VIDEO Crin Antonescu despre "Initiativa Romania Liberala": Politica de tomberon

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 19 aprilie 2013, 19:56 Actualitate | Politic


Presedintele PNL, Crin Antonescu, a declarat vineri ca platforma politico-civica "Initiativa Romania Liberala", care urmeaza sa fie lansata la inceputul saptamanii viitoare, reprezinta un fel de "politica de tomberon".

"Politica de tomberon, iar cu Chiliman, cu Moisescu", a spus Antonescu, potrivit Agerpres, dupa ce a participat la Congresul PSD de la Sala Palatului, intrebat cum vede platforma 'Initiativa Romania Liberala'.

El nu a dorit sa faca alte comentarii pe acest subiect. "Eu sunt aici la congresul unui partid, partid din Romania, cu acte in regula, cum este el. Reprezint un partid, un partid din Romania, cu acte in regula, cum este el. Am venit sa prezint aici un mesaj cu toata deschiderea si chiar cu tot dragul v-am impartasit si va impartasesc impresii despre asta. Despre ce o sa fie, cand o sa fie... discutam luni", a aratat liderul PNL.

Lansarea platformei politico-civice "Initiativa Romania Liberala" va avea loc, luni, printre membrii fondatori ai acesteia numarandu-se Andrei Chiliman, Vlad Moisescu, Diana Tusa, Bogdan Duca, Dan Cristian Popescu si Iulian Craciun.

La evenimentul care va avea loc la ora 17.00 sunt invitati Mihai-Razvan Ungureanu, Sever Voinescu, Daniel Daianu, Stelian Tanase, precum si alte personalitati de dreapta ale vietii publice din Romania.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


2927 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    il compatiesc pe dl antonescu (Vineri, 19 aprilie 2013, 20:10)

    fc [utilizator]

    este bogat, e pe coadavalului dar ce greu e cand a trecut valul si inghiti apa. mai ales cand din prostie n-ai invatat in copilarie sa inoti (si sa te educi)
    • +8 (10 voturi)    
      Cacarau e Bufonul politicii romanesti (Sâmbătă, 20 aprilie 2013, 0:00)

      mvr [utilizator] i-a raspuns lui fc

      Daca Chiliman face politica de tomberon nu stiu - dar ce e cert pentru orice om inteligent e ca "distinsul" Cacarau face politica de Latrina... de Latrina 3.
      • +1 (1 vot)    
        Liberalii s-au mai "rupt" de cateva ori (Duminică, 21 aprilie 2013, 8:56)

        Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui mvr

        In ultimii 23 de ani au avut tot felul de sciziuni cu "aripi" desprinse si alipite la alte partide, asa ca n-ar fi o surpriza prea mare inca o fragmentare. Sa vedem care bucata ramane mai mare: a lui Chiliman sau a lui Antonescu ?
  • +4 (10 voturi)    
    Se trezesc liberalii adevarati? (Vineri, 19 aprilie 2013, 20:29)

    abel [utilizator]

    A cam venit timpul...
  • +9 (13 voturi)    
    Crin Antonescu - politica de gunoier (Vineri, 19 aprilie 2013, 20:36)

    Gryphus [utilizator]

    Crin Antonescu e un deseu politic tinut in viata (politica, sa nu avem discutii) de fostii securisti Rosca Stanescu, Dan Voiculescu, Ioan Niculae, etc pt ca le serveste interesele, el e portavocea si imaginea lor (papagalul lor)
  • +6 (10 voturi)    
    frumos (Vineri, 19 aprilie 2013, 21:26)

    srt [utilizator]

    Asta in contrast cu politica bunului simt pe care o faci tu?
  • +3 (5 voturi)    
    Nici aia nu-s breji dar tu esti o CALAMITATE (Vineri, 19 aprilie 2013, 21:49)

    linarel [utilizator]

    .
  • +1 (3 voturi)    
    Chiulangescu (Sâmbătă, 20 aprilie 2013, 11:19)

    Gabi M [utilizator]

    nu a invatat nimic de cand face politica si de cand ne maninca banii degeaba chiulind timp de 24 de ani in Parlament.Sper sa se trezeasca cei din PNL care nu-s de acord cu politica acestui PNL plin de securisti!
  • +1 (1 vot)    
    Cine vorbeste (Sâmbătă, 20 aprilie 2013, 20:49)

    cetateanulsurmenat [utilizator]

    Si despre alianta cu PSD-ul, pedelisti in masa veniti la PNL, stil autoritar de conducere, securisti in partid si alte asemenea ce mai putem spune? E o politica a bunului simt, nu? Sau incearca sa mareasca Echipa lui Crin?
  • 0 (0 voturi)    
    Antonescu ce fel de politica promoveaza? (Duminică, 21 aprilie 2013, 13:06)

    me_mihai [utilizator]

    A distrus PNL ul, a facut dintr-un partid liberal unul fara o convingere politica, fara o coloana vertebrala. Ce fel de partid de dreapta este PNL cand ei asculta si executa ordinele venite din stanga? Antonescu a umplut partidul de pedelisti, acei pedelisti pe car ii injura acum ceva timp. Asta e politica lui Antonescu? Ma c_c in ea!