Victor Ponta, despre disputele recente cu Crin Antonescu: Ne-am impacat

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 17 septembrie 2013, 18:36 Actualitate | Politic


Premierul Victor Ponta a sustinut marti ca s-a impacat cu presedintele PNL, Crin Antonescu, dupa schimburile acide de replici din ultimele zile generate de proiectul privind exploatarea miniera de la Rosia Montana.

"Ne-am impacat. Am vorbit cu dansul, a trebuit sa plece in Elvetia. Ati vazut foarte clar, azi in parlament majoritatea USL functioneaza ca si pana acum, foarte bine", a spus Ponta, intrebat de ziaristi care mai sunt relatiile cu Antonescu.

Primul ministru si-a exprimat convingerea ca si Crin Antonescu, ca si el, vor mentine "orice disputa sau neintelegere (...) in cadru privat".

Intrebat cum s-au rezolvat aceste divergente, Victor Ponta a raspuns: "Foarte simplu, asa cum am reglat toate divergentele de pana acum".

Intrebat daca mai este Crin Antonescu candidatul USL, primul ministru a mentionat: "Crin Antonescu vrea sa fie sustinut de PSD. Eu asigur pe toata lumea ca intotdeauna PSD si-a tinut cuvantul. Dl Antonescu a spus foarte clar ca vrea sa fie candidatul USL, dl Antonescu face parte din USL".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1684 vizualizari

  • -3 (3 voturi)    
    mai (Marţi, 17 septembrie 2013, 18:53)

    evoque [utilizator]

    sa dea naiba in ea de treaba, astia se joaca cu inimile celor din asa numita opozitie.
    • +2 (2 voturi)    
      Ai (Marţi, 17 septembrie 2013, 20:13)

      Jar [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      putintica rabdare,stimabile!
  • +3 (3 voturi)    
    Acord (Marţi, 17 septembrie 2013, 18:53)

    Lucris [utilizator]

    Deci, pana la urma, lojile francmasonice au decis: va fi pace! Nu este ingaduit ca doi anormali sa strice strategiile de viitor ale francmasoneriei. Ori pace, ori pedeapsa...
  • +4 (4 voturi)    
    Crin ... (Marţi, 17 septembrie 2013, 19:00)

    7imist [utilizator]

    cand se tine de poante, cand se tine de ponta.
    Frumoasa-i viata de neo-nomenclaturist!
  • +4 (4 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 17 septembrie 2013, 19:06)

    [anonim]

  • +3 (3 voturi)    
    Super (Marţi, 17 septembrie 2013, 19:23)

    adisor2007 [utilizator]

    Kkrau sa pupat cu plagiatorul sef pe coltul gurii si e totul ca inainte...ce frumos!!!
  • +1 (1 vot)    
    sila profunda psdnl ! (Marţi, 17 septembrie 2013, 22:02)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Aparati proiectul usl care ce contine ?? Un gol imens de bun simt,profesionalism, nici nu are rost sa desacralizez prin alaturare cu voi (si gloatele care va tolereaza) alte notiuni. Multumesc celor care n-au votat ca ne-au "daruit" prin neprezentare aceasta struto-camila grotesca !
  • +1 (1 vot)    
    ponta 1-2 vs. crn 1, 2, 3, 4. (Miercuri, 18 septembrie 2013, 1:48)

    Ion Zapada [utilizator]

    care din Ponta s-a inteles cu care din Antonescu??