Andreea Lambru, fosta sefa de cabinet a lui Radu Stroe, il inlocuieste pe Dan Mihalache in functia de secretar general adjunct al Guvernului. Cum a ajuns la 27 de ani atat de sus si care este traseul ei politic?

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:02 Actualitate | Politic


Andreea Ioana Lambru
Foto: alegeri.tv
Andreea Ioana Lambru, succesoarea lui Dan Mihalache in functia de secretar general adjunct al Guvernului, are 27 de ani, a fost director de cabinet al lui Radu Stroe, este secretar general adjunct al PNL si director comercial la Sucursala de Administrare si Intretinere a Fondului Imobiliar a RA-APPS. Andreea Lambru s-a nascut la 12 aprilie 1985 si a absolvit, in 2008, Universitatea Romano - Americana, Facultatea de Economie Generala. Potrivit surselor HotNews.ro, Andreea Lambru a fost adusa in PNL de avocatul Mihai Balasescu (PNL sector 1), iar ascensiunea ei a inceput inca din 2009, cand a fost pusa pe lista de candidati la europarlamentare, pe un loc neeligibil. In 2011 a fost numita secretar general adjunct al PNL. UPDATE Andreea Lambru a transmis catre Hotnews.ro informatia ca a absolvit in 2008 Facultatea de Afaceri Internationale din cadrul Universitatii Romano-Americane. 

UPDATE (ora 16:50): Deciziile premierului Victor Ponta privind eliberarea din functia de secretar general adjunct al Guvernului a lui Dan Mihalache si de inlocuire a sa cu Ioana-Andreea Lambru au fost publicate, marti, in Monitorul Oficial.

  • Vezi aici CV-ul Andreei Lambru postat pe bestjobs, semnalat de cititorii HotNews.ro. Potrivit declaratiei de avere, Lambru declara un singur bun in proprietate: un Peugeot 207. Declara un venit de 29.390 de lei pe an in calitate de director de cabinet al secretarului general al PNL.
Potrivit blogului stiri-neconventionale, momentul numirii sale in functia de secretar general adjunct al PNL a generat tensiuni in partid: "Ca o consecinta a acestei decizii, absurde pentru unii, cativa membri cu state vechi in PNL au amenintat cu demisia din partid. Prima care a facut acest pas este Teodora Bertzi iar modelul acesteia a fost imprumutat si de altii."

"Ascensiunea ei in partid se datoreaza lui Radu Stroe, care a luat-o pe langa el pe post de secretara. A intrat si in gratiile lui Liviu Dragnea de la PSD", au declarat pentru HotNews.ro surse liberale. Potrivit acestora, rolul ei in partid era "de a tine legatura cu filialele, de a transmite mai departe deciziile de la centru si de a face cafele".

In perioada 2006-2007, Andreea Lambru a fost referent la Administrarea domeniului public si privat sector 4, Bucuresti, iar apoi, pana in 2009, a fost project manager la Prospero, Bucuresti.

Din 2009 pana in 2011 a fost director de cabinet al secretarului general al PNL, care la acea vreme era Radu Stroe, iar in mai 2011 a devenit secretar general adjunct al Partidului National Liberal.

Potrivit declaratiei de avere, Andreea Lambru are un autoturism Peugeot 207, iar in anul fiscal precedent a incasat 29.389 de lei de la PNL.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















25228 vizualizari

  • +31 (33 voturi)    
    Uraaa! Competenta in persoana este promovata (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:15)

    denvarel [utilizator]

    Link la Profilul domnisoarei de pe BestJobs:
    http://www.bestjobs.ro/u:11912829
    daca dispare, aici este CV-ul:

    Experienta
    Secretar General Adjunct, Partidul National Liberal, BUCURESTI
    Institutii / profesii liberaleAdministratie / Institutii
    Mai 2011 - prezent
    Director Cabinet Secretar General PNL, Partidul National Liberal/Parlamentul Romaniei, Bucuresti
    Institutii / profesii liberaleAdministratie / Institutii
    Decembrie 2009 - prezent
    Asigurarea intocmirii documentelor sfecifice necesare pentru o buna desfasurare a sedintelor sfecifice conducerii centrale partidului.Intocmirea de referate si raspunsuri adresate institutiei,intocmirea proiectelor de hotarari ale secretarului general.
    Project Manager, Prospero, Bucuresti
    MarketingMedia
    Decembrie 2007 - Decembrie 2009
    Organizare evenimente, intocmire buget eveniment,obtinere autorizatii desfasurare evenimente
    Referent, Administrarea domeniului public si privat Sector 4 , Bucuresti
    Institutii / profesii liberaleAdministratie / Institutii
    Decembrie 2006 - Decembrie 2007
    Intretinere departament IT.
    Studii
    Universitatea Romano - Americana, BUCURESTI
    Facultate (terminat)
    2004 - 2008
    • +26 (28 voturi)    
      Unde este folosita experienta (sau ar trebui) (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:22)

      denvarel [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      Conform http://ro.wikipedia.org/wiki/Secretariatul_General_al_Guvernului

      Doamna/domnisoara care are ca cea mai mare realizare profesionala, citez: "Organizare evenimente, intocmire buget eveniment,obtinere autorizatii desfasurare evenimente", trebuie sa:
      Structurile, organele de specialitate ale administrației publice centrale și instituțiile publice coordonate de secretarul general al Guvernului:[1]

      Departamentul pentru Relații Interetnice, structura fără personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
      Institutul Național de Statistică (INS)
      Agenția Națională pentru Romi (ANR)
      Oficiul Român pentru Adopții (ORA)
      Oficiul Registrului Național al Informațiilor Secrete de Stat (ORNISS)
      Autoritatea Națională pentru Reglementarea și Monitorizarea Achizițiilor Publice (ANRMAP)
      Departamentul pentru Strategii Guvernamentale (DSG)
      Si sa finanteze:
      Structurile, organele de specialitate ale administrației publice centrale si instituțiile publice finanțate prin bugetul Secretariatului General al Guvernului:[1]

      Aparatul propriu de lucru al primului-ministru, structura fără personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
      Aparatul propriu de lucru al viceprim-ministrului, structura fără personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
      Departamentul pentru Relația cu Parlamentul, structură cu personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
      Departamentul pentru Afaceri Europene, structură cu personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
      Corpul de Control al Primului-ministru, structură fără personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
      Departamentul pentru Lupta Antifraudă - DLAF, structură fără personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
      Departamentul pentru Relații Interetnice, structură fără personalitate juridică în cadrul aparatului de lucru al Guvernului
      Institutul Național ...
    • +37 (39 voturi)    
      Rangul SGG este de Ministru!!! (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:27)

      denvarel [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      Secretariatul General al Guvernului funcționează în subordinea Primului-ministru și este condus de secretarul general al Guvernului, care are rang de ministru.

      La 27 ani avem un ministru care pana acum a organizat petreceri si a facut secretariatul la PNL! Partea de "intretinere departament IT" nu cred ca este relevanta, doamna/domnisoara neavand studii de specialitate." Intretinerea" probabil se refera la stergerea de praf a tastaturilor, mouse-ilor si alte periferice conectate la cutia aia respingatoare numita Unitate Centrala.
      • +12 (18 voturi)    
        sa fim atenti la nuante (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:44)

        nellino [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

        secretarul general ADJUNCT al Guvernului nu are rang de ministru!
        • +26 (30 voturi)    
          Mea culpa (Marţi, 13 noiembrie 2012, 13:07)

          denvarel [utilizator] i-a raspuns lui nellino

          Poziatia are rang de Secretar de Stat.
          Sunt usurat! E doar Secretar de Stat!
        • +22 (28 voturi)    
          noua Mata Hari de Dambovita (Marţi, 13 noiembrie 2012, 13:15)

          Electorul [utilizator] i-a raspuns lui nellino

          Dupa cum se vede bine din CV-ul ei, tipa este analfabeta. Ce "calitati " crezi ca poseda? Votati usl = votati tot ce poate fi mai rau pentru noi toti
          • +20 (24 voturi)    
            Mata Hairy poate (Marţi, 13 noiembrie 2012, 14:33)

            denvarel [utilizator] i-a raspuns lui Electorul

            Nu este chiar lipsita de activitate domnisoara. A fost mentionata si in ziare pentru contributiile aduse la intelegerea reciproca intre membrii PNL.
            http://www.gorj-domino.com/dian-popescu-gasit-in-patul-amantei-de-catre-logodnicul-acesteia/
    • +38 (42 voturi)    
      calificare (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:34)

      methylique [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      A stat suficient sub birou... :))
      • +26 (36 voturi)    
        v-ati uitat prea mult la... (Marţi, 13 noiembrie 2012, 13:29)

        math [utilizator] i-a raspuns lui methylique

        ...Police Academy 1.

        eu cred ca domnisoara presteaza mai multe activitati de partid pe birou decat dedesupt (cu "p" de la pupa) Incetati sa criticati guvernul, lasati-i sa lucreze pentru popor, dreptate, bunastare. Votati USL, anul 2012 e anul victoriei !
      • -15 (23 voturi)    
        .... (Marţi, 13 noiembrie 2012, 16:31)

        kido [utilizator] i-a raspuns lui methylique

        ma dezamageste numarul mare de voturi primite de tine :(
        OK, putem fi critici cu ea, ne putem intreba cum de a acces asa sus atat de repede (desi nu vad realmente o problema in varsta avuta..poate ca ne-am invatat ca in pozitiile cu vizibilitate sa vedem numai babalaci insipizi); dar asta nu inseamna ca o poti face curva! si in plus mai primesti si aprobarea cititorilor :(
        te invit la decenta. daca se va dovedi incompetenta, va manca "papara" (la cat e de frumoasa, sunt sigur ca va avea parte de monitorizare continua :D ), dar nu e cazul deloc sa fii porc
        • +12 (18 voturi)    
          pardon (Marţi, 13 noiembrie 2012, 17:12)

          methylique [utilizator] i-a raspuns lui kido

          Pardon, dumneata te gandesti la lucruri vulgare... :))
          Eu doar am simtul umorului.
        • +7 (9 voturi)    
          ... (Marţi, 13 noiembrie 2012, 20:00)

          galasek [utilizator] i-a raspuns lui kido

          ahahahahahaha, ahahahahahahah, hahahahahahaha, dom'ne, ai un dezvoltat simt al umorului! M-ai facut sa rad cu lacrimi. Multumesc!
  • +17 (21 voturi)    
    proasta.... (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:16)

    translativus [utilizator]

    ....alegere. Ar fi fost mult mai nimerit nou venitul in partidul national lipavan, cel ce a platit sa dea cu biciul (nu conteaza in cine) si care, evident, le stie pe toate.
    Mi-ar placea sa il vad dand peste maini plagiatorului mincinos si vorbind peste el, ca doar a platit, nu?
  • +26 (28 voturi)    
    mda (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:16)

    kido [utilizator]

    Si Andreea are probleme cu tastatura la redactarea CV-ului: http://www.bestjobs.ro/u:11912829

    "Asigurarea intocmirii documentelor SFECIFICE necesare pentru o buna desfasurare a sedintelor SFECIFICE conducerii CENTRALE PARTIDULUI.Intocmirea de referate si raspunsuri adresate institutiei,intocmirea proiectelor de hotarari ale secretarului general."
    • +26 (30 voturi)    
      Nu e gluma! Chiar asa scrie! (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:34)

      denvarel [utilizator] i-a raspuns lui kido

      "Specifice" este inlocuit cu "sfecifice" constant.
      Intre semnele de punctuatie si cuvantul urmator nu pune spatiu!
      Nici de secretariat nu e buna! Regula asta elementara de redactare este ignorata.
      Cine-i Andreea Lambru?
      Raspuns: O nimeni.
      • +22 (24 voturi)    
        daca ai avea (Marţi, 13 noiembrie 2012, 13:33)

        math [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

        ...un CV bogat ca aceste doamne si domni promovati de USL vei vedea ca nu e usor sa scrii o pagina si jumatate fara greseala.

        Plus ca Andreea l-a facut in graba, interviurile de partid au durat asa de mult, a trebuit sa mearga si la facultate de cateva ori....
        • +5 (7 voturi)    
          fara greseala ? (Marţi, 13 noiembrie 2012, 20:47)

          uzu [utilizator] i-a raspuns lui math

          cum adica fara greseala ???
          "Asigurarea intocmirii documentelor sfecifice necesare pentru o buna desfasurare a sedintelor sfecifice "
          sfecifice copy paste ... de doua ori ?
      • +15 (17 voturi)    
        de la f la p (Marţi, 13 noiembrie 2012, 14:06)

        tzutzu2000 [anonim] i-a raspuns lui denvarel

        E distanta mare intre f si p. Iti dai seama ca ea chiar crede ca se zice "sfecifice" in loc de "specifice". Foarte tare.
        • +18 (20 voturi)    
          Cu tastatura in fata: (Marţi, 13 noiembrie 2012, 14:52)

          denvarel [utilizator] i-a raspuns lui tzutzu2000

          "F" este in grupul central de taste. Tasta standard pentru aratatorul mainii stangi. Dactilografele il apasa cu aratatorul si este definita ca tasta de repaus pentru index.
          "P" este in extrema dreapta, chiar inainte de acolade si dactilografele il apasa cu degetul mic. Oricum distanta de 5 alte taste dintre ele nu justifica o accidentala apasare.
          Prezumtia ta este justificata. Asa de proasta o fi?
          Doamne fereste! In zilele astea numai roman sa nu fii.
  • +32 (34 voturi)    
    Interes national sau de gasca? (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:23)

    neagoe [utilizator]

    Conform CV-ului, Andreea Lambru este o nulitate!

    Ponta, in al cui interes ai pus secretar general al guvernului pe cineva cu experienta ZERO? Ca in interes national, nu e in niciun caz!
    • +21 (23 voturi)    
      ca o fi avind alte talente, se poate. (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:50)

      __alex__ [utilizator] i-a raspuns lui neagoe

      Jenant e insa la ce se preteaza sefii ei. ( si cu ce se multumesc...)
  • +25 (29 voturi)    
    morala (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:26)

    utilizator_ [utilizator]

    1.daca faci cafele cui trebuie , ajungi secretar genral adjunct la guvernul Romaniei.

    2.ca sa ajungi sa faci cafele cui trebuie mai este nevoie sa fie indeplinite si alte conditii.

    3.nu conteaza ce traseu ai , totul este sa ajungi unde trebuie.
  • -37 (41 voturi)    
    Aveti ceva impotriva tinerilor? (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:33)

    OrmenLange [utilizator]

    Pai daca si asteia, la 27 de ani, frumoasa si poate chiar inteligenta, ii cautati bube...va meritati soarta. E o functie administrativa, de secretar, la naiba, cum vreti sa invete ceva noua generatie?
    • +25 (27 voturi)    
      Are rang de MINISTRU! (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:37)

      denvarel [utilizator] i-a raspuns lui OrmenLange

      Informeaza-te inainte de a te arunca cu acuzatii ca nu dorim promovarea tineretului!
      Secretar General al Guvernului inseamna altceva decat secretara unui birou!
    • +22 (24 voturi)    
      inteligenta e relativa.. (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:45)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui OrmenLange

      pentru unii, care cred ca secretarul general al guvernului (functie echivalenta cu rangul de ministru) este un fel de secretara care raspunde la telefonul primului ministru, inteligenta poate avea alte semnificatii. dar cred ca fraza mea a fost prea lunga si necesita deja o inteligenta peste media secretarilor USL (si a admiratorilor lor) ca sa fie inteleasa.
    • +23 (25 voturi)    
      Ba din contra! (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:45)

      J.C.Denton [utilizator] i-a raspuns lui OrmenLange

      Dorim ca tinerii sa capete experienta! Problema e ca pentru citire si scriere(unde are probleme domnisoara), experienta se capata in clasele primare, nu la secretariatul guvernului, unde n-ai loc de semidocti si semianalfabeti.
    • +31 (33 voturi)    
      ... (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:49)

      kido [utilizator] i-a raspuns lui OrmenLange

      Bine, poate am fost un pic rautacios, numai ca, daca dumneaei pofteste la un post public, trebuie sa fie mai atenta la imagine...In definitiv, poate se descurca...doar ca ii trebuie o tastatura SFECIALA si un editor de text capabil de SFELLING check.
      • +17 (19 voturi)    
        ROFL (Marţi, 13 noiembrie 2012, 13:08)

        J.C.Denton [utilizator] i-a raspuns lui kido

        Imi pare rau ca n-am cum sa-ti dau mai multe plusuri pentru "SFELLING check". Foarte tare!
    • +20 (22 voturi)    
      noua generatie asta trebuie sa invete (Marţi, 13 noiembrie 2012, 13:38)

      math [utilizator] i-a raspuns lui OrmenLange

      O diploma privata cu frecventa redusa de la o fabrica ce sponsorizeaza multi politicieni, apoi cafele si prestari de servicii pentru alti politicieni.

      Luati aminte tinerilor ! Promovarea e la indemana tuturor.
    • +4 (6 voturi)    
      nu serios .... (Marţi, 13 noiembrie 2012, 20:48)

      uzu [utilizator] i-a raspuns lui OrmenLange

      esti prost sau te prefaci ? chiar va rog sa imi lasati comentariul pentru ca nu exista nici un mod politicos de a raspunde acestor tampenii scrise de mmir ...
  • +21 (23 voturi)    
    Pai cum sa nu?! (Marţi, 13 noiembrie 2012, 12:59)

    Nemo88 [utilizator]

    Cum sa nu i se caute nod in papura cand sunt mii de femei mai calificate decat Domnisoara/Doamna.
    Pentru mine facultatile private din Romania sunt egale cu 0. Indiferent de nume.
    • +13 (15 voturi)    
      Cred ca trebuie refrazata expresia ta: (Marţi, 13 noiembrie 2012, 13:04)

      denvarel [utilizator] i-a raspuns lui Nemo88

      "...sunt mii de femei mai calificate decat Domnisoara/Doamna" trebuie de fapt scris:
      ...calificarea medie a femeilor este superioara calificarii si experientei Doamnisoarei/Doamnei
  • +20 (22 voturi)    
    Vorba Suspectului! (Marţi, 13 noiembrie 2012, 13:13)

    Vizitiul [utilizator]

    "Ce poate face Lambru la 27 de ani de nu a putut face la 18? Haideti, incurajati tineretul :)" - Suspectul
  • +16 (18 voturi)    
    ... (Marţi, 13 noiembrie 2012, 13:25)

    Marcu. [utilizator]

    E normal ce se intampla. Ce rost are ca barbat sa te zbati sa ajungi mare sef, daca nu iti iei si o secretara misto pe care sa o promovezi ulterior?
  • +15 (17 voturi)    
    tineret mandria tarii..??? (Marţi, 13 noiembrie 2012, 13:32)

    paganini [utilizator]

    cam tinerica pt.asa un post....da vrb.aia toti ceilalti de dupa 40 ani sunt toti corupti...sa dai cu pusaca si nu gasesti unul de Doamne ajuta in USL...poate abramburica ...dar si ea cam necoapta si usor 'naiva'??? pt.varsta ei...si de o candoare vecina cu cretinitatea !!!.....mai frate poporul asta nu se mai face bine daca tot cu USL-ul voteaza !!!???
  • +13 (15 voturi)    
    Mda ! (Marţi, 13 noiembrie 2012, 13:42)

    Ioanas [utilizator]

    Frumoasa fata ! ;-)
    • +11 (13 voturi)    
      .. (Marţi, 13 noiembrie 2012, 13:58)

      kido [utilizator] i-a raspuns lui Ioanas

      true true
    • +3 (5 voturi)    
      Faina (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 9:02)

      dami365 [utilizator] i-a raspuns lui Ioanas

      si la cat e de buna puteau sa o angajeze imediat dupa ce a implinit 18 primaveri, nu mai trebuiau sa piarda 9 ani
  • +14 (16 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 13 noiembrie 2012, 13:56)

    [anonim]

  • +7 (11 voturi)    
    Aduce cu Farimita Lambru. (Marţi, 13 noiembrie 2012, 14:35)

    tedycv [utilizator]

    Banuiesc insa ca nu stie sa cante la acordeon. Lucru de altfel normal. Pe langa acordeon, mai trebuie animatie, cultura, socializare si, nu in ultimul rand, papagal!
  • +19 (21 voturi)    
    felicitari (Marţi, 13 noiembrie 2012, 14:52)

    ilie_moromete [utilizator]

    este o noua initiativa din ciclul "Avem cel mai curat si competent guvern". felicitari domnu' Ponta!
  • +14 (16 voturi)    
    arata bine pustoaica (Marţi, 13 noiembrie 2012, 15:10)

    avalahul [utilizator]

    nu ma mira ca a promovat asa rapid
  • -12 (24 voturi)    
    ...incetati invidiosilor :) (Marţi, 13 noiembrie 2012, 15:22)

    MenInBlack [utilizator]

    Macar asteptati pana la proba contrarie...
    Are o privire de om inteligent, acordati-i cel putin prezumtia de nevinovatie, altfel dovediti ca sunteti la fel sau chiar mai rai ca useleii si va e greu sa priviti un adversar in ochi fara sa va crispati si sa strigati ''jos''.
    • +2 (4 voturi)    
      Daca fatuca asta are o privire inteligenta... (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 9:04)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui MenInBlack

      Inseamna ca ai stat , in mare parte, numai printre....tineri.
      Eu as zice ca vedea altceva in fata...dar na, fiecare cu experienta lui :)
      • +1 (1 vot)    
        vrei sa zici ca (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 11:40)

        MenInBlack [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        nu e buna ?
        la suflet ? :)))
        ...are o privire de secretara inteligenta, care stie mereu ce trebuie sa faca, si la timp !
        (sa nu o angajezi daca nu-ti place :)
  • +16 (20 voturi)    
    Da Udrea ce avea ? (Marţi, 13 noiembrie 2012, 15:38)

    alnimanui [utilizator]

    Trageam un guvern Playboy ! Cel mai frumos guven din lume .
  • +10 (12 voturi)    
    in asteptarea lui tariceanu (Marţi, 13 noiembrie 2012, 15:51)

    boierash [utilizator]

    E cazul sa se implice putin si tariceanu pe la secretariatul asta al guvernului. Fata asta nu cred ca ar ezita sa-i tina putin de urat in timp ce valorosul liberal ar astepta sa i se inregistreze anumite acte. Poate radu stroe i-a pasat deja tel mobil al micutei astfel ca manechinul partidului sa nu mai aiba grija schimbului de coordonate. totul e sa gaseasc cat de cat ordine pe la biroul respectiv, macar cojile de seminte sparte de mihalache in decursul saptamanilor de munca la guvern sa fie indepartate de pe birou. Altfel, harjoneala liberala s-ar putea vedea stanjenita de mici neplaceri. La urma urmei asa se incepe o slujba importanta: sub o personalitate de partid importanta. La capitolul asta, fata nu trebuie acuzata de nesocotirea ierarhiei de partid. Liderul Crin chiar nu e in stare saracul sa puna nici macar umarul la cladirea carierei unei sperante a partidului. El pune cel mult o vorba doua, palavrageala e specialitatea lui. Cand vine vorba de fapte, ii lasa pe cei cu dotarea potrivita. Biet Crin, dulcea Andreea nu-ti va purta pica.
  • +9 (13 voturi)    
    fiecare guvernare (Marţi, 13 noiembrie 2012, 16:18)

    nu-conteaza [utilizator]

    cu amantele aferente
  • +12 (16 voturi)    
    beeei (Marţi, 13 noiembrie 2012, 16:31)

    ggna [utilizator]

    vedeti pe evz stenograma...
    Avand in vedere ca era canapeaua lui Crin, cred ca animatia a durat f putin, nu de alta, greu gasesti canapeaua neocupata...
  • +11 (13 voturi)    
    Inteligenta... (Marţi, 13 noiembrie 2012, 16:36)

    chess [utilizator]

    Andreea, stiai ca 1+1 = 10?

    Din postura de administrator departament IT pe care ai detinut-o, ar trebui sa dai un raspuns pe masura inteligentei.

    Banuiesc ca e prea intrebarea pentru tine daca nu folosesti goagãl.
  • +12 (14 voturi)    
    clar ... (Marţi, 13 noiembrie 2012, 16:43)

    uzu [utilizator]

    ma uit la ea si ma gandesc la jiji becali. Pai ce, ala nu ne reprezinta la Bruxelles ? deci nu e mare lucru ca oameni lipsiti de experienta sau valoare ne reprezinta sau ne conduc. tara de rahat.
    oricum, e frumoasa. probabil ca petrecerile au fost foarte bine organizate.
    de aici insa pana a ajunge secretar general adjunct al guvernului romaniei, pe baza de pasarica ... e drum lung.
    uite ca se poate.
    ca pe baza de cunostinte sau experienta nu poate fi vorba.
  • +9 (11 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 13 noiembrie 2012, 16:53)

    Erasm [anonim]

  • +7 (9 voturi)    
    promovare (Marţi, 13 noiembrie 2012, 17:12)

    Nowhereman [utilizator]

    Dupa cum scrie peste tot in fisa postului, principala competenta a unei secretare este sa secreteze.
    Cu siguranta calitatea secretiilor a propulsat-o pe tânăra mladiţă liberală în aceasta înaltă poziţie.
    Va sta astfel o perioada şi deasupra.
  • -2 (16 voturi)    
    au si liberalii EBA lor :)))))))) (Marţi, 13 noiembrie 2012, 17:18)

    Montesquieu [utilizator]

    lambru asta se va intelege perfect cu cealalta inteligenta din politichia romaneasca, EBA
    • +10 (10 voturi)    
      bravo (Marţi, 13 noiembrie 2012, 18:58)

      the [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      quand tu veux, tu peux ...
      (rester impartiel, je veux dire :))
    • -1 (5 voturi)    
      O mica mica diferenta... (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 9:02)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      EBA e fiica lu sefu mare...deci a fost propulsata asa, de tati...fara a-si pata onoarea si...fusta.
  • +10 (12 voturi)    
    Din ciclul (Marţi, 13 noiembrie 2012, 17:35)

    Florin Cj [utilizator]

    Vrei sa devii o stea?
    Te lansez din ...
  • +9 (11 voturi)    
    Arata bine pregatita! (Marţi, 13 noiembrie 2012, 17:47)

    CetateanulRoman [utilizator]

    Probabil nu a trecut in CV chiar toate abilitatile! O scapare....Noroc cu cei din jurul ei care le-au observat si au promovat-o la timp, repetat si intocmai! In definitiv oricum trebuia sa raspundem demersului european de a avea 50% femei in functii, macar e ornamentala. Si orientata. Daca tot nu reusim sa avem un guvern si un parlament curat, macar sa il facem frumos.
    • +7 (9 voturi)    
      da (Marţi, 13 noiembrie 2012, 21:00)

      uzu [utilizator] i-a raspuns lui CetateanulRoman

      de-acord ... da' sa dea si la popor ceva. nu doar pentru ei. eu sunt extrem de curios ce are fata asta in pasarica de i-a innebunit pe toti in asa hal. ca va garantez, doar cu un singur sponsor nu ajungi secretar general adjunct.
      daca-mi da si mie odata, o votez si la prezidentiale !
      :)
  • +6 (8 voturi)    
    mergem in directia "buna" (Marţi, 13 noiembrie 2012, 19:35)

    TDragos [utilizator]

    ce sa mai zici cand auzi asta...?

    http://www.youtube.com/watch?v=FvhrZLxbJKU&feature=share
  • +4 (6 voturi)    
    Lambru ,la,la,ba ,ba,brambureala (Marţi, 13 noiembrie 2012, 23:28)

    andreesanu [utilizator]

    Cu asemenea CV nu-i de mirare ,asa sac asa petec.
    Pai ce e mai breaz CV lui Cacarau care-i seful ei cel mare ???.
    Si te mai miri ce timpenii sunt in stare sa debiteze ori sa scrie,poftim pe mana cui a ajuns un post de secretar general al guvernului !!!!.
    Ori poate nu trebuie sa arate la toata lumea cit este de talentata,ca urita nu-i,sa-ti fie frica sa inoptezi cu ea nu prea cred,dar chiar pentru locul ala asa sus nu prea tine nici o explicatie.
  • +4 (6 voturi)    
    Andreea Lambru (Marţi, 13 noiembrie 2012, 23:39)

    denvarel [utilizator]

    Comentand inexplicabilele greseli din CV-ul postat pe BestJobs a declarat: "E o problema cu tastatura de la sediul PNL. De fiecare data cand apas pe P iese F"
  • -1 (1 vot)    
    exagerari (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 10:15)

    liviusmaximus [utilizator]

    E frumusica ! E vinovata pt asta ?
    Si Elena Udrea este frumusica, acuzata de chestiuni similare. Si a fost un ministru f bun la turism, daca o compar cu ministrul ala psd-ist "dracula park".
    Sa presupunem ca a impartit canapeaua cu un oarecare politician... Trebuie sa presupunem ca este incompetenta/proasta, etc doar pt ca face sex ca orice om normal ? Asadar, exagerati !
    Mi se par mai vinovati nesimtitii aia care nu demisioneaza din parlament decat fatuca asta, fara vina pt moment. O prefer pe ea, decat pe Jiji Europarlamentar. Sau pe cel caruia i-a luat locul aceasta fata. De fapt ideea era sa descoperim ca partenerul de pe canapea ar fi Crin ? Il credeti in stare de astfel de dorinte ? Eu da. Dar, problema e ca fata asta sigur nu l-ar dori :)
    • +1 (1 vot)    
      nu chiar (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 14:37)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui liviusmaximus

      citeste-i CV-ul, admira gramatica si dactilografierea si apoi mai compara cu Udrea.
  • +2 (2 voturi)    
    E nepoata lui Faramita Lambru ? (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 10:48)

    Bogdan_1 [utilizator]

    Ca tot cu gura isi face si ea cariera.
  • +3 (3 voturi)    
    Mai e un aspect (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 11:18)

    Mdv [utilizator]

    Din cate stiu eu, pentru a ocupa aceasta functie de inalt functionar public, trebuie o vechime de minim 5 ani in specialitate studiilor. Avand in vedere ca dsoara de fata a terminat facultatea in 2008, nu cred ca indeplineste aceasta conditie. Mai exista, totodata, si conditia finalizarii unui program de pregatire pentru inalti functionari publici la ANFP (INA). Nici aceasta conditie nu cred ca este indeplinita de soara Lambru.