Elena Udrea: Trebuie sa ne intoarcem la brandul PDL, la culoarea portocaliu

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 15 decembrie 2012, 11:45 Actualitate | Politic


Elena Udrea a declarat sambata dupa primirea certificatului doveditor al alegerii ca parlamentar, ca PDL trebuie sa se intoarca la brandul sau, la culoarea portocaliu, dupa experienta campaniei si alegerilor, potrivit Agerpres.

Imbracata cu o bluza portocalie, asortata cu o esarfa de aceeasi culoare, Elena Udrea a tinut sa se remarce inca din momentul in care a intrat in sala in care urma sa aiba loc festivitatea. "Vedeti, m-am imbracat iar in portocaliu", le-a spus ea jurnalistilor prezenti.

Intrebata fiind la finalul ceremoniei daca imbracamintea portocalie este o intamplare sau un semnal, Elena Udrea a raspuns: "Am vrut sa ma intorc la portocaliu. Dupa experienta din aceasta campanie consider ca trebuie sa ne intoarcem la brandul PDL, la culoarea portocaliu. Am vrut sa fie un semnal chiar din ziua in care imi ridic certificatul de mandat".

Elena Udrea a castigat mandatul de deputat in colegiul 4 Roman-Ion Creanga, insa de pe locul al doilea.

La alegerile din 9 decembrie, candidatul USL, Liviu Bratescu, a obtinut 46,16 la suta iar Elena Udrea a intrunit 42,46 la suta din voturi.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1037 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    Orange?Nu culoarea asta conteaza (Sâmbătă, 15 decembrie 2012, 11:56)

    abel [utilizator]

    Din punctul meu de vedere, Elena Udrea nu este principalul motor al PDL , pe mine nu ma impresioneaza, putea sa faca multe lucruri ca ministru cu bani europeni , putea sa faca ceva si pentru amarati din mijlocul carora s-a ridicat . Consider in continuare ca ridicarea PDL depinde de Cluj, de Ardeal.
  • +2 (8 voturi)    
    ati umblat cu cioara vopsita, acum va deziceti (Sâmbătă, 15 decembrie 2012, 12:23)

    busola [utilizator]

    Felicitari, d-na Udrea! Faptul ca reveniti la culoarea portocalie si la vechea traida Boc-Udrea-Videanu, cu maretele ei realizari in secatuirea tarii, demolarea scolilor, spitalelor, subnutrirea accentuata a nou-nscutilor si a bunicilor, o brava si catastrofala guvernare de 'dreapta', este o miscare indrazneata de scoatere la lumina a sectei de fanatici pe care va intemeiati convingerile. Iata, ati ratacit bezmetici intre locale si parlamentare si aveti mare nevoie de intoarcere la vechea identitate.
  • 0 (8 voturi)    
    Elena Udrea (Sâmbătă, 15 decembrie 2012, 13:37)

    herodot1 [utilizator]

    Elena Udrea are un viitor bun în PDL și în percepția alegătorilor cu condiția să se delimiteze public de Băsescu, ceea ce, știu, este foarte dificil...
    • -1 (1 vot)    
      Herodot sau Sfertodot... (Sâmbătă, 15 decembrie 2012, 16:51)

      solar [utilizator] i-a raspuns lui herodot1

      herodot sau sfertodot (stiu ca vei cauta cuvantul in dictionar, si l--am folosit intentionat!) ce-i fi , nu conteaza !! Conteaza ca de BASESCU nu veti scapa nici in mormant !! Uite cum se va intampla:isi va duce mandatul cel de 5 ani(hotarat prin Constitutia iliesciana, tocmai pt ILICI ILIESCU!), dupa care va continua in politica sa fie ceea ce este prin talent vocatie: UN MARE OM POLITIC ROMAN. Personalitatea( si chiar pesoana lui) l-a asezat exact unde va si ajunge: intre reperele politicii romanesti pentru inca 30 de ani cel putin !! Va fi reperul cel mai important , daca nu chiar mentorul centrului dreapta politic din Romania pentru multa vreme cand nu va mai fi Presedinte. A si castigat in acesti 8 ani foarte multa experienta politica pe care nu a avut-o la inceput.Atunci a avut doar flerul si ...destinul de partea lui.
      SI NU ! Nu e Hristos (si)... nici nu va fi !! Cine vrea presedintele perfect in Romania sa-l coboare pe Hristos din ceruri pe Dunare!! Pana atunci va fi gata si MAREA CATEDRALA A NEAMULUi la Bucuresti.
  • +2 (6 voturi)    
    recorduri de tupeu (Sâmbătă, 15 decembrie 2012, 15:28)

    Montesquieu [utilizator]

    dupa ce sarmana a fost fortzata ca toata campania sa-si tina gura, sa umble in haine cernite si sa nu se atinga de machiaj, acum se comporta de parca a scapat in cartierul rosu din amsterdam

    comparati, va rog, imaginile cu ea din campanie, imbracata in haine ieftine, despletita toata, fara machiaj si cu o alura de 50 de ani (chiar daca are doar vreo 30 si ceva) cu imbracamintea de paparuda de acum.
    inapoi la machiaje fashion, accesorii nesimtit de scumpe si un prost gust total in a le combina.
    udrea is back

    tot tupeul, neam-prostia si mahalagismul care o caracterizeaza se revarsa din televizoare de luni incoace
    sincer, mi-e mila de oamenii din roman care au fost facuti s-o voteze.
    daca oamenii astia au ales sa fie rusinea romaniei, atunci isi merita soarta

    cat despre udrea, atunci cand va pica protectorul ei plesuv se va duce si ea pe copca.
    asta e destinul slugilor

    PS se zice ca poti s-o scoti pe udrea din plescoi, dar nu vei reusi niciodata sa scoti plescoiul din ea
  • +2 (2 voturi)    
    intoarceti-va cu picioarele pe pamint,, doamna'' (Sâmbătă, 15 decembrie 2012, 17:47)

    geocrin [utilizator]

    Cred ca macar acum, ar fi timpul sa va ginditi ca sunteti numai pentru voi si va doare undeva de poporul asta fraier.
    NU va strica pierderea in alegeri, si USLaci vor patii la fel cu foamea de putere care-i duce.
    Sunteti majoritatea politicienilor fara pic de bun simt.
    NU culoarea partidului este problema ci nesimtirea de care dati dovada doamna.
    Tara arde si doamna prezinta moda, romanilor care nu au de multe ori nici paine pe masa prentru copii.
  • +2 (2 voturi)    
    te umple scirba (Sâmbătă, 15 decembrie 2012, 21:06)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    Vai, tatzo (apud Caragiale), iata-ma-s ispravniceasa (apud Alecsandri)....