Ponta neaga ca i-ar fi cerut lui Basescu sa ii fie nas

de RH     HotNews.ro
Vineri, 9 mai 2014, 11:18 Actualitate | Politic


Premierul Victor Ponta a negat vineri ca i-ar fi cerut presedintelui Traian Basescu sa ii fie nas. "Bineinteles ca nu este adevarat", a spus Ponta vineri, intr-o conferinta de presa sustinuta la Bistrita, relateaza Agerpres.

Victor Ponta a refuzat sa comenteze si afirmatiile presedintelui Basescu legate de moartea procurorului Panait.

"Cred ca toti romanii vor aprecia foarte mult ca, in loc sa raspund la asemenea lucruri, imi vad de treaba, de spitale, de scoli, de societati comerciale, de drumuri, de sprijinit constructia de biserici. (...) (Nu ma simt amenintat de aceste declaratii - n.r.), nici vorba. Cred ca o amenintare pentru Romania este sa ramana in continuare in acest tip de societate in care ura si acuzatiile sunt regula. Or, eu, prin ceea ce am vazut in ultima perioada, si pe partea economica, si pe partea de sanatate, si de educatie, si de infrastructura, cred ca Romania are o sansa extraordinara de a se dezvolta si de a redeveni o societate normala, inclusiv din punct de vedere medical", a declarat seful Executivului.

Premierul Victor Ponta, insotit de sotia sa, Daciana Sarbu, au vizitat vineri dimineata Spitalul de Urgenta Judetean Bistrita. Prim-ministrul a mai fost insotit de vicepremierul Liviu Dragnea, ministrul Sanatatii, Nicolae Banicioiu, si ministrul delegat pentru Ape si Paduri, Doina Pana.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


5954 vizualizari

  • +17 (29 voturi)    
    Adevarurile lui Ponta (Vineri, 9 mai 2014, 11:27)

    Frank777 [utilizator]

    Este adevarat ce l-ai rugat pe Basescu sa fie nas?
    Nu este adevarat
    Este adevarat ca te cheama Ponta
    Nu este adevarat.Ma chiama Viorel Ponta
    Este adevart ca joci basket
    Nu este adevarat.Joc baschet nu basket.
    Este adevart ca esti premier in Romania
    Nu este adevarat.Sunt prim ministru
    Este adevarat ca ai zis fa Doina ?
    Nu este adevarat.I-am zis Doamna fa Doina
    Este adevarat ca te-ai plimbat cu barca in apa de 50 cm?
    Nu este adevarat ,avea 30 cm.
    • -5 (11 voturi)    
      ... (Vineri, 9 mai 2014, 12:49)

      klaudyuxxx [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      te-ai obosit degeaba
      • 0 (6 voturi)    
        gresit (Vineri, 9 mai 2014, 15:07)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

        a scos in evidenta ceea ce este ponta : un carlan coleric care musca la fiecare atac facut de base. dovedeste ca nu are maturitate, responsabilitate, viziune, gandire, etc.
        daca ar fi fost altfel, base s-ar fi saturat sa-l tot atace in lipsa oricaror reactii din partea celui care se pretinde a fi ceea ce nu este. din pacate.
        ponta nu stie ca indiferenta e mult mai letala decat orice alt fel de reactie.
        da' n-ai cu cine domle, n-ai cu cine.
        • +2 (6 voturi)    
          Esti terminat Ponta!!! (Vineri, 9 mai 2014, 15:28)

          Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Ponta, nu trebuie sa-l rogi...va fi nasul tau oricum!...
  • +11 (19 voturi)    
    Miting (Vineri, 9 mai 2014, 11:28)

    Dana Bob [anonim]

    La ora 17.30 Ponta va fi la Cluj la un miting intrun cinematograf!
    Intrebare: Tatoneaza Ardealul si ii e teama in aer liber?
    • 0 (8 voturi)    
      daca eram din Cluj... (Vineri, 9 mai 2014, 13:06)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui Dana Bob

      ii asteptam cu doi trandafiri la iesire...
  • +15 (23 voturi)    
    Ponta (Vineri, 9 mai 2014, 11:29)

    Snitzelvienez [utilizator]

    imi da impresia ca ar vinde-o si pe masa pt a-si atinge scopurile.
    • -10 (16 voturi)    
      basu ? (Vineri, 9 mai 2014, 12:03)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

      ai dreptate .. dar acum nu prea mai poate ...

      nu ca ponta ar fi altfel ... devine copie fidela a basului !
    • +1 (5 voturi)    
      pentru asi atige scopurile (Vineri, 9 mai 2014, 12:12)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

      http://proiectromania.wordpress.com/2013/12/06/trecutul-tenebros-a-lui-ponta-asupra-sa-exista-suspiciunea-de-crima-frankfurter-allgemeine-zeitung-acuza/
  • -17 (23 voturi)    
    Ponta, ai de guvernat ! (Vineri, 9 mai 2014, 11:30)

    MenInBlack [utilizator]

    Nu pica in capcana ''politicii'' de mahala !
    Exact asta urmareste, sa te atraga in jocuri si declaratii murdare, sub demnitatea oricarui om.
    Acest individ nu mai exista pentru nimeni. E deja istorie.
    ( Mi-aduc aminte de un vecin, batran turnator, care mi-a facut vreo doua plangeri la politie ca nu-i mai lasam capra sa pasca in gradina mea, si anume ca l-am gonit si injurat ultima oara...adevarat, a reusit sa ma provoace !!! )
    Seamana leit cu ''nashul''... aceeasi ura, aceleasi tactici.
    Ignora-l total, are grija justitia de el in curand !
    • -8 (14 voturi)    
      da e exact reteta basului .. (Vineri, 9 mai 2014, 12:04)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      iesi si jignesti , alalalt raspunde ca pe mahala ... apoi iesi din nou cu discurs diplomat si decent ca sa pari tu ala ma civilizat si mai destept .
    • -10 (14 voturi)    
      'Cherche la femme' (Vineri, 9 mai 2014, 12:05)

      MenInBlack [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      Am uitat cum o cheama pe capra de pe langa cotrocesti...Zau am uitat, stiu ca se da cu parasuta...
      Pe aia vrea nashu s-o lase sefa la stana, altfel pierde si capra si stana si casa si tarlaua, asta-i tot misteru' din sat...de-aia-s asha turbatz ;)
    • +5 (9 voturi)    
      trebuia sa-i faci in ciuda (Vineri, 9 mai 2014, 12:14)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      si sa te duci cu capra
    • +5 (13 voturi)    
      Nu mai are timp (Vineri, 9 mai 2014, 12:31)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      de nimicuri cum ar fi guvernarea. El trebuie sa spuna ineptii zi de zi la a3 si sa atace intreaga intelectualitate ostila (cum ar putea fi un intelectual cu un plagiator?) Revine la politica anti-intelectuala a lui Ilici Iliescu cu un nou slogan "Noi furam nu gandim"
  • +22 (26 voturi)    
    pai pana acum (Vineri, 9 mai 2014, 11:42)

    graveyard_shift [utilizator]

    cum vedea un microfon cum sarea sa-l linga. acu' brusc s-a gasit cu treaba? asa de rau l-a lovit basescu cu panait?
  • +15 (21 voturi)    
    Cred ca spune (Vineri, 9 mai 2014, 11:43)

    canuta [utilizator]

    numai si numai adevarul!
    Orice om poate vedea si singur ca:
    - spitalele sint inzestrate cu tot ce au nevoie,medicamentele si consumabilele sint mai mult decit suficiente,hrana bolnavilor este suficienta si de cea mai buna calitate,curatenia domneste de zor!
    -scolile au toate autorizatie de functionare,sint dotate cu tot ce este nevoie.iar copii sint invatati si educati numai de profesori care au luat note peste 7 la examenele de titularizare si cu studii corespunzatoare pentru nivelul la care predau!
    -societatile comerciale rominesti sint in plin proces de inflorire si crestere sanatoasa datorita masurilor de sprijinire a mediului de afaceri!
    -patria este brazdata in lung si in lat de autostrazi,iar celelalte sosele si drumuri sint in cea mai perfecta stare,fara gropi sau alte neajunsuri provocatore de stricaciuni sau accidente.
    Cei care au tupeul sa nege ceea ce am scris pina acum nu sint decit niste tradatori de neam si dusmani ai patriei! HUO!!!
    • -7 (13 voturi)    
      ai perfecta dreptate ... (Vineri, 9 mai 2014, 12:07)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui canuta

      dar nu e vina exclusiva a lui ponta .

      ca doar nu vroiai sa se 'dezvolte' patria din 2012 , cum nu s-a dezvoltat dn 89 .

      cant o sa va aud ca ii bagati pe toti mizerabilii astia , care conduc romania din 89 incoace , in aceeasi oala ..abea atunci dovedeiti independenta !
      • +2 (6 voturi)    
        /// (Vineri, 9 mai 2014, 13:45)

        hmara [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Stimate domn, oalele sunt pe capacitati, pe marimi.
        Nu exista semn egal intre guvernari.
        Incearca sa deschizi ochisorii, nu-i mai tine inchisi.
      • 0 (6 voturi)    
        nu, nu, (Vineri, 9 mai 2014, 15:14)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        nu e vina chiar deloc a lui ponta.
        e vina :
        - ministrilor (ca au fost mai multi de unu) sanatatii
        - ministrilor educatiei
        - ministrilor economiei
        - ministrilor transporturilor
        el e doar prim ministrul guvernului pe care-l conduce, dupa cum deseori s-a exprimat in dese randuri, ca si cand nici lui nu-i venea sa creada ca a ajuns in varful piramidei.
        intrebare : al carui guvern e prim ministru tov. ponta?
  • +17 (23 voturi)    
    " Doctorul " are multi pacienti la sinecuri ! (Vineri, 9 mai 2014, 11:46)

    Plagarus [utilizator]

    pPonta e in jud Cluj, barcutza e pregatita la Jucu !
    Pontmongoloidul l-a pus pe finul sau Robert Cazanciuc la Ministerul Justitiei, pe fostul coleg de facultate, Tiberiu Nitu, la Parchetul General, pe fostul coleg de business Dan Sova la Departamentul Marilor Proiecte, tata socru Ilie Sarbu este liderul grupului senatorial PSD, seful SRI, George Maior de la SRI este nasul lui Victor Ponta si al Dacianei Sarbu, sotia este europarlamentar PSD.
    "O casa mare sau, mai corect spus o familie mare, pentru ca PSD si guvernul sunt pentru Viorel un fel de mare familie. Sotia e europarlamentar, socrul e seful senatorilor PSD, un fin e ministrul Justitiei, nasul copilului e vicepremier, verisoara e director de reglementare in cadrul Autoritatii Aeronautice Civile Romane.

    Si cand imi aduc aminte ce a mai patimit Emil Boc pentru o nepoata adusa de la Cluj intr-un post modest din SGG, cum au curs in capul fostului premier acuzatiile de nepotism! Doctorul.pPonta nu practica nepotismul. Nu. Premierul are o familie mare si competenta care isi merita pe deplin functiile."
  • +15 (21 voturi)    
    Imi vad de treaba!... Cu tupeu inainte! (Vineri, 9 mai 2014, 11:50)

    pedepsitorul [utilizator]

    Daca tu crezi ca iti pui ochelarii de cal', si daca ii dai inainte cu tupe, o sa te aprecieze lumea... esti habarnist!

    Lumea o sa afle tot, ...absolut toate compromisurile pe care le-ai facut pentru a aservi o elita politica mafiota, care a investit in resurse umane, astfel tu fiind inventia infractorului Nastase!

    Ma bucur ca Mafia PSD-ului, joaca la prezidentiale cartea tanarului excroc, mafiot, criminal, hot intelectual, barbatului badaran si tradatorului cap de familie Victor Viorel PONTA!
  • +7 (13 voturi)    
    Petrica si Lupu” (Vineri, 9 mai 2014, 11:50)

    iondelaafumati [utilizator]

    si daca ar spune adevarul nu l-ar crede nimeni!
  • +12 (18 voturi)    
    ...intrebare... (Vineri, 9 mai 2014, 11:51)

    ALTAN [utilizator]

    ...de cind te cunoastem ,noi romanii,adica de cind ai devenit PM,ai spus tu vreodata ADEVARUL !!!...in absolut nic-o imprejurare nu ai fost onest...cit despre modul in care te ocupi tu de spitale,scoli,industrie,economie-s-a ales praful de toate...pt ca tu doar mimezi ca te ocupi de treburile tarii...si asta pt ca nu te duce capul decit la mistocareala,smecherie ieftina,nesimtire cit cuprinde si iresponsabilitate la cote maxime...vai de noi ///
  • +12 (20 voturi)    
    mda (Vineri, 9 mai 2014, 11:52)

    SoulSearcher [utilizator]

    ce faci fa doina, ai chef de niste plimbari cu mine ? hai in tara in campanie pe banii guvernului, avioane, spp-isti, limuzine, ca doar avem de unde....
  • +10 (18 voturi)    
    adevar (Vineri, 9 mai 2014, 11:53)

    Soljenitin [utilizator]

    Ce stie tonta despre adevar? Mai nimic, ca nu prea il foloseste...
  • +11 (15 voturi)    
    Are un tic verbal ponta (Vineri, 9 mai 2014, 12:29)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Incepe toate minciunile cu "Bineinteles ca nu e adevarat". Lumea nu intelege ca el se refera la ceea ce va spune.
  • -1 (3 voturi)    
    Nas (Vineri, 9 mai 2014, 15:43)

    rerenenegate [utilizator]

    "Ponta are nasul mai mare decat a alui Basescu"!