Traian Basescu, intrebat ce flori i-a trimis premierului Ponta de ziua lui: Crini!

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 20 septembrie 2013, 11:18 Actualitate | Politic


Presedintele Traian Basescu a declarat vineri dimineata, raspunzand unei intrebari de la jurnalisti, ca i-a trimis "inca de ieri" un buchet de flori si o felicitare premierului Victor Ponta, care implineste astazi 41 de ani.

Intrebat ce fel de flori i-a trimis, presedintele a raspuns, razand: "Nu stiu… Crini!"

Seful statului a vizitat vineri dimineata santierul gazoductului Iasi - Ungheni, ale carui lucrari au fost inaugurate in prezenta lui Victor Ponta la sfarsitul lunii august.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7818 vizualizari

  • -26 (44 voturi)    
    :)) (Vineri, 20 septembrie 2013, 11:21)

    evoque [utilizator]

    din gama: ce-mi plac glumele mele!
    • +15 (23 voturi)    
      haha (Vineri, 20 septembrie 2013, 13:04)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      tie nu-ti plac nici ale tale
    • +9 (11 voturi)    
      Ultimul mohican? (Vineri, 20 septembrie 2013, 15:36)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      Bai frate, de la un timp ai devenit un solitar prin zona!

      Bai, fii atent, asa a inceput si Breivik. Stii tu criminalul norvegian...si ala era un izolat...doamne fereste!
      • +5 (7 voturi)    
        Nici o sansa! (Vineri, 20 septembrie 2013, 21:44)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui Sani

        8 milioane de uslamisti nu prea sint solitari. Sint multi frate, mult prea multi.
  • +29 (51 voturi)    
    Good one (Vineri, 20 septembrie 2013, 11:21)

    dandra [utilizator]

    mr. president...:)
  • +10 (24 voturi)    
    o faza demna de CL (Vineri, 20 septembrie 2013, 11:26)

    ovi55 [utilizator]

    asa se executa o faza de atac intr-o echipa adevarata...
    unul centreaza si celalalt da cu capul, recte TB
    cred ca au exersat indelung la antrenament schema asta
  • +10 (26 voturi)    
    lma (Vineri, 20 septembrie 2013, 11:42)

    Captain Obvious [utilizator]

    Erau ofiliti?
  • +22 (38 voturi)    
    ok (Vineri, 20 septembrie 2013, 11:48)

    snowflake [utilizator]

    Si maine lui antonescu op sa ii trimita viorele, nu?
  • +25 (27 voturi)    
    Sa invete Ponta (Vineri, 20 septembrie 2013, 12:14)

    Bogdan_1 [utilizator]

    Ca e mortal sa dormi cu crin in camera (sau e la senat ?) :-)
    • +11 (13 voturi)    
      :)) (Vineri, 20 septembrie 2013, 14:05)

      dandra [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_1

      here's my like,Sir.
    • +6 (8 voturi)    
      Ponta PM-ul tinerel (Vineri, 20 septembrie 2013, 16:21)

      uluit [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_1

      Sa dormi cu "Crinii" in "Camera" de la Senat.
      Miros placut, insa se lasa cu dureri de cap, la trezire.
  • +25 (27 voturi)    
    nu (Vineri, 20 septembrie 2013, 12:31)

    silviust [utilizator]

    Erau proaspeţi. Toţi şase.
  • -11 (23 voturi)    
    frate, tara e in dezastru (Vineri, 20 septembrie 2013, 12:55)

    akanom [utilizator]

    si astia se tin de glume de clasa 5.... si noi ne hlizim, dar nu parasim incinta.

    Trebuie curatata toata conducerea tarii, inlocuiti toti smecherasii astia de cartier, toti hotii, toti repetentii, este penibil ce se intampla.

    Ce popor fara demnitate suntem, fara coloana vertebrala, stam si rabdam sa ne-o traga toti mojicii, sa ne fure chilotii de pe noi, si noi sa-i aplaudam si sa-i votam pe o mana de faina. Rusine mi-e :(.
    • +12 (14 voturi)    
      teava (Vineri, 20 septembrie 2013, 13:01)

      Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui akanom

      dar teava unde este? Unde-i teava, d-le cu demnitate.
    • +7 (11 voturi)    
      da (Vineri, 20 septembrie 2013, 13:06)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui akanom

      asa e, trebuie, dar cu cine? Ca de idealisti e plin cimitirul
      • -3 (7 voturi)    
        nu am solutii verificate (Vineri, 20 septembrie 2013, 13:15)

        akanom [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

        Dar eu as pune conducerea pe pilot automat cu executiv facut numai din oameni care au lucrat in privat. si nu ma refer la capitalismul de cumetrie din Romania, as aduce oameni care au condus decent companii din afara, chiar si straini.

        A mai functionat odata cu regele Carol primul, ar trebui sa mai functioneze odata.

        Sa-i lasam pe Basescu si Antonescu si Ponta sa aiba functii cu nume sforaitoare si sa se certe la TV pentru circul obligatoriu, dar deciziile si conducerea efectiva sa fie facuta de oameni care stiu ce fac.
  • +13 (19 voturi)    
    imbatabil (Vineri, 20 septembrie 2013, 12:59)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    am ras de numa' !

    Ar trebui sa faca cineva o lista cu figurile de stil si poantele presedintelui.
  • +13 (15 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 20 septembrie 2013, 13:49)

    [anonim]

  • +1 (5 voturi)    
    Să ne râdem bine! (Vineri, 20 septembrie 2013, 14:25)

    periscop [utilizator]

    Asta mi-a plăcut, deși mi-e antipatic dl. Președinte...
  • +7 (9 voturi)    
    hahaha (Vineri, 20 septembrie 2013, 15:22)

    nash pandelica [utilizator]

    lui crin o sa'i trimita un buchet de ...viorele.
    fara ghilimele ! :))
  • +7 (9 voturi)    
    Asta-i simbioza "floricelelor" noastre (Vineri, 20 septembrie 2013, 16:31)

    uluit [utilizator]

    Ne-am ales cu "Crini" si "Viorele"...

    Nume de flori,
    dealtfel nevinovate,
    pentru a fi purtate
    intr-o com-Uniune,
    impotriva firii.

    Stanga - Dreapta,
    Ni-se misca ochii.
    Si tot speram, de-un an jumate,
    sa Inceapa Guvernarea.

    Pe la Televizor ne stau alesii.
    Ca sa ne alinte disperarea.

    PS - Na, c-am devenit si poet. :)
  • -5 (7 voturi)    
    D-aia place TB vulgului valah (Vineri, 20 septembrie 2013, 19:28)

    UpNext [utilizator]

    ...ca-i gagiu haios, spritar si mistocar. Nasuliu de bodega!
    • +5 (7 voturi)    
      Teapa!!!!! (Vineri, 20 septembrie 2013, 23:05)

      Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      Exact. Dar cel mai grav e ca v-a dat jos labele de pe justitie. V-a pacalit. Ati crezut toti ca e smecher obisnuit, de-al vostru.

      Ce bine-mi pare c-ati luat teapa! Sper sa primesti ani de puscarie proportionali cu faptele tale. Atit tu, cit si familia si prietenii tai. Hai liberareee!!!