​Articol actualizat

Crin Antonescu: Ovidiu Silaghi si Mugur Cozmanciuc, - variante pentru Ministerul Transporturilor

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 12 iulie 2013, 18:40 Actualitate | Politic


Presedintele PNL, Crin Antonescu, a declarat, vineri, pentru Mediafax, ca Relu Fenechiu a fost "un ministru competent", care "si-a facut datoria", iar el nu regreta "nicio clipa" faptul ca un om competent a fost desemnat de catre partid in functia de ministru al Transporturilor.

"Din punct de vedere politic sunt de spus doua lucruri. Unul, ministrul Relu Fenechiu si-a facut datoria, s-a dovedit un ministru competent si a reusit in aceasta calitate doua lucruri extrem de importante pentru Romania: deblocarea fondurilor europene, programul pentru infrastructura, privatizarea CFR Marfa in conditii foarte complicate si intr-un timp foarte scurt. De aceea, eu ii multumesc pentru activitatea desfasurata in fruntea acestui minister si nu regret nicio clipa faptul ca un om competent a fost desemnat de catre partid in aceasta functie", a spus Antonescu.

**************
UPDATE 19.24: Ovidiu Silaghi si Mugur Cozmanciuc sint "variante" pentru a-i lua locul lui Relu Fenechiu la Ministerul Transporturilor, a mai spus Crin Antonescu la B1 TV.

UPDATE 19.08: Crin Antonescu a spus la B1 TV ca PNL va propune "luni sau marti" un nou nume pentru sefia Ministerului Transportului, refuzind insa sa spuna care este optiunea sa. A spus doar ca este vorba despre un parlamentar in functie. Antonescu a mai spus ca sedinta conducerii PNL nu va fi condusa de el, ci de prim-vicepresedintele Klaus Iohanis.

**************

Relu Fenechiu a fost condamnat, vineri, de instanta suprema, la cinci ani de inchisoare cu executare in dosarul "Transformatorul", iar fratele acestuia, Lucian, a primit o pedeapsa tot de cinci ani de inchisoare cu executare, decizia nefiind definitiva.

Presedintele Traian Basescu a semnat, vineri, decretul de revocare din functia de ministru al Transporturilor a lui Relu Fenechiu, la propunerea premierului Victor Ponta, precum si numirea sefului Guvernului ca interimar la Transporturi.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1611 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    :))))))))))) (Vineri, 12 iulie 2013, 18:42)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    competent ca el...
  • +9 (11 voturi)    
    competent la hotie (Vineri, 12 iulie 2013, 18:48)

    zaboo [utilizator]

    marca PNL... curat murdar, coane!
  • +2 (4 voturi)    
    Un hot competent bai Cacarau (Vineri, 12 iulie 2013, 18:52)

    Savitar [utilizator]

    tu chiar ca esti prost daca vii cu o declaratie de genul asta. Si Capone era competent.
    cat despre competenta fistichiului...e discutabil, dupa macelul CFR Marfa.
  • +3 (5 voturi)    
    cata competenta, atata transparenta (Vineri, 12 iulie 2013, 18:55)

    antena_bate_filmu [utilizator]

    cum adica nu regreta? asta-i prost? adica ala da tunuri tarii si e dovedit negru pe alb si Crin, care sper sa ajunga presedinte... nu regreta nimica?
    ce badaran ... paraca joaca in opereale lui Caragiale.
  • +3 (5 voturi)    
    Nu ti-e rusine??? (Vineri, 12 iulie 2013, 19:02)

    Je__ [utilizator]

    Datorita ministrilor penali am ratat Shengen.

    Cacarau....cum ai tu fata sa iesi pe strada, stiind ca ai amanat intrarea tarii in Shengen cu un an datorita lui Fenechiu?

    Ce valoare au contractele semnate de Fenechiu, cand toti vad ca pana la urma e un condamnat?

    Cum vrei tu sa avem credibilitate in afara?

    Nu ti-e rusine?????? Ba voi ar trebui ghilotinati pentru subminarea tarii......
  • +3 (5 voturi)    
    Nesimtit! (Vineri, 12 iulie 2013, 19:05)

    Daniels22026 [utilizator]

    Cita nesimtire!!!!

    Din punct de vedere moral, traim intr-o cocina! Din pacate asta a devenit tara noastra, iar cind intram in cocina, ne maninca porcii, vorba proverbului!

    Cum scapam fratilor de milioanele de uslamisti?! Mai degraba scapa ei de noi. Incet, incet o sa ne gasim fiecare rosturile in afara tarii. Sa ramina uslamistii iar de Romania sa se aleaga praful. Pacat. Limba romana, istoria, cultura, inteligenta romaneasca meritau o tara mai civilizata, mult mai civilizata.
    • +1 (1 vot)    
      scuze ! (Sâmbătă, 13 iulie 2013, 20:10)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Tara ar merita o Populatie mai CIVILIZATA !
  • +1 (1 vot)    
    Ati face bine (Vineri, 12 iulie 2013, 22:40)

    ty [utilizator]

    sa renuntati si la Ministerul Transporturilor. La Justitie s-au intamlat lucruri bune, dupa cum se vede, dupa ce ati renuntat la el.