Emil Boc nu se inscrie in cursa interna a PDL pentru prezidentiale

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 9 octombrie 2013, 13:02 Actualitate | Politic


Emil Boc
Foto: Agerpres
Fostul presedinte al PDL Emil Boc, actual primar al orasului Cluj Napoca, a anuntat ca nu va intra in cursa interna a partidului pentru a fi nominalizat drept candidat la alegerile prezidentiale din 2014 si sustine ca este nevoie de un singur candidat din partea dreptei, transmite Agerpres.

Traian Basescu a avansat saptamana trecuta numele lui Emil Boc drept un posibil candidat al dreptei la prezidentialele din 2014.

"Nu ma inscriu in competitia interna din PDL pentru presedintie, avem treaba aici (la Primaria din Cluj-Napoca, n.r.). Cred insa, in actualul context, ca dreapta are nevoie acum mai mult ca niciodata sa fie unita sau sa se uneasca cat mai repede, pentru ca doar asa va putea invinge stanga distrugatoare a statului de drept si a locurilor de munca din Romania. Cu cat se va face mai tarziu aceasta unificare a dreptei, cu atat se vor diminua sansele victoriei. De aceea, doar o dreapta unita poate sa bata stanga si la urmatoarele alegeri, dar mai ales la alegerile prezidentiale de anul viitor', a declarat Emil Boc miercuri intr-o conferinta de presa.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2775 vizualizari

  • +25 (33 voturi)    
    Si totusi, l-as fi votat ! (Miercuri, 9 octombrie 2013, 13:09)

    TheTrinitY [utilizator]

    Nu pentru ochelarii lui, ca si eu am. Nu pentru ca nu e din USL.

    Ci pentru ca, alaturi de Basescu, a fost singurul om politic din Romania care a avut curajul sa impuna legile necesare iesirii din criza.
    Si pentru ca .. sa fim seriosi !!! Crin Antonescu - Emil Boc :)
    Ma bufnestu rasu gandindu-ma cat de mort de beat sa fiu sa pun stampila din greseala pe Crin :) Personal cred ca posed mai mult bun simt politic decat Ochisori albastri asta ... si cu siguranta sunt mai coerent ca el !
    • -11 (17 voturi)    
      adica a fost un slugoi, PM vasal lui base (Miercuri, 9 octombrie 2013, 14:10)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui TheTrinitY

      oricum nu avea rost. pdl-ul are deja cartile facute ca asa este in tenis. in plus boc este basescofil si pdl-ul este doar la stadiu de cerseala de credibilitate.
      • +3 (5 voturi)    
        reluare (Miercuri, 9 octombrie 2013, 18:51)

        Tomis [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        Basescu a vrut sa se faca proiectul RM, Boc a refuzat. Cine este slugoiul, el, sau tu care reproduci ce auzi noaptea la Antena3?
        • -2 (4 voturi)    
          mai scuteste-ma cu antena 3 (Miercuri, 9 octombrie 2013, 21:16)

          jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui Tomis

          ca m-ati inebunit. n-am treaba cu niciun felix, nicio antena 3 sau usl. nu inseamna ca daca sunt antibase am state de plata la usl si antena 3. exista foarte multi antibese care nu sunt uselisti. ce este greu de priceput? uita te la protestatari: sunt anti(usl+base), deci se poate.
          prin boc, basescu a guvernat la propriu, desi era presedinte. RM il depasea pe boc in complexeitatea mafiei si e bila alba ca a renuntat (s-a temut ca intra la bulau), dar asta nu-l scuteste de slugareala. a fost repede inlocuit cu oportunistul mru, care era in stare sa-si vanda mama, daca era rost de bani si promovari. mru este viitorul romaniei vanduta la suta de grame. promite-i sefia si laude (ca de vanitos, e vanitos) si vinde orice, oricui celor care l-au numit "acest prieten drag".
      • +2 (2 voturi)    
        Adica e cam asa: (Miercuri, 9 octombrie 2013, 22:35)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        Ponta: Boc sluga lui Basescu
        Boc: Ponta e un mincinos
        Evident unul din cei doi minte cum respira.
    • +3 (7 voturi)    
      Semneaza petitia online! (Miercuri, 9 octombrie 2013, 14:13)

      cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui TheTrinitY

      http://www.petitieonline.com/signatures/cerem_csm_sanctionarea_procurorului_general_al_romaniei

      Cerem CSM sanctionarea procurorului general al României!
    • -7 (13 voturi)    
      nu alaturi de Basescu.... (Miercuri, 9 octombrie 2013, 14:14)

      ciufy [utilizator] i-a raspuns lui TheTrinitY

      ci la ordinele lui Basescu!
      deci, sa fim clari, e limpede pentru toata lumea, indiferent de simpatia politica:

      Basescu + Boc = Putin + Medvedev...

      O sa spuneti ca si Medvedev a actionat de capul lui, peste Putin, nu?
    • +1 (13 voturi)    
      Udrea PRESEDINTE!!!!! (Miercuri, 9 octombrie 2013, 14:23)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui TheTrinitY

      Boc are dreptate, cand se refera la opozitie. Va trebui sa vina cu un candidat unic la Presedentie pentru a avea o sansa daca lasa orgoliile si misoginismul.
      Iar in momentul de fata, cand comunistii sunt pe val, este important sa avem un presedinte care sa poata fie in stare sa tina piept ciumei rosiiasa cum o face Basescu.
      Corect si cinstit, dur ca granitul, cu carisma. Un Presedinte care sa nu devina marioneta palatului Victoria si a Moscovei. Un Presedinte intransigent cu minciuna, falsul, ilegalitatea, un Presedinte care sa poata lupta pentru apararea separatiei puterilor in stat, un Presedinte interesat de Uniunea Europeana si nu de Uniunea Asiatica, care sa sustina proiectele care aduc prosperitate tarii si nu numai guvernantilor.
      Va fi greu de gasit un candidat care sa calce pe urmele Dlui Basescu, desi,consider ca Elena Udrea se aproprie de descrierea mea si care, este o parere generala. Cu ea se paote merge la razboi, linistit, n-o mai sperie nimic in politica!
      • -1 (1 vot)    
        Cu un asemenea consilier de imagine... (Miercuri, 9 octombrie 2013, 20:49)

        GRANDFATHER [anonim] i-a raspuns lui Cristiann80

        ...nu are nici o sansa! Doamnea Udrea face tot posibilul sa-si desprinda imaginea de cea a lui Basescu si tu susti ca-i calca pe urme?! Si mai pretinzi ca asta-i imaginea generala! Ai ramas blocat in "logica" razboiului romano-roman si vezi competitia politica ca pe o smardoiala intre doua gasti de cartier in care castiga cine da mai tare din clanta! Bietul de tine, se vor implini in scurt timp 24 de ani de cand romanii l-au debarcat si ucis pe Ceausescu si tot nu te-ai dumirit cum merg lucrurile in politica! Desteapta-te romane!
  • +29 (39 voturi)    
    Viata (Miercuri, 9 octombrie 2013, 13:24)

    EMP [utilizator]

    Tare ma tem ca bravii nostri romani il vor regreta pe Emil Boc cat de curand. N-a fost el un mare strateg, nici n-a reusit sa-i elimine pe baietii destepti din PDL, dar macar aveai senzatia ca esti intr-un stat pe cale de a deveni european. Si nici nu mi-a fost vreodata rusine cu dl. Boc prim-ministru, cum mi-e acum cu dl. Ponta.
    • +8 (12 voturi)    
      ... (Miercuri, 9 octombrie 2013, 14:11)

      rares.d [utilizator] i-a raspuns lui EMP

      nici macar nu poti face comparatie intre cei doi, ar insemna sa faci comparatie intre un profesor si un plagiator,
  • +16 (20 voturi)    
    ce pot sa spun (Miercuri, 9 octombrie 2013, 13:48)

    mircearh [utilizator]

    Pacat . Pentru ca MRU s-a fasait , Neamtu e diliu, Predoiu e in umbra lui Blaga si Macovei se vrea europarlamentar.
    Chiar ma gandesc cu groaza la ziua cand voi fi nevoit sa aleg intre Ponta si Antonescu, ar fi un fel de reeditare a momentului trist Iliescu vs. Vadim.
    • -3 (3 voturi)    
      Si care e Iliescu? (Miercuri, 9 octombrie 2013, 14:11)

      v_sile [utilizator] i-a raspuns lui mircearh

      Si care e Vadim? :)
    • +2 (6 voturi)    
      sper sa mai apara cineva in afara de P si A (Miercuri, 9 octombrie 2013, 14:12)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui mircearh

      numai sa nu fie papusa cu papusar controversat.
      daca este sa aleg intre ponta si antonescu, eu pun stampila pe amandoi, ca sa nu se supere. o sa fie un buletin de vot mai incarcat de stampile
  • +6 (14 voturi)    
    Din pacate... (Miercuri, 9 octombrie 2013, 13:58)

    nicTM [utilizator]

    Emil Boc cred ca ar avea nevoie de cativa ani pentru ca lumea sa inceapa sa-i aprecieze munca. Deocamdata este perceput ca omul care a taiat in carne vie, iar poporul acesta nu stie sa aprecieze curajul si viziunea unui politician. Daca unul ca si Ctrl-V Ponta inca este agreat de public e clar cam in ce tara traim.
    Am insa certitudinea ca in anii ce vor veni oamenii il vor aprecia pe cel care a pus in sfarsit tara pe un drum al normalitatii, chiar daca in toti anii de mandat Emil Boc a facut si greseli, unele dintre ele au fost mai mult legate de modul de a transmite mesajele catre public.
    Mi-as dori ca viitorul candidat al dreptei si castigator al alegerilor sa fie Elena Udrea. Este unul dintre putinii ministri care a lasat ceva in urma mandatului sau.
    P.S. Daca viitorul presedinte va veni din tabara USL (cu siguranta nu va fi Crin Antonescu) e de fugit din tara asta...
  • -2 (8 voturi)    
    Fara Boc mai ramane Dan Diaconescu (Miercuri, 9 octombrie 2013, 14:08)

    alex1234 [utilizator]

    Fara Boc mai ramane Dan Diaconescu

    Nu exista azi , in afara de Emil Boc o persoana a

    dreptei mai bine plasata in sondaje ca Dan Diaconescu.

    O platforma minimala de asanare a hotiilor

    ar fi suficienta.


    Singura sansa a dreptei de a-l opri pe Ponta

    este de a se alia cu PPDD

    Suna rau pentru multi dar e singura masura rationala

    de a intra in turul doi si a avea vreo sansa de succes

    N-o fi avand PPDD multi parlamentari acum, dar aia

    14% care i-au votat exista.


    Si 14% cu 14% ai PDL-ului fac 28%

    si cu resturile microscopice ale celorlalti

    (MRU,Pavelescu, Tomac) care mai mult galagia de ei

    decat voturile se vor duce la 33%

    Asta asigura turul doi si o buna sansa de a castiga.

    Desigur Puristii vor stramba din nas si vor spune de ce

    Dan Diaconescu? si vor asigura prin

    asta victoria lui Ponta, poate chiar din primul tur.
    • +1 (5 voturi)    
      LoL (Miercuri, 9 octombrie 2013, 14:56)

      TheTrinitY [utilizator] i-a raspuns lui alex1234

      Hai sa fim seriosi.

      Intre a latra si a face .. e o diferenta.

      Intre Ponta si Diaconescu .. pai daca ajung in situatia asta, ca si in Ponta-Antonescu dealtfel .. plec din tara. Ma duc la vot, sa nu voteze altu in locu meu .. si MA ABTIN.
      • -1 (3 voturi)    
        stiu teoria cu "toti au furat" (Miercuri, 9 octombrie 2013, 18:09)

        alex1234 [utilizator] i-a raspuns lui TheTrinitY

        stiu teoria cu "toti au furat"

        o folosesc multi ca sa justifice de ce au votat

        de mai multe ori cu unii hoti.


        Apoi, Ponta a dat o lovitura de Stat

        Diaconescu nu.

        Ponta a pus pumnul in gura presei

        Diaconescu nu.

        Ponta a plagiat Diaconescu nu.


        Apoi cu ce e mai bun MRU ca Diaconescu?

        (de MRU pare ca nu fugi deloc)

        Ca se grabea sa dea Rosia Montana si Cuprumin "pe nimic", ca Ponta?

        Sau ca-si lua spray-uri si lichior din banii guvernului?


        Nu sunt votant ppdd dar nu-mi place

        sa-mi explice unii ca "toti sunt la fel de hoti si la fel de vinovati"

        desi doar unii dintre aia s-au manjit rau



        De-aia suntem unde suntem

        ca unii au votat la nesfarsit cu aia care au furat


        Prin politica ta de strut, nu faci decat sa-l sustii

        pe Ponta si FSN

        Aia "prosti" ai ppdd-ului nu l-au votat pe Ponta

        ar fi bine sa-ti amintesti asta....

        Si ei vor "pe altcineva" si tu vrei "pe altcineva"

        DAR Cifrele sunt alea care ti le-am aratat eu.
        ----------------------------
        14% + 14% = 28%

        Iar 14% fac DOAR 14% - nici macar turul II.
  • +3 (9 voturi)    
    sunt variante! (Miercuri, 9 octombrie 2013, 14:40)

    Nicumi [utilizator]

    Ia puneti-l voi pe Daniel Morar sau Papici presedinte!
    Asa, ca sa dam semnal ca ne-am saturat de fostii activisti, UTCisti si securisti, ca vrem oameni tineri si bine pregatiti, care n-au facut concesii, sunt bine pregatiti profesionali (daca mai aud de "da mazar si de fazar", tubez) si ca urmeaza un stat de drept, nu o Romanie a borfasilor.
    Terminati cu certurile dintre voi si sustineti o candidatura indepedenta! Le dati peste nas USLamistilor si demonstrati ca va pasa de Romania, nu de partid (daca-l mai aud pe Eugen Tomac ca sustine tot importanta carnetului de partid si a afilierii la unul sau alt partid, m-am lamurit ca n-am scapat de boala). Si pierdeti la alegeri, nu-i depasiti pe PSDsti care pot conta pe 30% minim din electoratul fidel (hoti, putorosi, spalati pe creier).
    • +1 (1 vot)    
      Frate, nu te supara, dar sunt vise (Miercuri, 9 octombrie 2013, 16:49)

      v_sile [utilizator] i-a raspuns lui Nicumi

      Nu se poate face politica fara partide si fara mult hulitul aparat de partid, cu tot ce presupune el.

      Gandeste-te un pic. Apare un presedinte independent, onest, harnic, priceput, bine-intentionat. Ca sa poata misca ceva are nevoie de o minima sustinere guvernamentala, caci acolo e grosul puterii executive.

      Cum se poate face asta fara partide? Iti poti imaginea 300 de independent candidand si castigand locuri in parlament, pentru ca apoi acesti oameni sa sustine un guvern independent si technocrat si un presedinte asemenea?

      Dupa parlament si guvern urmeaza administratia central si locala, unde iarasi ai nevoie de armate de oameni independenti, gata sa isi lase slujbele si afacerile ca sa intre in administratie.

      Plus ca e nevoie de colaborare cu alesii locali (primari, consili locale si judetene, etc). Care sunt de la partide si ei.

      E o utopie. Nu merge fara partide. Nu se poate asta nici in cele mai democratice tari, conform tuturor standardelor (Elvetia, Danemarca, tarile scandinave, Canada, Noua Zeelanda, etc)

      Solutia nu e sa renuntam la partide, ci sa presam punctual si dur pentru o selectie din ce in ce mai buna a cadrelor. Exemplu: in cazul unui scandal politic, presiunea sa fie atat de mare incat sa se lase cu o demisie, altfel costul politic e prea mare (partidul ala pierde puncte la incredere).

      Sau, in cazul unui candidat "rau-famat", sansele partidului sa scada dramatic, populatia sa il refuze pe fata, iar partidul sa fie nevoit sa caute altceva.

      Dupa cum vezi, e mult de lucru si asta la nivel de baza. Adica la nivelul fiecarui cetatean. Spun asta pentru ca nici acum un an in urma au fost votati cu mare majoritate Voiculescu, Fenechiu sau Becali. Oameni cu dosare penale nasoale si cu un picior in puscarie.
  • -3 (7 voturi)    
    despre alegerile prezidentiale (Miercuri, 9 octombrie 2013, 14:42)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    daca am fi fost regat nu s-ar mai fi pus aceasta problema ; regele nu ar fi umblat dupa voturi si ar fi fost un factor de echilibru !!
    • -1 (5 voturi)    
      aia alearga dupa averi pentru toate rudele (Miercuri, 9 octombrie 2013, 14:59)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui acasa1284285656193

      de la stramosul maimuta pana la om, care cred ei ca are sange "albastru"
      • -2 (2 voturi)    
        raspuns unui" ignorant" (Miercuri, 9 octombrie 2013, 16:48)

        acasa1284285656193 [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        Dar voi,astialaltii,dupa ce umblati oare ? Dupa masini,gresii si termopane,inclusiv dupa pedigriuri
        din care sa reiasa ca sunteti altceva decat in realitate !!
        • +3 (3 voturi)    
          macar nun ne-am sudat pe tron (Miercuri, 9 octombrie 2013, 18:20)

          jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui acasa1284285656193

          ca regii si printesele din basme, unde indiferent cat de mic ai IQ-ul, trebuie sa conduci o tara
          sangele lor albastru este violarea democratiei
  • -4 (8 voturi)    
    o fi (Miercuri, 9 octombrie 2013, 14:56)

    evoque [utilizator]

    o urma vaga de inteligenta in mintea lui boc sau a primit dispozitie sa stea pe fundul lui?!:)))
    oricum pana la alegeri prezidentiale mai este mult, doar mru s-a grabit sa fure startul in sperante ca el ar fi the one.
    • -3 (5 voturi)    
      comic mru. cum vede sefie, cum zice da (Miercuri, 9 octombrie 2013, 15:05)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      iese oportunismul din el ca apa din burete
      • +4 (8 voturi)    
        MRU este cel mai inteligent si elegant (Miercuri, 9 octombrie 2013, 15:53)

        soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        politician, dar nu de nasul opincarilor! MRU este moldovean ,cu traditia scolii in sange, are un discurs elevat si coerent, mult peste intelectul precar al uslamistilor obisnuiti cu saibele si berea ieftina.
        • -2 (6 voturi)    
          este un gurist cu ifose (Miercuri, 9 octombrie 2013, 16:02)

          jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui soundtrack

          care se cearta ca la usa cortului. nimic diferit fata de ponta si basescu
          • 0 (0 voturi)    
            De Antonescu nimic (Miercuri, 9 octombrie 2013, 22:45)

            ty [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

            Sa stim si noi cu cine tii.
            • +1 (1 vot)    
              antonescu este nul la prezidentiale (Joi, 10 octombrie 2013, 10:11)

              jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui ty

              pana si el stie ca nu o sa ajunga niciodata presedinte si i-a cam pierdut zambetul. dupa alegeri va fi schimbat cu suturi luate chiar din prorpiul partid, in care si-a facut dusmani mult prea multi. nu prea mai este ceva de comentat aici. macar nu vad osanale aduse pentru el nici macar de la ai lui. ultralaudele astea ma irita, de parca nu am sti ce zace in politica romaneasca.
              • 0 (0 voturi)    
                Basescu nu, Ponta nu, Antonescu nu (Joi, 10 octombrie 2013, 20:19)

                ty [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

                Regele Mihai?
        • 0 (2 voturi)    
          cel (Miercuri, 9 octombrie 2013, 16:39)

          evoque [utilizator] i-a raspuns lui soundtrack

          mai inteligent si elegant intre cantaretii din restaurant? Atat de inteligent incat se face de ras in parlament cand nu stie ce ordonante a promovat si rade de el un secretar de stat? :))
          Ma gandesc atunci care este nivelul de intelect al celor ce il sustin desi momentan nimeni nu il baga in seama cu candidatura anuntata, poate or fi interesati ungurii dupa ce a cedat bunurile fundatiei Gojdu.
        • +1 (3 voturi)    
          MRU este moldovean?! (Miercuri, 9 octombrie 2013, 16:53)

          GRANDFATHER [anonim] i-a raspuns lui soundtrack

          Haida'de! O sumara cercetare a biografiei si arborelui sau genealogic ar trebui sa va lamureasca asupra originii sale etnice! Si dincolo de acest amanunt biografic, nimic din CV-ul sau profesional si politic nu-l recomanda pentru cea mai inalta magistratura a sttului roman! In toate functiile detinute succesiv a fost numit si innici una nu s-a remarcat in mod deosebit, dimpotriva! Asa ca nu are cum sa fie vreodata prsedintele "opincarilor"! Faptul ca este "elegant", parfumat si uns cu toate alifiile nu-l face aprioric mai bun de cat orice contracandidat opincar aborigen! E clar?!
    • 0 (0 voturi)    
      evoque (Miercuri, 9 octombrie 2013, 22:42)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      l-ai sarit pe Antonescu. Asta se comporta ca si cum ar fi deja presedinte nu doar a furat startul.
      • 0 (0 voturi)    
        antonescu (Joi, 10 octombrie 2013, 11:17)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui ty

        se autosupraevalueaza, insa in comparatie cu mru sau altii din dreapta este mult peste. Sa nu uitam faptul ca pnl-ul este un partid din partea dreapta, chiar daca a facut un compromis de doi bani cu psd, insa motivat de lupta contra lui basescu era un acord oarecum necesar chiar daca nu este atat de eficient pe cat au visat unii.
        • 0 (0 voturi)    
          evoque (Joi, 10 octombrie 2013, 20:45)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          MRU si Antonescu. Depinde ce-ti doresti de la un politicean. Daca accepti intelegerile din spatele usilor inchise Antonescu e de apreciat. Daca doresti un politicean cu viziune si capacitate intelectuala si de munca care sa performeze in interesul tarii il apreciezi pe MRU.
          Evident mai sunt si alte aspecte care-i diferentiaza pe cei doi.
          Doua partide care se aliaza cu scopul de a indeparta de la putere un politician sunt demne de tot dispretul.
          • 0 (0 voturi)    
            mru niciodata (Joi, 10 octombrie 2013, 23:23)

            evoque [utilizator] i-a raspuns lui ty

            un motiv foarte simplu, este un om care nu a realizat nimic, nimic, a fost numit in diferite conjucturi si din diverse motive pe diverse functii. Capacitatea lui este de a executa ce spun altii.
            Viziunea lui se opreste la a respecta liniile trasate si atat.
            Depinde de politician si de cine se aliaza, nici ponta si nici antonescu nu au avut capacitatea si curajul de al putea infrange pe basescu si asta pentru ca nu au studiat si nu au inteles personalitatea lui basescu pe de o parte si nu au avut curajul sa isi asume batalia pana la capat.
            Aici a fost norocul lui basescu si asta ia permis sa aiba timp sa reactioneze.
            • 0 (0 voturi)    
              Romania are nevoie de oameni ca MRU (Vineri, 11 octombrie 2013, 21:14)

              ty [utilizator] i-a raspuns lui evoque

              si nu de repetenti si plagiatori care au in spate lovituri de stat si schimbari de procurori.
  • -1 (3 voturi)    
    Asta nu e stire (Miercuri, 9 octombrie 2013, 16:31)

    JustinCase [utilizator]

    Nici Mel Gibson sau Madonna nu se inscriu, insa nu am vazut vreo stire despre acest subiect pe HN.
  • +2 (4 voturi)    
    daniel morar presedinte (Miercuri, 9 octombrie 2013, 17:57)

    rocitizen [utilizator]

    asta ar fi o bomba. Daniel Morar candidat independent la Presedentie. Cred ca as fi primul dimineata la vot inaintea pensionarilor si asistatilor sociali.
  • +1 (1 vot)    
    Dupa 24 de ani de "haiduceala"! (Miercuri, 9 octombrie 2013, 20:37)

    GRANDFATHER [anonim]

    Sunt uni romani care nu au scapat de sindromul "tatucului salvator al patriei", monument al saraciei si cinstei! Romanilor inca nu le este clar ca politica, ca si orice profesie, trebuie facuta de profesionisti, care au optat, au facut studii aprofundate si practica aceasta profesie in cunostinta de cauza! Sunt satul de cizmari ratati, ingineri hidrologi cu studii la Moscova, ingineri geologi licentiati in drept, capitani de nava ratati si fara drept sa mai comande o nava, sau mai nou, miscari populare conduse de ingineri mecanici doctori in psihologie! Sunt satul pana peste cap de candidati "buni gospodari" si cu rezultate foarte bune in productie(in campul muncii), care "s-au bagat in politica" din motive care nu au nici o legatura cu politica!