VIDEO Zgonea, atac dur la Crin Antonescu: Om instabil, nu poate fi presedinte. Sefia Senatului sa revina unui senator "USL"

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 7 martie 2014, 17:23 Actualitate | Politic


Crin Antonescu si Valeriu Zgonea
Foto: Agerpres
Presedintele Camerei Deputatilor, Valeriu Zgonea, a postat, vineri, pe Facebook, un film de circa un minut in care declara ca liderul PNL Crin Antonescu este un "om instabil, care se lasa prada gesturilor impulsive si emotionale" si care nu poate aspira, in consecinta, la functia suprema in stat.

"Crin Antonescu fuge de orice responsabilitate. A fugit de la guvernare, a fugit din USL si acum a fugit si de la sefia Senatului. Nu poate fugi insa de electorat. Un om instabil, care se lasa prada unor gesturi impulsive si emotionale, nu poate aspira sa ajunga primul om din stat", precizeaza Zgonea, citat de agentia Mediafax.

El arata ca in timp ce Crin Antonescu are mai mult timp liber, colegii sai senatori vor trebui sa aleaga pe altcineva la sefia Senatului.

Potrivit lui Zgonea, aceasta functie va trebui sa revina unui senator USL "care sa vina la serviciu si sa fie preocupat de legi".

"Aceasta functie trebuie sa revina unui senator USL pentru a reflecta vointa exprimata de alegatori in decembrie 2012. Avem nevoie de un senator care sa vina la serviciu si sa fie preocupat de legi. Trebuie sa continuam procesul de revizuire a Constitutiei, de modificare a legilor electorale si descentralizarea", a mai spus Zgonea.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2605 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    care USL? (Vineri, 7 martie 2014, 17:26)

    Aramis [utilizator]

    asta e beat?
    • +12 (12 voturi)    
      Era bine daca era beat, (Vineri, 7 martie 2014, 18:15)

      romania_curata [utilizator] i-a raspuns lui Aramis

      Rau e ca e tampit!
  • +14 (14 voturi)    
    Cum, ma ? Dai in fratele tau ?! (Vineri, 7 martie 2014, 17:41)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Pai nu erati voi, USL-ul, cei mai frumosi, cei mai destepti, cei mai viteji ?

    Cine l-a ales presedintele Senatului ? Eu ?!

    Mari magari politicienii astia...!
  • +12 (12 voturi)    
    Ce prezenta scenica... de taburet (Vineri, 7 martie 2014, 17:42)

    tr0uble [utilizator]

    Martafoiu asta nici macar sa citeasca de pe prompter nu e in stare..
    Nu ca mi-ar fi draga calamitatea despre care vorbeste, dar cand te critica asemenea personaje parca mi se face putina mila de cel criticat.
    Nu-i bai ca trebuie sa il aud si pe celalalt vorbind si parca imi trece.

    Imi place ceasul trendy de la mana domnului.... cred ca e cam 3 salarii medii ale votantilor domnului... anuale....

    Daca in Elvetia se face referendum sa dea la fiecare cetatean cate 2000 de franci pe luna (nu e gluma) la noi ar trebui pus in constitutie, la fiecare romanas, sa i se dea cate o punga de "samburi" sa aiba ce sparge'n dinti cand isi priveste alesii cum se balacaresc... sa fie asa atmosfera completa...

    Ti-e si scarba sa-i mai privesti...
  • +8 (8 voturi)    
    Da (Vineri, 7 martie 2014, 17:44)

    travelman [utilizator]

    A zis mistrețul.
  • +10 (10 voturi)    
    OH. (Vineri, 7 martie 2014, 17:48)

    letsoc [utilizator]

    Ganduri mocnite ascunse bine in capul PSD-ului iesite la iveala tocmai datorita gesturilor impulsive si emotionale ale lui Antonescu . Tineti minte: pe comunisti pana nu-i plesnesti peste bot , nu scapi de ei . Cu stima , NC .
  • +12 (12 voturi)    
    Cineva a spus ca (Vineri, 7 martie 2014, 18:00)

    banateanul. [utilizator]

    nu are doar patru clase ! Eu cred ca a umblat doar patru ani la scoala ,in aceasi clasa !
  • +15 (15 voturi)    
    Comment sters de user (Vineri, 7 martie 2014, 18:01)

    polonyca [anonim]

  • +8 (8 voturi)    
    Nea Valeriu Zgonea... (Vineri, 7 martie 2014, 18:31)

    felis_tigris [utilizator]

    ...tu zornăi din clanţă, tu nu vorbeşti!
    Şi zornăi, la comandă, pentru că stăpânului tău îi este frică de ăla de-l blamezi, dar individul acela la care dai din clanţă, are câteva clase deasupra ta!
    Nu-l iubesc pe Antonescu, dar în comparaţie cu el, eşti doar un amploaiat minuscul, servil şi desigur, de neluat în seamă.
    • +3 (3 voturi)    
      Corect (Vineri, 7 martie 2014, 19:57)

      DelMa [utilizator] i-a raspuns lui felis_tigris

      Tipul este hard, soft, zob, marlan!
  • +3 (3 voturi)    
    Toasu'Zgonea (Vineri, 7 martie 2014, 20:06)

    ipolitic [utilizator]

    e un cadru de nădejde, care cu vigilentă
    proletara, a reușit să-l demaște pe chiaburul
    de Antonescu și acoliții săi.
    Lupta de clasă se întețește!
    Marx, Engels si Gadea să ne călău-zească!
  • +1 (1 vot)    
    Nu a avut prompter (Vineri, 7 martie 2014, 20:55)

    petrol_head [utilizator]

    Se vede clar acest lucru! Si-a pus soferul sa ii tina niste cartoane de pe care sa citeasca....rezultatul: PENIBIL!!!
    Eu il propun pentru Zmeura de Aur...ooohh...shit...au fost deja acordate premiile...cine stie, poate la anul :))