Ion Iliescu, pentru Gandul.info: Ma surprinde incordarea dintre Ponta si Antonescu. Tocmai asta apreciam, ca cei doi lideri, asa carlani, au colaborat foarte bine

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 20 februarie 2014, 18:53 Actualitate | Politic

Ion Iliescu
Foto: Agerpres
Presedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, se declara surprins, intr-o declaratie acordata pentru Gandul.info, de lipsa de comunicare dintre premierul Victor Ponta si liderul PNL, Crin Antonescu.

"Ma surprind incordarea si lipsa de comunicare aparute intre ei. Tocmai asta apreciam - faptul ca, o vreme, cei doi lideri, foarte tineri, asa carlani, cum apreciam eu ca sunt, au colaborat foarte bine. Ce s-a petrecut nu stiu si nici nu-mi dau seama", a declarat acesta, pentru Gandul.info.

Ion Iliescu a precizat ca in ultima vreme a discutat mai putin cu Victor Ponta, intrucat s-a "ocupat mai mult cu redactarea unei carti care urmeaza sa apara in primavara acestui an".




















3282 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    :)))) (Joi, 20 februarie 2014, 18:56)

    mircearh [utilizator]

    auzi la mosu' , au trecut anii, Ponta s-a catarat pe posturi cat s-a putut ( si oricum mult dincolo de competente ) si tot carlan a ramas :)))))))
  • +8 (10 voturi)    
    Carte (Joi, 20 februarie 2014, 19:11)

    HP [utilizator]

    O carte, doua carti. Nu cartii.
    O minge, doua mingi. Nu mingii.

    N.R. am corectat, multumim.
  • +8 (10 voturi)    
    kiliescu Judecat pentru sangele varsat (Joi, 20 februarie 2014, 19:21)

    uluit [utilizator]

    iliescu Judecat pentru Sangele Varsat!

    Nu-l mai suport pe acest criminal al poporului roman, sa ne dea lectii de democratie, debitant tot felul de "directive" insusite de la Moscova.

    Fara comunisti si KGB-isti.
    • -5 (7 voturi)    
      Iese bine și dacă judeci pe dos. (Joi, 20 februarie 2014, 19:52)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui uluit

      Iliescu a acționat la revoluție în scopul reducerii numărului de victime.
      • +4 (4 voturi)    
        sigur (Vineri, 21 februarie 2014, 11:25)

        hmara [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        si marmota ce zicea?
        Ce varsta aveai tipule pe-atucni?
        Dupa elucubratia ta, erai inca pe lapte praf.

        Apropo, la Mineriade cum a actionat iliescu?
        Cu scopul reducerii intelectualilor?
  • +7 (7 voturi)    
    Ei, nu mai spune?! (Joi, 20 februarie 2014, 19:28)

    Ricochet [utilizator]

    Te surprinde pentru ca ai imbatranit degeaba, fara vreun rost, comunist prapadit...
  • +5 (5 voturi)    
    Asa carlani (Joi, 20 februarie 2014, 19:32)

    Kepler [utilizator]

    asa Romanie! O tara care ar fi putut sa fie mult mai sus daca nu exista acest onorabil.
  • +8 (8 voturi)    
    Sa nu stii (Joi, 20 februarie 2014, 19:32)

    ty [utilizator]

    ca se prefac?
    Sau te faci ca nu stii?
  • +7 (7 voturi)    
    Cirlania i-a unit ,cirlaneala ii desparte!!! (Joi, 20 februarie 2014, 21:04)

    andreesanu [utilizator]

    Cind o tara ajunge pe mina cirlanilor se vede circul si din strada !!!
    Daca ar fi fost ceva de capul lor s-ar fi maturizat peste noapte fata-n fata cu raspunderile functiilor ce le ocupa.
    Dar vorba romanului -din cocos nu faci gaina nici din curva gospodina ,asa nu faci nici din cirlani oameni care sa conduca o tara.
  • +6 (6 voturi)    
    - (Joi, 20 februarie 2014, 21:08)

    Pink Z [anonim]

    ba, da' ce poza i-ati gasit mai nene...
    :)
  • +4 (4 voturi)    
    haida de (Joi, 20 februarie 2014, 21:31)

    IpseAnton [utilizator]

    "Tocmai asta apreciam, ca cei doi lideri, asa carlani, au colaborat foarte bine". Sa mori tu?
  • +4 (4 voturi)    
    cu morții din Decembrie 1989 cum rămâne? (Joi, 20 februarie 2014, 23:46)

    visio [utilizator]

    așa ca principiu...
    • +3 (3 voturi)    
      Cum sa ramana? (Vineri, 21 februarie 2014, 9:44)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui visio

      Cum o sa ramana si cu sarmanii ucisi in Ucraina. Victimele comunismului cu fata (in)umana!
  • +2 (2 voturi)    
    antipa (Vineri, 21 februarie 2014, 7:07)

    liviusmaximus [utilizator]

    Luati interviuri la muzeul antipa ?
  • 0 (0 voturi)    
    Ha!? (Vineri, 21 februarie 2014, 11:19)

    robert.b [utilizator]

    Stai un pic, asta nu murise? De inima rea si regrete eterne? Pai si-atunci eu ce sarbatoresc de ani buni incoace!? Hâc!