Victor Ponta i-a propus Gabrielei Firea sa fie purtator de cuvant al aliantei in campania electorala

de I.R.     HotNews.ro
Luni, 14 aprilie 2014, 16:24 Actualitate | Politic


Premierul Victor Ponta i-a propus senatorului PSD Gabriela Firea sa fie purtator de cuvant al aliantei electorale PSD-UNPR-PC in campaniile pentru alegerile europarlamentare si prezidentiale.

"De noua ani si jumatate sunt foarte multi cei care au fost amenintati de catre Basescu Traian, ca sa folosesc exprimarea care ii place. Si foarte putini sunt cei care au avut curaj sa se bata cu el. Din acest punct de vedere, cu atat mai mult, ii admir curajul doamnei Firea. Sunt multi barbati care nu au acest curaj. Toata aceasta situatie m-a facut sa ii propun (Gabrielei Firea - n.r.) si ii multumesc daca accepta sa fie purtatorul de cuvant al campaniei electorale a aliantei noastre si in alegerile pentru Parlamentul European si la prezidentiale. Deci, o sa o auda domnul Basescu pe doamna Firea in fiecare zi de acum incolo", a spus Ponta, la Palatul Parlamentului, citat de Agepres.

Premierul si-a exprimat credinta ca exemplul de curaj al Gabrielei Firea va fi preluat si de alte persoane pe masura ce se apropie data alegerilor prezidentiale.

"Cred ca este un exemplu de curaj pe care multi dintre cei care spun 'Da, stim ca e mafiot Basescu, dar ne baga in inchisori daca zicem ceva de el' il vor urma pe masura ce trece timpul si se apropie noiembrie. Important este ca eu tin minte cine a avut curaj atunci cand noiembrie inca nu se apropia. In noiembrie o sa ne trezim cu multi care au avut curaj", a spus Ponta.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















952 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    Sarpe profitor:)) (Luni, 14 aprilie 2014, 16:40)

    dandra [utilizator]

    A inceput pescuitul de atentie si voturi.
    Sobolanul a inceput deja campania electorala:)
  • +8 (10 voturi)    
    ciumpalacul asta (Luni, 14 aprilie 2014, 16:42)

    dum_i [utilizator]

    Ciumpalacul asta zici ca e erdogan, asa de livid e in amenintari.

    Cred ca stie el ce stie...in curand il iau cu duba.
  • +9 (11 voturi)    
    Basescu,Basescu,Basescu...altceva? (Luni, 14 aprilie 2014, 16:44)

    EagleEye [utilizator]

    Asa,mai Pompa:tu depui plangere,faci comisie,pui purtator de cuvant impotriva presedintelui..faci orice in afara de guvernare.Tu atat stii:Basescu...altceva nimic.Inca nu ai observat ca conduci un guvern,conduci o tara???
  • +2 (4 voturi)    
    gabi , (Luni, 14 aprilie 2014, 16:45)

    mos ion roata [utilizator]

    e o buna alegere,??????vranceanu,firea,pandele???? Va face o pereche buna cu musiu matrafox.
  • +3 (5 voturi)    
    U$D-ul... (Luni, 14 aprilie 2014, 16:53)

    JestersTear [utilizator]

    ... nu realizeaza ca, cu cat se contrapune mai tare lui Basescu, cu atat pierde mai mult?

    Chiar nimeni din interiorul organizatiei nu sesizeaza ridicolul comic al declaratiilor lor?
    • +2 (2 voturi)    
      altceva nu stiu sa faca : (Luni, 14 aprilie 2014, 17:48)

      V. Val [utilizator] i-a raspuns lui JestersTear

      demagogie, minciuni si "jos Basescu" (cu varianta "Basescu e de vina").
  • +2 (4 voturi)    
    gura de foc (Luni, 14 aprilie 2014, 16:55)

    demaGOGU [utilizator]

    nu va avea zile usoare cu aceasta catza-tzatza...

    buna mutare!
  • +5 (7 voturi)    
    tot ce pot sa spun... (Luni, 14 aprilie 2014, 17:04)

    exilatul [utilizator]

    este ca am capatat alergie la asemenea javre cu diplome cumparate si imi vine sa vo-it...de asemenea la cele citeva milioane de romani care au facut ca asemenea escroci sa fie la putere si sa nu profite de sansa care li s a dat in 89...mi e scirba...