Cluj: Consilieri si primari PDL au luat cina cu Basescu in hotelul unde acesta este cazat. La intalnire participa si lideri PMP, intre care Udrea si Funeriu

de I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 8 februarie 2014, 22:40 Actualitate | Politic

Mai multi consilieri locali si judeteni ai PDL, primari democrat-liberali, precum si fostul ministru Teodor Paleologu au venit, sambata seara, la hotelul din Cluj-Napoca unde este cazat presedintele Traian Basescu, pentru a lua cina cu acesta, transmite Mediafax. Si lideri ai Partidului Miscarea Populara, intre care Udrea si Funeriu, participa la intalnirea cu Basescu.

Mai multi consilieri locali si judeteni ai PDL, dar si primarii din Huedin si Turda, precum si fostul ministru al Culturii Teodor Paleologu au sosit la un hotel de cinci stele din Cluj-Napoca, pentru a lua cina cu seful statului.

Acestia au intrat la discutii cu Traian Basescu in jurul orei 21:00.

Liderii PMP, intre care Elena Udrea, Daniel Funeriu si Adrian Papahagi, au sosit, sambata seara, la Cluj-Napoca, pentru a participa la intalnirea cu presedintele Traian Basescu, desfasurata la un hotel din oras.

Intrebata, la intrarea in hotel, daca se va intalni cu seful statului, Elena Udrea a raspuns afirmativ, adaugand: "Nu ne-am propus sa discutam ceva".

De asemenea, intrebata daca va discuta cu Emil Boc, prezent la intalnire, Udrea a spus: "Vom vedea". Apoi, chestionata daca i se va propune lui Boc sa se alature Fundatiei Miscarea Populara, ea a spus: "Domnul Boc stie ce vrea sa faca si in ce parteneriat, in ce echipa vrea sa joace, nu trebuie sa-l convinga nimeni".

Presedintele Traian Basescu a ajuns, sambata, in jurul orei 18:30, la un hotel din Cluj-Napoca, fiind insotit de primarul Emil Boc.




















3568 vizualizari

  • +1 (25 voturi)    
    Udrea si greii politicii romanesti=unitate (Sâmbătă, 8 februarie 2014, 23:03)

    Cristiann80 [utilizator]

    Asa da atitudine, unitate, credinta, consecventa! Barbatii adevarati se intalnesc la o runda politica grea, seriaosa pragmatica. Acum se vor decide multe si cu siguranta in avantajul Dreptei adevarate. Cu ei si ajutati de noi, vom scapa de mafia USL, de penalii si baronii lui Ponta.gata le-a sosit ceasul.
      #showComment#showComment
  • +1 (13 voturi)    
    prm-pdl (Sâmbătă, 8 februarie 2014, 23:36)

    obs. [utilizator]

    Eu cred ca Emil Boc nu va opta nici macar pentru Fundatia Miscarea Populara. Emil Boc va ramane puntea de legatura intre PDL si PMP, la baza strategiei ca intodeuna sta baciul (T.B.). PDL cu Traian Basescu alaturi nici nu ar fi crescut nici nu ar fi scauzut. Un partid nou sustinut de Traian Basescu ar putea realiza un scor de 10-12%, iata ratiunea infintari PMP.
      #showComment
  • 0 (24 voturi)    
    bla bla bla (Sâmbătă, 8 februarie 2014, 23:39)

    evoque [utilizator]

    sau mai precis cine si cu cate procente trebuie sa "cotizeze" pentru eba, restul .............
      #showComment#showComment
  • +3 (19 voturi)    
    offff opozitia unita (Sâmbătă, 8 februarie 2014, 23:44)

    clarice [utilizator]

    MRU,Monica Macovei le sta in gat?
    Atata timp cat in PMP face parte Elena Udrea nu vor avea succes.
      #showComment
  • 0 (20 voturi)    
    mai draga !... (Duminică, 9 februarie 2014, 0:07)

    Miky113 [utilizator]

    Abia astept sa vad un poster imens, pe toate drumurile. La subiect :
    soimul "basarila" stringind in ghiare o pasare rara,

    Toti jucatorii playoffului politic o sa fie stupefianti ; inclusiv bunicul Ilici,..si mai ales nepotu-su, cel cu plagiaturi impuscate .
    Va fi un joc pe cinste !!! Se joaca pe o singura carte.

    Oare ce cauta d-l Presedinte neiMplicat Politologic la Cluj ?????? Pe cind, gratierea lui Miron Cozma !?
      #showComment
  • +2 (28 voturi)    
    :) (Duminică, 9 februarie 2014, 0:26)

    Gigi Kent [utilizator]

    Ca un adevarat presedinte mediator, situat deasupra partidelor dl Bas se ingrijeste sa mai atraga cativa membrii in "partidul 2%" sa fie si Elenele lui alese undeva sa manance si gura lor o paine...
      #showComment#showComment
  • 0 (0 voturi)    
    Tactica lui Craciune (Duminică, 9 februarie 2014, 8:24)

    mircea_cjn [utilizator]

    Desi vad ca pe multi ii deranjeaza, am sa repet pana or sa inteleaga multi naivi manipulati din miscarea Salvati..

    Cand protestezi pe o chestiune de mediu (RM , sist), pai e logic ce trebuie sa faci:
    - arati ca aceste proiecte sunt proaste, pericol pentru mediu etc
    - strigi "JOS puterea , DEMISIA " in caz ca sunt refractari

    Si e logic. Puterea (in cazul nostru guvernul, PM, parlamentul) pun in practica asemenea proiecte.

    In momentul in care se striga "JOS TOŢI " aici deja e bai !
    Nu exista o mai eficienta protectie a PUTERII decat bagand pe toti in acceasi oala ! Ori asta face miscarea condusa de Craciun si Gotiu. O miscare uselista de mediu.

    Iar daca ar fi sa iau in serios acest "Jos toata clasa politica" ar trebui sa-i controlam pe baietasii lui Craciun la mansarda. Toti jos , si?!... Instauram monarhia? E o gluma proasta.
  • -1 (5 voturi)    
    Sigur, mai mult ca sigur... (Duminică, 9 februarie 2014, 11:59)

    finutza [utilizator]

    ... ca s-a pus la cale o migrare in masa a intregului judet Cluj (masa de pdl-isti) catre noul partid al d-lui Basescu! Pana azi nu numai ca nu s-a mai intalnit cu pdl-istii (de la acel bye-bye feisbucizat), dar i-a criticat pe unde a apucat. Si dintr-o data, hop sedinta cu ei!
  • +2 (2 voturi)    
    Nu cred (Duminică, 9 februarie 2014, 13:01)

    Margrethe [utilizator]

    ca PMP isi poate permite sa piarda niste procente doar de dragul de a defila cu blonda Lenush in prima linie...
      #showComment
  • 0 (0 voturi)    
    Stiti cum arata, (Duminică, 9 februarie 2014, 23:58)

    xrogo [utilizator]

    parca-s tusea si cu junghiul !!!