Dan Voiculescu: Dragii mei adversari, luptati deschis, nu hartuiti copiii!

de I.R., V.O.     HotNews.ro
Joi, 11 iulie 2013, 11:43 Actualitate | Politic


Dan Voiculescu afirma joi, intr-o postare pe blogul sau, ca fiica sa Camelia a fost chemata la DNA la un an de la suspendarea lui Traian Basescu, "intr-un dosar in care presupusul faptuitor a fost eliberat cu mult timp in urma" si afirma ca aceasta actiune este o provocare, din partea celor care nu il pot ataca direct si ii vizeaza familia.
  • Mesajul a fost publicat joi, dupa ce fiica sa, Camelia Voiculescu, presedinte al trustului Intact, s-a prezentat impreuna cu Sorin Alexandrescu la DNA, pentru audieri in dosarul de santaj asupra directorului RCS&RDS Ioan Bendei.
"Stie o tara intreaga ca eu sunt miza reala pentru Traian Basescu. Si nu de ieri, de astazi, ci de 8 ani, de cand nu am vrut sa ii subordonez trustul de presa pe care l-am fondat. In consecinta, solicit celor care vor sa se razbune pentru o suspendare confirmata democratic prin votul a 87% dintre romanii care s-au prezentat la vot, sa aiba curajul de a se lupta cu mine, nu cu copiii mei," scrie Voiculescu.

In articolul publicat joi pe blog, Dan Voiculescu afirma:
  • Demersul de astazi ar putea fi considerat o provocare din partea celor care, pentru ca nu au cum sa ma atace direct, imi vizeaza familia.
  • In acest sens, se pare ca s-a creat un dosar marcat de nereguli fara precedent
  • In esenta, lucrurile sunt foarte simple (si nu au legatura cu justitia): stie o tara intreaga ca eu sunt miza reala pentru Traian Basescu.
  • In consecinta, solicit celor care vor sa se razbune pentru o suspendare confirmata democratic prin votul a 87% dintre romanii care s-au prezentat la vot, sa aiba curajul de a se lupta cu mine, nu cu copiii mei.
El publica, in articolul cu titlul "Basescu suspendat, Voiculescu anchetat", si un mesaj "direct":

Dragii mei adversari,

Toata viata mi-am purtat singur razboaiele. De fiecare data am luptat deschis, anuntandu-mi public si transparent obiectivele. Spre deosebire de domnul Basescu, eu nu am lasat pe altii sa lupte in locul meu, nu m-am ascuns sub masa verde sau sub complicitati institutionale. Si nu o voi face nici acum.

Stiu ca legalitatea este ultima voastra grija, asa ca nu mai pierdeti vremea, nu o mai luati pe ocolite! Stiti cum ma numesc, nu mai lucrati prin interpusi! O tara intreaga v-a inteles deja intentiile.

Asadar, atacati-ma direct! Inteleg ca, daca Basescu a fost suspendat, Voiculescu trebuie anchetat!

Dar macar luptati deschis, nu hartuiti copiii!






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4631 vizualizari

  • +28 (30 voturi)    
    muahahahaha! (Joi, 11 iulie 2013, 11:46)

    apoliticus [utilizator]

    asta e deja parodie la parodie. Sa-l duca cineva la sanatoriu! Dar sa fie unul cu gratii multe
    • +1 (1 vot)    
      Cred ca Intact nu va mai ramane intact. (Vineri, 12 iulie 2013, 10:51)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui apoliticus

      Se prefigureaza niste fisuri...de la varf in jos.
  • +25 (27 voturi)    
    o fata nevinovata (Joi, 11 iulie 2013, 11:47)

    serbancc [utilizator]

    care doar s-a infruptat din roadele crimelor lui fara sa ia parte la ele...la fel ca cei care au topit dinti de aur ai evreilor gazati , niste nevinovati...
  • +16 (18 voturi)    
    Basescu lucreaza murdar dar eficient! (Joi, 11 iulie 2013, 11:55)

    dumitrica [utilizator]

    Recomandarea mea pt. Voiculescu este sa-si inchida antenele.
    • +14 (16 voturi)    
      As zice curat "murdar" nene Iancule (Joi, 11 iulie 2013, 12:47)

      linarel [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

      insa nu vad unde-i murdaria .

      In oricare firma subalternul nu face decit sa execute ordinele superiorului, la fel si acum asa ca motane cine te-a pus sa-ti bagi fata la inaintare . Doar ca la voi la antene ai adunat motane toata "crema " de asa zisi ziaristi .

      Ar fi cazul sa-ti inchizi haznalele pt ca ai aruncat prea multe dejectii in media si nu numai .
    • +6 (6 voturi)    
      nu vrea singur sa o faca (Joi, 11 iulie 2013, 12:57)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

      vrea sa fie ajutat http://www.petitieonline.ro/petitie/02529049/semnaturi
  • +22 (24 voturi)    
    Opaaa (Joi, 11 iulie 2013, 11:59)

    fane_grija [utilizator]

    Felix a ajuns cu numaratoarea la 87% voturi pentru demitere (la suta din ce? din prezenta la vot de 47%?)

    Ca familia Voiculescu sa nu mai fie "hartuita" ar trebui sa existe o lege care sa spuna ca au liber la furat, santajat si delapidat. Atunci nu ar mai chema nimeni "copiii" la tribunal.
  • +31 (33 voturi)    
    a nuuu (Joi, 11 iulie 2013, 12:00)

    sucaa [utilizator]

    felix, de cate ori te-ai legat de fetele lui base?
    tu vorbesti ca nu ai pus pe altii? dar tot trustul tau care a atacat familia basescu in fiecare zi oare din cine au fost pusi?
    de cate ori ai atacat toti oamenii din jurul presedintelui ca sa dai indirect in el?
    de cate ori ai demisionat din palament ca sa scapi de razboiele cu justitia de care acum tu spui ca ti le porti singur?
    turnator nenorocit, chiar nu ti-e rusine sa torni numai minciuni in doua fraze pline de frustrare?
  • +24 (26 voturi)    
    Saraca bebelusha... (Joi, 11 iulie 2013, 12:06)

    abisala [utilizator]

    Din scrisoare ai impresia ca e minora si complet inocenta :).
    • +15 (19 voturi)    
      da, (Joi, 11 iulie 2013, 12:35)

      Cezy [utilizator] i-a raspuns lui abisala

      da' sarmanii copilasi sunt bagati in fata de taticu'!
      • +15 (15 voturi)    
        pai nu a facut cu verisoara lui ? (Joi, 11 iulie 2013, 12:59)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Cezy

        a turnat o la securitate..ati si uitat ca felix si a truant familia ? pai ca sa isi scape pielea poate sa scape si de fiisa..asa se intelege din postarea lui felix
  • +16 (18 voturi)    
    Popor roman, apara copiii nevinovati (Joi, 11 iulie 2013, 12:06)

    hotnewsfil [utilizator]

    Societatea civila. organizatiile care au in profil protectia copiilor, trebue sa intervina promt, sa se inceteze atacul justitiei lui Basescu, asupra integritatii fizice si psihice a unor copii prescolari.
    La urma urmelor, ca parinte bun, Felix ar trebui sa ia asupra lui toate invinuirile (inventate) ce se aduc bietilor copii.
    • +6 (6 voturi)    
      Rectificare (Joi, 11 iulie 2013, 12:48)

      hotnewsfil [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

      Este necesar semnul exclamarii, la sfarsitul titlului.
  • +18 (20 voturi)    
    dom` profesor (Joi, 11 iulie 2013, 12:08)

    Tom_Macaragiu [utilizator]

    Sunteti ridicol!
    Cameluta s-a urcat, de voie, de nevoie in caruselul asta si tocmai tu esti cel care a instrumentat santajul utilizand propriul copil.
    Trebuia sa te gandesti la pericolul DNA inainte sa o impingi pe Camelia in mizeria asta.
    Asa cum trebuia sa te gandesti inainte si in cazul lui Codrut, Vica Ene, Sandu Catalin si mai sunt pe lista asta unii care si-au patat obrazul pentru tine... oameni slabi!
  • +19 (21 voturi)    
    joc pervers (Joi, 11 iulie 2013, 12:09)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Mda..ca sef de trust media nu este copil, plus ca apare in stenograme intr-un dosar de santaj..sau pt varan santajul intra in normalitate..
  • -27 (29 voturi)    
    un om civilizat (Joi, 11 iulie 2013, 12:12)

    antitot [utilizator]

    ar merita sa fie presedinte iar locul lui Basescu acolo la DNA
    • +15 (15 voturi)    
      jesus (Joi, 11 iulie 2013, 12:50)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui antitot

      un minus este prea putin pt comentariul tau.
      daca pt tine felix este un exemplu, este mai mult decat grav.
      si tu ti-ai turnat familia si prietenii la securitate pe vremea lui ceasca?
      pt ca alta explicatie nu am...
    • +11 (11 voturi)    
      si al tau... (Joi, 11 iulie 2013, 12:54)

      unnene [utilizator] i-a raspuns lui antitot

      unde este? la latrinele lui voiculescu! :)) lingaule
    • +11 (11 voturi)    
      te rugam (Joi, 11 iulie 2013, 13:00)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui antitot

      inainte de a posta aici ia si tu un laxativ
    • +7 (7 voturi)    
      ineficient (Joi, 11 iulie 2013, 13:20)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui antitot

      Pai domne', poti sa-l trimiti pe Basescu fix pe planeta Marte pentru ca tot o sa fie de vina pentru toate dosarele prefabricate de DNA. Pai tu crezi ca de pe Marte nu ar mai influenta organele abilitate?

      Tin sa te dezamagesc dar nu exista o solutie, nici macar moartea lui pentru ca exista anumite grupari oculte care se roaga la Basescu in fata altarelor si tot primesc doza de influenta.
    • +4 (4 voturi)    
      Si in luna (Joi, 11 iulie 2013, 14:22)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui antitot

      Si daca-l trimiteti pe Basescu in luna, veti spune ca el conduce Romania.
  • +15 (19 voturi)    
    coruptilor (Joi, 11 iulie 2013, 12:13)

    jackalphonse [utilizator]

    nu va mai infigeti copii, ca paduchii in frunte, in mijlocul afacerilor banoase semilegale sau ilegale. vreti sa va intre in buzunuare din sapte mani si va mirati ca mainile mai pot fi si taiate.
  • +19 (21 voturi)    
    Pai daca ai trecut televiziunea pe numele lor!? (Joi, 11 iulie 2013, 12:19)

    MG [utilizator]

    Pai daca ai trecut televiziunea pe numele lor!?
    Si tu te folosesti de copiii tai in lupta politica.
  • +14 (16 voturi)    
    Stimate domn (Joi, 11 iulie 2013, 12:22)

    aiureantramvai [utilizator]

    V-a "mancat" undeva sa starniti mocirla, inevitabil va manjiti de noroi. V-ati bagat intr-o lupta politica, luptati si muriti ca un barbat. Stiti foarte bine cu ce se mananca politica, aveti arme de atac/contraatac, luptati, luptati! Noi avem popcorn si televizoare, facem si galerie. Circ sa fie!
  • +16 (18 voturi)    
    pai cine i-a bagat la inaintare? (Joi, 11 iulie 2013, 12:22)

    Bocu' lu'Ioha [utilizator]

    asta e, ai bagat copiii in fata... suportati consecintele
    nu poti sa faci un scut uman si sa strigi nu trageti
  • +18 (22 voturi)    
    turnătorul a rămas fără fantezie (Joi, 11 iulie 2013, 12:23)

    visio [utilizator]

    oricum, nu pot trece cu vederea ce mișto făcea Latrina3 de EBA; nu că nu ar fi meritat, însă ținta reală era băsescu...totuși, să dea vina pe DNA când și-a numit prim-ministru și are guvernul în buzunarul dela spate, arată disperarea turnătorului; de fapt, este o disperare de imagine pentru proștii care au votat usl; în realitate, România nu are justiție, procurorii sunt praștie și dau buzna într-un liceu fără să respecte procedurile; so, despre ce vorbim? despre falsitatea vieții unui turnător amărât; dacă Ponta și-ar cunoaște interesul, l-ar băga în pușcărie pe voiculescu; de ce? pentru că va avea aceeași soartă ca Băsescu dacă nu îi cântă în strună turnătorului; și plagiatorul nu știe nici măcar să plagieze...
  • +14 (16 voturi)    
    Cine i-a transferat Trustul Intact... nu taticu? (Joi, 11 iulie 2013, 12:31)

    pedepsitorul [utilizator]

    Sutele de milioane pe care le-ai deturnat de la oamenii acestei tari, si pe care i-ai transferat fiicei nu trebuiesc justificati!

    A fost frumos cand ati semnat la notar mostenirea facuta din ciordeala ?

    Acum, copilasul tau nu mai e un inocent, are pe mana bautii aia murdari furati de la gura Romaniei!

    Cu poate justifica fiica atatia bani?- Mi-a lasat tata? si tu crezi ca e suficient ?

    FMM tie si familiei tale de mafioti !
  • +17 (19 voturi)    
    Demisiile din Senat, lupta dreapta!? (Joi, 11 iulie 2013, 12:42)

    LiviuIordache [utilizator]

    De ce ne crede lombrozianul asta prosti? Plimbarile lui de la o instanta la alta, prin batjocorirea Senatului si a electoratului inseamna lupta dreapta? Cit despre faptul ca si-a bagat copii (cum zice el unor femei de peste 40 de ani) in vreo 3 dosare penale (loteria, manipularea bursei, santajul) parca acolo trebuia sa aiba grija, nu? Parca il aud pe un regretat profesor: Se stringe latul! Era vorba de Miron Cozma, cel mai tare personaj (a urmat fugarirea jandarmeriei, armatei, cu generali cu izmenele murdarite pe dinauntru), dupa care latul s-a strins timp de 8 ani, in puscarie!
  • +11 (11 voturi)    
    dragă felix! (Joi, 11 iulie 2013, 13:35)

    barbu007 [utilizator]

    în filmul lui al. solomon, "kapitalism, reţeta noastră secretă" ai declarat în faţa camerei faptul că fiica dumitale face tot ce trebuie, după ce se consultă cu mătăluţă. ulterior, secvenţa respectivă a fost scoasă din film (de ce oare?) dar eu o am. nu-i aşa că, în contextul actual, cam valorează ceva?
  • +4 (4 voturi)    
    cata ipocrizie (Joi, 11 iulie 2013, 14:37)

    Tomis [utilizator]

    Dar la tine la Haznaua3 de cate ori ai luptat deschis fara sa dai in copii lu Basescu?
  • +5 (5 voturi)    
    vorbeste Felix din spatele fetei lui (Joi, 11 iulie 2013, 16:50)

    b74cbd [utilizator]

    Adevarul este ca Felix s-a ascuns in spatele Cameliei pe care a pus-o proprietareasa in acte.
    Eu zic ca lasul e Felix
  • +4 (6 voturi)    
    ”Victoraş, ai grijă de copii” (Joi, 11 iulie 2013, 17:24)

    uluit [utilizator]

    ”Victoras, ai grijă de copii”

    Parca am mai auzit fraza asta pe undeva. Aaa... DA!
    Fraza era rostita de Elena Ceausescu catre Victor Stanculescu.

    Acum, extrapoland afirmatiile lui "Felix", nu pot sa-i recomand decat aceeasi fraza catre Victor Ponta.

    ”Victoras, ai grijă de copii, sa nu intre la bulau, daca eu (Felix) ma duc.”

    Daca-i vorba de "lupta"... atunci i-as propune lui Voiculescu una-n public, in Piata mare. Fara manusi si fara resentimente. Diferenta-i de varsta si categoria din care face parte, de Varan cu muscatura infecta.
  • +5 (5 voturi)    
    a uitat cat a hartuit fetele lui Basescu ? (Joi, 11 iulie 2013, 17:32)

    ivanescu [utilizator]

    ...roata morii se-nvarteste.....ce nu stie voiculescu ,este ca pe aceasta lume totul se plateste ....a venit oare si randul lui ?.....dumnezeu poate-l atinge in moalele capului cum spune o vorba din batrani...si acsta poate fi copiii.....dar oare ii iubeste ?.....eu cred ca nu !
    • +1 (1 vot)    
      Hartuire ?? (Vineri, 12 iulie 2013, 11:31)

      catalin72 [utilizator] i-a raspuns lui ivanescu

      nu cred ca se poate compara hartuirea reala promovata de antene cu ANCHETAREA unei persoane de catre DNA !! Atunci cind comiti fardelegi trebuie sa te astepti sa te "hartuiasca" procuratura ....pai asa ,maine poimaine, toti hotii de buzunare o sa se declare hartuiti de politie ...
  • +4 (4 voturi)    
    un ordinar (Joi, 11 iulie 2013, 18:00)

    burebista [utilizator]

    Sa fofilit sa nu fie judecat de ani buni .Unul dintre cei mai mari hoti ai Romaniei.Are supra palat.Iar acest trust intact a manipulat mintea romanului cu sleahta de derbedei in frunte cu gidea si aceasta dana grecu gura mare .Cred ca in sfirsit lumea sa vada cine sunt.Apoi la puscarie nemernicilor.
  • +4 (4 voturi)    
    felix (Joi, 11 iulie 2013, 21:14)

    marmarin [utilizator]

    Ce-mi vine sa plang de mila lor. voiculescule, din ura ta patologica fata de Basecu, ti-ai bagat , ca un securist las ce esti, copiii la inaitare si acum te planagi? Ce tata abject poti sa fi. Nu credeam ca o sa ajungi asa departe. Cand ti-ai asmutit cainii de la antene pe fetele lui Basescu nu mai era vorba de copii. Sper sa primiti cu totii ( tu si familia ta) ce mertati. doamne ajuta.