Andreea Paul: Premierul Ponta e un gunoi. Daca romanii nu se trezesc rapid, gunoiul va fi presedinte

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 5 mai 2014, 14:05 Actualitate | Politic


Prim-vicepresedintele PDL Andreea Paul a declarat, luni, ca premierul Victor Ponta este "un gunoi" si ca daca romanii nu se trezesc rapid "gunoiul va fi presedintele tarii", transmite Mediafax.

Andreea Paul a facut aceasta declaratie dupa ce a criticat manifestarea de la Sambra Oilor organizata de PSD, aratandu-se nemultumita de faptul ca satmarenii "au fost obligati sa participe la Sambra Oilor, la cea mai frunoasa sarbatoare campeneasca de echipa PSD si de premierul Victor Ponta".

"Trag un semnal de alarma transmis de catre satmareni, care au fost obligati sa participe la Sambra Oilor la cea mai frumoasa sarbatoare campeneasca de echipa PSD si de premierul Victor Ponta. Ei au fost carati cu autocarele alaturi de copii care nu au drept de vot pentru a sustine mafia rosie care a participat la Sambra Oilor. Este revoltator ca aceasta Sambra a Oilor a fost politizata pana la refuzul total al democratiei", a afirmat Andreea Paul, intr-o conferinta de presa dupa sedinta BPN al PDL.

Ea a mai spus ca "totalitarismul" a fost adus la Sambra Oilor si a criticat faptul ca economia se prabuseste.

"Toate actiunile, vorbele si faptele premierului Victor Ponta au dus la o singura concluzie: premierul Ponta este un gunoi", a adaugat Andreea Paul.

Ea a adaugat ca, daca romanii nu se trezesc rapid, "gunoiul va fi presedintele tarii".

"Rezultatul va fi unul singur: la ceea ce se intampla astazi in politica romaneasca, daca romanii nu se trezesc rapid, gunoiul va fi presedintele tarii", a spus Andreea Paul.

Intrebata de ce s-a aflat pe scena la manifestarea de la Sambra Oilor alaturi de premierul Victor Ponta, Andreea Paul a spus ca a urcat pe scena pentru ca a fost solicitata de oameni, fiind deputat "de Tara Oasului".

"Am urcat pe scena pentru ca au venit oameni la mine acasa, sunt deputat de Tara Oasului", a spus Paul.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















8333 vizualizari

  • -23 (39 voturi)    
    Suntem obisnuiti sa avem un presedinte tip gunoi (Luni, 5 mai 2014, 14:12)

    dumitrica [utilizator]

    Daca Ponta iese presedinte la sfirsitul lui 2014 doar vom schimba gunoiul din fruntea tarii cu altul.
    • +8 (12 voturi)    
      Nu votez PDL, dar sunt de acord cu Andreea! (Luni, 5 mai 2014, 17:16)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

      Ponta e un mare gunoi!///
  • -11 (19 voturi)    
    Majoritatea știe ce-i îngropat în gunoi! (Luni, 5 mai 2014, 14:13)

    Con_stan_tin [utilizator]

    Andreea mai are de săpat.
    • -6 (12 voturi)    
      din ce directie ? (Luni, 5 mai 2014, 15:26)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

      eu cred ca ea sapa din interior catre exterior ...
  • +19 (25 voturi)    
    Big Thumbs up! (Luni, 5 mai 2014, 14:16)

    DaniAndi [utilizator]

    ╱╱┏╮
    ╱╱┃┃
    ▉━╯┗━╮
    ▉┈┈┈┈┃
    ▉╮┈┈┈┃
    ╱╰━━━╯
  • -17 (29 voturi)    
    epigoni basisti (Luni, 5 mai 2014, 14:19)

    Montesquieu [utilizator]

    mda, cand defilau in negresti basescu de mana cu udrea si toti priceputii pdl-ului nu era deloc politizata manifestarea

    acum cand in locul lor e cealalta tabara evident ca e politizata.

    de remarcat si limbajul de birjar basist al madamei Paul Vass
    • -2 (12 voturi)    
      limbaj de 'shatra' ... (Luni, 5 mai 2014, 15:27)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      de unde se pare ca vine ea .

      fost purtator de cuvant al guvernului .... corect mioritic !
  • -6 (20 voturi)    
    Tacerea mieilor (Luni, 5 mai 2014, 14:24)

    un dac [utilizator]

    Doamna Andreea Paul, daca oamenii aia au venit fortati, sesizati doamna parchetul. Aveau catuse, erau cu mainile legate cu sfoara in sir indian, au fost sedati, sau cum? Iar dvs ati mers pentru ca au vrut oamenii sa mergeti...altii decat cei carati de PSD cu autocarele? Aia care au venit de buna-voie? Adica atunci cand lumea va cere, nu e politizarea Sambrei, dar daca primesc si un pachet de faina, gata, e politizata Sambra?
    Gunoiul va ajunge presedinte daca nu inlaturati voi gunoaiele din partid, mai ales pe ala care a reusit cel mai celebru noncombat din istoria alegerilor. Blegul.
    Sa faci opozitie nu inseamna doar sa jignesti adversarul. Inseamna sa vii cu solutii reale, sa-ti recunosti greselile, sa mergi zilnic in Parlament, sa stai de vorba cu societatea civila, cu patronii, cu taranii etc.
  • +20 (28 voturi)    
    ati fost delicata.... (Luni, 5 mai 2014, 14:27)

    schroedinger [utilizator]

    Eu i-as fi spus mai "adanc"!
    • -3 (11 voturi)    
      deci esti de acord cu astfel de exprimari ? (Luni, 5 mai 2014, 15:28)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      sau mumai cei ce ii injura pe unii au voie ?
      • +4 (8 voturi)    
        Inainte de a intreba daca este de acord ... (Luni, 5 mai 2014, 16:09)

        Herodot [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        ... cu astfel de exprimari, intreaba-te tu cine este vinovatul: cel care arunca primul cu piatra("parashuta") sau cel care ii riposteaza?
        • -3 (7 voturi)    
          nu . (Luni, 5 mai 2014, 16:30)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Herodot

          1. 'parashuta' nu era cu referire la chestia asta care 'raspunde' , si da e ceva urat .. la fel ca si 'fa' .

          2. ponta nu era pe la glina , sau pe langa un tomberon ... si 'chestia ' asta a jignit direct fara a fi deplasata ..ea e direct nesimtita .... si apropo .. despre ea vorbim , nu despre 'tiganca imputita' ...
  • +17 (27 voturi)    
    /// (Luni, 5 mai 2014, 14:28)

    hmara [utilizator]

    Subscriu.
    Pe mine nu ma reprezinta gunoiul.
    Poate pe altii, care imi vor da minus.
    Sa fie primit.
    • -4 (10 voturi)    
      cand esti de acord .. si subscrii .. (Luni, 5 mai 2014, 15:29)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui hmara

      cu asa ceva .. spus de un fost purtator de cuvant al guvernului ... inseaman ca esti parte din aceeasi categorie .
  • +11 (17 voturi)    
    Andreea Paul greseste (Luni, 5 mai 2014, 14:30)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    Romanii aleg cel mai disponibil gunoi....sa dea si dreapta un candidat plauzibil si lumea care nu il suporta va alege alt gunoi....pana atunci, dreapta va ramane divizata intre indecisi si radicali.

    Ponta fara doar si poate l-a intrecut pe maestrul sau la popularitate si agresivitate, si suntem multi care presimtim ce inseamna, dar nu avem o dreapta unita...ce facem in cazul acesta? Votam PSD? Votam un MRU, Neamtu? pe cine votam?
    • -3 (7 voturi)    
      tu .. votezi udrea . (Luni, 5 mai 2014, 15:54)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Straistaru Eugen

      ca asa zice stapanul !

      uita de mru si neamtu ..ca nu ii baga nimeni in seama .. nici macar zeul tau .
  • +21 (27 voturi)    
    NERECICLABIL (Luni, 5 mai 2014, 14:32)

    zigot [utilizator]

    si cand zic asta am in vedere:
    - ponta este plagiator
    - ponta este cel mai mare mincinos, spune si
    retracteaza ce spune cu o usurinta care tradeaza
    lipsa de discernamant.
    - nu se implica in mod direct in luarea deciziilor care
    vizeaza siguranta tarii si nu se arata responsabil in
    fata reprezentantilor aliatilor strategici ai tarii.
    - ataca in mod repetat deciziile juridice privind actele
    de coruptie ale baronilor psd.
    - nu guverneaza, el polemizeaza numai, de regula la
    tvr si mai are o activitate: taie panglicile investitiilor incepute de predecesorii sai.
    de aceia zic: daca in 2 ani de guvernare a facut numai gafe trebuie lasat la cresa, la reeducare
  • +18 (24 voturi)    
    ba nu, e reziduu (Luni, 5 mai 2014, 14:35)

    cris64 [utilizator]

    D-na Andreea, imi cer scuze dar gresiti. Gunoiul poate fi totusi reclat. Ponta nu !
  • +5 (25 voturi)    
    Cine seamana vant, va culege furtuna! (Luni, 5 mai 2014, 14:39)

    XtrO [utilizator]

    Doamna Andreea Paul, asa cum am reactionat si cand Presedintele Romaniei era facut albie de porci, trebuie sa va atrag acum atentia ca dl. Ponta, asa cum este, e totusi Premierul Romaniei. Nu mi se pare normal ca un alt politician care se vrea de perspectiva, asa cum pretindeti, sa foloseasca un asemenea limbaj suburban, de mahala. Daca dumneavoastra afirmati ca Premierul Romaniei, indiferent cine este acesta, (repet, Premierul Romaniei si nu politrucul Ponta sau presedintele PSD, acelasi Ponta) este un gunoi... ce pretentie sa mai avem la un minim respect fata de Statul Roman, de autoritatile acestuia, atat din partea cetatenilor acestuia cat si din partea partenerilor externi? Chiar trebuie sa ne terfelim singuri si sa ne ridicam poalele in cap in fata lumii, atat de jos am ajuns? Sper ca intelegeti exact ce am vrut sa spun, nu sunt un partizan al d-lui Ponta, vreau doar sa manifestati respectul cuvenit fata de Statul Roman si de autoritatile acestuia, asa cum trebuie sa faca orice alt politician responsabil in tara asta. Lasati grobianismele si neamul prost pe seama mass-media, dumneavoastra aveti alta misiune in calitatea de tanar politician, voce a unui segment important de pe esichierul politic autohton. O vorba din batrani spune: Cine seamana vant, va culege furtuna!
  • +16 (22 voturi)    
    corect diagnosticul, desi ca politician ar (Luni, 5 mai 2014, 14:45)

    __alex__ [utilizator]

    avea nevoie un vocabular mai ingrijit.

    Dar presedintele PDL, care joaca la blat cu 'gunoiul' si mimeaza opozitia, ce este?
  • -7 (21 voturi)    
    Chiar daca putem accepta si (Luni, 5 mai 2014, 14:48)

    danbaloiu [utilizator]

    unele stângacii ale premierului, nu putem sa nu remacam ura viscerala a acestei "eminente economice", Andreea Paul. Nu pierde nici o ocazie sa arunce "gunoi" in cealalta tabara, chiar daca rezultatele propriei echipe a fost...dezastrul economical tarii, saracirea crunta a românilor si imbogatirea unor tupeisti lipsiti de scrupule. Asta o fi democratia de care vorbeste?
    • +10 (14 voturi)    
      Stangacii ? (Luni, 5 mai 2014, 15:22)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui danbaloiu

      De cand infractiunile sunt "stangacii". Ponta uraste visceral adevarul si performanta. Iubeste furtul si golania. Si mai strerge-te pe la gura, cand vorbesti, prea curg.
  • -7 (23 voturi)    
    JENANT & PENIBIL (Luni, 5 mai 2014, 14:48)

    jidanul [utilizator]

    Nu sunt un fan al lui Ponta, dar daca V. Ponta este "un gunoi" atunci, sigur, A. Paul este "un jeg".
  • +10 (10 voturi)    
    Ponta nu va candida (Luni, 5 mai 2014, 15:00)

    Frank777 [utilizator]

    Ponta joaca rolul de tinta si merge la deruta cu candidatura.In acest fel se obtin mai multe avantaje.Campania antiPonta estompeaza o campanie anti PSD care ar fi mai indicata.Tinta Ponta capaciteaza atacurile si PSD scapa de atacuri directe.La momentul strategic Ponta se va retrage si PSD va sustine un "independent",persona publica,neatacabila linistita si somnolenta,usor de manipulat care va fi catindatul inatacabil.
    In acel moment toata strategia opozitie bazata pe anti-Ponta nu va mai avea rost.
    Ponta si papusarii PSD stiu ca Ponta este prea vulnerabil ptr a fi catindat.Numai faza cu plagiatul si Ponta nu face fata.
    Asa ca sfatul meu dna Paul sa nu va bazati ca Ponta va fi catindat.Este o tinta falsa.
  • +10 (16 voturi)    
    Mda... (Luni, 5 mai 2014, 15:32)

    vladf [utilizator]

    Ca este sau nu un gunoi nu am de unde sa stiu, nu am stat destul de aproape ca sa-l miros.
    Din punct de vedere al utilitatii, tind sa ii dau dreptate doamnei, dar poate ïnutil"era mai potrivit decat gunoi.

    Despre faptul ca urmeaza sa fie presedinte nu mai incape discutii, daca ati observat afisele si panourile pentru alegerile europarlamentare, va dati bine seama ca este vb. de o campanie Poanta.

    Omul nu candideaza dar apare peste tot, daca nu avea fata aia de tamp nu aveam nimic in potriva, dar cand ii vad zambetul ala /// mi se face greata.

    O marioneta pentru care Romania o sa plateasca din greu, mai bine zis romanii.

    Inca nu-si dau seama, sper totusi ca numarul celor care nu urmaresc antena 3 si au un iq peste 70 sa fie putin mai mare.