VIDEO Gafa de proportii a lui Vasile Blaga: ARD a dus o campanie de mistificare, de manipulare, iesita din comun

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 9 decembrie 2012, 21:44 Actualitate | Politic


Gafa de proportii a liderului PDL Vasile Blaga, in timpul declaratiei de presa sustinute la scurt timp dupa anuntarea rezultatelor exit-poll-urilor, la ora 21:00. Co-presedintele ARD a afirmat ca "ARD a dus o campanie de mistificare a adevarului din tara, de manipulare a opiniei publice, iesita din comun". Dupa cateva zeci de secunde, presedintele PDL s-a corectat, precizand ca intentiona sa se refere, de fapt, la USL.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















6538 vizualizari

  • -5 (31 voturi)    
    Gura pacatosului... (Duminică, 9 decembrie 2012, 21:48)

    FairPlay [utilizator]

    ...adevar graieste.
  • +2 (22 voturi)    
    eject (Duminică, 9 decembrie 2012, 21:51)

    methylique [utilizator]

    Blaga, eject!
  • +3 (25 voturi)    
    Pai (Duminică, 9 decembrie 2012, 21:53)

    Incomod1 [anonim]

    a zis adevarul, ce-aveti cu el ? :)
  • -7 (13 voturi)    
    nu cred.... (Duminică, 9 decembrie 2012, 21:59)

    luci30 [utilizator]

    ca blaga a gafat....denota ca dorea mai mult o alianta cu udmr...dezamagirea este mai mare cu atit mai mult cu cit se vede clar fraudarea din vara a usl-ului
  • +2 (12 voturi)    
    cine e Blaga asta? (Duminică, 9 decembrie 2012, 22:16)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    Eheii, are cap (cu falci), minte ce-i mai trebuie....
  • +6 (8 voturi)    
    lupul schimba blana (Duminică, 9 decembrie 2012, 22:30)

    geocrin [utilizator]

    Blaga a schimbat partidul, dar naravul de PSD..erist infocat NU-L va parasii nici o data.
    A gresit dar a spus ceea ce a gindit si a facut de cind este in PDL, fiind dublicitar.
    Este fratele geaman a lui Petru Filip, ......OPORTUNISTI....
    Putin mai are blaga pina va fi din nou coleg de partid cu Petru Filip din nou in PSD..ul lui ILIESCU zis CUCUVEAUA mentorul USL.
  • +2 (2 voturi)    
    muci (Luni, 10 decembrie 2012, 1:02)

    bmick [utilizator]

    se imbatase cu Dolcolax domnul Blaga. Era beat!
  • +2 (2 voturi)    
    Vasile ti-am zis ca spui prostii !!! (Luni, 10 decembrie 2012, 1:57)

    andreesanu [utilizator]

    Ai zis in campanie ca ARD v-a tras in jos si chiar daca era asa TU nu aveai dreptul sa spui,iata ca iar te-a luat gura pe dinainte si iar ai trintit alta prostie.
    Eu zic sa te duci in ultima banca sau la colt pe coji de nuca.
    • -1 (1 vot)    
      Blaga nu a gresit, a fost poate prea sincer. (Luni, 10 decembrie 2012, 9:14)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui andreesanu

      De exemplu chestia cu iesirea din UE si NATO si indreptarea spre Rusia si China daca va castiga USL e o proba ca Blaga are dreptate. Ma mir ca n-au zis ca vom pleca de pe planeta Pamant si ne vom stabili pe Marte daca iese USL la vot, poate gaseau vre-un nebun sa-i creada. Un mic adevar exista totusi in aceasta mare minciuna si anume faptul ca mai ales grupul popular european se comporta ca o gasca de mafioti care se acopera unii pe altii si-i penalizeaza pe ceilalti din afara cercului lor. Cum deocamdata majoritatea functiilor importante din UE sunt controlate de acestia, s-ar putea sa incerce in continuare, la fel ca in cazul referendumului, sa impuna interesele lor cu forta. Din pacate nu-i va putea baga si pe ungurenii lui Basescu in parlament cu forta.