VIDEO Puiu Hasotti: Chiliman face deservicii PNL. E nevoie de o discutie clara, sincera, colegiala

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 14 ianuarie 2013, 11:30 Actualitate | Politic


Liderul senatorilor liberali, Puiu Hasotti, a declarat, luni, ca primarul Sectorului 1, Andrei Chiliman, face deservicii partidului prin atitudinile politice, el aratand, intrebat daca este necesara excluderea acestuia din PNL, ca mai intai este necesara o discutie clara, sincera si colegiala: "In mod clar, pentru mine, domnul Chiliman greseste. Aprecierile pe care le face nu sunt in conformitate cu realitatea. Este regretabil ca face astfel de lucruri, mai ales ca este un vechi membru al PNL, este si un destoinic primar de Sector 1, dar aici eu discut politic. Domnul Chiliman face mari deservicii partidului prin atitudinile politice pe care le are, care seamana foarte mult cu cele ale PDL", spune Puiu Hasotti, citat de Mediafax.

Intrebat daca se impune excluderea lui Andrei Chiliman din PNL, Puiu Hasotti a raspuns: "Nu, inainte de toate cred ca ar trebui sa aiba loc o discutie foarte clara, sincera si colegiala si in functie de aceasta si de ce se va hotari, de ce angajamente se vor lua, va trebui sa tragem concluzii. Nu eu hoarasc excluderea unui membru important din partid".

Prima sedinta a conducerii PNL din acest an, dar si prima dupa investirea Guvernului USL in decembrie, are pe ordinea de zi validarea secretarilor de stat ce revin liberalilor, precum si o discutie in ceea ce priveste posibilele excluderi din partid, Catalin Chereches fiind primul vizat.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















954 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    chiliman (Luni, 14 ianuarie 2013, 11:34)

    Captain Obvious [utilizator]

    cred ca incearca sa va faca un mare serviciu, dar sunteti prea obtuzi sa vedeti.
  • +11 (11 voturi)    
    Care PNL? (Luni, 14 ianuarie 2013, 11:37)

    Rasmus [utilizator]

    Tie, lui Cacarau, Becali sau Nicolaescu?
    Sictir bre!
  • +7 (7 voturi)    
    mda... (Luni, 14 ianuarie 2013, 11:37)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    e de la agenturile straine...
  • +6 (6 voturi)    
    Naivitate (Luni, 14 ianuarie 2013, 11:49)

    Daniels22026 [utilizator]

    Puiu Hasotti e de o naivitate dezolanta. Cica " ...cred ca ar trebui sa aiba loc o discutie foarte clara, sincera si colegiala".

    Dar totul e penal la USL. Va aduceti aminte interceptia telefonica cu ministrul Ioan Rus? Uslamistii intre ei recunosc, atunci cind nu-i aude nimeni, ca sint un "grup infractional organizat". Multi uslamisti se tem de USL, pe buna dreptate.
  • +5 (5 voturi)    
    "Rataciri "liberale,sau liberali "rataciti"? (Luni, 14 ianuarie 2013, 12:20)

    gristero [utilizator]

    A ramas de voi doar numele de liberali . Spoiala de liberalism cu care va impaunati,s-a topit la dogoarea patimilor, ambitiilor, ratacirilor voastre ! Sinteti ca un cuib de viespi caruia i s-a pus fum. Discutia "clara, sincera si colegiala " ar trebui s-o faceti cu privire la inlocuirea lui Antonescu .Pentru Antonescu vreti sa sacrificati oameni ca Chiliman,Tariceanu, Chereches?
    • 0 (0 voturi)    
      Nu e numai Antonescu (Luni, 14 ianuarie 2013, 20:26)

      Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui gristero

      Mai sunt si Fenechiu, Nicolaescu, Becali si altii care, ca sa fim sinceri, au contribuit. Detaliile (cu ce/cum au contribuit etc.) sunt mai mult bucatarie interna.
      Probabil ca discutia va fi intre pragmatism si principii.
      Pentru a fi mai relevant, ar putea fi actualizat si numele formatiunii, in "partidul liberal-schimbist"
  • +5 (5 voturi)    
    sunt curios sa stiu (Luni, 14 ianuarie 2013, 13:13)

    the [utilizator]

    ce servicii face dl Hasoti PNL ...
    denigrarea d-lui Chiliman si a altor liberali de valoare, o fi vr'un serviciu, dar cert, in folosul patronilor de dupa cortina si al aventurierilor de la prezidii,
    in nici un caz in folosul PNL ...
  • +3 (3 voturi)    
    A mai fost (Luni, 14 ianuarie 2013, 18:22)

    NicolaeA [utilizator]

    A mai fost un Hasoti cunoscut; era fotbalist, bun de tot, la Steagul Rosu Brasov. Ala era mare, asta actual e ZERO; pacat de pixelii stricati pe el !