VIDEO Victor Ponta despre senatoarea PC Cristiana Anghel: Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 11 aprilie 2013, 21:01 Actualitate | Politic


Premierul Victor Ponta a fost intrebat, joi, de jurnalisti, cum apreciaza discursul senatoarei PC Cristiana Anghel, care afirma ca USL a mintit mai mult decat PDL, el precizand: "Strict in cazul doamnei, m-am gandit la un singur lucru: ca pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti", relateaza Mediafax.

"Nu, nu, sa nu exageram. Strict in cazul doamnei, m-am gandit la un singur lucru: ca pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti", a spus Ponta.

El a spus ca nu are nimic sa isi reproseze in legatura cu declaratiile Cristianei Anghel.

In cadrul conferintei de alegeri a PSD Bucuresti, la care a participat si Victor Ponta, senatoarea PSD Gabriela Firea a criticat discursul Cristianei Anghel.



Senatorul USL Cristiana Anghel, invatatoarea care a facut greva foamei, s-a aratat extrem de dezamagita de faptul ca alianta din care face parte nu-si respecta promisiunile electorale de a ajuta categoriile de oameni carora le-a promis ajutor.

"Intr-un interviu, parlamentarul spune ca nu s-a rezolvat nici problema pensiilor, nici a bolnavilor de cancer care nu au medicamente: "(...)am mintit si nu ne tinem de cuvant! Suntem mai rau decat pedelistii! Macar aia nu au spus ca vor face niste lucruri. Noi am zis ca le facem si le uitam. Gasim scuza iar cu criza. Dar da-o Doamne iarta-ma de criza! Cand ai facut programul de guvernare nu stiai ca e criza?", a spus senatorul.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9595 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    Felicitari Doamna! (Joi, 11 aprilie 2013, 21:53)

    Electorul [utilizator]

    Bine le mai ziceti. "Suntem mai rau decat pedelistii! Macar aia nu au spus ca vor face niste lucruri. Noi am zis ca le facem si le uitam. Gasim scuza iar cu criza. Dar da-o Doamne iarta-ma de criza! Cand ai facut programul de guvernare nu stiai ca e criza?"
  • +17 (19 voturi)    
    Se vede ca nu e politician de meserie... (Joi, 11 aprilie 2013, 22:01)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    A fost credula, este naiva si va fi terfelita de politicienii cu state vechi pentru ca face asemenea declaratii.

    Asta se intampla cand consumi in exces Antena 3... Asta macar s-a trezit,dar mai sunt niste milioane de romani care cred ca guvernarea PDL a fost tot ce poate fi mai rau pe pamant. Aveti putintica rabdare sa vedeti ce potential are USL-ul...!
    • +6 (10 voturi)    
      Ho, ho, ho, credula? (Vineri, 12 aprilie 2013, 8:57)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Asta credula?
      sa fim seriosi!
      La cat rahat a mancat, cred ca aceasta doamna este maronie si in cerul gurii.
  • -16 (22 voturi)    
    Ponta tradatorul (Joi, 11 aprilie 2013, 22:17)

    Von Klausewitz [utilizator]

    A fost mereu omul lui basescu
    • +21 (25 voturi)    
      jos basescu (Vineri, 12 aprilie 2013, 0:10)

      unstudent [utilizator] i-a raspuns lui Von Klausewitz

      Stiam eu! Tot Basescu e de vina si pentru ce (nu) face USL-ul, ca doar are agenti acolo.

      Nu mai sunt la curent cu ultimele barfe, care e treaba cu Basescu si Coreea de Nord, ce conspiratii mai executa prin marioneta Kim Jong-un?
  • +7 (7 voturi)    
    copy paste dupa basescu (Joi, 11 aprilie 2013, 23:02)

    un dac [utilizator]

    "sa va dea Dumnezeu atata sanatate cat adevar este in articolul acela"
  • +17 (19 voturi)    
    daca e vorba (Vineri, 12 aprilie 2013, 0:02)

    nash pandelica [utilizator]

    de proverbe si zicatori, apai, mai repede merge aia cu minciuna are picioare scurte.
    pasamite, doamna invatatoare s'a saturat sa tot minta.
    in palavrament, e altfel decat la latrina 3.
    totusi, nu'i asa o mare distanta...
  • +11 (13 voturi)    
    :)) (Vineri, 12 aprilie 2013, 0:23)

    Dani.El [utilizator]

    Va meritati unii pe ceilalti!