Dan Voiculescu nu e deranjat de porecla Varanul: E un animal foarte puternic, cu doi ficati, un crocodil mare

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 17 aprilie 2013, 13:00 Actualitate | Politic


Dan Voiculescu la "Prim Plan"
Foto: Captura TVR1
Dan Voiculescu nu este deranjat de porecla "Varanul", despre care afirma ca este un "crocodil mare", "foarte puternic", cu "doi ficati".

Presedintele fondator al PC a fost intrebat marti seara de ziaristul Mihai Radulescu, la TVR, care porecla ii displace cel mai mult.

"Va explic de unde vine fiecare. Domn profesor vine de la faptul ca sunt profesor universitar, doctor in economie, nu e Domn profesor asa, "Don Corleone" - Domn profesor, cu diploma.

Varanul vine de la Cristian Tudor Popescu, cred, si varanul, din cate stiu eu, este un animal foarte puternic, care are doi ficati si care, indiferent cum il arunci, cum il pui el cade bine, se aseaza pe burta. Foarte puternic, un crocodil mare.

Felix vine de la o razbunare a lui Traian Basescu. T. Basescu a vrut neaparat si a reusit sa ma creioneze ca un colaborator al securitatii, si dupa procese indelungate, tot justitia a horarat ca Voiculescu a facut o nota catre directorul Intreprinderii de Comert Exterior unde lucra caruia i-a zis ca un cetatean austriac trage de el sa fuga in Austria.
(...)
E o razbunare a lui Basescu care i-a reusit".

















5487 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    de felix motanul ce zice? (Miercuri, 17 aprilie 2013, 13:09)

    jackalphonse [utilizator]

    securistul felix este tot un animal puternic, dar mincinos
    • +10 (10 voturi)    
      E cu doua fetze, (Miercuri, 17 aprilie 2013, 13:44)

      FLORIO [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      precum si in parlament si in afara , doar doar scapa.
      • +7 (7 voturi)    
        cu obrazu gros si nasatul cu gusa mare (Miercuri, 17 aprilie 2013, 13:57)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui FLORIO

        nesimtit si turnator dar in romanii au o vorba

        - ulciorul nu merge de multe ori la apa -

        pretenii stiu de ce
  • +10 (10 voturi)    
    Felix (Miercuri, 17 aprilie 2013, 13:14)

    nano2k [utilizator]

    Daca de Felix nu e deranjat, de ce ar fi deranjat sa aiba 2 ficati?
  • +12 (12 voturi)    
    djaba ai doi ficati (Miercuri, 17 aprilie 2013, 13:40)

    damenvals [utilizator]

    daca n-ai si doua perechi de coate, iar dupa felul in care te camuflezi, cred ca n-ai nici macar una pereche completa
    • +9 (9 voturi)    
      dar si justitia are doua perechi de ..... (Miercuri, 17 aprilie 2013, 13:58)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui damenvals

      si vorba :
      " Nu pe pune cu statul ca nu-i place concurenta "
  • +6 (6 voturi)    
    Dar si cind.... (Miercuri, 17 aprilie 2013, 13:43)

    Atcika [utilizator]

    Dar si cind i-or cadea dintii si i s-or atrofia cei doi ficati de batrinete( caci si crocodilii imbatrinesc, nimeni nu e vesnic tinar si ferice...), oare cit de puternic va mai fi?
  • +7 (7 voturi)    
    domnu' felix? (Miercuri, 17 aprilie 2013, 14:03)

    Ion Zapada [utilizator]

    mai cititi ceva biologie...Varanul (porecla) n-are treaba nici cu crocodilu' (am inteles ca ati dorit sa faceti aluzie la crocodilu' chelios) si nici cu ficatii...ci la modul prin care isi omoara victima ...iar matale, te incadrezi perfect la aceasta categorie.

    Cat priveste Felix...pai daca nu ti-ai ales si tu alt nume de ciripit...taman Felix??? ( el am inteles ca te-ai gandit la Felixu' motanu-ala din desene animate...da' acum te faci ca ploua?).
  • +9 (9 voturi)    
    varanul este și otrăvitor (Miercuri, 17 aprilie 2013, 14:13)

    visio [utilizator]

    asta uită să spună turnătorul...
  • +5 (5 voturi)    
    Și el ȘI (MAI ALES) JURNALISTUL AU UITAT (Miercuri, 17 aprilie 2013, 14:13)

    pointless man [utilizator]

    balele otrăvite care curg din gura varanului precum și faptul că nu vîneză luptînd ci mușcînd pe furiș după care așteaptă ca victima să moară din cauza microbilor inoculați. Halal „animal puternic” ! Iar Voiculescu-VARANUL exact asta face CU NOI TOȚI: ne mușcă otrăvit în fiecare clipă prin televiziunile lui băloase așteptînd să ne dăm duhul pentru ca el, și mai ales cei ce se ascund în spatele lui, SĂ RĂMÎNĂ SINGURII LOCUITORI AI ROMÂNIEI.

    Printrei ei și Mihai Rădulescu ce nu a avut curajul să ducă ideea pînă la capăt - încă un laș pe care tot noi, victimele lui, îl plătim. Culmea perversiunii !

    Uite de aia e „România altfel”, orice ar spune Alex Ștefănescu & gașca lui.
    • +8 (8 voturi)    
      Nu ne musca numai prin (Miercuri, 17 aprilie 2013, 16:40)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui pointless man

      televiziunile lui, domnul Voiculescu. Acum ne musca prin televiziunea nationala pe care si-a achizitionat-o odata cu Claudiu Saftoiu si cu o multime de slugi de la departamentul de stiri. Mi-e greata!!!!!!!!!
  • +10 (10 voturi)    
    varanul (Miercuri, 17 aprilie 2013, 14:19)

    nahir [utilizator]

    numai crocodil nu e.
    este o soparla (ce-i drept una foarte mare) baloasa si foarte vorace care e in stare sa-si manca si neamurile.
    exact ceea ce-i si securistul voiculescu.
  • +2 (2 voturi)    
    "varanul" este doar un animal (Miercuri, 17 aprilie 2013, 21:15)

    manoman [utilizator]

    cum mai suporta lumea animalele astea prin parlament si prin guvern?
  • +1 (1 vot)    
    preistoric (Duminică, 28 aprilie 2013, 19:25)

    liviu01 [utilizator]

    pai varanul este un animal preistoric ,
    altfel zis Voiculescu este un individ cu trasaturi comuniste , dar el nu este deranjat de asta ,

    si astfel se poate interpreta