VIDEO Traian Basescu: Pentru 2013 imi doresc sa se adevereasca programul de guvernare al USL, cu multe beneficii pentru romani

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 30 decembrie 2012, 11:44 Actualitate | Politic


Presedintele Traian Basescu a declarat, duminica, la Covasna, ca pentru 2013 si-ar dori sa se adevereasca programul de guvernare al USL, un program "cu multe beneficii pentru romani", si stabilitate politica.

Seful statului a iesit, duminica la pranz, la o plimbare cu sotia sa in statiunea Covasna, el fiind intrebat de jurnalistii prezenti ce mesaj le transmite romanilor pentru noul an, transmite Mediafax.

"Ce l-am transmis intotdeauna: sa fie un an mai bun 2013 decat 2012", a raspuns seful statului.

Intrebat ce si-ar dori pentru el, seful statului a spus ca si-ar dori multe, dar, spre exemplu, isi doreste sa se indeplineasca programul de guvernare al USL, un program "cu multe beneficii pentru romani".

"Multe mi-as dori, dar, spre exemplu, imi doresc sa se adevereasca programul de guvernare al USL. Ati vazut ce program, cu multe beneficii pentru romani, si mi-as dori mult ca acel program sa se indeplineasca. Mi-as dori sa fie stabilitate politica si asta e...", a adaugat presedintele.

Intrebat de jurnalisti daca anul 2012 a fost unul greu, Traian Basescu a spus ca "nu a fost atat de greu precum pare, ci a fost unul aventuros politic" si le-a cerut sa nu insiste pe probleme legate de politica ori justitie pentru ca este in vacanta si vrea sa se relaxeze, potrivit Agerpres.

Traian Basescu si sotia acestuia au ajuns, duminica, la Covasna cu un elicopter care a aterizat in curtea vilei de protocol unde seful statului este cazat de fiecare data cand vine in aceasta statiune.

Seful statului va ramane la Covasna pana in 2 ianuarie. El a spus ca va petrece Revelionul la un hotel din statiune, alaturi de sotia sa si de cele doua fiice.


















5473 vizualizari

  • -28 (50 voturi)    
    Exact (Duminică, 30 decembrie 2012, 13:12)

    Task Damager [utilizator]

    Din categoria "Ce a mai facut ilustrul Conducator"...
    Tot asa scria in Scanteia cand se ducea Ceasca la Neptun.
    • +11 (25 voturi)    
      ai acelasi scenariu ca felix, ca in decembrie `89 (Duminică, 30 decembrie 2012, 14:38)

      visio [utilizator] i-a raspuns lui Task Damager

      nu te-ai plictisit? sau atat poate creierul tau comunist? daca ai un raspuns decent, sunt deschis...altfel, incearca la prostii dela antena 3...
    • +19 (29 voturi)    
      pt task manager (Duminică, 30 decembrie 2012, 16:06)

      Gg65 [utilizator] i-a raspuns lui Task Damager

      pai scriu si ei despre cine au?
      Ce ai dori sa citesti : ''dnul Antonescu s-a trezit, a amenintat si a adormit '', '' dl Ponta a scris - plagiat - inca o carte''?
      Basescu si cand se odihneste este un subiect de stire.
      Ailalti?A, sa nu uit, Viorel a trecut ca din pusca pe langa uratori !Si asta e o stire!
    • 0 (8 voturi)    
      pinky and the brain (Duminică, 30 decembrie 2012, 16:10)

      Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui Task Damager

      Brain: - pinky, what are we going to do tonight?
    • +22 (30 voturi)    
      programul USL 2013 - cresc preturile ! (Duminică, 30 decembrie 2012, 16:34)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui Task Damager

      in 2013 USL isi va indeplini programul....de scumpiri; gazul, curentul, apa, alimentele, carburantii, toate se vor scumpi iar impozitele vor creste.
    • 0 (0 voturi)    
      Ai dreptate (Joi, 3 ianuarie 2013, 15:06)

      Soro [utilizator] i-a raspuns lui Task Damager

      Ai dreptate. Si eu spun la fel fara a tine cu presedintele sau nu. Am vazut si eu stirea si e penibila. Adica dupa ce l-ai urmarit in fiecare zi in timpul cat e la Bucuresti, il mai urmaresti si pe partie ca sa-i mai storci putina zeama ... din seria "nevasta fotbalistului X a trecut strada ... stire sportiva".
  • -29 (49 voturi)    
    sarmanul bugetar (Duminică, 30 decembrie 2012, 13:15)

    Montesquieu [utilizator]

    elicopter, vila protocol, domiciliu cotroceni plus vila dante, vita kobe etc

    grea viata asta a lui basescu, bugetar o viata intreaga
    • +22 (30 voturi)    
      :) (Duminică, 30 decembrie 2012, 14:22)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Cum vine asta fratioare? Toata crema uslasa in Bahamas sau in virf de munte austriac si fraierii tot la munca?
      Hai sanatate si la multi ani!
    • +16 (26 voturi)    
      ia colea un sfat, (Duminică, 30 decembrie 2012, 15:25)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      de anul nou: candideaza, si'ti vor fi indeplinite toate dorintelel, mai sus invidiate.

      atentie !
      la functia de presedinte al romaniei poate candida orice cetatean roman, major, care traieste in romania. nu se cere certificat de sanatate. nici test iq
      succes, mai draga !

      apropo, dottore si angronomul varanului, tot la munte, aaaa ?!
      chiar daca, pe banii varanului, ai vintului, ai lui ghitza sau chiar ai lor, personali, tot ai statului, ca toti banii mai sus enumerati au provenienta bugetul.
      si ei, tot bujetari, din tata'n fiu.

      ba, varanu are o sursa a lui, banii ceausescului.
      ca tot dati voi cu ...asemanarile.

      base, pentru cei peste 60 de ani, este in ..good shape.

      copilotul nu'si mai incape in haine.
      la fel si cacarau. dela buget, coane fanic...

      apropo, el si'o petrece anul nou la isaccea ?
      la parinti ?!
      • +17 (23 voturi)    
        cacarau (Duminică, 30 decembrie 2012, 16:11)

        Gg65 [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        doarme si el pe unde poate!O perna gonflabila si o paturica si gata petrecerea!
    • +12 (22 voturi)    
      Ii plingi poate si pe (Duminică, 30 decembrie 2012, 15:27)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Iliescu, Constantinescu, Mihai (fostul rege)?
    • +16 (22 voturi)    
      pt Montesquieu (Duminică, 30 decembrie 2012, 16:09)

      Gg65 [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Ce tampiti si astia care fac legile, are acces la elicopter si vila de protocol seful statului, si nu femeile de servici, bugetare si ele!
      Tu citesti ce scrii stimabile?Sau mai bine zis, intelegi ce scrii?
      Ponta e si el bugetar si facea naveta pe ascuns la Tg Jiu cu elicopterul in campanie, sau asta nu se pune , asa-i ?
  • -25 (41 voturi)    
    stire bomba (Duminică, 30 decembrie 2012, 13:37)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    Dom' capitan Gelu de la etajul 7 si-a luat nevasta, coana Suzi, de-o "haripa" si-a plecat astazi cu valize, damigeana si piftia (specialitatea coanei suzi) la Constanta. A platit bietul om bilete la intersiti ca se tot plinge nevasta-sa ca s-a saturat s-o trateze ca pe o receptionista de hotel iesita la pensie, o zi pe an vrea sa fie doamna. S-au suit in tren, au gasit locurile de pe bilet si au mers la destinatie...bine, doar cu vreo 70 de minute intirziere, ca se fura fier de la calea... (inca) ferata, bineinteles. Trenul i-a lasat in gara (ca doar trenoportul inca nu s-a inventat) unde ii astepta cumnatul Petrus. Impreuna vor petrece Revelionul, si o sa vina si varul Nelus de la Ploiesti, cu nevasta-sa, cine stie si aia cu ce trenuri si microbuze. La multi ani, tovarase comandant suprem!
    • +21 (31 voturi)    
      Cam scremut (Duminică, 30 decembrie 2012, 14:15)

      DePourcelis [utilizator] i-a raspuns lui Anonim AntiBasescu

      umorul tau, mai Anonimescule!
      Iti doresc ca in 2013 sa consumi din plin binefacerile regimului antibasescu! Pana vei junge un proBoc de frunte:))
      • -6 (16 voturi)    
        asa-s romanii scremuti, dar nu la minte (Duminică, 30 decembrie 2012, 16:08)

        sisipisi [utilizator] i-a raspuns lui DePourcelis

        Lasati omu' in pace, ca nu se referea la Basescu, ci la neste oameni simpli de la el din bloc. Amarasteni, d-astia, ca noi, care daca vrem sa iesim din capitala de Revelion tre sa ne canonim oleaca... macar sa stim ca mertitam cand halim piftia de "cocos si elena".................
        Singura legatura cu presedintele pe care as face-o eu e: da unde a avut el bani sa plateasca ora de zbor cu helicopterul? C-am auzit ca e fro 3000 de euro si banii astia nu-i incaseaza decit in vreo 2 luni de salar iar salariul oricum il doneaza de multi ani pentru saraci...
        • +2 (4 voturi)    
          . (Luni, 31 decembrie 2012, 9:39)

          Adi_ro [utilizator] i-a raspuns lui sisipisi

          E seful statului !

          Indiferent ca e Basescu, Iliescu, Cacarau, Constantinescu, etc, are dreptul la acest beneficiu.
          Sau voiati sa fie dus cu Loganul?
    • +13 (21 voturi)    
      Nene, nu mai e de vina Basescu... (Duminică, 30 decembrie 2012, 14:39)

      abel [utilizator] i-a raspuns lui Anonim AntiBasescu

      Gata , ajunge ...
      Ce spune karma ?
      Pentru tot ce e rau de acum incolo in tara asta, e de vina Guvernul , adica USL-ul. Ai curaj sa ridici glasul impotriva lor , sa spui raul pe care-l fac? Nu, bineinteles, ca esti de-al lor , ei te platesc . Sa deduc ca tu nu esti liber, nu?
      Si pana la urma, domnul presedinte petrece un revelion decent , nu a zburat cu avioane de protocol in Bora-Bora , Miami sau mai stiu eu ce paradis si spun asta chiar daca m-a intristat renuntarea presedintelui in fata USL .
      Si apropo, tot niste comunisti ca niste atei convinsi ce au fost si-au executat comandantul suprem in zi de Craciun ...
      • +11 (19 voturi)    
        pentru tot raul din tara asta (Duminică, 30 decembrie 2012, 16:19)

        Gg65 [utilizator] i-a raspuns lui abel

        vinovat e doar Basescu.Si la fel va fi cat timp vor fi cel de la USL la conducere.Noii ministri gasesc extraordinare probleme in ministere, scheme supradimensionate, oameni care nu fac nimic, cheltuieli aiurea, nemaipomenit!Frate, dar cine a condus ministerele in ultimele 7 luni?Basescu?Papa Pius?Avram Iancu?
        Si inca un lucru pe care vreau sa-l semnalez: pentru ratarea sfarsitului lumii vinovat este tot Basescu.Nu se mai poate domnule cu omul asta!Hai sa-l suspendam si sa stam linistiti, pe ideea ca - scuze - ''Crin doarme pentru tine!''
  • -17 (37 voturi)    
    Acelasi presedinte... (Duminică, 30 decembrie 2012, 13:46)

    finutza [utilizator]

    ... si in 2013, adica mistocar!
    • +12 (22 voturi)    
      preferabil (Duminică, 30 decembrie 2012, 15:27)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      la mincinos, plagiator, cacarit, delapidator de fonduri ioropene, traficant de transformatoare, peste pe litoral, etc.
    • +12 (20 voturi)    
      NU crezi in realismul (Duminică, 30 decembrie 2012, 15:30)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      programului de guvernare al USL? Crezi ca au mintit?
      • +9 (17 voturi)    
        asa se pare (Duminică, 30 decembrie 2012, 15:53)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui ty

        adica, este conf. cu adevarurile lui plagidottore.
    • +16 (22 voturi)    
      nu te inteleg (Duminică, 30 decembrie 2012, 15:43)

      florinelul [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      cine crezi ca e mai mistocar - Basescu sau USL cand si-au scris programul de guvernare? cred ca stateau la masa in cerc si baga fiecare - zii si de taxe ca le scadem, baga si cu pensiile ca prinde, pune-o si p-aia cu TVA la alimente, da-i si cu autostrada suspendata spre luna...
      acum fara misto - si eu sper ca programul de guvernare al USL o sa se adevereasca. sper, dar n-as paria bani pe chestia asta.
    • +10 (16 voturi)    
      corect (Duminică, 30 decembrie 2012, 15:52)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      mistocar sunt si io, ca si io doresc sa iasa tot programul usl'amului.
      la litera, cum l'au dat public.

      astept o pensie babana !:)

      ar fi misto sa iasa...

      daca nu este, inseamna tot misto, adica facut la misto si au facut misto de noi.

      hai ca suntem mistocari, rau !

      la multi ani si sa iasa programu' !
    • +5 (9 voturi)    
      !!! (Duminică, 30 decembrie 2012, 18:30)

      CarmenO [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      Mai bine un presedinte mistocar, decat un prim ministru plagiator si un kkkrau adormit. Mai punem si varanul cu limba despicata si iata cei trei rai ai apocalipsei. Prefer mistocarul!
      Dar, iata, finutza e desteapta: a sesizat gluma din mesajul presedintelui. Oare nici ea nu crede in programul de guvernare usl???
    • +1 (3 voturi)    
      adica? (Luni, 31 decembrie 2012, 11:42)

      foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      nu programul USL ai votat crinutza? nu pt. el ai zbierat, ai insultat, ai injurat, ai scris, [de gandit logic nu te acuz]??? acum vrei sa nu se indeplineasca? ti-e frica sa capeti ce ai cerut?
  • +10 (20 voturi)    
    postacii (Duminică, 30 decembrie 2012, 14:10)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    platiti de voiciorescu felix, conducatorul Romaniei, la datorie, Craciun, an nou, ce-o fi, nu conteaza.
    Sila.
  • -7 (17 voturi)    
    bun... (Duminică, 30 decembrie 2012, 14:20)

    Codruta N [utilizator]

    Dupa ce ca in Covasna sunt putine hoteluri, mai trebuie si ca unul sa fie ocupat de SPP-isti samd... >:

    Ce? n-avea bucatarie la vila aia "de protocol"? D.ex., daca i-a dat liber bucatarului, putea s-o puna pe Udrea sa-i gateasca... tipa se lauda ca se pricepe... :P
    • +11 (19 voturi)    
      bun (Duminică, 30 decembrie 2012, 16:27)

      Gg65 [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      nu stiam ca trebuia sa-ti ceara tie voie unde si cum sa-si petreaca sarbatorile.Mi se pare sau esti cam frustrata?Ai vrut sa mergi la Covasna si nu ai putut deoarece a ocupat el hotelul?Si crezi ca proprietarul este foarte nervos ca a venit presedintele la el in loc de alti turisti?
      Esti penibilo-jenanta.
    • +4 (10 voturi)    
      Daaaaa! Jos dictatorul! (Duminică, 30 decembrie 2012, 17:10)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      Traiasca bugetarii Poanta si ai lui, care nu ocupa locurile la hoteluri. Oameni plini de bun simt, nu ca dictatoru' ala urat si chior.

      Zi-le tata, ce frumos le spui tu...ce adanc. Cred ca tremuri toata de placere de fiecare data cand auzi de Basescu, pentru ca altfel nu se explica astfel de cugetari, de maxime...
    • +3 (7 voturi)    
      Codruta N (Duminică, 30 decembrie 2012, 18:17)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      Tu-i faci papica lui Crin sau lui Felix?
  • -7 (15 voturi)    
    Ironiile (Duminică, 30 decembrie 2012, 14:41)

    evoque [utilizator]

    continua, desi se pare ca presedintele calatoreste in timp "Ce l-am transmis intotdeauna: sa fie un an mai bun 2013 decat 2012" Intotdeauna 2013 sa fie mai bun decat 2012?!! adica elicopterul presedintelui se afla in vreo bucla temporala?!
    In rest cum suntem obisnuiti marele conducator este mistocar, atat poate, nu are rost sa ii cerem mai mult. Liderii pdl sau aranjat cat au fost la putere acu' nu ne ramane decat sa facem misto de popor si usl.
    • +2 (6 voturi)    
      Eu ti-am mai spus cu gramatica... (Duminică, 30 decembrie 2012, 17:06)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      ...dar tu te incapatanezi sa arati ce prost educat esti.

      Cat priveste ce spune Basescu, eu inteleg ca iti placea sa spuna ca nu-si doreste sa se implineasca programul de guvernare USL si sa sariti cu gura despre o noua suspendare. Dar asa, e considerat mistocar, ca spune ca isi doreste sa se realizaze programul SF de guvernare al USL. De, unul mai mistocar ca altul. S-ar putea sa ma insel si e doar o parere personala, dar eu cred ca mai mistocar e guvernul.
      • -1 (3 voturi)    
        Pe chestia (Luni, 31 decembrie 2012, 14:57)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        cu gramatica nu dau doi bani, pe chestia cu ironiile tale nici atat, insa cu toata inima iti doresc:
        La multi ani! Multa fericire si un an nou plin de bucurii.
        • 0 (2 voturi)    
          Ar trebui sa dai niste bani totusi... (Luni, 31 decembrie 2012, 19:51)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          Dar .. e alegerea ta. Multumesc de urari!

          Eu nu-ti urez nimic, nici de bine, nici de rau, caci vad ca tu nu vrei nimic bine pentru tine (dupa cum ai votat si cati bani dai pe gramatica). Iar daca tu nu vrei nimic bun, eu nu am cum sa te fortez sa vrei. De dorit ceva rau, nu am de ce sa-ti doresc eu, ca-ti faci cu manuta ta destul rau.

          Succes in continuare (la ce vrei tu)!
    • +2 (2 voturi)    
      n-ai obtinut? (Luni, 31 decembrie 2012, 11:45)

      foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      ti s-a dat un progrtam USL (Urmeaza Saracie Lucie) si acum nu-l mai vrei? nu pt. asta ai scris mereu? sau te-ai trezit, te-ai uitat in oglinda [politica] si nu-ti place ce vezi? ai companie buna, mai sunt 4 mil. ca tine [ba chiar si mai rau].
      • -1 (3 voturi)    
        din nou (Luni, 31 decembrie 2012, 14:55)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui foarte-curios

        te inseli amarnic, comentariile mele au fost de obicei contra presedintelui si pdl, asta nu inseamna ca am sustinut usl. Urmeaza randul lor iar pe lista se aduna o gramada de tampenii facute de acestia.
        Pentru mine nici una din aceste parti nu este satisfacatoare si cum pdl cu acolitii au facut suficient rau acestui popor prin metodele lor, acum urmeaza usl, intrebarea este cat dracu va mai rezista acest popor?!
        La multi ani, si multa fericire!
  • +15 (23 voturi)    
    La multi ani D-le Presedinte ! (Duminică, 30 decembrie 2012, 14:42)

    ALTAN [utilizator]

    Multa sanatate si pace in suflet,va dorim...asa cum ne dorim si noua...
    • -4 (14 voturi)    
      plugusor cu n'spe boi (Duminică, 30 decembrie 2012, 16:13)

      sisipisi [utilizator] i-a raspuns lui ALTAN

      Si eu ii doresc exact ce imi face el mie!
      • 0 (6 voturi)    
        Hei, hei.. (Duminică, 30 decembrie 2012, 17:38)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui sisipisi

        usor cu intimitatile! Nu ne intereseaza placerile tale intime!
      • 0 (6 voturi)    
        Ce -ti face? (Duminică, 30 decembrie 2012, 18:56)

        abel [utilizator] i-a raspuns lui sisipisi

        Te pomenesti ca esti in vizorul procurorilor Anticoruptie?:)))))))
  • +11 (19 voturi)    
    la multi ani (Duminică, 30 decembrie 2012, 14:51)

    the [utilizator]

    vigilentilor !
    abia astept sa va vaz criticandu-l aspru pe tovpresedinte Putin !
  • +9 (17 voturi)    
    WOW!!! (Duminică, 30 decembrie 2012, 14:59)

    potaissa [utilizator]

    4!!! postaci Voiculesciano-USLmani consecutiv!!! Unde esti Guiness Book??
  • +14 (20 voturi)    
    @Task Damager,Montesquieu,Anonim AntiBasescu (Duminică, 30 decembrie 2012, 15:06)

    torna_fratre [utilizator]

    Tare de tot asta cu "USL si ...beneficiile pentru romani"
    Chestie de subtilitate.
    Eu stiu ca USL da beneficii la de-alde Fenechiu,Sova&Co si altii de prin guvern.
    "beneficiile "pentru prostime sunt taxe mai mari,impozite mai mari,salarii bugetare inghetate,indemnizatii de orice fel inghetate.
    Mesajul este pentru
  • +18 (24 voturi)    
    Unde este "CALUL TROIAN"? (Duminică, 30 decembrie 2012, 15:35)

    tedycv [utilizator]

    Ce ne putem dori, noi, romanii, este acelasi lucru pe care il doreste si Presedintele Romaniei, Traian Basescu: "programul de guvernare al USL, un program, cu multe beneficii pentru romani si stabilitate politica" sa reuseasca.
    Poate cineva contesta ca el nu-si doreste acelasi lucru pe care il doresc toti romanii?
    • -2 (16 voturi)    
      Cianura (Duminică, 30 decembrie 2012, 16:34)

      Radu I [utilizator] i-a raspuns lui tedycv

      Ehei, dom' prezident e prea subtil pentru a putea fi decriptat așa ușor...
      Am eu o bănuială că întâlnirea „cea de taină” a celor 3 (trei, Doamne, și toți trei!) s-a lăsat cu un șantaj murdar legat de... demararea proiectului-jaf la Roșia Montană.
      Aș da orice să mă înșel...
  • -8 (16 voturi)    
    hehe (Duminică, 30 decembrie 2012, 15:54)

    Mazeta [utilizator]

    Băsescu s-a dus în Covasna și Ponta la Peștera. Fiecare la votanții săi.
    • +13 (19 voturi)    
      Pai si Crin? (Duminică, 30 decembrie 2012, 16:14)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      De el ce zici?
      • -2 (6 voturi)    
        Nu e nimic de zis... (Duminică, 30 decembrie 2012, 19:35)

        finutza [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

        ... despre Crin, le zice el insusi, de exemplu, ca de ce ar mai trebui demis un presedinte care se da cu... saniuta?
        • +1 (3 voturi)    
          Ba e! (Luni, 31 decembrie 2012, 13:01)

          Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui finutza

          De exemplu mai stie cum arata parlamentul? Cate prezente are mai are?
    • 0 (6 voturi)    
      Da Mihai, (Duminică, 30 decembrie 2012, 22:36)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      fostul rege, stii pe unde petrece?
      Da de regele Cioaba stii ceva, sau poate de imparatu Iulian?
  • +5 (11 voturi)    
    Acelasi (Duminică, 30 decembrie 2012, 22:06)

    KostasP [utilizator]

    presedinte...si aceleasi personaje talambe care il critica. Nimic nou sub soare nici pt 2013.