Schimb de replici Antonescu - Dragnea la ceremonia pentru mandatele de europarlamentar: Ce faci, bai baiatule, cum te-am lasat si cum te gasesc?

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 29 mai 2014, 21:01 Actualitate | Politic


Liderii PSD Victor Ponta si Liviu Dragnea, liderul UNPR Gabriel Oprea si presedintele demisionar al PNL, Crin Antonescu, s-au intalnit joi, la BEC, la ceremonia de inmanare a certificatelor doveditoare europarlamentarilor alesi, ei schimband cateva replici pe un ton destins, amical, relateaza Mediafax.

Liderul PNL a ajuns la BEC inainte de deschiderea ceremoniei, salutand mai multi social-democrati aflati in fata intrarii in Sala Palatului. Intre cei care s-au aratat reticenti in a da mana cu Antonescu a fost europarlamentarul PSD Daciana Sarbu, sotia premierului Victor Ponta.

Antonescu a dat mana cu liderul UNPR, Gabriel Oprea, caruia i-a spus: "Servesc patria", insa apoi a revenit: "Nu, pastrez ordinea".

Europarlamentarul PSD Victor Bostinaru l-a completat pe liderul PNL: "constitutionala".

In momentul in care Antonescu a dat mana cu vicepremierul Liviu Dragnea i-a spus acestuia: "Ce faci bai, baiatule? Cum te-am lasat si cum te gasesc".

La randul sau, Dragnea l-a intrebat pe liderul PNL cum este, Antonescu facandu-i un semn ca este bine.

"Nu stiu ce o sa fac, spun ce fac acuma...pana la urma nu prea se stie", a spus liderul PNL.

Vicepremierul s-a interesat de soarta lui Klaus Iohannis, daca va candida la partid sau la Presedintie.

"Nu stiu, depinde. Te rog frumos, un pic mai respectuos. Sunt candidatul in vigoare al PSD", a spus liberalul.

Dragnea a replicat ca stie ca a afirmat ca nu mai exista USL.

"Pai nu mai exista, n-am spus al USL, ci al PSD. E corect?", a raspuns Antonescu.

Cei doi au avut o atitudine destinsa pe tot parcursul discutiei.

Ajuns in sala de ceremonii, si premierul Victor Ponta a dat mana cu mai multi europarlamentari, dupa care s-a oprit in dreptul presedintelui demisionar al PNL, Crin Antonescu, cu care a dat mana amical.

Antonescu i-a spus lui Ponta zambind: "Bravo, tine-o asa, cu dreapta".

Premierul i-a replicat "Succes", trecand mai departe.   






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


13912 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    cum s-ar numi asta? (Joi, 29 mai 2014, 21:11)

    ctrlm [utilizator]

    intalnirea hahalerelor?
    • +2 (2 voturi)    
      se chiama prudentza (Vineri, 30 mai 2014, 13:40)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui ctrlm

      nu de stie cand si cum vor mai avea nevoie unii de altii.
      poate asa intra si pedeleaoa intr'un nou usl, iar,
      kkrau va fi catindatul usl, cum se lauda.
      prin absorbtie. :)

      ce mandrie pe /// liberali, ca nu'si schimba numele, cand, in usl'am isi schimbasera nu numai numele, dar si identitatea.

      caprei ii cade coada de raie, si ea tot pe sus o tine..
      adica kvintus, kkrau, orban & co.

      pnt si'a adaugat un cd/crestin di democrat, la nume si n'a avut probelme cu...istoria.
      nu s'au rasucit mihalche si maniu in morminte...

      deci, nici un pnl-pd n'ar face pa bratieni sa muste tzarana....

      cum nici carp, marghiloman sau maiorescu nu au probleme, acolo unde sunt cu pc-ul securest.

      si, la incheiere, as vrea sa remarc lipsa de replica a lui kkrau la afirmatia lui dottore despre pnl si securitate/closhca stanescu, cand varanu', securica cu diploma din justitie, este conservator securest si aliat al altui partid impostor, psd, fost fsn.

      asa se scrie istoria, cand sefu este istoric de profesie.
  • +12 (14 voturi)    
    tare (Joi, 29 mai 2014, 21:16)

    Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator]

    noroc ca nu a vorbit si cu Doina
  • +16 (18 voturi)    
    Adică (Joi, 29 mai 2014, 21:20)

    CititorulComentator [utilizator]

    Te-am lăsat mort și te-am găsit viu Dragneo :)
  • +8 (10 voturi)    
    PSDeaua l-a lucrat profesional pe Antonescu (Joi, 29 mai 2014, 21:32)

    Maniu [utilizator]

    care se vede si cu banii luati...POnta, in urma aliantei anti Romania in UE si pro Romania sub oligarhie, a ajuns si ramas prim menistru ;), Antonica tot pe loc, pe loc, pe loc...
  • +9 (11 voturi)    
    des amis (Joi, 29 mai 2014, 21:48)

    lucadd [utilizator]

    pe scena fac pe razboinicii si in culise isi fac complimente...Antonescu si Ponta same s...t
    • +4 (6 voturi)    
      Da, ai dreptate (Vineri, 30 mai 2014, 0:00)

      sebagain [utilizator] i-a raspuns lui lucadd

      dar sunt same s...t cu structuri in teritoriu...care le asigura alegerea
  • +2 (4 voturi)    
    daciana sarbu reticenta (Joi, 29 mai 2014, 22:55)

    MihneaR [utilizator]

    .
  • +5 (7 voturi)    
    daca asta reprezinta (Joi, 29 mai 2014, 22:57)

    vladimir14 [utilizator]

    Dreapta unita putem pune egal cu hotia transpartinica?
  • +2 (2 voturi)    
    hahaha ! (Vineri, 30 mai 2014, 8:51)

    nash pandelica [utilizator]

    oare, unindu'se prin..comasare, blaga are sanse sa ajunga in usl, dupa alegerile din toamna ?! :))
    • 0 (0 voturi)    
      Nu aveti dreptate, nu mai lucrati pro Ponta! (Sâmbătă, 31 mai 2014, 23:17)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      unirea dreptei!