Victor Ponta: PSD si UNPR voteaza in favoarea initiativei lui Tariceanu privind demisia de onoare a lui Basescu

de I.R.     HotNews.ro
Luni, 23 iunie 2014, 15:31 Actualitate | Politic


Premierul Victor Ponta a delcarat ca parlamentarii PSD si UNPR vor vota in favoarea propunerii lui Calin Popescu Tariceanu de adoptare in plen a unei declaratii prin care sa se ceara demisia de onoare a presedintelui Traian Basescu.

Ponta a anuntat ca acestei initiative i s-a alaturat si presedintele Camerei Deputatilor, Valeriu Zgonea.

“Am luat act de initiativa domnului Tariceanu careia i s-a alaturat si domnul Valeriu Zgonea daca va exista aceasta sedinta, si va exista, si daca ajungem la un acord ceea ce cu siguranta de va intamplam, parlamentarii PSD UNPR vor vota in favoarea initiativei”, a spus Ponta.

Biroul Permanent urmeaza sa se reuneasca pentru a adopta aceasta propunere, iar miercuri va avea loc o sedinta de plen reunit pe aceasta tema.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2781 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    de asta nu mai poate Basescu, (Luni, 23 iunie 2014, 15:41)

    bancher [utilizator]

    ca dau Ponta si Zgonea declaratii. Sa fiu in locul lui, nici nu m-as gandi sa imi dau demisia...numai asa, sa le fac lor sange rau.
  • +15 (15 voturi)    
    nu ne intereseaza..... (Luni, 23 iunie 2014, 15:43)

    translativus [utilizator]

    .....votul vostru in aceasta mascarada dar cand si cum voteaza PSD si UNPR pentru punerea in aplicare a vointei poporului exprimata clar si raspicat cu ocazia referendumului referitor la cei 300 de inutili si o singura camera de dezmat, asta da, ne intereseaza !
  • +12 (12 voturi)    
    iar pierd vremea in loc sa guverneze (Luni, 23 iunie 2014, 15:47)

    Kvothe [utilizator]

    platim alesii, guvernul acesta sa piarda vremea cu propuneri inutile. De ce nu a fost o asemenea propunere de demisie si ptr. d-l Ponta la condamnarea parintelui lui moral Nastase de care nu s-a dezis si care a fost chiar condamnat. Cred ca Basescu si-ar da fericit demisia daca si-ar da-o toti politicienii care au cate o ruda (grad1) acuzata de fapte de coruptie (acuzata inca nu dovedita).
  • +12 (12 voturi)    
    UNPR (Luni, 23 iunie 2014, 15:49)

    levierul [utilizator]

    ce circ!!! ce porcarie
    de parca ar avea o identitate proprie UNPR. Ala nu exista, este PSD in varianta organizata de furt din armata.
    • +2 (2 voturi)    
      Nu circari, ci (Luni, 23 iunie 2014, 17:36)

      rutger [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      tradatori curati ! In 2011 erau cu Boc-PDL, l-au tradat pe MRU si acum sunt PSD ! dottore ar trebui sa se uite de 10 ori pe unde calca cu astia, sa nu-i cada coada cand ii este daciana mai draga !!
  • +3 (7 voturi)    
    puneti-o de o ancheta (Luni, 23 iunie 2014, 15:54)

    jackalphonse [utilizator]

    unde ati vazut voi politician cu onoare in Romania/ anchetati, dovediti si gata. base este presedinte masaverde, de unde mai vreti onare?
    pesedeilor, nu v a dus capul ala niciodata
  • +11 (11 voturi)    
    Pai cum sa ... (Luni, 23 iunie 2014, 15:58)

    Strofoclex [utilizator]

    rateze viermii o asa ridicare la fileu din partea luzàrului de Tariceanu? Orice, din orice pozitie
  • +12 (12 voturi)    
    CURAT DOCTOR !!! (Luni, 23 iunie 2014, 16:03)

    ofCAER [utilizator]

    Citate din Victor-Viorel PONTA, doctor in drept si prim-ministru al Guvernului Romaniei:
    1) "daca va exista aceasta sedinta, si va exista..."
    2) "daca ajungem la un acord ceea ce cu siguranta de va intampla...".
    Multumim, Adrian NASTASE, ca ne-ai blagoslovit cu asa un doctor intelept!
    Multumim, Victor-Viorel PONTA, ca ai avut intelepciunea sa rostesti toate astea dupa consumarea testarii nationale a elevilor la limba romana ca, daca decupau examinatorii din ziar taman textu' matale, ii lua dracu' pe copiii toti, incepind cu cei mai buni (evident, acestia sunt viitorii doctori)!
  • +10 (10 voturi)    
    Mda (Luni, 23 iunie 2014, 16:03)

    skanda7 [utilizator]

    Numai ca, vedeti voi, aici nu e vorba despre ce vrea strungarul zgonea si bikerul tradiceanu. Tara asta are o Constitutie si niste legi care trebuiesc respectate de catre toti cetatenii ei. Pacalicii astia cred ca daca-s la ciolan fac totul dupa cum ii taie capul. Ce tupeu de manelisti la ei sa vorbeasca despre onoare ca si cum ar stii ce e aia....
  • +7 (7 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 23 iunie 2014, 16:27)

    [anonim]

  • +2 (2 voturi)    
    e timpu de iesit in strada (Luni, 23 iunie 2014, 16:51)

    florin_f [utilizator]

    daca nu acuma atunci directia UCRAINA!
  • +4 (4 voturi)    
    Che activ este Vioreaua ? (Luni, 23 iunie 2014, 16:51)

    Plagarus [utilizator]

    Noul membru PSD, Popescu Calin este bun de pres, cu acelasi destin precum al ultimului interimar de la Cotroceni !