Sebastian Ghita: Robert Negoita si Carmen Rosu par niste conserve care sar atunci cand primesc cate un impuls

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 16 mai 2014, 16:00 Actualitate | Politic


Deputatul PSD Sebastian Ghita, acuzat recent de colegul sau de partid, primarul sectorului 3, Robert Negoita, si de candidata PMP la europarlamentare Carmen Rosu, de amenintare cu moartea si santaj, afirma ca cei doi "par niste conserve care sar atunci cand primesc cate un impuls".

"Atat Robert Negoita cat si Carmen Rosu par niste conserve care sar atunci cand primesc cate un mesaj sau cate un impuls", a declarat, pentru HotNews.ro, Sebastian Ghita.

In ceea ce-l priveste pe Robert Negoita, care a depus la Parchetul General o plangere penala impotriva sa, sustinand ca a fost amenintat cu moartea la telefon, Sebastian Ghita s-a declarat "surprins" de initiativa acestuia, in conditiile in care nu a "avut nimic de impartit, nicio afacere" cu primarul sectorului 3.

"Ma surprinde, nu-mi dau seama care este motivatia sau interesul lui Robert Negoita", a continuat Ghita, notand ca acest subiect apare cu o saptamana inaintea alegerilor europarlamentare. "Nu cred ca acest scandal ne trebuia", a comentat el, declarandu-se surprins si de faptul ca Robert Negoita "dupa zece zile s-a trezit ca e nervos ca l-am amenintat".

Ghita a precizat ca anchetele legate de sectorul 3 au fost difuzate de Evenimentul Zilei cat si de HotNews.ro cu o saptamana inainte de a fi preluate de Romania TV, care a fost unul dintre ultimele posturi care au vorbit despre acest subiect

"Putea foarte usor sa vada ca nu eu am initiat vreo campanie agresiva la adresa lui", a mai spus el. Sebastian Ghita a recunoscut ca a avut o discutie telefonica ca Negoita in data de 4 mai, dar aceasta a avut ca subiect "teme politice".

In ceea ce o priveste pe Carmen Rosu, care a depus la DNA o plangere impotriva lui Sebastian Ghita, pe care il acuza de santaj si trafic de influenta, deputatul PSD a precizat ca o cunoaste pe actuala candidata a PMP la alegerile europarlamentare din "2007 - 2008, ca om de afaceri", cand aceasta lucra la Ministerul Finantelor, pe fonduri PHARE.

"Am avut nenumarate discutii cu ea", a spus el, declarandu-se si in acest caz surprins de acuzatiile formulate de Carmen Rosu: "Sunt surprins pentru ca nici azi nu am nimic de impartit cu ea".

"Pare o chestie regizata. Dupa doi ani spui ca te-ai simtit amenintat, in plina campanie electorala", a mai comentat Sebastian Ghita.


Citeste mai multe despre   
















8231 vizualizari

  • +17 (17 voturi)    
    Raspuns halucinant la acuzatii! (Vineri, 16 mai 2014, 16:05)

    Matrafirefox [utilizator]

    Cineva te acuza de amenintari si tu raspunzi "par niste conserve"? In ce sens este "par niste conserve" un raspuns rezonabil la niste acuzatii foarte grave? Ghita se crede pe tarlaua tatalui lui.
    • -6 (8 voturi)    
      Smecheria cu amenintarea a mers snur la Vintu (Vineri, 16 mai 2014, 17:06)

      dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      Nu vad de ce nu ar functiona identic si la Ghita. Cum si-a pierdut Vintu postul anti Basescu dupa ce l-a amenintat pe Ghita nu vad de ce nu ar ramine Ghita fara canalul sau TV anti presedinte in urma amenintarilor adresate lui Negoita.

      Basescu v-a dat de inteles la toti astia care il atacati sa va potoliti. Nu vreti, seful statului te asculta, te prinde amenintind si te baga la racoare.
      • +10 (10 voturi)    
        Sigur nu vorbesti despre Voiculescu ? (Vineri, 16 mai 2014, 18:13)

        Matrafirefox [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        Omul care are experienta in bagat oamenii la racoare inclusiv membrii propriei lui familii ? Pentru ca la A3, postul securistului Voiculescu oameni sunt amenintati in continuu, unii sunt chiar spanzurati simbolic pentru ca nu sunt de acord cu atacurile flagrante la statul de drept ce se comit in parlament.
      • +2 (2 voturi)    
        Ej' t_M_B_L sau te prefaci? (Sâmbătă, 17 mai 2014, 13:46)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        Pai Base l-a pus pe Nastase sa faca mijmashuri si sa ajunga pe cale de consecinta la puscarie? SOV era oricum puscarias cu state vechi de serviciu, ca doar in Romania puscariabilii ajung mari mahari, vorba glumei aleia: Ce diferenta este intre mafiotii italieni si aia romani? Pai pe aia italieni ii mai si baga din cand in cand la puscarie! Asta era banc de pe vremea lui Zeus Nascase, numara-mi-ai ouale!
  • +15 (15 voturi)    
    Nu stiu ce "par" cei doi... (Vineri, 16 mai 2014, 16:13)

    IancuJianu [utilizator]

    ...dar Ghita deputatu' este sigur un parvenit care s-a imbogatit peste noapte, ilegal. Chiar bate la ochi rapiditatea cu care si-a acumulat averea, cel putin asta care-i "la vedere"....nu mai zic de cea de prin off-shore-uri...
  • +13 (13 voturi)    
    :)) (Vineri, 16 mai 2014, 16:17)

    za_omu [utilizator]

    Haoleo manca-tz-as!!! Da' ce te ofuschezi boss asa de la o discutie politica? :))) Zici cha esti o consherva chare sare la impulse care esti :))
  • +13 (13 voturi)    
    deci (Vineri, 16 mai 2014, 16:25)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Vantu isi freaca palmele in celula...
    • +3 (3 voturi)    
      palmele ca palmele, (Sâmbătă, 17 mai 2014, 0:33)

      ZeroAbsolut [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

      dar hidrantu? ;)

      Vantu poate chiar pune umarul cu tot felul de informatii, ca doar n-o fi stat nici el degeaba cat a avut conflictul cu Ghitza, ceva tot a adunat despre el.
  • +10 (10 voturi)    
    apoi (Vineri, 16 mai 2014, 16:43)

    ggna [utilizator]

    io zic Sebica maica, daca aia-s conserve, nici sa nu-i bagi in seama...nici avocat sa nu-ti pui, ca asa se termina mai repede...
  • +6 (6 voturi)    
    O sa ajungi dupa gratii la cate potlogarii ai facu (Vineri, 16 mai 2014, 18:53)

    alex1234 [utilizator]

    O sa ajungi dupa gratii la cate potlogarii ai facut

    sugator de bani de la stat....
  • +1 (1 vot)    
    Cine este Carmen Rosu (Sâmbătă, 17 mai 2014, 8:39)

    Anti_CiumaRosie [utilizator]

    Pentru cei care au aplicat la finantare europeana pana in 2013 prin AMPOSCCE din cadrul Ministerului Economiei (fost MECMA), Carmen Rosu este etalonul birocratiei si coruptiei din sistem. Hotnews ar putea face o ancheta jurnalistica, bine documentata. Desigur daca ar exista bunavointa si interes. O sambata placuta.
  • 0 (2 voturi)    
    Sa-l vedeti ce face in Ploiesti! (Sâmbătă, 17 mai 2014, 11:17)

    Audit [utilizator]

    Unde si-a facut averea a lasat si victime care nu vorbesc. Fosti sau actuali directori sau primary care nu au avut de ales. Au jucat cum li s-a cantat.