Elena Udrea despre Guvernul Ponta 2: Se gandesc ca isi pot permite orice. Avem situatii in care au impartit un minister pe din doua pentru ca pur si simplu nu s-au inteles cine sa-l ia

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 19 decembrie 2012, 14:04 Actualitate | Politic


Elena Udrea
Foto: HotNews / Dan Popescu
"Se gandesc ca la 60 si ceva la suta cat au in Parlament isi pot permite orice, inclusiv cheltuieli mai mari cu Guvernul. Avem situatii in care au impartit ministerele pe din doua pentru ca pur si simplu nu s-au inteles cine sa-l ia. Domnul Dragnea este suspectat ca ar fi intr-un caz de incompatibilitate, de conflict de interese intr-un caz de gestionare a fondurilor europene. Nu o sa trecem cu vederea incompetenta ministrilor sau incalcarea legii", a declarat miercuri deputatul PDL Elena Udrea, dupa anuntarea listei noilor ministri.

Elena Udrea a adaugat ca obiectivele sutinute de PDL in perioada urmatoare sunt reforma constitutionala, modificarea legii electorale - "vedeti ce lege avem, astazi nu si-au gasit toti parlamentarii loc in Parlament si au intrat parlamentari urmariti penal" si reorganizarea administrativ-teritoriala a Romaniei.

"PDL va sustine aceste proiecte daca Guvernul se va ocupa de ele", a precizat Elena Udrea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1723 vizualizari

  • -9 (19 voturi)    
    Pai da (Miercuri, 19 decembrie 2012, 14:08)

    aiureantramvai [utilizator]

    S-a gasit cine sa comenteze...la cati au votat impotriva dreptei (si) din cauza ei, mai bine se face mica-mica-mica si tace malc
    • 0 (10 voturi)    
      ti-am dat... (Miercuri, 19 decembrie 2012, 14:32)

      Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui aiureantramvai

      minus din greseala, si ea este in mare parte vinovata de dezastrul din parlament acum...
      • +4 (4 voturi)    
        Iata de ce Udrea are mereu deptate (Miercuri, 19 decembrie 2012, 20:06)

        Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui Laurentiu78

        Va duceti aminte ce promitea Ponta in luna mai, dar si in campanie?
        -ca nu va mari nr angajatilor in minister!! Fals l-a triplat
        -ca nu va crea noi ministere!! Fals, l-a facut stufos de parca am fi cea mai mare tara europena!!!
        - ca nu va risipi bani!! Fals acum la guvern vor fi cheltuieli cu aprox 40% mai mari ca pe vremea lui Boc!!
        - ca nu va crea noi oportunitati guvernului sau!! Fals le-a creat din prima zi!!
        -ca va fi in slujba cetatenilor si le vanimbunatati viata imediat cum ajunge la guvernare!! Fals , le-a ingreunat-o din prima zi cum a venti la guvernare!!!
        -ca va curge lapte si miere!! Fals, curge din prima zi apa si fiere!!
        Asta au dorit cei 4.2 milioane de amarati care s-au lasat pacaliti de promisiuni populiste, asta au acum si merita din plin. Intotdeauana saracii, needucatii au votat prosteste deoarece ei fiind limitati nu au teluri si pretentii de la viata si pentru asta, trebuie sa suportam noi ceilalti... Saracie multa si grea va doresc!!!!
    • -1 (7 voturi)    
      A fost o strategie gresita. (Miercuri, 19 decembrie 2012, 15:00)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui aiureantramvai

      Dreapta a avut prea putin cheag si l-a folosit aproape pe tot ca sa guverneze. Sa vedem daca USL reuseste sa inchege ceva sau isi vor risipi si ei cheagul.
    • +5 (5 voturi)    
      Din pacate.... (Miercuri, 19 decembrie 2012, 15:58)

      Andor74 [utilizator] i-a raspuns lui aiureantramvai

      Nu cred ca votul a fost impotriva "dreptei". Numarul de votanti USL e acelasi de mult, si se cunoaste foarte bine ce categorii sociale voteaza.
      Cred ca mai corect spus e "Nimeni nu a votat cu partidele de dreapta pentru ca nu au prezentat o solutie de guvernare viabila"
  • -6 (16 voturi)    
    tupeu maxim (Miercuri, 19 decembrie 2012, 14:15)

    adrian8 [utilizator]

    in continuare ...
    • +1 (5 voturi)    
      Zi-i "madam Cocos " si ai spus tot ! (Miercuri, 19 decembrie 2012, 16:07)

      MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

      Well .. "diva" pedeleprelor - "doamna" Nutzi Udrea ot Plescoi di Grandiliflora y Turnesora vorbi din nou, cu regrete profunde ca nu este este in pozitia de ministru, pe principiul "strugurii sunt acri".

      Dupa ce mult iubitul si stimatul presedinte i-a comasat trei ministere in guvernele Bokkutu - d-na M'Udrea plange de separarea responsabilitatilor ministeriale in functie de sector.

      II recomandam sa povestesca celopr creduli din Judetul Neamt despre plimbarile ei electorale prin Bucuresti, la bratzeta cu Pomberta, Madam Ritzi Jigodritzi si "succesurile" d-soarei Basescu.

      Sa nu uitam ca datorita "dansei" pedeleprele au pierdut alegerile locale la Bucuresti.

      "Patria si Dreptul Meu!"
      .
    • 0 (0 voturi)    
      Da , da , (Miercuri, 19 decembrie 2012, 19:27)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

      tupeu maxim ,cat china au postacii rosii pe-aici.
  • +4 (8 voturi)    
    Udrea adevar graieste... (Miercuri, 19 decembrie 2012, 15:32)

    Cristiann80 [utilizator]

    ... avem un Parlament stufos, ministere impartite, altfel ciolanul penalilor n-ar fi ajuns si toate acestea pe timp de criza si dezastru in tara... toate datorita lui Pontas si USL....nu mai este mult pana o sa regretati guv Boc, ordinea si disciplina de atunci, coerenta in guvernare-rezultatul a fost unul bun...au scapat tara de criza ca s-o bage Ponta si Penalii acum in mama crizelor. Ma bucur pana la urma , asta ati vrut asta ati votat...sa imbogatiti penalii USL, baronii...dupa cum vedeti in Parlament e plin de Baroni, nu numai penali. Sa saraciti bine !!!!
    • 0 (4 voturi)    
      SCHIMBATI PLACA ! (Miercuri, 19 decembrie 2012, 19:34)

      dincannes [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Domnule dragà, cum puteti spune "coerenta in guvernare-rezultatul a fost unul bun...au scapat tara de criza."
      In aceasi perioadà de crizà, alte tàri din Europa, ne-au luat-o inainte la toti indicatorii, fàrà sacrificiile indurate de romani. Acum am devenit chiar ultimii din UE.
      Aveti idei preconcepute; treziti-và!
      In 2013 incepem sà plàtim dobinzile, la imprumuturile fàcute de guvernele Boc, ca sà imbogàteascà pe sustinàtorii PDL, prin contracte foarte pàguboase statului.