Victor Ponta: Depunem plingere penala impotriva lui Basescu pentru declaratiile la adresa familiei Gabrielei Vrinceanu Firea. Basescu va ajunge in inchisoare

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 14 aprilie 2014, 14:32 Actualitate | Politic


Premierul Victor Ponta a declarat luni ca mai multi parlamentari, printre care si el, vor depune o plingere penala la adresa presedintelui Traian Basescu pentru amenintare si santaj. Ponta a facut referire la declaratia de duminica a lui Basescu la adresa Gabrielei Vrinceanu Firea, parlamentar PSD membru in Comisia Nana. "Cel care va intra la inchisoare e Basescu", a declarat Ponta.

Presedintele Traian Basescu a declarat duminica seara, la Realitatea TV, ca atat el, cat si fiica sa Ioana Basescu stau la dispozitia Parchetului privind terenul din comuna Nana si ca senatorul PSD Gabriela Firea "mai bine ar sta in banca ei si s-ar ocupa de ce se intampla pe mosia sotului ei, unde e primar. Ca s-ar putea sa nu il mai gaseasca intr-o zi acasa, daca nu e atenta. Inteleg ca in parohia lui se intampla destule lucruri rele", a spus Basescu.

Declaratiile lui Victor Ponta:

  • Vom depune plingere penala miine pentru santaj impotriva lu Basesescu
  • Cel mai tirziu in decembrie Basescu trebuie sa raspunda in fata legii
  • Dna senator Firea trebuie sa vada foarte clar ca modelul mafiot cu care am fost condusi nu intimindeaza, ca dl Basescu a vrut sa sperie, sa intimideze, ca e vorba de spalare de bani, evaziune fiscala
  • Institutiile statului si justitia trebuie sa-l traga la raspundere pe Basescu
  • Am discutat, apropo de toate grupurile parlamentare, voi semna si eu sesizarea
  • Dna Firea, ca si toti colegii membri ai comisiei de ancheta, trebuie sa stie ca sint aparati de legi
  • Intrebat daca poate fi chemat Basescu la Parchet? In decembrie da, va fi.
  • E vorba de spalare de bani, acum incearca sa si le albeasca.
  • Nervozitatea dlui Basescu, materializata in amenitarile de tip mafiot, e vorba amenintare si santaj, riposta trebuie sa fie legala. Celelalte persoane pot sa raspunda in fata legii pina in decembrie
  • E prima data din 1989 incoace, cind un membru al Parlamentului, e amenintat direct, familia sa, de o persoana cercetata de incalcarea legilor. Cred ca e un element fara precedent. Basescu e un corupt comunist. Dar cind ameninti familia unui senator e fara precedent


















28098 vizualizari

  • -117 (139 voturi)    
    Traian Băsescu, președintele României (Luni, 14 aprilie 2014, 14:35)

    Mazeta [utilizator]

    Mesaj pentru Gabriela Firea: „S-ar putea sa nu-si mai gaseasca sotul intr-o zi acasa”.
    • -75 (89 voturi)    
      disperarea face minuni ... (Luni, 14 aprilie 2014, 14:54)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      in orice alt stat civilizat , daca un personaj publlic facea o astfel de amenintare ... era pa !
      la noi nu e cazul ....

      in alta ordine de ideii ... disprerarea trebuie sa fie foarte mare de si-a pierdut controlul si a scos asemenea tampenie pe gura (si nu in privat , in spatiu public )
      • -56 (60 voturi)    
        Well ... este doar Basescu ! ala de crede (Luni, 14 aprilie 2014, 16:08)

        MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Well ... este doar Basescu ! ala de crede ca daca era el comandant pe Titanic, acesta nu se scufunda !

        "Patria si Dreptul Meu!"
        .
        • +29 (31 voturi)    
          intre timp (Luni, 14 aprilie 2014, 17:56)

          Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui MiticaPalarierul

          Au crescut preturile la alimente si problema este tot Basescu.
        • +8 (12 voturi)    
          nea metica ! (Luni, 14 aprilie 2014, 20:14)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui MiticaPalarierul

          vezi ca s'ar putea sa ramai fara palarie, cand ajungi acasa, iar dreptul matale va fi aparat de advocatul dottore di Catania, viktor ghilimel.

          nu ese amenintare, ci numa o atentionare :)
          iar de titanic nu te ingriji mata, e pesedeu' la timona :))
          cu p.m. care ingheata apele cand vorbeste, s'ar putea ca titanicul sa fie prins de o noua glaciatiune a gloabei pamantesti.
          no threat, just a warning,
      • +74 (80 voturi)    
        Disperarea Plagiatorului? (Luni, 14 aprilie 2014, 16:24)

        Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Adica Plagiatorul spune ca Basescu va ajunge sigur la puscarie, iar asta nu e amenintare?
        In timp ce Basescu a zis ca "s-ar putea" ca Pandelica sa fie saltat?
        Unde, cine pe cine ameninta?
        USD-amistilor, v-a ajuns Duicu la os!?
        ))))))
        • -31 (33 voturi)    
          logica ta .. a plecat .. de mult .. (Luni, 14 aprilie 2014, 17:43)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

          dac eu te amenint pe tine ... cu ceva ... , si tu imi zici ca o sa fac puscarie pentru asta , secheama ca tu ma ameninti de fapt ???!?!?!?

          pe bune .. nu reusesti sa prinzi conceptul ?
          • +16 (18 voturi)    
            esti sigur? (Luni, 14 aprilie 2014, 19:19)

            cinic [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

            nu cumva Pandele a picat pe tehnica? Si deci si TB dar si VVP stiu de asta?
      • +29 (29 voturi)    
        În afară de cazul... (Luni, 14 aprilie 2014, 17:37)

        Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        ...când are dreptate.
        În acest caz, cel care a insistat pentru formarea comisiei Nana v avea de dat niște explicații.
        De aici și disperarea...
      • +15 (17 voturi)    
        te juri tu? (Luni, 14 aprilie 2014, 19:15)

        cinic [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        stii un singur judet unde nu s-au CONTESTAT retrocedarile?
        esti sigur ca in zona Voluntari nu exista nicio retrocedare CONTESTATA?
        esti sigur ca Ponta nu are stiinta despre aceleasi fapte ca si presedintele?
        esti sigur ca Firea NU STIE despre probleme?
        esti sigur ca Firea poate anula un contract PRIVAT?
        PS. daca cineva iti spune ca risti pe o trecere de pietoni sa te calce o masina, e amenintare, e santaj? daca da, cam 2000 de persoane anual au fost santajati
      • +5 (5 voturi)    
        Si pentru victor viorel (Luni, 14 aprilie 2014, 20:49)

        Yankeu [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        care de luni bune spune ca Basescu va face puscarie dupa ce termina mandatul ce masura trebuie aplicata?
        Sau la el vorbeste doar parlamentarul si ala are voie la declaratii politice?Mai, sa fie!Cum cu Tariceanau nu s-a ajuns la astfel de atacuri?Poate ca Tariceanu era inteligent?Poate ca nu era la mana penalilor din partid?Poate ambele?La victor viorel ne cazul nici la prima nici la a doua.Din pacate pentru tara.Ca el si asa isi are locul asigurat in istorie: prim ministru plagiator dovedit de singurele comisii care nu erau aservite politic.Si de orice roman cu bun simt.
    • +91 (97 voturi)    
      Cu acritura aia de firea (Luni, 14 aprilie 2014, 14:59)

      Electorul [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Omul ar putea sa-si gaseasca pe alta si sa nu mai dea pe acasa. Tu ce naiba ai inteles?
      • +52 (54 voturi)    
        in trecut duduia isi iesea din Fire (Luni, 14 aprilie 2014, 15:32)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Electorul

        la BNR..cotloanele stiu de ce..
    • +75 (79 voturi)    
      relax (Luni, 14 aprilie 2014, 15:00)

      Decebal11 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      sa stea pe acasa a zis baselu, ca-si gasesete pandele pe alta si se duce la ea si o lasa pe firea cu ochii in promter :)
    • +83 (89 voturi)    
      penibilism (Luni, 14 aprilie 2014, 15:06)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      adica i-l gaseste la puscarie ..cred ca orice cetatean onest intelege ca PSD e grup infrational organizat si trebuie interzis
      • +88 (94 voturi)    
        Ponta arata tot mai haituit si tot mai invins! (Luni, 14 aprilie 2014, 15:17)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

        Traian Basescu a fost un mare domn. Probabil in amintirea frumoaselor clipe cand a dansat cu madam Firea in platourile Antenei 1 din campania electorala la primaria Bucurestiului, s-a oferit sa o atentioneze voalat ca are informatii de la servicii ca Pandelica face din Voluntari mosia lui Firea.
        Cat despre plangerea penala, apa de ploaie...sunt declaratii politice. Ponta arata tot mai haituit si infricosat...se vede din umflarea sacadata a pieptului, din aplecarea bolnavicioasa a trupului la nivelul interlocutorilor si din repetarea obsesiva a numelui Presdedintelui la fiecare propozitie crezand ca e raspunsul la toate problemele lui...Jalnic, dar ma bucur! :)
        • -20 (26 voturi)    
          Basescu a fost domn??!! (Luni, 14 aprilie 2014, 17:16)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

          Ei, nici chiar asa. Asta e prea de tot...este lider, e al dracului, are simtul politcii externe, e si bun organizator daca vrea,...dar sa spui ca e domn, e prea de tot...nici asa.
          Sunt de acord sa i se recunoasca unele merite lui Basescu, dar nici sa il hiperbolizezi si sa il consideri bun la toate.
          • +12 (12 voturi)    
            cetatene! (Luni, 14 aprilie 2014, 19:20)

            cinic [utilizator] i-a raspuns lui bancher

            ia da-ne definitia ca sa stim daca iti spunem TIE domn!
      • +43 (45 voturi)    
        mai bine il intrebaM PE TOV MAZETA (Luni, 14 aprilie 2014, 15:23)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

        cat primeste bonus de Paste de la hrebe..vad ca e fruntash la postari United shpagas of Democracy
      • +5 (5 voturi)    
        nu , nu trebuie interzis! (Luni, 14 aprilie 2014, 20:52)

        Yankeu [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

        Trebuie bagat intreg grupul la inchisoare.Dar pe pedepse adevarate, nu 2 zile cu suspendare, etc
    • +50 (60 voturi)    
      asa (Luni, 14 aprilie 2014, 15:06)

      mircearh [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      si unde e suferinta ta ?
    • +49 (55 voturi)    
      /// (Luni, 14 aprilie 2014, 15:12)

      hmara [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Ai facut ochisori???
    • -52 (68 voturi)    
      "nu e bine domnul chestor" (Luni, 14 aprilie 2014, 15:13)

      floralex [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Basescu continua sa manipuleze justitia, timp in care se lauda cu independenta ei. Din cand in cand ii mai scapa insa cate o pasarica, care arata cine e papusarul din spate.
    • +36 (40 voturi)    
      Dar criminalul? (Luni, 14 aprilie 2014, 15:34)

      DT34 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      De criminalul de Ponta care si-a omorit colegul nu zici nimic?
    • +32 (38 voturi)    
      A... (Luni, 14 aprilie 2014, 15:59)

      Encounter [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Totusi, unde e amenintarea si mai ales unde e santajul?
      dl procuror (cred ca procurorii adevarati se simt jigniti ca si PM poanta se intituleaza procuror) ar trebui sa stie ca pe o asemenea declaratie nici o curte din lume nu da o condamnare. Da, sunt cuvinte cu dublu sens (daca vrei neaparat sa le vezi ca fiind amenintatoare) dar nu poti condamna pe nimeni pentru asa ceva. Daca vreti sa fiti luati in serios, purtati-va ca oamenii maturi, pe bune!
      • +20 (24 voturi)    
        Maturitate la ponta?? (Luni, 14 aprilie 2014, 16:34)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Encounter

        Ti-ai gasit... Iar cu al-de mazeta & co. stii ca cine se aseamana se aduna!
    • +22 (24 voturi)    
      Lamuriri (Luni, 14 aprilie 2014, 17:04)

      Lotte [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      E vorba de al doilea sot al ei///, primarul Pandele de Voluntari. Asa se intampla cu nevestele de infractori, mai ales cand sunt foarte ocupate ca senatori si cu senatori: uneori cand ajung acasa rateaza intalnirea cu mascatii care tocmai l-au ridicat pe mafiot. Ce o fi asa de greu de inteles?
    • +16 (16 voturi)    
      Toți mă bate, toți mă-njură... (Luni, 14 aprilie 2014, 17:38)

      Cocofifi [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Al doilea vers e prea vulgar pentru a fi reprodus aici, dar cei mai în vârstă știu la ce mă refer...

      Adicătelea, io, ditamai PM-ul, stau pă telefoane și în uichend, ba cu Mazăre, ba cu Nicușor, ba cu Dragnea căruia i s-a năzărit să fiu io prezident ca să ajungă el prim-ministru, ba cu Dănuț V, șamd.

      În timpul ăsta, trădătorul Băse e invitat pă ditamai distrugătorul american, și are poze noi de pus pă Facebook! O fi frumos?

      Când am auzit că s-a luat de Găbița, mi s-a pus pata! Cum s-o las io fără bărbat? Are deja trei nume de familie, doar n-o să ajungă la patru, s-o cheme Vrânceanu-Firea-Pandele-Popescu.

      Așa că, la pușcărie cu matrozul! Altă cântăreață la prompter mai bună ca ea, nu se iegzistă.

      Apropos, știți vreun șef de stat care e gata să dea ortul? Să prind și io ofertă la zborurile lui Iordache.
      • +1 (1 vot)    
        O nominalizare la premiul special de haz maxim! (Marţi, 15 aprilie 2014, 17:30)

        g_rugio [utilizator] i-a raspuns lui Cocofifi

        Nu mă lasă ăștia de la Hotnews să-ți dau Like în stilul Dragnea la suspendare!
      • 0 (0 voturi)    
        Pe Tariceanu... (Marţi, 15 aprilie 2014, 23:06)

        John M. [utilizator] i-a raspuns lui Cocofifi

        de ce nu-l bagi in schema?!
    • +7 (7 voturi)    
      stiind bine (Luni, 14 aprilie 2014, 20:06)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      cu ce se ocupa nea pandele, si el tot fost pe mare, base a facut o atentionare colegiala.
      madam firea ar trebui sa multumeasca dlui basescu pentru consideratia acordata, ba as putea spune, prietenia si colegialitatea de care a dat dovada base.

      daca alea citate de hn sunt cuvintele lui base, este clar pentru mine ca a fost o atentionare amicala.
      • +1 (1 vot)    
        Concurs de interpretări! (Marţi, 15 aprilie 2014, 18:08)

        g_rugio [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        De ce eu n-aș putea spune că Băsescu poate fi învinuit de... favorizarea infractorului?! Din prietenie marinărească (Pandele-i tot marinar) Băsescu a prevenit-o în văzul întregii țări pe soața infractorului ca să țină "șase".
    • +6 (6 voturi)    
      Sotrul si-a gasit pe alta? (Luni, 14 aprilie 2014, 20:45)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Se poarta la case mari. Imi amintesc de Roman.
  • -67 (81 voturi)    
    Pandele sa se pregateasca... (Luni, 14 aprilie 2014, 14:36)

    demaGOGU [utilizator]

    ...aseara doar i s-a aratat pisica

    in situatia in care vor continua investigatiile comisiei Nana va fi cu siguranta "luat" (scapare psihologica, repetata obsesiv in interviu)
    • -52 (58 voturi)    
      amenintari , santaj , tainuire ... (Luni, 14 aprilie 2014, 14:55)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      asta e presedintele nostru !
      • +18 (26 voturi)    
        hai ca te intreb si pe tine (Luni, 14 aprilie 2014, 16:11)

        mircearh [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        si care e suferinta ta directa, pricinuita de scuipaturile dintre basescu si ponta ( si toti argatii din spatele lor ) ? m-as fi gandit ca dincolo de mila si compatimirea pe care o simti pentru stirista, mai mult te-ar bucura ca DNA sa te scape de baronul care iti tine comunitatea pe loc, dar e posibil sa ma insel oricand.
        • -14 (14 voturi)    
          abodarea ta e aberanta .... (Luni, 14 aprilie 2014, 17:46)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui mircearh

          'capra vecinului' .. iti spune ceva ?

          nu mor de mila niciunui politician , niciunul nu merita .

          dar cand presul tarii face o amenintare , ma astept ca pana si 'zelosii' ca tine sa fie cat de cat obiectivi si macar sa spuna ca nu a folosit cuvintele potrivite si ca trebuia sa se abtina ...

          dar pentru 'talibani' e imposibil sa gandeasca liber .
      • +18 (24 voturi)    
        Corect, amenintari! (Luni, 14 aprilie 2014, 16:44)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        "Cel mai tirziu in decembrie Basescu trebuie sa raspunda in fata legii", "Basescu va ajunge in inchisoare".

        Deja Poanta decide sentinte si da termene judecatorilor si procurorilor in privinta judecarii unor procese.
      • +13 (13 voturi)    
        :)) (Luni, 14 aprilie 2014, 17:23)

        unnene [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        nu e ba al vostru asta. al vostru e la rahova :))
    • +31 (33 voturi)    
      da' Ponta ce i-a aratat (Luni, 14 aprilie 2014, 16:04)

      Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      presedintelui, prin formularea fara echivoc "Basescu va face puscarie"? sutana, cumva?
      nu stiam ca Ponta decide in tara asta cine face puscarie si cine nu. sau poate ca decide? ha?
      ia sa vedem, suntem demaGOGI pana la capat sau nu mai suntem?
      • +5 (5 voturi)    
        Poate nu decide (Luni, 14 aprilie 2014, 20:55)

        Yankeu [utilizator] i-a raspuns lui Gobelin

        cine face puscarie.Dar cine nu, face toate eforturile sa decida!Desi e de multe ori penibil ( nu-mi aduc aminte cand nu a fost penibil, dar ii acord prezumtia de nevinovatie.Ca tare-i nevinovat!)
    • +10 (10 voturi)    
      tu stii precis! (Luni, 14 aprilie 2014, 19:24)

      cinic [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      dle procuror la DNA [sau sef de serviciu pe la...]. Tu stii precis ca Pandele nu a calcat pe bec la retrocedari? ar fi singurul primar din RO care nu are retrocedari CONTESTATE si singurul fara plangeri penale.
      Iar investigatiile comisiei Nana sunt un mare fasss [sau esti convins ca PARLAMENTUL poate anula un contract PRIVAT? sau ca o firma inactiva nu-si poate vinde activele?]
  • +69 (79 voturi)    
    Hmmm... (Luni, 14 aprilie 2014, 14:37)

    aiureantramvai [utilizator]

    Si cand te legi pana si de mustele care au avut ghinionul sa treaca pe langa Basescu, poate-poate mai smulgi 2-3 voturi de la tot felul de spalati pe creier, cum e?
  • +87 (91 voturi)    
    etete....la pontache.... (Luni, 14 aprilie 2014, 14:39)

    oxxxxxyyyyya [utilizator]

    conf. proverbului : hotul ....striga , hotii........
    toate lichelele si toti borffasii psd-ului, treb, sa-si voteze majorarea bugetului pt. puscarii, ca sa aiba cond. bune de trai..
    • +29 (31 voturi)    
      Eu nu am inteles ceva! (Luni, 14 aprilie 2014, 15:21)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui oxxxxxyyyyya

      Care NOI?
      pesedimea asta sunt unul si acelasi?
      Adica dai intr/unul tipa toti?!
      Asta, Basexu, a mai stat o data la dispozitia justitiei si nu a patit nimic, culmea pe vremea lui bombonel!
      Slinosenia asta de usedeala si ciracii component au curajul asta, acum, pe vremea lor?!
      Mi/e scarba!
      Sunt in postul Pastelui!
      As vrea ca nenorocirea asta de pontalau sa care doar 100 metri crucea romanilor omorati de inaintasii lui! Atat!
  • +100 (108 voturi)    
    mai Viorele... (Luni, 14 aprilie 2014, 14:39)

    TopCat [utilizator]

    mi-e scarba de tine! sper sa infunzi o data pentru totdeauna puscaria pentru crima in cazul Panait!
    /// sper sa te vad la casa ta la Jilava si sa ne scutesti de sila pe care o provoci la fiecare aparitie!
  • -109 (117 voturi)    
    de Pasti avem o mare surpriza (Luni, 14 aprilie 2014, 14:40)

    destanga [utilizator]

    Dumnezeu ne ajuta sa scapam de Basescu.
    Prin declaratia de la realitatea inainte de sfintele sarbatori de Pasti, e terminat,la fel ca Ceausescu inainte de Craciun.
    Nu avem liniste decat daca-l vedem dupa gratii.
    Multumim Firea,Ponta ca ne scapi de dictatura,locul lui e langa Nastase.
    Doamne ajuta!
    • +83 (89 voturi)    
      mai usor cu copypaste-urile, ca e trademark Ponta (Luni, 14 aprilie 2014, 14:48)

      ouyang [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      pluralul folosit va deconspira pe toti astia platiti de pe toate site-urile.
    • +38 (40 voturi)    
      no mai, nu te impacienta (Luni, 14 aprilie 2014, 14:52)

      condrescu [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      Firea and Ponta ne scapa de dictatura! Caragiale apoi Dumnezeu, Craciun, Pasti, Sfinti si gratii .. esti pe langa rau de tot... de fapt pe asta se bazeaza si Ponta.. dar din fericire mai sunt destui in Romania pe acelasi drum cu Basescu.... asa ca mai bine iesi la o bere cu mici ca-i soare afara..parerea mea
    • +49 (51 voturi)    
      Dictatura? (Luni, 14 aprilie 2014, 14:54)

      aiureantramvai [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      Ce dictatura, tonomatule?? Stii ce-i aia dictatura? Presupun ca esti un lipitor de afise, asa, la 23 de ani, pregatit sa intri in campul muncii (= candidaturi pe undeva in partid).
      Bre tonomatule, daca era dictatura, nu mai misca NIMENI in front! Copilotul era trimis sa conduca macarale la canal, Nastase era numit director de arta la scoala de turnat betoane iar Mazare era fiert in tocanita. Sunteti cam dusi, daca nu puteti vedea padurea din cauza copacilor
    • +43 (45 voturi)    
      mai mare mirarea (Luni, 14 aprilie 2014, 14:59)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      de cand comunistii sunt credinciosi?
      ceea ce e curios este ca esti de acord ca nastase isi merita pedeapsa.
    • +42 (44 voturi)    
      inteptule (Luni, 14 aprilie 2014, 15:05)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      sa inteleg ca te-ai prins unde este locul lui Nastase? Adica esti cumva de acord ca acolo este locul lui....
    • +40 (42 voturi)    
      ironie (Luni, 14 aprilie 2014, 15:08)

      unnecunoscut [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      cata ironie cand nu realizezi ca vrei sa-l trimiti pe basescu langa mentorul lui ponta, dar totusi il sustii pe ponta :)
    • +40 (42 voturi)    
      /// (Luni, 14 aprilie 2014, 15:10)

      hmara [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      /// vorbesti fara tine.
      Din nou.
      Vezi ca Nastase este dascalul lui Pinochio, mascariciul.
      Idoul tau, modelul tau moral.
      Ce faci?
      Te contrazici??
    • +33 (35 voturi)    
      :) (Luni, 14 aprilie 2014, 15:12)

      za_omu [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      Daca vrei sa te ajute Dumnezeu, vorbeste lumea ca cel mai bine se comunica personal, ia fa-ti o programare cat mai repede :))
    • +29 (29 voturi)    
      Ce dorinte, nene (Luni, 14 aprilie 2014, 15:18)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      Si te mai si rogi la Dzeu :)))
      Esti pe-ni-bil!
    • +16 (18 voturi)    
      Dumnezeu nu ajuta ateii (Luni, 14 aprilie 2014, 15:23)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      Cu sa ceri ajutorul lui Dumnezeu, un ateu vandut stangii marxiste si rusnacilor. cat despre liniste, va asiguram noi, nu veti avea nici daca moare Basescu. Inca mai sunt destui in tara asta sa va dea "neliniste" si zile de puscarie si pedepse meritate. Nu Basescu sa va nelinisteasca ci justitia si dreptatea. cat despre Dumnezeu lasati-l celor ce cred in El. Ridicolul lui Ilici, ateu KGB-ist care isi face cruci pentru voturile catorva mii de babe es intrecut doar de nastase ce plange saracii Romaniei.
    • +19 (21 voturi)    
      /// (Luni, 14 aprilie 2014, 15:53)

      Ponta [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      Visezi " destanga" visezi. Vezi ca-ti va da dreapta una de nu mai adormi neam.
    • +18 (20 voturi)    
      Era sa uit, (Luni, 14 aprilie 2014, 15:56)

      Ponta [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      Cu cat mai mult doresti raul cuiva, la tine se intoarce. Asa ca vezi ce-ti doresti. Am marea impresie ca o sa fie chiar pe dos.
      ///
    • +19 (21 voturi)    
      Gata, m-ai convins (Luni, 14 aprilie 2014, 16:02)

      Encounter [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      Pana acum aveam indoieli, dar acum mi-e clar: ti-ai pierdut orice urma de logica. Esti dintre aia care cred ca Dumnezeu il va scoate si pe berbecali din puscarie prin interventie directa, asa-i?
    • +13 (13 voturi)    
      "locul lui e langa Nastase" (Luni, 14 aprilie 2014, 17:23)

      Herodot [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      Cat adevar in vorbele tale: intr-adevar, locul lui Viorel este langa mentorul sau, Nastase!
    • +12 (12 voturi)    
      mamaaa... (Luni, 14 aprilie 2014, 17:25)

      unnene [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      ce lingau :))))
    • +4 (4 voturi)    
      vezi ca ai uitat (Luni, 14 aprilie 2014, 20:57)

      Yankeu [utilizator] i-a raspuns lui destanga

      sa-ti iei pastilele!Si se pare ca e grav!
  • +97 (99 voturi)    
    Hai mai taci Ponta, tradator ce esti (Luni, 14 aprilie 2014, 14:40)

    Matrafirefox [utilizator]

    Iar o serie de elucubratii marca Ponta. N-a reusit sa faca nimic cu "investigatia" lui peste cu terenul de la Nana, dar tot plange si da din picioare. Ce scarbe ajung la conducerea tarii, halal. Ar trebui sa-i facem noi plangere pentru subminarea economiei nationale - a semnat memorandumul cu Rompetrol care a provocat tarii o paguba de 400 milioane de dolari, doar prin acest gest, Ponta a facut mai mult rau tarii decat ar face o mie de Basescu.
  • +73 (79 voturi)    
    moamaaa ce s-au speriat (Luni, 14 aprilie 2014, 14:42)

    sucaa [utilizator]

    ameninta cu plangeri penale si cu inchisoarea :)))
    cum striga hotul hotii :))
    pai nu madam fierea anunta cu de la sine putere cum ca este nul contractul de cumparare al fetei lui Basescu?
    asa-zisul fost procuror nu i-a atras atentia ca un fost salariat a lui felix si acum parlamentar nu poate decide cand este sau nu un contract anulat?
    ei au facut comisie de ancheta doar pentru un singur contract si tot ei tipa de amenintari? :)
    s-au speriat rau uslasii sa vezi ce sar evoque si restul de postasi cu simbrie sa apere plagiatorul :)
    • +60 (62 voturi)    
      Mafiotul Ponta carucior de la Gare de Nord ... (Luni, 14 aprilie 2014, 14:48)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      Ce sa zic, sa vezi tu daca mai apuci sa fii PM pana la alegeri...

      Si mai usor cu mafia pe scari, ca noi oamenii simplii stim la perfectie cine e mafiot, si pe strada si la televizor!
  • +80 (82 voturi)    
    Strategie de criza. (Luni, 14 aprilie 2014, 14:42)

    TheBlizzard [utilizator]

    Cea mai buna aparare este atacul. Predictibil. Copy-Paste.
  • +84 (86 voturi)    
    cine vorbeste (Luni, 14 aprilie 2014, 14:42)

    bunicul [utilizator]

    Mai prostanacule, plagiator mincinos. Tu vorbesti de parchet? Vezi-ti de baronii tai ca pana in decembrie s-ar putea sa ajungi tu pe acolo
    • -16 (30 voturi)    
      da nu ar fi mai corect (Luni, 14 aprilie 2014, 14:57)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui bunicul

      sa ajunga acolo TOTI care merita ?
      inclusiv ponta , inclusiv basescu ?
      • -8 (10 voturi)    
        Cu asta sunt total de acord (Luni, 14 aprilie 2014, 16:40)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Problema e ca pana acum, lui Basescu nu i se poate imputa nimic ilegal. Asa cum si lui ponta, nimic in afara de plagiatura (deocamdata).
      • +12 (14 voturi)    
        Ma indoiesc (Luni, 14 aprilie 2014, 16:58)

        CarmenO [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Datorita comentariilor tale de mai sus si de aiurea ,ca esti serios.
        Sau acuma te faci nevinovat, doar doar ti-o pica vreunul mai slab de minte si pune botul la ce spui...
        Fii mai constant ca te cunoastem prea bine la ce iti poate "comentariul"
        • -8 (10 voturi)    
          .... (Luni, 14 aprilie 2014, 17:48)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui CarmenO

          cum zici tu .

          carmen-o .
  • +84 (86 voturi)    
    haha (Luni, 14 aprilie 2014, 14:44)

    HaralambieHarpalete [utilizator]

    plagiatoru' face încă o dată dovada prostiei supreme. ponta vorbind despre cazul nana :„există milioane de documente”. pe bune? milioane? mai taie din ele dă-le dreacu'!
    • +36 (38 voturi)    
      milioanele astea (Luni, 14 aprilie 2014, 15:03)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

      de documente sunt casi zecile de camioane cu dovezi ca base a fraudat alegerile?
      mai tonta, vezi ca te uiti prea mult la hantene, unde se face justitie televizata in fiecare zi :))
    • +15 (17 voturi)    
      da bre (Luni, 14 aprilie 2014, 16:11)

      Piticot9 [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

      vreo 7,4 milioane, sanchi :)
  • +64 (64 voturi)    
    parte din familie? (Luni, 14 aprilie 2014, 14:47)

    cinic [utilizator]

    A. din declaratia lui Ponta "depuneM" inteleg ca e parte din familia Firea? Cumnat ceva?
    B. inteleg ca Ponta stie perfect -desi primeste ACELEASI info de la SRI - ba si garanteaza ca nimic nu se intampla in Voluntari.
    • +34 (34 voturi)    
      la comun (Luni, 14 aprilie 2014, 15:02)

      condrescu [utilizator] i-a raspuns lui cinic

      deci e caracteristica principala a comunistilor este iresponsabilitatea ce da apoi mana cu minciuna! Deci depunem, mintim, furam etc... si in masa aia colcaitoare nu mai stii cine da cu bota in balta... ei toti , dar paradoxal niciunul dintre ei
  • +65 (65 voturi)    
    in ce calitate? (Luni, 14 aprilie 2014, 14:47)

    catelu [utilizator]

    Mascariciul asta cu ochelari in ce calitate depune plangerea? E un menage a trois acolo?
    Sau el se crede nasul?
    • +31 (31 voturi)    
      In calitate (Luni, 14 aprilie 2014, 14:55)

      Mao2 [utilizator] i-a raspuns lui catelu

      de tusa tamara...are PSD-ul asta o matusa tamara care le este ruda la toti....
  • -46 (54 voturi)    
    pandele in stand-by (Luni, 14 aprilie 2014, 14:48)

    demaGOGU [utilizator]

    aseara doar i s-a aratat pisica...

    daca vor continua investigatiile comisiei Nana va fi "luat" (citat prezidential...)
    • -20 (24 voturi)    
      sunt convins (Luni, 14 aprilie 2014, 14:59)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      ca asa va fi .

      presedintele nostru nu se joaca cu vorbele ..cand ameninta , el de fapt promite ... (ca un mafiot autentic) .
      • +10 (10 voturi)    
        repet (Luni, 14 aprilie 2014, 17:28)

        unnene [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        al vostru presedinte e pe la rahova in vacanta :))
      • +9 (9 voturi)    
        ... (Luni, 14 aprilie 2014, 17:28)

        unnene [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        la al doilea mandat :)) ii uram multe inainte
  • +28 (28 voturi)    
    prostu' nu'i prost destul daca nu-i si fudul (Luni, 14 aprilie 2014, 14:50)

    mnicku [utilizator]

    mare cocs esti mai xerox .
    Uite te fac un pariu cu tine : ce zici te prinde iarna tot la guvern sau la racoare ?
  • +33 (33 voturi)    
    S-a instalat panica? (Luni, 14 aprilie 2014, 14:52)

    EMP [utilizator]

    Ponta vrea sa se arate combativ, acum cand DNA-ul rareste randurile baronilor PSD cu o rapiditate nemaintalnita in istoria democratiei noastre originale. Probabil ciracii lui i-au cerut sa iasa la atac si sa-i apere, ca raman fara masina de vot pana la prezidentiale.
    Daca DNA-ul lanseaza o campanie nationala de strangere de fonduri pentru a finanta operatiunile anti-coruptie, sa stiti ca eu contribui bucuros.
  • +26 (26 voturi)    
    care-i faza? (Luni, 14 aprilie 2014, 14:52)

    Ion Zapada [utilizator]

    pai si unde a gresit Bosasecu cand a tacat Voluntari-ul si implici, mosia lu' barbata-sau??

    Cat despre raportul lui Firea...daca tacea, filozoafa ramanea. Pana una alta firma neactiva poate vinde orice pamant: legal si constitutional si ce vrea tanti. Mai mult, respectiva firma are termen pana la data de 31 mai 2014 sa isi rezolve problema de inactivitate anuntata de FIrea cu surle si trambitze...
    Asa ca mai Pontache, daca chiar ii vrei pe Basescu cu ceva pe la parchet, n-ar strica sa isi scremineuronu' ala cu ceva cu adevarat inteligent si serios.
  • +26 (26 voturi)    
    Dabija (Luni, 14 aprilie 2014, 14:56)

    Mirobo [utilizator]

    VV Ponta nu are nimic de zis vis-a-vis de situatia alarmanta din tara vecina, insa e foarte atent la afirmatiile facute de Presedintele nostru despre clica de la guvern si baroni locali .
    Se simte cumva cu musca pe caciula?
    Am mai zis-o: este doar o chestiune de timp pana cand se va face dreptate si Rahova v-a deveni un loc de pelerinaj mai ceva ca la moastele Sf Parascheva.
  • -29 (31 voturi)    
    auziti dar nimeni nu se sesizeaza? (Luni, 14 aprilie 2014, 15:02)

    georgeb [utilizator]

    Nimeni nu sesizeaza gravitatea afirmatiilor lui Basescu? Este chiar asa de lipsita de rationament o plangere penala din partea celor vizati, avand in vedere ce a zis Basescu?

    In afara de cazul in care exista o explicatie rationala EXTREM de bine fundamentata care sa explice afirmatiile lui Basescu ca fiind altceva decat o amenintare evidenta la adresa sotului lui Firea, ce-a facut Basescu intra lejer in domeniul penalului si da, e posibil pe asa ceva sa faca si inchisoare pentru santaj si amenintare.

    Nu cunosc situatia familiei Firea suficient pentru ca sa imi pot explica ce-a vrut sa spuna Basescu. Poate va putea el explica in fata procurorilor daca va fi chemat dupa terminarea mandatului, sau in fata judecatorilor daca va fi trimis in judecata pentru fapta penala. As vrea sa explice inainte de toate in fata opiniei publice.
    • +18 (18 voturi)    
      pe intelesu' lu' georgel (Luni, 14 aprilie 2014, 15:44)

      Ion Zapada [utilizator] i-a raspuns lui georgeb

      Pai mai georgele, s-o luam cu inceput. Madam Firea a facut ancheta sa studieze o vantaze de teren (excludem conclizia ei finala...."am scris 80% din raport da' mai avem de audita nu stiu cati martori"...".
      Aléuzia lu' Basescu e simpla si referitoare la al cu care-si imparte patu' si anume dom' Pandelica- boier de Voluntari (comuna- ma scuzati oras cica) unde nimic nu misca fara acordul lui...adica nema vanzari de teren legale, nema afacari legale...Ce-i asa de complicat?

      Cat priveste pedepsirea lui Basescu, se pare ca neuronu' lu' Ponache in extextensie cu al lui Felix e mai prost decat al lui Basescu (nu iti trebuiesc mai mult de 3 neuroni sa realizezi aceasta evidenta realitate).
  • +42 (42 voturi)    
    Cine l-a urmarit pe ponta? (Luni, 14 aprilie 2014, 15:05)

    eek [utilizator]

    Incredibil cat de evidenta e minciuna la ponta! A vorbit juma de ora cu o rata de 0% a adevarului! Zero ba!
    O combinatie de discurs intre "cine zice, ala e" si "am uitat ultima minciuna, dar o spun pe asta ca tot aia e"

    Iar firea e pe ultimul loc la concursul "Prefacatura lezatilor". Are un teatrism in ea in ultimul hal de fals.

    Scarba.
    • +20 (20 voturi)    
      Eu l-am urmarit (Luni, 14 aprilie 2014, 16:03)

      manusha [utilizator] i-a raspuns lui eek

      pana la un moment dat cand vocea i se pitigaiase in asa hal ca nu-i mai deosebeam pe el si pe Firea. Ce se intampla cu premierul si vocea lui cand e nervos ? O sa ajunga sa gangureasca ?
  • +39 (41 voturi)    
    penibilul ponta, (Luni, 14 aprilie 2014, 15:06)

    yellowdog [utilizator]

    ce rusine pt neamul asta sa aiba un asemenea premier...
  • +50 (50 voturi)    
    Gluma zilei (Luni, 14 aprilie 2014, 15:08)

    savantu [utilizator]

    ponta ( cu p mic ) : "E vorba de spalare de bani, acum incearca sa si le albeasca".

    Intrebare : cum poate fi catalogata ca spalare de bani o operatiune de achizitie teren finantata prin CREDIT BANCAR pe 30 de ani ?
    Vorba lui Plesu, staza cerebrala.
  • +41 (41 voturi)    
    intamplare (Luni, 14 aprilie 2014, 15:08)

    Crop [utilizator]

    Adineauri eram prin parlament, cu un grup de turisti, si ce sa vezi? Hop turup si domn premier pe hol. Merge tantos, de el e un domn, cu statura lui de atlet shaormar, saluta cu respect alt domn cu fata de mafiot. Stau ma uit la domn premier si-mi zic, daca asta a ajuns premier, cred ca putem cu totii sa tragem un partz in cinstea lui. Comentariu ironic
  • +27 (29 voturi)    
    asta e ce vrei tu (Luni, 14 aprilie 2014, 15:09)

    zigot [utilizator]

    tare natang sunte-ti dle pm
  • +24 (26 voturi)    
    LOOOOOL (Luni, 14 aprilie 2014, 15:10)

    za_omu [utilizator]

    Trebuie admirat omul asta (Basescu'). Cred ca are un oracol cu tot parlamentul or something :))
  • -16 (28 voturi)    
    astia sunt politiceni romani (Luni, 14 aprilie 2014, 15:11)

    vodatepes [utilizator]

    Ne meritam conducatorii. Cum ii stringi un pic cu usa cum isi arata adevarata fata Ponta, Basescu, Firea, Antonescu toti o apa si un pamint. Am vazut aici tot felul de comentarii Uni cu Basescu alti cu Ponta. Insa nimeni nu incearca sa gandeasca la rece. daca am fi in Anglia sau in orice stat din Europa occidental cred ca societatea civila ar fi cerut demisia presedintelui. Este normal ca un demnitar al statului sa ameninte un membru dintr-o comisie de Ancheta? Avem chiar lege in acest sens. Lasam deoparte ca e Basescu sau Ponta in acest scandal. Sa gandim E normal? Nu nu este normal. Pana cand nu vom invata toti sa respectam legile nu vom iesi din morcirla comunista in care suntem afundati . Comportamente de comunisti Trebuie sa treaca generatii ca sa iesim la liman. Deci acesta este clasa politica din Romania. Niste oportunisti care incalca legea cand si respira. Care se bazeza de solidaritatea de partid ( communist) cand sunt chemati in fata legi. Rusine clasei politice romane.
  • +33 (33 voturi)    
    se pare (Luni, 14 aprilie 2014, 15:11)

    Point [utilizator]

    ca autoarea de poezele si extraordinar de marea prezentatoare tv,are o foarte mare putere in psd (ma rog,Pandele) si santajabilul de poanta sare sa repare onoarea cucoanei,ca deh,voturile conteaza.numai ca Pandelica e un fel de Mazare mai pipernicit,o avea Base gura mare dar stie ce zice.
    Ponta la brutarie!
  • +32 (32 voturi)    
    Plangere penala? (Luni, 14 aprilie 2014, 15:13)

    DumitruCiobotaru [anonim]

    Interesant.Este amenintata mam-zel peltica?La toate primariile s-au facut"manarii"" la aplicarea legii funciare.Are ceva probleme Ns Pandele si peltica o ia inainte?Mare scofala mai plagiatorule cu aceasta iesire.Tu mai iesti procuror?Cand a-i cedat cazahilor 400 milioane de$ nu ti-a tremurat mana?Crezi c-o sa te iertam pentru aceasta ""marinimie""?
  • +40 (40 voturi)    
    Capcana prostului (Luni, 14 aprilie 2014, 15:14)

    Sani [utilizator]

    Ponta dragule, capcana din fata ta s-a cascat laaaarg.

    Ai (re)inceput un razboi pe care n-ai nici o sansa sa-l castigi.
  • -17 (21 voturi)    
    cam are dreptate copy paste (Luni, 14 aprilie 2014, 15:20)

    timis79 [anonim]

    Il urasc pe Ponta si tot cea ce reprezinta, dar cea ce a facut Basescu nu se face intr-o democratie. E investigat, foarte bine... sa-si dovedeasca ca totul a fost legal si gata. Dar nu-i ameninti pe adversarii tai in halul asta, chiar daca se numesc Firea...
  • +22 (22 voturi)    
    mafiotul (Luni, 14 aprilie 2014, 15:23)

    BalcanLucian1319277065896 [anonim]

    In timp ce-l acuza pe Base ca ameninta in stil mafiot un parlamentar el face acelas lucru. Adica il ameninta in acelasi stil mafiot cu plangeri penale, cu inchisoare pentru spalare de bani si ilegalitati in cazul nana. Cat despre madam Firea, nu are nici cea mai mica jena pentru prostiile debitate cand il ataca pe Base tot intr-un stil mafiot. O comisie ilegala care se screme de vreo cinci luni sa scoata un cap de acuzarem, inca nu este in stare sa prezinte niste concluzii. Probabil mai asteapta rapoarte de la alte "institutii", doar doar pot injgheba o acuzatie chiar si numai morala.
  • +22 (22 voturi)    
    marele nostru porcuror (Luni, 14 aprilie 2014, 15:33)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    un mare fasssssssssss
  • +15 (15 voturi)    
    acritura (Luni, 14 aprilie 2014, 15:37)

    garco [utilizator]

    La ce acritura e si la cum i-si iese di fire Firea , e de asteptat sa nu se mai intoarca acasa sotul ei.
  • +16 (16 voturi)    
    "moartea pasiunii" zisa si (Luni, 14 aprilie 2014, 15:44)

    fosta zoezoe [utilizator]

    cintisutecintizecisitinti si plagiattore s-au scrobit si au iesit la declaratii ....Abia astept sa-si anunte oficial candidatura ....Varful caracatitei psd, (propaganda manipulatoare personificata) se da in stamba cu ce poate, biciuita de baroni tipa cat poate de tare la exponentul opozitiei si al cetatenilor incercand sa-i ia fata.Arestarile baronilor ii vin tocmai bine ca le arata ce-ar putea pati daca nu au o recolta buna la vot !
  • +24 (24 voturi)    
    Victoras Viorel, (Luni, 14 aprilie 2014, 15:49)

    Ponta [utilizator]

    a ajuns prostanacul PSD-ului. Daca pana si Geoana este preferat in locul tolomacului!!!!
    Asta spune mai mult decat ca este un biet haituit!
    A fost coada de topor, dar din nefericire pentru el lemnul era dintr-o esenta foarte moale, mai moale chiar decat coada de magar.
    Basescu va fi exact ca si replica domnitorului Alexandru Lapusneanu;
    "Si pre multi am sa popesc si eu!"
    Se pare ca primul va fi Ponta.
  • +21 (21 voturi)    
    ponta, praf ca deobicei (Luni, 14 aprilie 2014, 15:51)

    pewpew [utilizator]

    Daca acea comisie Nana a descoperit ceva își poate înceta activitatea si sa sesizeze justiția. Cu toate astea nu o fac, de ce ?

    Apoi firea nu are de ce sa se simtă amenințata daca soțul ei chiar este cinstit. Oare de ce se simte amenințata ?:))

    Iar Ponta chiar e amenințat de baronii care intra la apa.

    Trist sau amuzant ?
  • +23 (23 voturi)    
    Ma da Pandelica sotul lui Firea are afaceri necura (Luni, 14 aprilie 2014, 16:04)

    alex4321 [utilizator]

    1. Ma da Pandelica, baiat fara frica, sotul lui Firea divortata pentru o viata mai buna, are sau nu afaceri necurate prin Ilfov, cum da sa se-nteleaga Basescu?

    Sunt deci 2 cazuri:
    A. Daca Pandelica are afaceri necurate si Basescu o fi primit vreun raport SRI
    despre ele, ca de', e Seful CSAT si are dreptul
    atunci de vina e Pandelica ca a incalcat legea....

    Asa ca Firea, in loc sa se piarda cu firea, ar trebui sa-l intrebe prima data pe Pandelica, iubitul ei sot:
    " Ce-ai facut, ma Pandelica , prin Ilfov de stie SRI-ul
    si afla toata tara ca suntem infractori "?

    A-continuare. Ca daca e cum zice Basescu: cred ca Pandelica va fi coleg de celula cu infractorul Nastase, o mie de case, si vina va fi doar a lui ca el a facut infractiuni

    Caz B. Daca Pandelica baiat fara frica se stie curat
    eu zic sa nu ne pierdem cu firea/Firea ...ca poate linistit sa-l dea in judecata pentru calomnie pe Basescu si castiga detasat si va cere daune cat casa.


    Numai ca un lucru e ciudat:
    E nu prea inteleg cum poate Pandelica, baiat fara frica, sa fie popandau si sa se piearda cu firea/Firea asa incat sa ajunga nevasta sa-i ia apararea

    Inseamna ca a cam comis-o grav prin Ilfov si se cam simte cu musca pe ceiula..scuze pe caciula

    Caci orice om normal si nevinovat ar fi dat de pamant cu Basescu la o ora de varf ca drept la replica daca acest ar fi facut acuzatii de infractiuni la adresa lui....si l-ar fi dat in judecata

    Deci e clar ca stie Basescu ceva..si ca lui Pandelica ii tremura chilotii de frica. de-aia s-a s-a pierdut cu firea/Firea.
    • +9 (9 voturi)    
      Perfect (Luni, 14 aprilie 2014, 17:45)

      titirica [utilizator] i-a raspuns lui alex4321

      No comment...Felicitari... Ai surprins foarte bine situatia din punctul meu de vedere.

      Chiar ma uitam pe comentarii si vedeam ca nimeni nu isi pune intrebarea: dar oare Pandele e chiar curat ca lacrima?

      PS. eu cam stiu ca nu e.....:) si daca eu stiu, ne dam seama ce stie Basescu si, binenteles, Ponta.
  • +23 (23 voturi)    
    Rîdere penala (Luni, 14 aprilie 2014, 16:07)

    congovisa [utilizator]

    Asta va depune Base ca rezultat.
    Pentru calomnie nu se condamna cu inchisoare nici daca ii injura si blesteama de dimineata pana seara!

    A început sa intre in panica Ponta..
  • +18 (18 voturi)    
    plagiatore si pandele = statul de drept ? (Luni, 14 aprilie 2014, 16:08)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Revedeti declaratia ........
  • -19 (25 voturi)    
    multi da ..... (Luni, 14 aprilie 2014, 16:19)

    adrian8 [utilizator]

    incredibil , >90% din comentarii il jura si ataca pe ponta in ultimul hal ... desi e vorba de incendiatorul-minciuna, care mai nou se comporta ca un 'sef de trib' si face amenintari in direct la tv ....
    • 0 (0 voturi)    
      incredibil!!! (Marţi, 15 aprilie 2014, 11:58)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

      tu ori nu citesti cu adevarat nimic (spre exemplu comentariul de mai sus al lui @alex4321), ori faci pe prostul.
      cand vorbesti de "incendiatorul-minciuna" te referi cumva la prim mitomanul tarii, vvtontonel, cel care prin minciunile zilnice incendiaza toata tara?
  • -14 (14 voturi)    
    VORBE-N VANT (Luni, 14 aprilie 2014, 16:22)

    hotulroman [utilizator]

    IARTA-I DOAMNE CA NU STIU CE FAC!
    Imi pare rau dar cei ca dvs.care scriu pentru a se afla in treaba, dovedesc o lipsa totala de logica si retorica pe care cred ca nici nu le-au avut vreodata.Nu sunteti in stare sa sustineti o tema,o ideie,o problema sau un discurs,fie el chiar si scris prealabil,pentru ca incurcati personajele, problemele din text cu titlul temei ,vechiturile cu perspectiva.Nu stiti despre ce se vorbeste in propozitiune,nu stiti pe cine si in ce problema combateti .Credeti ca daca folositi un vocabular smecheresc ,dar sarac,ofensator si nepotrivit va creste valoarea? In nici un caz,decat,eventual compasiunea. Mai bine veniti cu propuneri,cu solutii si atunci stiti pentru ce ati consumat timpul in fata calculatorului. Multi dintre voi nu cred ca puteti mai mult,asta este tot ce puteti da , asa ca….. ramaneti in plata Domnului! Cainele Crestin
  • +19 (21 voturi)    
    Bandele penale de sub Plagiator (Luni, 14 aprilie 2014, 16:26)

    Cobra_Ro [utilizator]

    Bandele penale se agita....Pandele-Firea -mafiotii din Voluntari cu zeci de dosare penale
  • +21 (23 voturi)    
    Poate imi explica si mie cineva... (Luni, 14 aprilie 2014, 16:29)

    LiviuX [utilizator]

    Unde e amenintarea? Ca eu unul nu vad nici una. Si mie mi-a zis odata cineva ca sa vad cand ajung acasa, ca s-ar putea sa nu-mi gasesc nevasta acasa. Si ce, am considerat asta o amenintare? Evident nu. Dar cine se simte cu musca sub caciula...
  • +18 (18 voturi)    
    Lacramatie (Luni, 14 aprilie 2014, 16:50)

    fdaniel [utilizator]

    Tanti mama lui Basescuuuu, Traian ne tragee de coditee si rade de noooi :)

    Linisteste-te Viorel mama sa nu te ia la lingurica ca prea esti nevricos.
  • +14 (16 voturi)    
    Pisicul Ponta (Luni, 14 aprilie 2014, 16:54)

    canuta [utilizator]

    a inceput sa se poarte ciineste!
    Latra la justitie-pe care o declara si o sustine independenta si neinfluentabila politic- in cel mai democratic mod : "cel care va intra la inchisoare e Basescu" si "institutiile statului si justitia TREBUIE sa-l traga la raspundere pe Basescu". Dupa cum se observa,"constitutionalul"nostru PM nici macar nu da dreptul unei optiuni justitiei,ii da de-a dreptul ordine!
    Prieteni,eu zic sa fiti atenti ce votati(pina mai aveti dreptul la vot liber),ca astia daca mai pun mina si pe justitie.....!!
  • +2 (8 voturi)    
    "Ba p-a ma-tii" (Luni, 14 aprilie 2014, 17:01)

    TudorSerban1312803517154 [anonim]

    Cum nu v-ati plicitisit fratilor de injuraturile astea. Ce sa-ti spun, mare telenovela sa polarizeze fraierii...
    Parca sunteti adolescente indragostite de aia din filmele Twilight... team Victor sau team Traian...
    E teatru ieftin. Lucreaza si va lucreaza impreuna.
    Treziti-va naibii odata!
  • +18 (18 voturi)    
    Praf in ochi! (Luni, 14 aprilie 2014, 17:03)

    Metec [utilizator]

    Ce i-a zis Basescu, eu i-as fi spus-o mai direct: sa-si vada de afacerile lor cu pamant din Ilfov si sa-i lase pe altii! Ca madam Firea s-a pierdut cu firea in fata bogatiei, nu a frumusetii sau inteligentei domnului Pandele, e lesne de observat. Iar domnul Pandele s-a imbogatit asa tare de unde, din salariul de primar?! Ioana Basescu e notar, aceasta e una dintre cele mai banoase meserii din Romania. Si nu ia salariu de la stat, e meserie liberala. Asa ca putem banui cu ce garanteaza creditul de la CEC. Dar dl. Pandele, cum isi justifica averea?!
  • +11 (11 voturi)    
    acum ca s-a despartit de cacarau, (Luni, 14 aprilie 2014, 17:30)

    __alex__ [utilizator]

    simte nevoia sa ne furnizeze singur doza de penibil si aberatii cu care ne obisnuise tandemul.
  • +12 (12 voturi)    
    ceea ce face... (Luni, 14 aprilie 2014, 17:46)

    pita [utilizator]

    pontache este praf in ochii ''prostimii'', in loc sa vada de guvernare , locuri de munca , scoaterea accizei, privatizari , etc , el se lupta cu presedintele , aparandu-i pe'' hoti-haiducii'' psd-isti. ! O FI BINE sau RAU , om vedea !
  • +8 (8 voturi)    
    Diferenta e... (Luni, 14 aprilie 2014, 18:37)

    Kor [utilizator]

    Poate ca nici una dintre declaratii nu e inspirata. Ponta n-a facut deacat sa o intoarca la modul "ba pe a ma-tii". Diferenta e ca Basescu are sange in instalatie sa o faca in nume propriu, pe cand Ponta se ascunde in spatele nebulosului "noi". Noi puscariabilii, sau cum?
  • -6 (14 voturi)    
    :) (Luni, 14 aprilie 2014, 19:00)

    Gigi Kent [utilizator]

    Dl Basescu ne-a mai spus inca o data ca Justitia e independenta. Ca dansul nici usturoi nu mananca, nici dosare politice adversarilor prin intermediul procurorilor obedienti nu face.
  • +9 (11 voturi)    
    Cine e mai bun. (Luni, 14 aprilie 2014, 19:44)

    adi67ro [utilizator]

    Daca ati stii ceva sigur de Domnul Basescu l-ati infunda in puscarie. Dupa cum se vede el stie ceva de sotul lui Doamna Firea si nu a facut nimic. Chiar nu mai vedeti nimic bun din ce face? Numai critici.
  • +7 (7 voturi)    
    Plangere penala? (Luni, 14 aprilie 2014, 20:27)

    EMP [utilizator]

    E careva in PSD capabil sa redacteze respectiva plangere fara sa faca greseli de ortografie?
    • +3 (3 voturi)    
      Da, Vanghele... (Marţi, 15 aprilie 2014, 7:59)

      Herodot [utilizator] i-a raspuns lui EMP

      Marean este capabil... O va scrie fara greseli de Hortografie... ;)
  • 0 (0 voturi)    
    Ponta habar n-are (Marţi, 15 aprilie 2014, 22:58)

    John M. [utilizator]

    ca zilele lui sunt numarate in politica mare romaneasca. Toate cancelariile din Vest il vor dus, toti "romanii de pretutindeni" (cum le place comunistilor sa ne numeasca pe cei care am fugit de ei), plus jumatatea educata din electoratul roman cred ca tara trebuie sa scape de acest smecheras rosu corupt si incapabil de a conduce.