VIDEO Crin Antonescu despre raportul MCV: La prima vedere e scris mic, trebuie sa-mi pun ochelarii sa-l citesc

de L.P.     HotNews.ro
Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:05 Actualitate | Politic


Presedintele PNL, Crin Antonescu a declarat miercuri ca va comenta raportul Comisiei Europene in privinta MCV dupa ce il va citi complet in original precizand ca la prima vedere "e scris mic". "Daca vorbim de MCV, dati-mi voie sa studiez raportul, originalul complet, si dupa aceea vorbim pe larg in cunostinta de cauza".

Intrebat cum este documentul "la prima vedere", presedintele PNL a replicat : "La prima vedere e scris mic, trebuie sa-mi pun ochelarii sa-l citesc".








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3649 vizualizari

  • +35 (35 voturi)    
    Este somnambul Antonescu? (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:11)

    racul [utilizator]

    Baiatul acesta este presedintele senatului Romaniei?....fsnl nu vede...
    • +8 (8 voturi)    
      nu este..... (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:41)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui racul

      ....somnambul ci doar un biet repetent somnoros de prin mahalaua isaccei, care a fost "ejaculat" (vorba unui ilustru contemporan) in linia intai, cu reactii golanesti atunci cand este intrebat de ceva despre care habar nu are.
      In schimb, mascariciul are "ambat" si vrea sa ajunga presedinte de tara, chiar cu pretul distrugerii tarii insasi.
      A fost odata PNL, a fost caci nu mai e !
    • +6 (6 voturi)    
      poezele (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:52)

      Aramis [utilizator] i-a raspuns lui racul

      crinuletz pitic pitic, nici nu stii cit esti de mic
    • +5 (5 voturi)    
      Ce diferenta (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:59)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui racul

      Ce diferenta intre somnoriciul asta repetent si Boc:
      Emil Boc: Raportul MCV pe justitie pune frane serioase in calea aderarii Romaniei la Schengen.
  • +39 (39 voturi)    
    fanfaron (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:12)

    Non [utilizator]

    asta arata nivelul lui de interes. Crine, da-i mah lu' Voiculescu sa ti-l citeasca ca are ochelarii la indemana. fanfaron si imbecil infatuat...
    • +9 (9 voturi)    
      Crin Antonescu e TICALOS (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:49)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Non

      se face ca nu intelege dar de fapt nu stie ce sa spuna si se fereste sa aib a o pozitie pana cand nu se sfatuieste cu Voiculescu, Hrebenciuc si Rusanu.
  • +35 (35 voturi)    
    Adormescule... (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:12)

    timp tamp [utilizator]

    ai avut timp sa te pui la curent cu limba lui fazar si mazar???
  • +35 (35 voturi)    
    nesimțit?! (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:13)

    silviu80 [utilizator]

    ăsta ne ia la mișto, și acum după ce a primit una în freză!?
  • +35 (35 voturi)    
    Bai da' prost mai este asta! (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:15)

    ticbis [utilizator]

    Si bunicul meu, la 90 de ani, atunci cand nu intelegea nimic dintr-un articol din ziar, tot asa spunea: "este scris mic, trebuie sa-mi pun ochelerii"!
    Penibil!!!!!!!!!!
    • +11 (11 voturi)    
      El este cum este dar... (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:38)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui ticbis

      alegatorii lor cum sunt?!
      Prostii legitimeaza prostul!
      Asta este!
      Deja a inceput sa le iasa pe nas; impozite, pensii (ciu-ciu), facilitati (tot ceva in chineza...)....
      Lasa/i sa sufere!
      Dar vor suferi... color, cu ochii in latrine!
  • +33 (33 voturi)    
    Gluma de om prost (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:16)

    Stefan-cel-Mare [utilizator]

    Omul asta e penibil jenibil. Dar 70% din romanime ii sustine.
    • +5 (5 voturi)    
      hai (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:42)

      pi5 [utilizator] i-a raspuns lui Stefan-cel-Mare

      sa spunem drept ce reprezinta 70%. deci, 70% = 25% din populatia cu drept de vot. lor le place cum suna 70 % asta dar noi, aia "30%" mai stim oleaca de artimetica.
    • +8 (8 voturi)    
      25% nu 70% (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:56)

      gdans [utilizator] i-a raspuns lui Stefan-cel-Mare

      70% au in Parlament.

      Au fost 41% la vot din care au votat cca 60%.

      41% * 60% = cca 25%
      • +3 (5 voturi)    
        as vrea sa fie cum spuneti voi, (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 16:15)

        __alex__ [utilizator] i-a raspuns lui gdans

        dar aia care au stat acasa nu insemna ca-s mai breji. In fond, conteaza procentul celor care merg la vot... Deci 70%, ceapa lor !
  • +37 (37 voturi)    
    Nu te mai obosi! (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:17)

    Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator]

    Primesti rezumat de la Ciutacu si Badea.
    • +6 (6 voturi)    
      buna gluma :))) (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:28)

      MenInBlack [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

      ...dar si faza cu ''scrisul mic'' e tare...de ce sa nu recunosc ! A brodit-o tura asta :)))
      Asa putea sa zica si Nascase citind sentinta :)))
  • +39 (39 voturi)    
    deh (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:17)

    MirceaA [utilizator]

    mistouri de cacarau de Isaccea, de la autobaza
    • +8 (8 voturi)    
      vai si amar (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:51)

      liviusmaximus [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      le-a zis-o iar...diseara se pupa in oglinda si se felicita pt cat de "smecher" e el :)
      daca stai numai intre lingusitorii aia de la antene, ajungi sa crezi ca esti meserias, asta e concluzia mea. Omul asta NU A AVUT NICIODATA o intalnire la nivel inalt, singur. Este cu totul in afara lumii politice mondiale, reale. Poate functiona pe la un consiliu local ceva, dar la Senat si Presedentie, este depasit complet.
    • +4 (4 voturi)    
      Nu e misto ! (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 15:12)

      ioil [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      Ce, Ponta in calitate de prim ministru nu poate sa se pronunta vorbeste prin gura lui Crin care nu are nici o obligatie fata de UE.
  • +36 (36 voturi)    
    Ce sa spun... (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:17)

    puric de otel [utilizator]

    ...un nesimtit !
  • +6 (6 voturi)    
    Viitorul Presedinte (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:20)

    Captain Obvious [utilizator]

    Sa ne fie rusine...
  • +9 (9 voturi)    
    Mic esti tu! (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:21)

    Je__ [utilizator]

    Ce poti sa ceri de la cea mai mediatizata nulitate a tarii, omul fara realizari.

    Chucky....mergi la un senatoriu ceva si te interneaza....nu de alta...dar nu avem nevoie de schizofrenici in politica.
  • +4 (4 voturi)    
    of, of (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:26)

    cartograful [utilizator]

    asta in afara de umor de-asta de smecheras mai e capabil si de altceva?
  • +5 (5 voturi)    
    pai (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:36)

    chiuariu [utilizator]

    cum vreti ba, sa-l citeasca, cind el le stie pe toate ...
  • +6 (6 voturi)    
    pai ce rost mai are (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:39)

    Gobelin [utilizator]

    doar l-ai trimis pe catelul Orban aseara pe la televiziuni sa latre ca de fapt MCV-ul trebuie oprit, ca nu se mai justifica etc...
  • +9 (9 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:40)

    NL [anonim]

  • +10 (10 voturi)    
    crin si raportul mcv (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:48)

    marga 2 [utilizator]

    Cînd joacă poker are ochelari ?
    • +3 (3 voturi)    
      Cartile de poker au literele mari... (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 17:49)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui marga 2

      ... asa ca de-aia nu poarta ochelarii la el mereu.
  • +10 (10 voturi)    
    Antonescu uraste Romania (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:53)

    vulpescu [utilizator]

    Cit trebuie cineva sa-si dispretuiasca tara ca sa dea raspunsuri mishtocarite in probleme importante.

    Nostalgiile lipovenesti ale acestui golan de frontiera or sa ne aduca in Belarus. Acesta este presedintele Senatului Romaniei - cred ca se rasucesc Bratienii in mormint. Si nici regele Carol nu doarme prea bine.
  • +7 (7 voturi)    
    Grava situatia (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:55)

    the [utilizator]

    nici Ceausescu nu vedea ...

    fa si tu ca el
    pune-i bre pe unii sa-ti imprime textul cu font 16 si grase,
    ochelarii dauneaza grav imaginii politice !
  • +8 (8 voturi)    
    Dar stie Cacarau sa citeasca in original? (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:57)

    zambara [utilizator]

    Cica Mireille Mathieu vrea sa citeasca raportul in original.
    Pai sa-i spuna cineva ca originalul e in engleza. Nu de alta dar sa-l ferim de traume. Ca am vazut ce transpirat a fost cand a trebuit sa vorbeasca in english pe vremea cand era "interimar".
    Cred ca si acum mai are cosmaruri...ta mazar and tha fazar :))))))))))
  • +9 (9 voturi)    
    Crineeee (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:58)

    nano2k [utilizator]

    Pima data trebuie sa te trezesti! Pe urma iti poti pune problema daca poti citi, ca de inteles... nimeni nu-ti cere. Ce ne-oameni ne conduc!
  • +8 (8 voturi)    
    Pai domnu presedinte al senatului, (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 15:21)

    terka [utilizator]

    pune-ti-va mai repede ochelarii si cititi ! Dvs trebuia sa asteptati raportul cu sufletul la gura, ca doar visati sa deveniti presedintele Romaniei , se presupune automat ca va intereseaza .... sau nu????
  • +7 (7 voturi)    
    Mişto! (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 15:36)

    Nicolas et la biche [utilizator]

    Abia aştept sa fie ales Preşedinte, ca să ne râdem!
  • +8 (8 voturi)    
    Cel mai... (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 15:48)

    benicio [utilizator]

    Cel mai tupeist profesor de istorie din Romania. Auzi la el, vrea presedinte...
  • +7 (7 voturi)    
    Cu ochii mici de somn (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 15:56)

    Parzivall [utilizator]

    Cacaru' nici nu a relizat ca originalul e in engleza si ca un bun cunoscator de gungana, nu are nici o sansa sa inteleaga ceva. Probabil ca Ciutacu' o sa ii faca un rezumat cu iz de latrina iar Varanu' o sa ii dea o fitzuica pe care o sa ne-o citeasca, tot cu ochii mici.
  • +7 (7 voturi)    
    " scrisul mic"- o gluma groasa (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 16:33)

    minus [utilizator]

    si un raspuns in aceeasi nota : daca este scris mic, ai grija, stimabile, sa nu te apleci prea tare.... ma gandesc sa nu te ia ameteala si/sau sa patesti altceva...
  • +3 (3 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 18:17)

    Erasm [anonim]

  • +7 (7 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 18:23)

    Erasm [anonim]

    • +1 (1 vot)    
      numai un plus... (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 19:11)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Erasm

      ...ca atat ma lasa HN, dar meriti mult mai mult!

      La Multi Ani si cu multi bani!
  • +3 (3 voturi)    
    Absolut ridicol ! (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 19:58)

    coco04 [utilizator]

    Bascalie la cel mai inalt nivel !
  • +2 (2 voturi)    
    nenorociti astia de la CE... (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 21:55)

    bubalus [utilizator]

    trebuiau sa scoata un audiobook cu raportul sa poate si al nostru sa-l "citeasca" inainte de culcare....