Valeriu Zgonea: Regret ce i s-a intamplat lui Becali, un om deosebit, cu credinta lui Dumnezeu

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 21 mai 2013, 16:01 Actualitate | Politic


Presedintele Camerei Deputatilor, Valeriu Zgonea, a declarat marti ca regreta ceea ce i s-a intamplat lui George Becali, "un om deosebit, cu credinta lui Dumnezeu", si a precizat ca postul de deputat care a fost ocupat de Becali se va vacanta dupa ce Parlamentul va primi motivarea instantei, transmite Mediafax.

"In momentul in care se va redacta motivarea, ea va fi transmisa Parlamentului Romaniei. Procedura este una simpla: se ia act de indeplinirea procedurilor constitutionale, se vacanteaza postul. Personal, regret. Eu il consider un om deosebit, cu credinta lui Dumnezeu. Regret cand un coleg de-al nostru este condamnat, indiferent de culoarea sa politica si regret cand cineva pateste asa ceva", a spus Zgonea despre Becali.

El a mai spus ca George Becali a fost ales deputat legal, iar arestarea lui nu are nicio legatura cu actiunile acestuia din Parlament.

"A fost ales legal, validat legal. Nu are nicio legatura cu procesul electoral si cu actiunile domniei sale aici. Vine cu aceasta problema din trecut, nu comentez deciziile Inaltei Curti sau ale Curtii Constitutionale", a adaugat Valeriu Zgonea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1437 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Daca era credincios nu insela statul! (Marţi, 21 mai 2013, 16:15)

    Alui [utilizator]

    Bine ca a intrat la inchisoare. Sper sa-l vad si pe Voiculescu tot acolo cat mai curand. Pentru Iliescu mi-am pierdut speranta.
    • 0 (0 voturi)    
      Comment sters de user (Marţi, 21 mai 2013, 20:26)

      GigiBanosu [anonim] i-a raspuns lui Alui

  • +11 (11 voturi)    
    Intrebare (Marţi, 21 mai 2013, 16:32)

    adro [utilizator]

    As dori sa-l intreb pe Dl Valeriu Zgonea, care a spus ca regreta ce s-a intamplat cu Gigi Becali:

    "D-le presedinte al Camerei Deputatilor, va rog cu respect sa ne spuneti si noua, ce i s-a intamplat lui Becali? Declaratia pe care ati facut-o pare putin criptica si as dori sa o lamuriti pe intelesul celor care v-au votat.

    Regretati deci ca a incalcat legea, sau ca a fost prins si condamnat? Pentru ca e o diferenta mare intre cele doua, iar un om cu responsabilitatea si prestatia publica pe care o aveti nu isi poate permite o ambiguitate intre doua idei atat de ireconciliabile!

    Va multumesc"
  • +4 (4 voturi)    
    Ati adus un hot in Parlament! (Marţi, 21 mai 2013, 16:39)

    abisala [utilizator]

    Si l-ati pus in comisia juridica, acolo unde ar trebui sa fie miezul justitiei si al corectitudinii din aceasta tara! Si acum ne luati la sentiment! Daca era un om deosebit cu credinta in Dumnezeu nu fura! Care-s cele 10 porunci?Oricum, multumim USL!
  • +5 (5 voturi)    
    daca esti solidar cu el (Marţi, 21 mai 2013, 16:51)

    luci30 [utilizator]

    mergi domle si-i tine de urit
  • 0 (0 voturi)    
    asta al catelea om in stat e? (Marţi, 21 mai 2013, 17:02)

    un dac [utilizator]

    fara alte comentarii.
  • +1 (1 vot)    
    Are dreptate! (Marţi, 21 mai 2013, 17:26)

    Vlad-I [utilizator]

    Astia care se dau de credinciosi baga mana in buzunarul altora si apoi tipa ca ateii n-au dumnezeu.

    Probabil gigi era un credincios al banului necinstit.

    Acum biserica ii ia premiul dat lui becali ?
  • +1 (1 vot)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 21 mai 2013, 17:39)

    [anonim]

  • 0 (0 voturi)    
    deplorabil (Duminică, 15 martie 2015, 12:40)

    delllia [utilizator]

    aha cu frica lui Dumnezeu si pusca in stanga, are fabrica de armament, cu ele sunt ucisi milioane de oameni, cu pustile lui Be cali.