Crin Antonescu: Ii voi propune pe Relu Fenechiu si Varujan Vosganian in viitorul Guvern Ponta

de Corina Ionel     HotNews.ro
Vineri, 23 noiembrie 2012, 20:07 Actualitate | Politic


Liderul PNL, Crin Antonescu, a declarat, vineri, ca ii va propune pe Relu Fenechiu si Varujan Vosganian ca ministri in viitorul Cabinet Ponta, in cazul in care Uniunea se va afla la guvernare dupa alegerile din 9 decembrie, informeaza Mediafax.

Intr-un discurs sustinut la Iasi in fata primarilor si liderilor de organizatii PSD si PNL din judet, Antonescu i s-a adresat lui Fenechiu spunandu-i "domnule ministru".

Antonescu a afirmat ca "suta la suta Fenechiu va fi ministru", adaugand ca, "in proportie de 99%", si Varujan Vosganian se va regasi in viitorul Guvern Ponta. "Spun 99%, pentru ca n-am apucat inca sa il intreb", a precizat presedintele PNL.

Crin Antonescu a explicat ulterior, intr-o conferinta de presa, ca are determinarea de a propune in forurile partidului ca vicepresedintii PNL Relu Fenechiu si Varujan Vosganian sa detina functii de ministri in viitorul Guvern Ponta.

"La intalnirea cu primarii nostri am vorbit cat se poate de serios, insa nu decid singur. Ca presedinte al PNL, am determinarea sa propun partidului acest lucru. Fenechiu si Vosganian pot fi buni ministri", a declarat Antonescu precizand ca este prematur sa se discute acum despre portofoliile pe care le vor ocupa cei doi liberali.

"Nu discutam acum despre portofolii, dar faceti un efort de imaginatie pentru a descoperi singuri ministerele unde cei doi ar putea fi titulari", a spus Crin Antonescu, raspunzand jurnalistilor la o intrebare care viza ministerele la care ar putea fi nominalizati Fenechiu si Vosganian.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2553 vizualizari

  • +35 (37 voturi)    
    este culmea sfidarii... (Vineri, 23 noiembrie 2012, 20:41)

    monterosa [utilizator]

    sa propuna drept ministru o persoana cercetata penal (Fenechiu, Chiar daca personajul beneficiaza de prezumtia de nevinovatie pana la o hotarare a instantei, totusi in orice sistem normal nu ar fi trebuit sa se intample asta. In statele civilizate ministrii demisioneaza pentru mai putin de atat. Iar la noi propunem ministri penali.
    Mi-e sila de mocirla politica de la noi.
    • +19 (21 voturi)    
      Intrebare (Vineri, 23 noiembrie 2012, 20:51)

      raduela [utilizator] i-a raspuns lui monterosa

      Daca ti-e asa scarba,o sa iesi la vot?
    • +23 (25 voturi)    
      Si nu numai atat... (Vineri, 23 noiembrie 2012, 21:07)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui monterosa

      Stiam ca primul ministru isi alege cabinetul. Dar in fine, daca e numai propunere si nu impunere... Dar cine a spus ca Romania e un stat civilizat? Si de ce te miri, cand chiar primul ministru e plagiator!!! Asta e USL-ul pe care atatia il sustin.
    • +13 (15 voturi)    
      au merite mari cei doi! (Vineri, 23 noiembrie 2012, 21:35)

      dan63 [utilizator] i-a raspuns lui monterosa

      Oricum, premierul trebuie sprijinit cu oameni de soi, şi mai de soi decât borfaşii de teapa lui ponta+abramburica, e uşor să găsească usl-ul - alege pe oricare din membrii săi!
    • -14 (18 voturi)    
      Mai avem si pretentii! (Vineri, 23 noiembrie 2012, 22:34)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui monterosa

      Toti aruncam cu noroi in politicieni dar vrem sa fie curati ca lacrima.
      • +15 (17 voturi)    
        Si ii opreste cineva sa fie curati?? (Vineri, 23 noiembrie 2012, 22:53)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        Nu, singuri isi aleg sa fie murdari. Vezi ca in alte parti, singurele lucruri de care se pot lega sunt amante, etc., dar nicidecum cercetari si cazuri penale. Iar acolo, pana si pentru asa ceva isi dau demisia.
      • +14 (16 voturi)    
        Am uitat sa adaug... (Vineri, 23 noiembrie 2012, 22:55)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        Ca isi dau demisia IMEDIAT, nu asteapta hotarari definitive ale instantelor. Sa mai spun si ca in alte parti procesele se desfasoara repede, nu cu anii ca la noi, cand se ajunge frecvent la prescriere si procesul tot nu s-a terminat??
      • 0 (2 voturi)    
        Cred ca in cea ce ai scris (Sâmbătă, 24 noiembrie 2012, 18:04)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        te gindeai la Udrea.
    • -1 (1 vot)    
      ! (Sâmbătă, 24 noiembrie 2012, 13:11)

      melcul_naravas [utilizator] i-a raspuns lui monterosa

      Cuuum? L-a uitat pe Catalin Voicu ? Ar fi numai bun pentru Ministerul de Interne ( sau la Justitie?). Gigi Becali la Agricultura...( un Zaroni actual); au oameni...bine pregatiti!
  • +10 (14 voturi)    
    Io zic sa numesti direct puscariasi ca ministrii (Vineri, 23 noiembrie 2012, 20:55)

    linarel [utilizator]

    nu te mai complica mai adormitule , bezmetic ce esti cu jumatati de masura . Ce-i aia onoare , cei respectul fata de lege ....?? presh pt voi

    da e bine ca visezi ca.... o sa ramai cu visul ca vrabia
  • +16 (18 voturi)    
    Sa-l trezeasca cineva pe Cacaru' (Vineri, 23 noiembrie 2012, 21:02)

    Dalinar [utilizator]

    si sa-i spuna ca suntem in noiembrie inca si alegerile is pe 9 decembrie ca vad ca-i buimac de cap.
  • +13 (15 voturi)    
    daaaaaa (Vineri, 23 noiembrie 2012, 21:07)

    hmmmmmm [utilizator]

    auzi adormitu' buna dimineata , e clar hoti si incompetenti asta avem la alegeri! cuplul Farfuridi-Branzovenescu se tem ca nu sunt considerati membri marcanti ai partidului lor! Crinutz este un vanitos inselat, un inrait de o viclenie rudimentara, posedand o gandire plata ...nene romanii vor merge la vot dar pt unul ca tine ,pt un vot de blam impotriva nesintirii clasei politice ...adica inclusiv tu !
    "Deşteaptă-te, române, din somnul cel de moarte,
    În care te-adânciră barbarii de tirani!
    Acum ori niciodată croieşte-ţi altă soarte,
    La care să se-nchine şi cruzii tăi duşmani!"
  • +14 (16 voturi)    
    Periatul de baron local, (Vineri, 23 noiembrie 2012, 22:18)

    Clop [utilizator]

    intretine somnul de frumusete...

    *Antonescu stie ca i se clatina scaunul in partid si in alianta, so, s-a dus putin sa se gudure...
  • +14 (16 voturi)    
    coma indusa pentru adormila-urgent, (Vineri, 23 noiembrie 2012, 22:19)

    cccr [utilizator]

    ca daca nu-PNL este un partid MORT.Spre binele pacientului adormila-injectati-l macar pana pe 9 decembrie sa nu mai faca aberatii-adica declaratii.Cetatenii tarii -revolutia nebunului simt,trebue stopata.PNL a ajuns cel mai rata partid .datorita portdrapelului de avangarda putat de crina nebuna...Rusine PNL-unde e traditia..Cred ca se intoarce in racla BRATIANU ..?
  • +18 (20 voturi)    
    Eu am ghicit la ce ministere vor fi titulari! (Vineri, 23 noiembrie 2012, 22:47)

    inganduratul [utilizator]

    Vosganian o sa preia portofoliul Ministerului de Piane Armenesti Dezacordate iar Fenechiu va fi minstru la Ministerul de Tepe cu Transformatoare Inutile si Inutilizabile. Ambii ministri vor raspunde si de Administratia Penitenciarelor-Sectia Subminarea Economiei Nationale, zona ecologica Jilava!
    • +9 (11 voturi)    
      Bravo! (Vineri, 23 noiembrie 2012, 23:40)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui inganduratul

      Haha, cel mai bun comentariu!
  • +16 (18 voturi)    
    wow ! (Vineri, 23 noiembrie 2012, 23:27)

    nash pandelica [utilizator]

    astia doi e buni, rau !
    fistichiu trafo si varu jan, poietu'!
    sigur vor fi si chioriu si niculaieatza.
    daca mai vin si dragnea si soava de dincolo, va fi cel mai supercinstit guvern din istoria romaniei, de la primul descalecat. :)
  • +16 (18 voturi)    
    Ministerul Furtului (Vineri, 23 noiembrie 2012, 23:54)

    Gryphus [utilizator]

    Crin Antonescu va propune infiintarea ministerului pt furat pentru a avea si Fenechiu un minister potrivit preocuparilor lui
    • 0 (2 voturi)    
      a fost candva (Sâmbătă, 24 noiembrie 2012, 12:56)

      alexino [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Ministerul pt furat a fost infiintat de catre guvernare pdl. si a disparut acum 6 luni! probabil tu il reprezinti in mod anonim!
  • 0 (0 voturi)    
    Cred ca va infiinta Chiulangiul (Sâmbătă, 24 noiembrie 2012, 11:28)

    Gabi M [utilizator]

    un nou minister,cel al "ascunderii hotiilor colegilor de Uniune si de dat tzepe statului" condus de Fenechiu-transformator.Iar pe Vosganian il poate pune la ministerul poetilor care se cred mari economisti.
  • 0 (0 voturi)    
    Hai sa mergem mai departe (Sâmbătă, 24 noiembrie 2012, 12:51)

    alexino [utilizator]

    Este foarte importan sa stim oamenii care o sa-i avem la putere dupa 9 decembrie, data la care USl-ul o sa invinga!
  • +1 (1 vot)    
    Este OK (Duminică, 25 noiembrie 2012, 11:23)

    LucianAndrei [utilizator]

    Important este sa iesim la vot pe 9 decembrie si restul este istorie, dl Vosganian merita sa faca parte din urmatorul guvern, Mult succes