Presedintele Basescu nu a dat mana cu Oprea, Stroe si Fenechiu, dar s-a intretinut amical cu Antonescu

de Ionut Baias     HotNews.ro
Vineri, 21 decembrie 2012, 22:44 Actualitate | Politic


Chiar daca evenimentele importante au lipsit de la ceremonia depunerii juramantului de la Cotroceni, cateva incidente au existat. Astfel, presedintele Traian Basescu nu a dat mana cu Gabriel Oprea, Radu Stroe si Relu Fenechiu. In schimb, Basescu s-a intretinut amical in mai multe randuri cu liderul PNL, Crin Antonescu.

Gestul presedintelui de a nu d amana cu cei trei ministri nu a fost insotit si de alte gesturi explicite, iar motivul exact nu este cunoscut






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















5979 vizualizari

  • +23 (33 voturi)    
    Bravo Base!!! (Vineri, 21 decembrie 2012, 22:49)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Ceremonia de depunere a juramintelor guvernului Ponta (pe scurt):

    1.Dragnea, Oprea, Constantin, Fenechiu si Stroe au fost ignorati de Presedinte care nu le-a strans mainile ostentativ.
    2. Cacarau a trecut prin diferite faze ale schizofreniei oferindu-ne la un moment dat imaginea unui macac in calduri...
    3. Basescu a fost genial, mesajul lui a fost cat se poate de clar: "Sa va prabusiti bine!"...
    • +9 (11 voturi)    
      O lume noua! (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 2:38)

      elj [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      Ehehehehe...dragii mosului...Distractia de-abia incepe...A fost buna si aia cu ministrii delegati...HAHAHAHAHAA...
  • +18 (26 voturi)    
    ?!!!! (Vineri, 21 decembrie 2012, 22:58)

    corvus coraX [utilizator]

    Este și greu să explici de ce președintele nu a dat mâna cu cei trei. Cât despre întreținerea amicală cu Antonescu asta chiar pare o glumă neintenționată..
  • +20 (26 voturi)    
    motive... (Vineri, 21 decembrie 2012, 23:00)

    Gryphus [utilizator]

    Fenechiu e un mafiot cu dosare penale, presedintele Basescu nu a vrut sa-l vad in guvern dar nu are ce face pt ca USL detine majoritatea si poate im pune pe oricine.

    Stroe e pus pe modificat liste electorale, are controlul DGIPI si impreuna cu Felix pregateste dosare.
  • +19 (27 voturi)    
    am vazut-o si pe asta (Vineri, 21 decembrie 2012, 23:01)

    geocrin [utilizator]

    Dar sa vedem cum vom vedea dupa trecerea de aceasta iarna .
    Bine ar fi sa fie bine dar dupa cum munceau pe brinci parlamentarii nostri astazi in parlament NU pot sa fiu deloc optimist.
    Asa se comporta ai nostri parlavragii, ca niste iresponsabili.
    Tara arde ......baba se piaptana.
  • +1 (1 vot)    
    Excelentissimus ! (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 9:23)

    gristero [utilizator]

    Cum poti sa nu apreciezi un om care nu numai ca spune concentrat dar explicit ceea ce trebuie,nu numai
    ca se comporta demn, fara ostentatie, ferm, dar si pe fond,face afirmatii logice,de bun simt,spune adevaruri!
    Bravo, Domnule Presedinte!
  • +1 (1 vot)    
    Acum, pe bune (Sâmbătă, 22 decembrie 2012, 9:33)

    EuInsumi [utilizator]

    voi ati fi dat?