Victor Ponta despre Adrian Nastase: In conformitate cu procedurile legii, urmeaza sa fie eliberat

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 11 decembrie 2012, 13:34 Actualitate | Politic


Adrian Nastase urmeaza sa fie eliberat din  inchisoare "in conformitate cu procedurile legii", a declarat, marti, liderul social-democrat Victor Ponta. Premierul a subliniat ca nu uita faptul ca "pe 20 februarie 2010, cand am candidat la conducerea unui partid infrant, unul dintre cei care mi-a fost aproape a fost domnul Nastase." El a adaugat ca "Imi doresc sa fie liber, conform procedurilor legale, sa fie alaturi de familia sa. La domnul Tapalaga ma refeream , ca avea impresia ca o sa atac inchisoarea ca sa-l eliberez."






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10403 vizualizari

  • +25 (37 voturi)    
    .... (Marţi, 11 decembrie 2012, 13:46)

    sictireanu [utilizator]

    care lege? fabricati voi una rapid, sa-l scoateti?
    • +8 (14 voturi)    
      Ponto! (Marţi, 11 decembrie 2012, 14:09)

      JG [utilizator] i-a raspuns lui sictireanu

      Ponto!
      Nu uita ca victoria (reala) de acum are la baza "UN VOT CONTRA".
      "CONTRA" am votat si in 1996, si in 2000, si in 2004, si in 2008, caci cu precedentii NU SE MAI PUTEA.

      PS. Pina cind vom vota "CONTRA"?
      Oare nu se poate ca sa va respectati promisiunile electorale si sa nu mai furati?
        #showComment()
    • -6 (8 voturi)    
      Ai citit macar... (Marţi, 11 decembrie 2012, 15:00)

      cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui sictireanu

      Un Monitor Oficial in viata ta??
      Legile in domeniu,prea des invocate de marinari???
      Nu mai zic de altele...
        #showComment() #showComment()
  • +21 (35 voturi)    
    pai da.... (Marţi, 11 decembrie 2012, 13:46)

    oho [utilizator]

    ce sa te astepti de la un plagiator care interpreteaza legile dupa buna cuviinta!
    dottore nici nu ne asteptam la altceva, decat la urmatoarele: schimbati tot astfel incat "in conformitate cu procedurile legii" sa devina pe placul "dumniilor " voastre...;bleh!
    • -5 (5 voturi)    
      Ai .... (Marţi, 11 decembrie 2012, 15:06)

      cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui oho

      Pana in 20 de ani si clapacesti cu spor.
      Intre mall si club, iti dau un exemplu..
      "Unde legea nu distinge, nici noi nu trebuie sa distingem"...
        #showComment()
  • +26 (36 voturi)    
    Masuri de salvarea economiei. (Marţi, 11 decembrie 2012, 13:47)

    gososan [utilizator]

    Prima masura luata de PSD o data ce ajung la guvernare este: de a-si scoate toate mizeriile de sub pres pentru a da drumul la instalatia numita " ce mai furam din Romania!!!" >\Primul pe lista d-l Nastase. urmeaza...
  • +18 (30 voturi)    
    Nastase (Marţi, 11 decembrie 2012, 13:48)

    LaurentiuNed [anonim]

    In curand o sa-l si aduca inapoi in Parlament pe nemernicul de Nastase...
    • +12 (14 voturi)    
      Ponto! (Marţi, 11 decembrie 2012, 14:13)

      JG [utilizator] i-a raspuns lui LaurentiuNed

      Ponto!
      Pe Nastase sa nu-l mai scoateti in politica.
      El trebuia sa ramina "fost" inca din 2004, cind cu el nu se mai putea.
      Pentru ca nu s-a luat nicio masura, ulterior altii au vazut ca se poate si l-au depasit.
  • +14 (26 voturi)    
    Victore, (Marţi, 11 decembrie 2012, 13:49)

    Geo6101 [utilizator]

    tu n-ai auzit de diplomatia discursului?
    Dupa gafele pe care le-ai facut in ultima vreme ( Ex: ideea de alianta cu UDMR, eliberarea lui Nastase, indiferent ca e sau nu legala!) cred ca nu prea esti facut pentru functia de premier! Sau macar ia-ti un consilier mai bun!
  • +19 (31 voturi)    
    Deja a inceput ? (Marţi, 11 decembrie 2012, 13:49)

    b74cbd [utilizator]

    Nici nu s-au anuntat rezultatele oficiale ale alegerilor si USL a inceput.
    Nu ma indoiam ca primul lucru pe care il aveau pe lista era sa-l scoata de la pirnaie pe Nastase; probabil urmeaza reabilitarea lui si apoi razbunarea pe procurori si judecatori si pe toti ceilalti care au avut neobrazarea sa se atinga de El Insusi.
    Mai avem pretentia ca suntem intr-un stat de drept ?
    • +8 (10 voturi)    
      ... (Marţi, 11 decembrie 2012, 13:58)

      sictireanu [utilizator] i-a raspuns lui b74cbd

      Visul asta a disparut de mult, din pacate...
    • +10 (12 voturi)    
      Năstase va fi eliberat... (Marţi, 11 decembrie 2012, 14:23)

      aqualung [utilizator] i-a raspuns lui b74cbd

      la expirarea termenului de condamnare. Astea sunt condițiile legii și cu asta se încheie discuția.
      Dacă Victor vrea să continue discuția, o va face pe propria barbă.
  • +10 (14 voturi)    
    Ce mai contează?! (Marţi, 11 decembrie 2012, 13:57)

    corvus coraX [utilizator]

    Şi aşa parlamentul e plin de infractori, ce mai contează unul în libertate?!
  • +7 (11 voturi)    
    Domnule Ponta, (Marţi, 11 decembrie 2012, 13:57)

    Leul in iarna [utilizator]

    n-ati vrea sa terminati odata cu bascalia asta ieftina de Obor? M-ati plictisit rau de tot, ca si domnul Basescu, de altfel. Poate ar fi momentul sa va ocupati de treburi serioase!
  • +9 (11 voturi)    
    aha (Marţi, 11 decembrie 2012, 13:58)

    Xorciser [utilizator]

    E o mare diferenta intre "urmeaza sa fie eliberat in conditiile legii" si "in conditiile legii, urmeaza sa fie eliberat".

    Va rog sa clarificati exact ce a zis Ponta pentru ca sensul este diferit.
  • +12 (16 voturi)    
    Bravo, votaci usele! (Marţi, 11 decembrie 2012, 13:59)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Cand va veti satura de astia, am sa/i votez eu.
    Asa ca sa nu scapati de ei!
    Sa va bucurati de astia pana la moarte!
    A voastra, nu a mea!
  • +5 (9 voturi)    
    Nu mor caii cand vor cainii, Victore .. (Marţi, 11 decembrie 2012, 14:03)

    Liolikk1 [anonim]

    Corect ar fi: "In conformitate cu procedurile legii instanta urmeaza sa se pronunte in privinta eliberarii conditionate a inculpatului Nastase Adrian, zis Bombo".
    • 0 (4 voturi)    
      Asa a si spus dar a intors-o Hotnews (Marţi, 11 decembrie 2012, 14:40)

      The Special One [utilizator] i-a raspuns lui Liolikk1

      "Nastase v-a fi eliberat in conformitate cu procedurile legii". Adica daca se v-a aproba eliberarea inainte de termen,

      Hotnews citeaza

      Victor Ponta despre Adrian Nastase: In conformitate cu procedurile legii, urmeaza sa fie eliberat

      Adica ca va fi eliberat e o certitudine...
  • +6 (10 voturi)    
    Multumim Il Dottore (Marţi, 11 decembrie 2012, 14:04)

    C.T.C [utilizator]

    Deja incepeti sa "lucrati", in folosul vostru bineinteles, nu al romanilor care v-au votat.
  • +11 (15 voturi)    
    Restauratia infractionalitatii cu gulere albe (Marţi, 11 decembrie 2012, 14:10)

    Andrei Florian [anonim]

    Nu il doare de criza prin care trec romanii, de saracie, de somaj, de coruptie. Nu, pe el il doare soarta unui infractor aflat in penitenciar. Doreste sa il elibereze inainte de vreme pe temei de buna purtare.
    Come on! E pe fata si pute rau
  • +10 (14 voturi)    
    ce faem, dam nume? (Marţi, 11 decembrie 2012, 14:10)

    sindbad [anonim]

    gata, s-au dus toti adversarii si a ramas dan tapalaga?

    daca esti Dan Tapalaga ar trebui sa iti fie frica? sau i-a ramas reflexul de a face glume proaste si dupa ce are 80% din parlament?
    • +3 (3 voturi)    
      Glume proaste, (Marţi, 11 decembrie 2012, 19:11)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui sindbad

      obraznicii, dispret fata de valori morale si culturale, comportament de derbedeu, golanii, numai de astea e capabil Victor Ponta. Felul in care isi bate joc de cei care au muncit pentru un titlu de doctor il situeaza la nivelul celor care l-au votat. Din nefericire suntem pe mana lui si a celor ca el.
  • +5 (9 voturi)    
    propun , (Marţi, 11 decembrie 2012, 14:16)

    pita [utilizator]

    sa-l mai lasati sa-si desavarseasca opera , de initiere a "scolareilor''.
  • +9 (13 voturi)    
    Nastase - ministru la Justitie (Marţi, 11 decembrie 2012, 14:19)

    edif [utilizator]

    La peisajul din parlament si dupa politica USL ar fi solutia ideala
  • +6 (8 voturi)    
    Naș (Marţi, 11 decembrie 2012, 14:35)

    methylique [utilizator]

    Tare mi-e teamă că Ponta (și parlamentarii) or să nășească niște vigilantes...niște watchmen... :(
  • +4 (6 voturi)    
    Domnul Tapalaga avea o impresie corecta. (Marţi, 11 decembrie 2012, 14:35)

    PoneiulTroian [utilizator]

    Mijloacele de atac insa le-a gresit :))))
    Uneori cea mai usoara cale de a scopate pe cineva din inchisoare este sa-i deschizi usa, cu manutzele tale de prim-ministru.... scoate-i pe toti, pana la urma, de la Vantu la ultimul uslas, cine sa te (mai) impiedice?
    • +4 (4 voturi)    
      :) (Marţi, 11 decembrie 2012, 15:03)

      utilizator_ [utilizator] i-a raspuns lui PoneiulTroian

      Are cine sa-l impiedice(pe Ponta).Inca.

      Iar Nastase e abonat la un cantonament lung.
      S-ar putea sa nu fie singurul cantonament.Antrenorii stiu de ce.

      :)
  • 0 (0 voturi)    
    asa ! (Marţi, 11 decembrie 2012, 15:56)

    uzu [utilizator]

    din februarie pana acuma n-au facut nimic. e vremea sa se apuce de treaba. nu ?
    bine dottore ... tine-o tot asa.
    un popor de idioti merita un conducator ca tine.
  • +2 (2 voturi)    
    Lui Ponta ii lipseste "mentorul" din parnaie (Marţi, 11 decembrie 2012, 16:16)

    uluit [utilizator]

    Cu aceasta declaratie se vede clar ca, lui Ponta ii lipseste "mentorul" (papusarul) din parnaie. Asa-i mai Ponta ca-i cam greu cu Nastase sa-ti trimita "indicatiile" din parnaie?
    Ia spune-ne si noua cam ce pozitie aveai prin 2002, cand erai uns sef al corpului de control al lui guvernului Nastase?

    Pentru cei doritori sa vada "marea" personalitate a lui Ponta si ascensiunea acestui procuror in politica romaneasca, care acum reprezinta partidul stat. Le recomand sa vada filmuletul din linkul de mai jos:

    http://www.youtube.com/watch?v=A3NInHPl13Y

    PS - rog moderatorii sa lase acest filmulet
  • 0 (0 voturi)    
    lui Ponta ii lipseste "mentorul" din puscarie (Marţi, 11 decembrie 2012, 16:22)

    uluit [utilizator]

    Cu aceasta declaratie se vede clar ca, lui Ponta ii lipseste "mentorul" (papusarul) din parnaie. Asa-i mai Ponta ca-i cam greu cu Nastase sa-ti trimita "indicatiile" din parnaie?
    Ia spune-ne si noua cam ce pozitie aveai prin 2002, cand erai uns sef al corpului de control al lui guvernului Nastase?

    Pentru cei doritori sa vada "marea" personalitate a lui Ponta si ascensiunea acestui procuror in politica romaneasca, care acum reprezinta partidul stat. Le recomand sa vada filmuletul din linkul de mai jos:

    Cautati pe Youtube:
    8.05.2002 - Corpul de Control al premierului lupta impotriva coruptiei
  • 0 (0 voturi)    
    mare minune (Miercuri, 12 decembrie 2012, 6:07)

    gopo111 [utilizator]

    ca dupa ce il scot din inchisoare sa il puna si parlamentar ca sa nu isi piarda din experienta pe care o are , de prim hot al tarii, ca fac ei o lege acum ca sint la conducere sa fie totul legal pt ei si cei din jurul lor
  • +1 (1 vot)