Gigi Becali: Daca UDMR e cooptat la guvernare, la revedere, a doua zi imi dau demisia din USL si din PNL. Eu sunt cavalerul luminii in Parlament, razboinicul luminii si voi conduce minoritatile, PPDD si cativa din PDL

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 10 decembrie 2012, 18:37 Actualitate | Politic


Gigi Becali a afirmat luni ca, daca UDMR va fi cooptat la guvernare alaturi de USL, isi da demisia din USL si din PNL, intr-o interventie la Romania TV in care a sustinut ca va prelua conducerea grupului PPDD, al minoritatilor si "cativa din PDL".

"UDMR nu mai are ce cauta in combinatie guvernamentala in Tara Romaneasca, trebuie sa termina cu ei definitiv", a declarat Gigi Becali, recunoscand insa ca in USL este "un nimeni", dar asta nu-l impiedica sa-si spuna parerea.

"Daca UDMR va fi cooptat la guvernare eu va spun acum la revedere, a doua zi mi-am dat demisia si din USL si din PNL. Inseamna ca sunt ca ceilalti, compromisuri. V-a dat Dumnezeu atata majoritate incat va puteti permite sa nu mai faceti compromisuri politice", a spus Becali, care a castigat un fotoliu de deputat pe listele USL.

Inainte de a vorbi despre UDMR si eventualitatea plecarii din USL, Gigi Becali a sustinut, intr-o interventie telefonica, ca va deveni "liderul grupului PPDD, pentru ca sunt baiat destept", cu scopul de a face o "majoritate constitutionala".

"Eu o sa-i atrag pe acesti oameni. Vreo 10 - 12 dintre ei i-a bagat finul meu Pandele, i-a inflitrat la PPDD. Aia nu sunt ai USL-ului? Sunt foarte multi infiltrati acolo. O sa am cel putin 30 care o sa vina, ba din partea finului Pandele, ba din partea lui cutare, ba din partea lui cutare", si-a explicat el strategia.

Gigi Becali a afirmat ca ii pare rau ca Dan Diaconescu nu a intrat in Parlament, deoarece il "iubeste" pe acesta, dar s-a certat cu el pentru ca "mintea prea mult".

"O sa iau si minortatiel minoritatile, nu trebuie conduse? Eu sunt cavalerul luminii in Parlamentul Romaniei, razboinicul Luminii si voi conduce minoritatile, PPDD si cativa din PDL. Eu nu sunt un sclav de partid, eu ma numesc Becali, nu sunt sclav de partid", a continuat acesta, precizand insa ca nu este insa "tradator", ci un "om de echipa care merg la lupta pana la moarte cu omul cu care plec la brat".

"Am plecat la brat cu dl Antonescu. Voi avea o intalnire si vom pune lucrurile la punct. Daca sunt de acord, bine, mergem mai departe, daca nu sunt de acord, nu sunt de acord, nu sunt tradator, toata viata o sa fiu alaturi de tine, dar ne despartim, ce, eu sunt cersetor?", a argumentat liderul PNG.

"Eu imediat construiesc o noua forta politica de dreapta, asta e misiunea mea, sa construiesc dreapta romaneasca, o sa vedeti"
, a spus Gigi Becali, precizand ca peste patru ani nu va accepta drept candidati pentru parlament decat doctori,  profesori universitari, academicieni, avocati sau ingineri.

Intrebat cum comenteaza faptul ca el nu are astfel de studii, finatatorul Stelei a replicat: "Eu sunt doctorul vietii, eu sunt imparatul, imparatul nu are nevoie de studii, are nevoie de ungere de la Dumnezeu".

Gigi Becali a precizat ca PNG nu a fost desfiintat iar el a oferit mai mult "in combinatia asta" cu USL, aducand 3-4% in plus.

"Nu am sa-mi pierd sufletul si mantuirea ca sa spun minciuna in parlamentul Romaniei, oricare ar fi strategia oricarui partid", a mai spus acesta.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6470 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    Trebuie exclusi !!! (Luni, 10 decembrie 2012, 18:42)

    SRA [utilizator]

    Rabdare, sa vedem cati parlamentari vor mai ramâne, puscariabilii si justitiarii trebuie sa dispara !!!
    Mai precis exclusi din acest joc murdar al USL !!!

    Vom vedea in ianuarie !!!
    Bonne ANNEE 2013
    • 0 (0 voturi)    
      dar (Luni, 10 decembrie 2012, 22:24)

      mircearh [utilizator] i-a raspuns lui SRA

      oare cei care l-au votat pe becali isi dau seama ?
  • +4 (8 voturi)    
    Mioriticul asta... (Luni, 10 decembrie 2012, 18:44)

    ZaR [utilizator]

    abia acum isi da asta seama unde a dat cu semnatura...:-)))
  • +18 (22 voturi)    
    :))))))))) (Luni, 10 decembrie 2012, 18:46)

    C.T.C [utilizator]

    Ciobane nu face asta! Te rugam in genunchi si cu lacrimi de sange! :))))) Daca pleci tu, se desfinteaza si USL si PNL. TU, preamarite cioban esti miezul. POPORUL te roaga sa te mai gandesti. Simpatizantii TAI ciobane, din intreaga lume, miliardele de adepti ai tai, te implora: NU PLEA CIOBANE! :))) Asta a ajuns o voce a PNL-ului sau e vocea oilor, sau acelasi lucru?
  • +5 (9 voturi)    
    Bine (Luni, 10 decembrie 2012, 18:50)

    ady624 [utilizator]

    Bine mă, bine.
  • +15 (21 voturi)    
    ca ardelean, ma intreb (Luni, 10 decembrie 2012, 18:54)

    hartagramz [utilizator]

    nu ma bine ramanem noi cu ungurii, si voi cu becali?
    • +10 (10 voturi)    
      Ca moldovean, ma intreb (Luni, 10 decembrie 2012, 19:29)

      Mariusica.a [utilizator] i-a raspuns lui hartagramz

      nu mai bine ma duc eu in ardeal? :)
    • -13 (19 voturi)    
      La voi a fi sluga e scris in codul genetic. (Luni, 10 decembrie 2012, 19:41)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui hartagramz

      Cred ca Boc ar fi cel mai bun reprezentant al vostru, o sluga care si cand ia suturi in fund de la stapan e fericit si ii multumeste pentru interesul acordat. De cate ori i-ati tradat pe cei care s-au ridicat impotriva stapanilor maghiari de-a lungul istoriei?
      • +4 (4 voturi)    
        Emil Boc, (Luni, 10 decembrie 2012, 22:49)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui ....

        presedintele Partidului Democrat Liberal, a primit, in 4 mai a.c., titlul Onorific de Doctor in Drept (Honorary Doctoral Degree) din partea universitatii americane Michigan State University, distinctie acordata pentru activitatea politica, guvernamentala si universitara.
        Emil Boc a tinut un discurs la ceremonia de absolvire a unei noi generatii de studenti la nivel master si doctorat, in cadrul careia presedintele universtitatii, dr. Lou Anna Kimsey Simon, i-a decernat titlul in fata a peste 10.000 de participanti.
        Michigan State University este intre primele zece universitati din lume in stiintele educatiei, fizica nucleara si psihologie industriala si intre primele 50 in stiinte politice si administrative.
        Conferirea de titluri onorifice liderilor din diverse domenii de activitate este o traditie, inca din 1885, la Universitatea Michigan State University, iar studentilor le sunt prezentati in acest fel personalitati din lumea politica si academica, pentru a le servi drept exemple si pentru a le impartasi din experienta lor.
        Condoleeza Rice, Nelson Mandela, Dick Cheney, Ellen Zwilich, cistigatoare a premiului Pulitzer, Robert Grubbs, Elie Wiesel, Henry Ford, Harry Truman au primit in trecut diplome onorifice de la Michigan State University. Emil Boc este primul lider politic din spatiul est-european care a primit o recunoastere din partea acestei institutii.
        • +2 (2 voturi)    
          tare (Marţi, 11 decembrie 2012, 0:25)

          dragos234 [utilizator] i-a raspuns lui ty

          nu stiam. Bravo Boc!
    • +1 (5 voturi)    
      Mi se pare corect. (Luni, 10 decembrie 2012, 19:58)

      Cocalarul_Electronic [utilizator] i-a raspuns lui hartagramz

      Pai, du-te.
    • +1 (1 vot)    
      ... (Luni, 10 decembrie 2012, 23:50)

      dragos234 [utilizator] i-a raspuns lui hartagramz

      Vezi ca ungurii tai sunt deja in pat cu Ponta. Si au fost si in haremul lui Nastase.
  • +12 (18 voturi)    
    Super (Luni, 10 decembrie 2012, 18:57)

    Sani [utilizator]

    Unde sunt acei "penelisti cu staif" sa-i pupe mana nasului!

    Bai, votanti USL va recunoasteti?
    Felicitari pentru alegere!
  • +11 (15 voturi)    
    va fi jale (Luni, 10 decembrie 2012, 19:00)

    andimi [utilizator]

    nici nu s-au terminat alegerile si astia isi dau in petec. Va fi jale, multi din cei 60% care au votat cu ura in suflet vor regreta in maximum un an ce au votat. Sunt flaminzi si se vor napusti asupra justitiei si banilor publici. Vom trai si vom vedea.
  • +8 (8 voturi)    
    Domnule.... (Luni, 10 decembrie 2012, 19:11)

    Ion B [utilizator]

    asta e dus rau, da' rau de tot!
    "Eu sunt cavalerul luminii in Parlamentul Romaniei, razboinicul Luminii si voi conduce...."
    Cred ca "te vor conduce" la Balaceanca intr-un final...
    Hai sa traiesti, ca faci circ pe gratis. (Un fel de'a spune "pe gratis" ca platiti toti cu varf si indesat biletul la spectacolul politicienilor romani).
  • +5 (7 voturi)    
    Ne asteptam la asta (Luni, 10 decembrie 2012, 19:23)

    P.B. [utilizator]

    Becali nu se dezminte
    Numai un pierde vara ca Antonescu a putut sa creada ca Becali va fi folositor PNL-ului
    Tare mi-e teama ca ciobanul va fi piatra de moara de la gatul lui Antonescu cu care va fi aruncat de la sefia PNL
  • +4 (4 voturi)    
    ... (Luni, 10 decembrie 2012, 19:31)

    dragos234 [utilizator]

    Cine e finul Pandele??
    • +4 (4 voturi)    
      @dragos234 (Luni, 10 decembrie 2012, 20:29)

      C.D. [utilizator] i-a raspuns lui dragos234

      Finul Pandele trebuie sa fie Florentin Pandele, sotul Gabrielei Vranceanu Firea.
  • +5 (7 voturi)    
    BECALI... (Luni, 10 decembrie 2012, 19:47)

    luci30 [utilizator]

    de ce esti suparat ?....ti-au venit ai tai la putere,justitia este la mina voastra ,varul poate iesi din inchisoare,finul pandelica te mai ajuta cu ceva oameni,poate mai ai si alti infiltrati....ce dracu doar esti imparat!!! asa ca vei inghiti galusca udmr....gargara tzatzicule...
  • +7 (7 voturi)    
    daca pleaca becali....... (Luni, 10 decembrie 2012, 19:48)

    geocrin [utilizator]

    Se prabuseste USL si dispare EURO.
    El, nu-si da seama ca USL nu mai are nevoie de el, au trecut alegerile si cam atit .
  • +3 (7 voturi)    
    rusinos (Luni, 10 decembrie 2012, 19:51)

    DascaluGabriel [anonim]

    e rusinos cum a pierdut la toate capitolele ARD dar e si mai ingrijorator ce persoane dubioase si analfabeti gen Becali o sa ajunga in parlament,probabil o sa fie un circ total si mai putin idei pentru ca romanii sa o duca mai bine,nu mai spun de Dragnea,Antonescu si pacaliciul de Ponta care mai mult ca sigur indreapta Romania spre un regim totalitar.....pacat ca romanii au votat sigla USL si nu persoanele
  • +4 (4 voturi)    
    becali sa mi te inchini (Luni, 10 decembrie 2012, 20:02)

    ala_ [utilizator]

    eu sunt poporu roman. eu am dat putere usl
    acum inchina-te
  • +5 (9 voturi)    
    Cat de jenant (Luni, 10 decembrie 2012, 20:19)

    Parzivall [utilizator]

    E clar ca Cacaru' si-a tuflit sansele la prezidentiale.
    Cat despre popor....again jenant, cum sa te duci si sa votezi specimene ca Becali, Varanul Turnator, Dottorul Plagiator si destui alti infecti puscariabili?
    Astia o sa scoata tara din mizeria in care ei au bagat-o?????
  • +1 (1 vot)    
    Geniul Mioritic (Luni, 10 decembrie 2012, 22:38)

    nomemory [utilizator]

    Cum suna "Becali" si cum suna "unguri" ?