VIDEO Surse oficiale: Crin Antonescu a avut o intalnire cu Mona Pivniceru la Ministerul Justitiei

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 10 ianuarie 2013, 12:45 Actualitate | Politic


Presedintele Senatului, Crin Antonescu, a avut, joi dimineata, o intalnire la sediul Ministerului Justitiei cu ministrul Mona Pivniceru, anunta Mediafax, citand surse oficiale. In cadrul discutiilor, care au durat aproximativ 40 de minute, cei doi ar fi abordat, printre altele, si problemele recente din sistemul judiciar generate de alegerile privind conducerea Consiliului Superior al Magistraturii, sustin sursele citate.

Mona Pivniceru a fost propusa de PNL la conducerea Ministerului Justitiei.










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4622 vizualizari

  • +34 (40 voturi)    
    Cine-i crede? (Joi, 10 ianuarie 2013, 13:22)

    admus [utilizator]

    S-a dus sa-i spuna cum il preseaza Felix cu urgentarea incalecarii CSM si Parchetului General, iar Mona sa-i spuna cam cite instante din tara a reusit sa destabilizeze in favoarea sa si a mafiei politice si nu numai si cam cit crede ea ca mai dureaza.
    Aceste lucruri nu se puteau vorbi prin telefon, iar ce se declara la presa, din surse oficiale, este bla bla bla.
    • +27 (29 voturi)    
      Sunt fierti! Justitia nu vrea sa se predea USL! (Joi, 10 ianuarie 2013, 13:36)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui admus

      Toata mascarada din Piata Universitatii a fost ca sa puna mana pe Justitie! Acum USL are culmea, acelasi program de guvernare ca al PDL, numai ca Europa si USA sunt impotriva lor... Vor pierde, PSD si PNL, cum nu a pierdut nici macar PNTCD-ul... putina rabdare....!
      • -23 (27 voturi)    
        Nu ti-a ajuns cate prorociri false ai facut ? (Joi, 10 ianuarie 2013, 14:10)

        Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Tot anul 2012 ne-ai agasat cu anunturi triumfaliste ca ce bataie ia USL, ca ce scoruri electorale mari atinge ARD, cum se sparge USL, etc.
        Mai baiatule, tu chiar nu ai simtul ridicolului?
        • +22 (22 voturi)    
          pai cum (Joi, 10 ianuarie 2013, 14:21)

          sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          pai voi nu anuntati triumfalist 7,4 mil de votanti usl tot in vara? la cat ati ajuns? :)
          • -10 (12 voturi)    
            diferenta cica ar fi fost (Joi, 10 ianuarie 2013, 15:28)

            jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

            pdl, dar nu s-au prezentat la vot (au votat prin absenta:)) ). numai ca pdl a disparut in procente la ultimele alegeri. era sa iasa mai rau decat otv ppp
            • +9 (9 voturi)    
              da mai (Joi, 10 ianuarie 2013, 16:22)

              sucaa [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

              de la pdl au lipsit un mil, de la usl vreo 3si jumatate.
              acum daca s-ar face alegeri vor mai lipsi undeva pe la un milion. ca nu s-a schimba nimic, mergem din rau in mai rau si tot ei sunt. dupa logica clara cam atat ati mai pierdut de la alegeri.
              asta daca diferenta intre referendum si parlamentare n-a fost furt :)
              • +6 (6 voturi)    
                Voi credeti ca e Apocalipsa? (Joi, 10 ianuarie 2013, 17:30)

                Dianora [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

                Doar atunci vor invia milioanele de morti pe care i-a facut Dragnea votanti! Acu' in decembrie au fost ceva mai prudenti primarii ....
              • 0 (0 voturi)    
                problema este (Vineri, 11 ianuarie 2013, 13:23)

                jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

                ...ca procentele conteaza. restul este diversiune
        • +12 (16 voturi)    
          Bai ametitule, eu nu ti-am spus ca se sparge USL! (Joi, 10 ianuarie 2013, 14:31)

          Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          Ti-am spus ca nu castigati la scor si n-a fost asa. Imi asum aceasta greseala! Dar tu o sa-ti asumi faptul ca bati campii degeaba pe aici crezand cu indignare ca 1/5 din populatia tarii si doar 1/4 din populatia cu drept de vot nu vor putea conduce Romania prea mult? Asta in conditiile in care au venit pe un val popular plin de ura insuflata de Latrina 3 si RTV, partial si de Realitatea TV, a taierilor salariale si a crizei si ar fi trebuit sa aiba de partea lor cel putin 40% din populatia cu drept de vot iar ei sunt doar 58% din 41%, adica doar un sfert. Asta seamana mai degraba a victorie a la Pirus...eu o vad ca o infrangere mai degraba.
          Cu electoratul asta mic, ce-o sa faceti cand o sa va erodati puternic dupa o guvernare imbecila ca pana acum? Plecati la rusi si ne lasati in pace?...:)
    • -4 (6 voturi)    
      E ca-n bancul ăla .... (Joi, 10 ianuarie 2013, 17:24)

      Radu Humor [utilizator] i-a raspuns lui admus

      Cine-i crede ?!
      Cei care l-au crezut şi pe Băsescu om şi când colo ... ;)
      • +3 (5 voturi)    
        Adica prostii (Joi, 10 ianuarie 2013, 19:47)

        admus [utilizator] i-a raspuns lui Radu Humor

        Toti cei care au inghitit ca pelicanii spalatura de creiere de la FelixTV&co. Astia vor crede, pentru ca lor le este destinata astfel de manipulare.
  • +18 (20 voturi)    
    ce cauta (Joi, 10 ianuarie 2013, 13:33)

    banateanul. [utilizator]

    acest NOBADY mana dreapta lu Felix (se stie la ce se foloseste mana dreapta ) la ministerul justitiei ?
    • 0 (14 voturi)    
      NOBADY ?lu Felix? (Joi, 10 ianuarie 2013, 14:11)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui banateanul.

      Poate nobody si poate a lui Felix....
      • +3 (9 voturi)    
        zevlemea (Joi, 10 ianuarie 2013, 15:08)

        Zgabeartza Iftode [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        ... era o zeflemea la engleza lui pe care o vorbeste ca romana...
      • -1 (3 voturi)    
        se intampla (Joi, 10 ianuarie 2013, 21:43)

        banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        si la case mai mari ! S n-ai gresit niciodata ?au
  • +10 (12 voturi)    
    ghici ciupercă (Joi, 10 ianuarie 2013, 13:42)

    corvus coraX [utilizator]

    au ajuns la concluzia că nu-s în calendar...
  • +21 (21 voturi)    
    Presedintele Senatului (Joi, 10 ianuarie 2013, 14:01)

    misa2002_2006 [utilizator]

    conform atributiilor care ii revin a considerat ca e chiar necesar sa dea indrumari pretioase doamnei care ei au numit-o.. si nu il mai trage nimeni la raspundere ca isi depaseste atributiile, atunci cand are astfel de intalniri... e curat ca lacrima...ce putem sa ii facem?? nu putem sa il atingem cu nimic..pentru ca e protejat si e imun...nimic nu il misca...poate doar somnul sa il traga la un pat bun..
  • +25 (25 voturi)    
    mda (Joi, 10 ianuarie 2013, 14:09)

    sucaa [utilizator]

    si propagandistii usl de pe aici tipa ca basescu a subordonat justitia. oare cand s-a dus basescu la ministerul justitiei sa discute probleme despre anumite alegeri? daca se ducea, dumnezeule ce scandal mai era la latrine prin care ne dovedea clar si fara echivoc cum a subordonat base justitia. acum este ceva normal si de bun augur pt justitia romaneasca, nuai asa @wizard? :)
    • -8 (10 voturi)    
      mda.... si.... (Joi, 10 ianuarie 2013, 15:32)

      rider [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      ceilalti urla ca USL isi subordoneaza justitia. DA! ASA ESTE!, dar ce nu vad propagandistii de dreapta este ca USL ii fura "justitia" (evident si indubitabil nesubordonata) lui Base.
      Iar Basescu nu avea nevoie sa de duca la Ministerul. Justitiei pentru ca venea Ministrul Justitiei la el cu raportul gata.
      • +13 (15 voturi)    
        cand? (Joi, 10 ianuarie 2013, 16:25)

        sucaa [utilizator] i-a raspuns lui rider

        cand si ce ministru a dat raportul la el? cand si ce miinistru se urca in masina unui condamnat? cand si ce ministru a criticat alegerile de la csm?
        ai putea sa raspunzi cu date concrete nu numai cu insinuari?
        vi se spune zilnic ca este justitia lui base ca sa-si acopere usl-ul motivul pt care o subordoneaza. nu de altceva. macar de ati avea un exemplu.
        morar cand a fost numit la DNA tocmai condamnase un primar PD. asta este diferenta intre justitia lui base si cea a usl-ului.
        dar sunteti prea manipulati ca sa vedeti ceva.
      • 0 (0 voturi)    
        Bati cimpii (Vineri, 11 ianuarie 2013, 16:47)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui rider

        De ce ar trebui sa cred afirmatiie puscariabililor si a mincinosilor lor, in loc sa cred cea ce scrie in raportul pe justitie al Comisiie Europene?
  • +19 (19 voturi)    
    curios (Joi, 10 ianuarie 2013, 14:11)

    cotora [utilizator]

    sunt curios sa vad ce iasa din mascarada asta cu CSM, nu este prea bine, vad ca usl marseaza puternic si castiga in defavoarea romanilor
  • +10 (12 voturi)    
    Comment sters de user (Joi, 10 ianuarie 2013, 15:21)

    Erasm [anonim]

  • +6 (10 voturi)    
    petitie (Joi, 10 ianuarie 2013, 16:18)

    mihaelamirela [utilizator]

    Semnati va rog pe PetitieOnline.ro petitia intitulata Pentru un C.S.M. puternic pentru o justitie independenta pentru viitorul tarii
  • 0 (2 voturi)    
    Las-o balta! (Joi, 10 ianuarie 2013, 21:31)

    tataomida [utilizator]

    joi dimineata? Antonescu? Nu cred.