Crin Antonescu, despre declaratia lui Voronin referitoare la Basescu: Este nepotrivita

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 15 mai 2013, 16:35 Actualitate | Politic


Presedintele Partidului National Liberal, Crin Antonescu, a catalogat, miercuri, drept "nepotrivita" recenta declaratie a liderului comunistilor moldoveni Vladimir Voronin, potrivit caruia presedintele Traian Basescu suna frecvent liderii de la Chisinau, in stare de ebrietate, scrie Agerpres.

"Nu comentez. E o declaratie nepotrivita si cred ca nu este prima a domnului Voronin, dar asta este o chestiune despre care ar trebui sa il intrebati pe domnul Basescu, care il cunoaste mult mai bine si care ne poate spune despre aceste stari ale domnului Voronin, eventual", a afirmat Antonescu, la Palatul Parlamentului, intrebat cu privire la afirmatiile lui Voronin despre Traian Basescu.

Liderul comunistilor moldoveni Vladimir Voronin a sustinut recent ca presedintele Traian Basescu suna frecvent oficialii de la Chisinau, in stare de ebrietate, exercitand presiuni in momente cruciale pentru tara, relateaza UNIMEDIA.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4296 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    Acum Crin se dezice, dar pe la hAntene... (Miercuri, 15 mai 2013, 16:56)

    uluit [utilizator]

    Daca pana acum sleatca USL-ista (din care face parte si Antonescu) a folosit cele mai murdare metode de discreditare la adresa presedintelui Basescu. Acum stie foarte bine ca, nu-i a buna sa tot sustii aceleasi idei precum bolsevicul comunist de Voronin.
    Cine se aseamana se aduna!
    Sunt aceiasi agenti comunisti sub controlul rusilor, doar intr-un alt ambalaj, fluturand steagul democratiei maselor.
  • +6 (10 voturi)    
    Crin se poate lua de mana cu comunistul Voronin (Miercuri, 15 mai 2013, 17:00)

    uluit [utilizator]

    Ca sa-i aduc aminte lui Crin-utei Antonescu, ce a declarat despre Băsescu: "Nu te poţi duce ca un beţiv la carciumă să-ţi dai cu parerea despre istoria naţională".

    Aceleasi metode bolsevice, nu-i nicio diferenta intre cei doi: Crin si Voronin. Folosesc acelasi limbaj grotesc, cand nu mai au argumente cu care sa atace.
    Josnici mai sunteti.
  • -5 (7 voturi)    
    Era și omu bine dispus... (Miercuri, 15 mai 2013, 17:45)

    Krokodilul Chichiricios [utilizator]

    Cred că e cea mai nevinovată din acțiunile dlui. Băsescu... hai să fim optimiști și să ne bucurăm că nu luase și etnobotanice...
  • +3 (3 voturi)    
    Cine este Voronin??? (Miercuri, 15 mai 2013, 17:58)

    Ponta [utilizator]

    O Otreapa comunista. Probabil, ca mai toti comunistii el a rezultat dintr-o prestatie de Karaoke.
  • +3 (3 voturi)    
    Penibil (Miercuri, 15 mai 2013, 18:19)

    redmc [utilizator]

    De fact canalia de Antonescu ar vrea ca lumea sa creada ca Voronin spune adevarul, dar cum astea sunt evident niste aberatii, Antonescu le numeste "nepotrivite" chipurile ar putea fi adevarate dar nu trebuia spus. Ce individ jegos.
  • 0 (2 voturi)    
    Slifosiților... (Miercuri, 15 mai 2013, 18:55)

    Krokodilul Chichiricios [utilizator]

    Parcă n-ați fi băut niciodată, babe pudibonde ce sunteți...
  • 0 (0 voturi)    
    Antonescu nu-i de piatra ! (Joi, 16 mai 2013, 9:14)

    gristero [utilizator]

    Iata o " problema " la care Antonescu este sensibil !
    Oare de ce ?