara cat si dinauntru tarii.

    -
    Si noua celorlalti, ar trebui sa ne para rau si sa ne fie RUSINE ca popor si sa ne dam pumni in cap ca permitem unor astfel de analfabeti si tupeisti sa se cocoate in fruntea tarii si s-o nenoroceasca ....

    -
    Credeti-ma,
    Ponta si Petrescu nici macar nu realizeaza
    situatie penibila si rusinoasa in care
    se afla: doi analfabeti cocotati acolo sus in fruntea tarii...

    Dar mai grav aeste, in ce situatie penibila si rusinoasa a ajuns tara noastra

    Prin cocotarea lor acolo sus. Si nu numai a lor:
    Un alt analfabeul fara liceu (facut ulterior la seral) e Presedintele Camerei Deputatilor,
    - jumatate sau mai mult din Sefii de Judete sunt Hoti si Infractori, avem prim-ministrii si ministrii si parlamentari ajunsi dupa gratii si multi altii care inca nu au fost prinsi si trimisi acolo
    Altii care fac comisii de etica la fuziune dar isi pun candidat la presedintie pe unul care a facut 6 case "din meditatii"
    Presedintele are un frate care ia mita sute de mii de euro

    Prin urmare, noi astialalti
    care realizam ridicolul si rusinea a doi analfabeti
    tupeisti
    cocotati in fruntea tarii , NOI SUNTEM ADEVARATII SI SINGURII VINOVATI pentru ce se-ntampla cu tara noastra, pentru ca permitem ca astfel de indivizi sa ne
    conduca tara , tara ajunsa vai de mama ei
  • +41 (51 voturi)    
    Si mie imi pare rau ca avem un asemenea PM (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:33)

    Ferry [utilizator]

    Daca e sa vorbim in proverbe:
    "Cine sapa groapa altuia va cadea in ea".
    Ponta s-a dus la Cotroceni doar ca sa poate spune dupa aceea ca Basescu a fost nepregatit si badaran.
    Nu a avut absolut nici o intentie de a discuta despre problema CAS. Nu s-a asteptat la publicarea filmului discutiilor. A pregatit un nou atac josnic dar a luat bataie cu armele proprii.
  • +37 (43 voturi)    
    care profesionalism? (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:35)

    ValentinV [utilizator]

    Iar vorbeste Ponta fara sa cunoasca notiunile? Se referea la acelasi profesionalism cu care isi indeplineste el rolul de premier? Sau la profesionalismul cu care si-a facut lucrarea de doctorat?
    Sa vorbesti si de cocina.. cand tu esti cel care o intretine si esti printre cei mai murdari din ea...
  • +38 (44 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:35)

    polonyca [anonim]

  • +24 (30 voturi)    
    . (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:38)

    Rasmus [utilizator]

    bre, pentru a ajunge in cocina asta dai mata din coate acum cu diferenta ca ca atunci chiar va fi o cocina
  • +23 (29 voturi)    
    Nenea Victor ... (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:41)

    mitg [utilizator]

    Cand te bagi in politica, iti asumi faptul ca exista o posibilitate sa existe oameni mai buni din punct de vedere academic, fizic, profesional, financiar, sa existe oratori mai buni decat tine.

    Dar stai, ca e o diferenta intre nenea Victor si parlamentarul Ponta. Si prim ministrul Viorel ...
  • -37 (49 voturi)    
    MARE DREPTATE ARE DOMNUL PONTA! (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:48)

    Taunele [utilizator]

    Vechiul proverb romanesc este perfect valabil in situatia respectiva, iar dl. PONTA (viitorul Presedinte al Romaniei) ARE ABSOLUTA DREPTATE! Si acuma astept pe unii, cu creierii spalati de propaganda chioara, sa vina sa-mi dea "minus"-uri CU MULTA URA (pt. ca atata pot caputzurile lor, de furnica...) :-)
    • +3 (13 voturi)    
      esti sarcastic sau ce (Miercuri, 16 iulie 2014, 14:07)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui Taunele

      Daca nu esti sarcastic iti voi da un minus, chiar daca port mult la palarie.
      Sper ca esti ironic totusi, poti sa imi confirmi .
    • +21 (27 voturi)    
      Cum asa? (Miercuri, 16 iulie 2014, 14:12)

      B.Dan [utilizator] i-a raspuns lui Taunele

      Cu ce are dreptate? Ca s-a dus la Cotroceni ca la barbut, fara niciun fel de pregatire? Ca nu a fost in stare nici el si nici fetita aia sa raspunda la niste intrebari realitv simple? S-or fi dus ei in cocina, dar s-au mancat singuri, prin propria lor prostie, ignoranta, incultura sau cum vrei tu sa zici. Asta nu e propaganda, astea sunt fapte. Vezi filmarea conferintei si convinge-te singur...
    • +10 (14 voturi)    
      iubiti Macacii ! (Miercuri, 16 iulie 2014, 14:14)

      retoric [utilizator] i-a raspuns lui Taunele

      Este justificata asteptarea ta.
      Penibil ,penibil dar costiient de calitate !
    • +13 (19 voturi)    
      taune (Miercuri, 16 iulie 2014, 14:49)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Taunele

      el a inceput cu cocina cand a mintit la iesire ca s-au certat, ca base n-a fost pregatit, ca a jignit fatuca aia.
      cocina el a inceput-o, acum se da victima?
      tu chiar esti serios? :)
      sper ca este o gluma. scoate capul din pamant(antena3) si gandeste liber... taune :)
    • +10 (16 voturi)    
      Pe tine...! (Miercuri, 16 iulie 2014, 15:14)

      TRAHANACHE [utilizator] i-a raspuns lui Taunele

      O sa te trimitem de unde ai venit! Stii tu unde!
    • +1 (1 vot)    
      Tocmai ca FURNICILE, (Joi, 17 iulie 2014, 10:32)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui Taunele

      ca fiinte biologice, sunt cele care asculta si urmeaza fara nici un pic de discernamint cele debitate de W PONTA si antene (probabil fiindca si ele, la rindul lor, au "antene" in dotare).
      La alte animale se mai gaseste si cite un grad de discernamint, si cite un dram de nesupunere...
      Ramii ti cu W PONTA, presedintele furnicilor!
  • +29 (35 voturi)    
    Care profesionalism? (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:50)

    oopsie_daisy [utilizator]

    "Dar eu cred sincer si vreau sa dau un mesaj pentru toti tinerii pregatiti din Romania ca doamna EBA si doamna Udrea sunt o parte a acestei societati, dar cei mai multi sunt cei care apreciaza profesionalismul."
    Intr-adevar, eu apreciez profesionalismul. Care profesionalism nu are nimic de-a face cu prestatia Ponta+Petrescu. Nu ca mi-ar placea Udrea+EBA, dar nu aveau de ce sa fie aduse in discutie legat de momentul Cotroceni - asta e o metoda de 'aparare prin atac' din cele mai josnice, scoasa din arsenalul comunistilor anilor '50.
    Ponta ma dezgusta de multa vreme, dar acum a ajuns la un nivel al nesimtirii, badaraniei, indolentei, grobianismului nemaiintilnit. Mi-e groaza de gindul ca azi-miine, asta va fi Presedintele Romaniei.
    Sau poate trebuie sa ne obisnuim cu ideea asta, ca asta e profilul romanilor: 45% dintre ei sint nesimtiti, badarani, indolenti, grobieni.
    Bine ca am plecat din tara, dar imi pare rau de familia mea ramasa acolo.
  • +16 (20 voturi)    
    Ponta Samadaul (Miercuri, 16 iulie 2014, 14:33)

    NoFive [utilizator]

    Ponta asta nu cumva vrea din toamna sa ajunga samadau la cocina la care face referire?
  • +17 (21 voturi)    
    Victor Pontaminte (Miercuri, 16 iulie 2014, 14:49)

    triciupa [utilizator]

    Din moment ce minciuna continua e modul de existenta al plagiatorului, numele sau de familie ar trebui modificat, astfel incat sa reflecte cea mai importanta trasatura a purtatorului: Victor Viorel Pontaminte!
    • +1 (1 vot)    
      EXCELENTA IDEE!!! (Joi, 17 iulie 2014, 10:38)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

      Decit ca eu propun sa schimbam motivarea si sa zicem ca "Pontaminte" vine de la faptul ca atita de lipita de nume ii este "mintea", nu minciuna, ca nu-i frumos sa-l facem noi pe el mincinos... Si nici nu conteaza ca "mintea"-i sta lipita la coada...
  • +12 (16 voturi)    
    de cite ori a fost la Cotroceni, (Miercuri, 16 iulie 2014, 14:56)

    __alex__ [utilizator]

    ponta si-a luat-o peste bot. Conform reflexului pavlovian, cind vede palatul, ar trebui sa isi fereasca falcile.

    Dar asta ar presupune abilitati de invatare, nu doar de copiere.
  • +15 (21 voturi)    
    hmmm (Miercuri, 16 iulie 2014, 14:56)

    titu_maior [utilizator]

    Nu credeam ca e posibil ca o persoana publica, si inca chiar un Prim Ministru al acestei tari, sa faca astfel de comparatii la adresa unei institutii reprezentative a statului! E ca si cum ar fi spus direct ca, dupa el, Romania e o mare latrina... Daca el crede ca institutia Presedentiei e o cocina, ce-ar putea sa gandeasca de tara pe care o reprezinta....:=( Cum ar fi sa vedeti prin Anglia pe cineva ca face o astfel de comparatie la adresa Monarhiei.... puscaria ar fi o pedeapsa prea blanda pe acele meleaguri! Numai la noi se poate, aparent.
  • +9 (13 voturi)    
    PONTA;imi pare rau... (Miercuri, 16 iulie 2014, 15:17)

    DorinPop [anonim]

    Pemierul PONTA la iesirea din "cocina": ne-am certat,presedintele a avut un ton badaranesc la adresa doamnei ministru,habar nu avea despre subiect,nu voiam sa-i dau lectii.etc. Premierul PONTA in timp ce se afla in "cocina":lucram la asta,o sa va dam tot ce avem;nu va facti griji,tara asta intodeauna se descuca ,aveti incredere o sa fie bine!Ofi avind dreptate colegul TAUNELE ca vechiul proverb romanesc se potriveste situatiei de fata,intrebare este;cine este PORCUL?
  • +11 (13 voturi)    
    Vei candida la COCINA impostorule ? (Miercuri, 16 iulie 2014, 15:19)

    Copy-Paste [utilizator]

    Intelegem ca pentru tine Insitutia Prezidentiala, la care vrei sa candidezi, este o COCINA. Halal candidat !
    Si impostorul asta vrea sa ajunga presedintele Romaniei ?
    Si are si sanse ? Halal tara !
  • +8 (12 voturi)    
    prin urmare (Miercuri, 16 iulie 2014, 15:45)

    Yankeu [utilizator]

    la Cotroceni e cocina.Atunci de ce vrei sa fii presedinte?
    Doi , proverbul este "daca te bagi in troaca te mananca porcii!'' , dar de, un dottore are voie sa stie altfel
    Si trei, ai dreptate.Eba si Udrea se pricep mai bine la economie decat absolventa de de harvard.S-a vazut de departe asta.Si majoritatea celor cu mai mult de un neuron se pricep mai bine.Doar voi astilalti credeti altceva.
  • +10 (12 voturi)    
    Halal prim ministru (Miercuri, 16 iulie 2014, 16:02)

    NikosGalis [utilizator]

    Încă o data, dacă mai era nevoie, prim ministrul s-a făcut de ris. Pe zi ce trece ne arată adevarata fata. De cind guvernează nu a făcut decât sa ne arate incompetenta pe zi ce trece.
    Sa speram ca ai zilele numărate la putere.
    Dacă ai avea puțin bun simt ai demisiona.
  • +9 (11 voturi)    
    ar trebui sa-i multumim lu Ponta (Miercuri, 16 iulie 2014, 16:03)

    padrepadrone [utilizator]

    ca ne arata, in plina splendoare socialista, cultura pesedista de la varfuri. Maine, poimaine ne va cere sa-l votam sa mearga fix in varful cocinii. Iar noi vom vota ce ne roaga tovarasu, ca cam asta e si cultura noastra la gramada; deci mai bine porc decat magar, bou sau alt animalut obisnuit cu jugul.
    Ar trebui sa-i cerem sa se produca la macsim pana la alegeri, deoarece dupa ce se va vedea saf peste porci nu cred ca va mai misca ceva-n front, fara aprobare, de la partidu stat pesede, bineinteles.
  • +11 (13 voturi)    
    Cata nesimtire! !! (Miercuri, 16 iulie 2014, 16:12)

    Mirobo [utilizator]

    Meriti batut cu pietre.
    Nu pot sa cred ca indivizi ca tine se pot suporta pe ei insisi.
    Ce nu inteleg genul asta de indivizi este ca INSTITUTIA va ramane intotdeauna aceeasi indifernt de locatar.
    Asa s-a ajuns ca la o vizita a Domnului Presedinte la Iasi marlanii sa fluiere in timp ce se intona imnul national.
    Si cand ma gandesc ca odata faceam parte din plutonul de garda si era un ger in ianuarie de nu imi mai simteam corpul, cu mainile inghetate pe arma !!!
  • +4 (4 voturi)    
    ...ca te-ai dus nepregatit... (Miercuri, 16 iulie 2014, 18:40)

    Gabu [utilizator]

    ....vrei sa spui cârlane. Singurul tău talent e la stat picior peste picior!
  • -5 (5 voturi)    
    Pamflet (Miercuri, 16 iulie 2014, 19:30)

    Gigi Kent [utilizator]

    Ianuarie, 2005

    Guvernul propune cota unica, Parlamentul voteaza legea, Presedintele are dubii si cheama la consultari Primul Ministru – Calin Popescu Tariceanu si Ministrul de Finante – Ionut Popescu.

    TB: Numarul de salariati X (cota de impozitare medie – 16%) X salariul mediu pe economie = - X miliarde la bugetul de stat (multe ca inca nu se petrecuse denominarea care vine mai in vara).

    IP: Noi vrem sa scadem impozitul pe profit ca sa fie angajati mai multi oameni in economia reala

    TB: Nu angajeaza nimeni

    CPT: Pai daca nu angajeaza nimeni atunci bine, noi plecam acasa.

    Masura nu este adoptata.

    Iulie, 2014

    Toti basistii platesc impozit diferentiat pe venituri si 25% impozti pe profit. Victorie!
  • +4 (4 voturi)    
    Ce e mai rau in povestea asta este faptul (Miercuri, 16 iulie 2014, 19:53)

    alexjecu [utilizator]

    ca liota asta de impostori si ticalosi se perpetueaza prin clone. Politica este o negustorie de sperante. Pentru a fi reusita trebuie ca in aceasta piata sa aiba acces toti cetatenii. Aportul tuturor va face posibila valoarea adaugata. Dar daca lista se rezuma numai la ei si-ai lor, pe care ii vedem cat ii duce capul, slabe sperante sa iesim din mlastina in care ne balacim de zeci de ani!
  • +4 (4 voturi)    
    Cirlanul candidat la cocina Cotroceni ??? (Miercuri, 16 iulie 2014, 21:01)

    andreesanu [utilizator]

    Un individ necopt,necivilizat ,un cirlan la propiu si la figurat care a depasit orce limita a mirlaniei politice.
    Acest cirlan politic duhneste ,pe unde trece lasand in urma dire lugi de miasme de putregai ,de mortaciune.
    de prostie incompetenta si minciuna.
  • +1 (1 vot)    
    LA CESTIUNE, STIMABILILOR, LA CESTIUNE! (Joi, 17 iulie 2014, 10:54)

    ofCAER [utilizator]

    Citate din intelepciunea marca doctor W PONTA:
    1) "Eu am gandit institutional, ca intre institutii trebuie sa existe respect...",
    si
    2) "... cand te bagi in cocina, te mananca porcii".

    Domnia sa doctoru', in cauza cu pricina, s-a "bagat" in Palatul Cotroceni; prin deductie, doctoru' nostru (care nu-i, sa fim bine intelesi!, veterinar) asimileaza Palatul Cotroceni unei "cocini". asta una la mina.
    Urmeaza doi la mina. Palatul Cotroceni este locul de munca al institutiei Presedintelui Romaniei.
    Urmeaza trei, da' nu la mina ci la mintea ciunga a lu' PONTA: "CURAT RESPECT!" intre institutii, d-le prim-ministru!
    P.S. Au observat chestiile astea si alti tovarasi de suferinta, mai sus.
  • 0 (0 voturi)    
    Cocina (Joi, 17 iulie 2014, 11:38)

    Ando1971 [utilizator]

    de care vorbeste W Pontache este cocina la care viseaza si el sa ajunga candva.
    Ce nu inteleg de ce isi doreste asa mult sa-l manance porcii, pentru ca asta il astepta daca ajunge acolo.
    Un ipocrit, mincinos, un incompetent.