​​VIDEO Cum a fost primit si aplaudat Adrian Nastase la congresul PSD

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Vineri, 19 aprilie 2013, 17:32 Actualitate | Politic


Adrian Nastase la congresul PSD
Foto: Hotnews
​Fostul premier Adrian Nastase a reintrat pe scena politica prin prezenta sa, vineri, la congresul extraordinar al PSD, dupa ce in luna martie a fost eliberat conditionat de la inchisoare in urma condamnarii de doi ani pentru fapte de coruptie. Nastase a sosit la congres si a fost intampinat cu aplauze razlete la intrarea in Sala Palatului, insa a fost condus ca o vedeta in sala. Nastase a fost intampinat de saluturile colegilor si delegatilor PSD, dar si de imbrancelile si bliturile reporterilor si cameramanilor. Nastase a fost aplaudat de toata sala ce s-a ridicat in picioare in momentul in care Victor Ponta l-a salutat de la tribuna. "Se pare ca trebuie sa fii fost presedinte ca sa primesti multe aplauze", a glumit Ponta.

  • Vezi imagini video cu reintrarea lui Nastase printre politicieni, la o luna dupa ce a fost eliberat din inchisoare







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


4001 vizualizari

  • +19 (23 voturi)    
    La ce sa te astepti (Vineri, 19 aprilie 2013, 17:34)

    nano2k [utilizator]

    La ce sa te astepti de la Grupul Infractional Organizat numit PSD?
    Atat pot, astia le sunt liderii, atat fac.
  • +15 (15 voturi)    
    ati vazut (Vineri, 19 aprilie 2013, 17:44)

    e.u. [utilizator]

    erau prezenti in prima linie si prostul satului si aghiuta, mi s-a facut greata instant cand i-am vazut pe toti cum aplauda, pot sa inteleg pe cativa din anturajul lui dar toata sala la scena deschisa de parca zici ca a intrat nu stiu ce soprana.
  • +17 (17 voturi)    
    Care-i diferenta? (Vineri, 19 aprilie 2013, 17:45)

    AK-47 [utilizator]

    Care-i diferenta intre congresul PCR cu aplauze de foc in picioare si congresul PSD ?

    Eu inca astept sa i se confiste si averea. Altfel si eu as face 1 an de puscarie pentru o avere ca a lui...
  • +10 (12 voturi)    
    S-a cam dus dr....lui orice speranta (Vineri, 19 aprilie 2013, 17:49)

    calinnegr [utilizator]

    DEci nu va mai plati nimeni pentru fapte de coruptie? Asta e semnalul ca "ne doare undeva" de ceea ce ganditi voi? Ca cei mai corpti dintre noi vor fi cei dintai? Vai de noi... Ticalosul asta va ajunge presedinte, te pomenesti! La cum gandeste turma nici nu ar fi de mirare. NU l-am iubit pe Basescu, nu-l respect, nu-l doresc, dar se pare ca a fost printre putinii care mai tanjeau dupa ceva normalitate.
    • +3 (3 voturi)    
      Tardiv (Sâmbătă, 20 aprilie 2013, 9:10)

      dan63 [utilizator] i-a raspuns lui calinnegr

      Ţi-ai dat seama, tardiv! Să sperăm că nu am trecut POINT OF NO RETURN!
  • +11 (11 voturi)    
    Aceleasi aplauze de pe vremea PCR (Vineri, 19 aprilie 2013, 17:55)

    uluit [utilizator]

    Imaginile cu Sala Palatului plina de tovarasi aplaudaci, imi revin in minte inca de pe vremea Congreselor PCR. Parca nimic nu se schimba. Nu pot sa nu constat c-au ramas aceiasi jucatori ai destinelor noastre. Lor le trebuie un "carmaci" care sa le calauzeasca destinele.
    Fotografia "de familie" USL-ista in care Crin este aliniat alaturi de Iliescu si Nastase este foarte graitoare.
    Intr-o nota pesimista. La 23 de ani de la o Revolutie Anticomunista vedem aceleasi fete comuniste sustinute de un popor manipulat. Trist.
  • +12 (12 voturi)    
    O sala intreaga aplauda un puscarias (Vineri, 19 aprilie 2013, 17:56)

    fane_grija [utilizator]

    Atat si nimic mai mult.
  • +16 (16 voturi)    
    Un Partid Intreg lauda in picioare Un Infractor de (Vineri, 19 aprilie 2013, 18:15)

    alex1234 [utilizator]

    Un Partid Intreg lauda in picioare Un Infractor de Drept Comun

    Numai urmasii bolsevicilor puteau face asa ceva
  • +13 (13 voturi)    
    seful hotilor (Vineri, 19 aprilie 2013, 18:24)

    MirceaA [utilizator]

    s-a intors seful hotilor din puscarie si supusii il aclama. Este masura perfecta a moralitatii partidului.
    • +7 (7 voturi)    
      Cand Blaga nu a strans.. (Vineri, 19 aprilie 2013, 18:36)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      suficiente semnaturi pentru motiunea aia de cenzura, Poanta a spus ca de rusine Blaga ar fi trebuit sa stea ascuns in casa vreo 20 de zile.. E valabil si pentru Nascase. Dar nu nene, e vedeta.
    • +11 (11 voturi)    
      nu-i chiar asa ! (Vineri, 19 aprilie 2013, 19:15)

      Vuck [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      Nastase e un mafiot nu un simplu hot sau un corupt de mana a 2-a.
  • +9 (9 voturi)    
    a stat la racoare un an... (Vineri, 19 aprilie 2013, 18:58)

    politic_incorect [utilizator]

    a stat. poate sa il aplaude si papa. tot infractor cu tzidula se cheama ca e.
  • +11 (11 voturi)    
    Fiecare popor isi merita conducatorii (Vineri, 19 aprilie 2013, 18:59)

    Dani.El [utilizator]

    Astia sunt indivizii care au increderea a 70% dintre Romani.
  • +7 (7 voturi)    
    cine se aseamana, se aduna... (Vineri, 19 aprilie 2013, 20:08)

    geocrin [utilizator]

    Iliescu nastase antenescu ponta acestia sunt cei care ne conduc.
    Ciini latra caravana cu ei trece......
  • +2 (2 voturi)    
    guzganu" rosu mafiot... (Sâmbătă, 20 aprilie 2013, 10:47)

    ..13 [utilizator]

    parada asta se petrece cam in acelasi conditii, in acelasi loc in care comunistii au avut ultimul lor congres - chiar daca sunt la putere, chiar daca au inca o larga majoritate, inte ei si intre ei si restul societatii prapastia s-a cascat....

    este numai si numai mana invizibila a economiei care o sa ii spulbere pe toti.

    III - the first - in rolul marele zambici, cantonatul, mai marele mafiot, prostul satului, in rolul marelui invins, si Ponta - marele plagiator- nu au cum sa opreasca prabusirea pentru ca nu au control prin oamenii lor asupra mainii invizibile si nici nu mai pot minti sau frauda pentru ca nu ii mai crede nimeni.
  • +2 (2 voturi)    
    toata sila si dispretul meu pentru acest circ! (Sâmbătă, 20 aprilie 2013, 14:28)

    apoliticus [utilizator]

    Dezgustator personaj, dezgustator spectacol. Yak!
  • +3 (3 voturi)    
    m-apuc de limba chineză... (Duminică, 21 aprilie 2013, 4:47)

    mereuinminus [utilizator]

    am şi-nvăţat primul cuvânt pt. a descrie adunătura de acolo: HU-O! ce scârbos (pronunţat cu multă suculenţă şi apăsat, pt. integrarea în memoria de lungă durată)!!!! ce porcărie maximă!!! şi lângă broasca aia de iliescu, în dreapta lui, alt infractor, dar nu de la noi, ci de la cei "cu nasuri fine", cum le zicea Eminescu, grecul papandreou, rămas singurel, dar venit, probabil la cerşit, după ce şi-a aruncat greţia-n praf, definitivând ce începuseră neoliberalii de la noua democraţie, altă haită de pungaşi... greţia, la fel cu ciorrumînia, două ţări balcanice surori, în care conduc câte două haite, la noi usl şi pdl, la ei noua democraţie şi pasok... ce naţie de sclavi, românii... aplaudă ca acum 24 de ani! nu înseamnă că la vreun congres pdl ar fi altfel, să ne înţelegem, că şi acolo sunt tot haite de corupţi, în frunte cu băse, numai că imaginea linguşelii, a lipsei de caracter, e flagrantă aşa cum e prezentată aici, în toată micimea şi goliciunea ei! gândindu-mă cât de mult costă o bombă, mă gândesc că pe corupţii ăştia care umblă după bani i-ar putea satisface, întrucât i-ar face mai bogaţi, să le pice din cer o asemenea pleaşcă-n cap, nu? s-ar simţi împliniţi, probabil... şi la fel tuturor mafioţilor (aşa-zişilor politicieni) români de orice culoare şi de pe orice poziţie! românii, parcă ar fi toţi un popor african vopsit în alb, doar atât... umblă cu cioara vopsită, asta e! mulţumesc pt. atenţie!