Iulian Craciun, un tanar imobilizat intr-un carucior cu rotile, va candida din partea ARD impotriva lui Dan Voiculescu pentru un post de senator in Bucuresti

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 30 octombrie 2012, 12:31 Actualitate | Politic


Iulian Craciun, un tanar de 34 de ani imobilizat intr-un carucior cu rotile si care a devenit cunoscut dupa ce a fost calcat pe trecerea de pietoni de un Porsche Cayenne condus de Genica Boierica, va candida din partea ARD impotriva lui Dan Voiculescu pentru un post de senator in colegiul 8 din Bucuresti, scrie Evenimentul Zilei.

Tanarul a absolvit Facultatea Electronica a Universitatii Bucuresti, este casatorit si are o fetita de doi ani. Are Atrofie Spinala Musculara Tip 3 si este imobilizat intr-un carucior.

"El are mii de angajati, eu am mii de prieteni. El are foarte multi bani, eu - foarte putini. El are foarte multi oameni care il urasc, eu n-am asa ceva. El are acces la 40% din media romaneasca, insemnand online si televiziuni, de cealalta parte, eu am acces la resursele prietenilor", a declarat acesta, pentru Evz.

Iulian Craciun a fost lovit anul trecut pe trecerea de pietoni, pe culoarea verde, de controversatul om de afaceri craiovean Genica Boierica.

"De-a lungul vietii mele am luptat cu foarte multe greutati. Am suferit o interventie foarte grea, in urma careia am intrat de doua ori in coma. Apoi, am fost operat pe coloana, din cauza unui accident nefericit. Cand m-am trezit nu puteam nici macar sa stau in fund sau sa-mi tin gatul. Am trecut si peste astea. Prin urmare, mai conta pentru mine un accident de circulatie?", spune acum Iulian, care se judeca cu Genica Boierica.

















4506 vizualizari

  • +30 (30 voturi)    
    RESPECT! (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:35)

    Rasmus [utilizator]

    cum sa procedem sa il ajutam, fie financiar, fie cu munca voluntara?
    E un simbol al luptei impotriva Jegului no 1 din Romania.
    • +5 (5 voturi)    
      haideti sa-i facem campanie! (Marţi, 30 octombrie 2012, 17:32)

      MPatrick [utilizator] i-a raspuns lui Rasmus

      cautam aria/acoperirea colegiului respectiv, si abordam oamenii, cu printuri, cu flyere, cu povesti spuse la coltul strazii. incercam si online, si poate ajungem si la cei din zona.
      Mult succes, Iulian!
    • -1 (7 voturi)    
      ma scuzati.... (Marţi, 30 octombrie 2012, 17:51)

      Mowgli [utilizator] i-a raspuns lui Rasmus

      fara lipsa de respect pentru problemele de sanatate pe care le are domnul de la ARD, din punct de vedere politic nu inteleg de ce este dansul mai bun decat Gigi Becali, Dan Diaconescu sau chiar Voiculescu. Daca handicapul este rampa de lansare, pot sa spun ca handicapul in sine nu produce nici inteligenta, nici abilitati politice, manageriale, sau morale. Handicapul este doar handicap. Poate domnul de la ARD este un individ capabil, dar atunci trebuie sa isi prezinte public calitatile si nu handicapul. Are tot respectul daca in pofida handicapului aduce un plus politicii romanesti, dar daca vrea sa se lanseze si castige doar pe seama handicapului, iar ARD-ul sustine teza aceasta, nu sunt nici care mai buni decat Dan Diaconescu
      • +3 (3 voturi)    
        diferenta intre.... (Marţi, 30 octombrie 2012, 19:17)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui Mowgli

        ....cei enumerati si acest om s-a vazut in cele cateva momente in care televiziunile au facut o mica pauza in a ne arata violuri, crime, farfuze tunate care isi ragaie prostia in public si restul "evenimentelor" de acest fel si ne-au aratat si cealalta fata a tarii, in care oamenii seriosi invata si care,din munca lor, ii hranesc si pe escrocii, puturosii si smecherii aciuati la umbra sistemului politic.
        Daca v-a scapat un astfel de moment extrem de rar, puteti urmari subiectul si cu siguranta veti vedea diferenta dintre ei.
        • +1 (1 vot)    
          bravo pt sect 4 (Marţi, 30 octombrie 2012, 19:34)

          Goriot [utilizator] i-a raspuns lui translativus

          are parte de niste candidati mult mai interesanti decat se astepta.
      • +2 (2 voturi)    
        rezolvat (Marţi, 30 octombrie 2012, 20:04)

        asada [utilizator] i-a raspuns lui Mowgli

        Nu te scuzam.....Stai jos!!!!! ai luat nota doi cu felicitari !!!!!!
      • +2 (2 voturi)    
        te scuz... (Marţi, 30 octombrie 2012, 20:26)

        kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui Mowgli

        se pare ca tu, ai un handicap..
  • +26 (26 voturi)    
    succes! (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:38)

    monterosa [utilizator]

    sper sa castigi.
    • +10 (10 voturi)    
      si eu sper.... (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:59)

      translativus [utilizator] i-a raspuns lui monterosa

      ....sa fie votat de cetateni. Este candidatul perfect, nu a mai facut parte din sistemul politic, are inteligenta necesara si tenacitatea de a lupta pe care doar cei batuti de soarta o au si sunt sigur ca va fi ghimpele din coasta escrocilor aflati in Parlament.
      Sper cu tarie sa poata rezista "ispitelor financiare" si sa puna interesul cetateanului pe primul loc, asa cum este normal.
      Daca va reusi sa dezmorteasca alegatorii si sa fie ales, va deveni deschizatorul de drum, varful de lance impotriva actualei clase politice, responsabile de toate rautatile pe care le traim.
      Succes !!!
    • -3 (5 voturi)    
      ard foloseste strategia electorala fagin (Marţi, 30 octombrie 2012, 15:24)

      soldepace [utilizator] i-a raspuns lui monterosa

      e un personaj din oliver twist. se foloseste acolo unde nu sunt sanse prea mari
  • +28 (28 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:42)

    Erasm [anonim]

    • +8 (8 voturi)    
      Surprinzatoare miscare (Marţi, 30 octombrie 2012, 14:08)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Erasm

      care are potential sa scoata multa lume la vot. In cazul unui duel politic puternic mediatizat Craciun este clar in avantaj in fata lui Voiculescu. Sa vedem daca Voiculescu ca avea nesabuinta sa se lase provocat.
    • -1 (1 vot)    
      o miscare (Miercuri, 31 octombrie 2012, 10:47)

      miramara [utilizator] i-a raspuns lui Erasm

      exact, doar o miscare...
  • +13 (13 voturi)    
    Mult succes si sanatate iti doresc d-le Craciun . (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:44)

    mnicku [utilizator]

    .
  • +16 (16 voturi)    
    Wolfgang Schäuble - carucior cu rotile (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:48)

    cco [utilizator]

    faimosul politician german (CDU) este imobilizat in caruciorul cu rotile de cand a fost impuscat de un nebun care intentiona sa-l impuste pe si mai faimosul Helmut Kohl.

    asta nu l-a impedicat pe schäuble sa devina un politician de succes si ministru in cateva guverne federale germane.

    deci caruciorul cu rotile NU ar trebui sa fie un impediment (desi NU sunt sigur ca parlamentul romaniei e pregatit din punctul asta de vedere - nici logistic nici psihic)

    mult succes!
    • +1 (1 vot)    
      politicieni cu handicap (Marţi, 30 octombrie 2012, 22:05)

      Petran [utilizator] i-a raspuns lui cco

      cel mai reprezentativ a fost un presedinte american in scaun cu rotile dar pentru cei curiosi de cat de "incapabili" sunt "handicapatii" uite aici o lista:
      http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Politicians_with_physical_disabilities

      am tot respectul pentru cei care au reusit sa treaca peste discriminare si handicap si sa sa impuna in societate. rusine celor care rad de ei. mult succes d-le Craciun, poate veti reusi sa schimbati mentalitatea romanilor!
  • +11 (11 voturi)    
    Succes! (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:02)

    Pepsi [utilizator]

    Succes, Iulian!
    Sa castige tineretea ta, ambitia ta si optimismul tau!
  • -11 (13 voturi)    
    Rusinos pentru ARD (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:34)

    korcico [utilizator]

    Isi ascunde coruptii si hotii in spatele unor oameni nevoiasi si cu probleme medicale sperind ca asa vor putea cersi citeva voturi
    De ce nu a candidat Udrea sau Neamtu????????
    Oare acest tinar Iulian Craciun cum va vota cind Toader va ridica mina dreapta???? sau cea stinga........oricum nici el nu stie bine ce tre sa ridice important este sa i mearga afacerile
  • +12 (12 voturi)    
    mult succes ! (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:36)

    iorgos [utilizator]

    Bravo Iulian !

    Mult succes , suntem alaturi de tine .
  • +16 (16 voturi)    
    mda (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:40)

    SoulSearcher [utilizator]

    eu il votez!

    mai e nevoie si de astfel de oameni in parlament, nu de turnatori certificati

    cine are acasa un membru al familiei cu handicap stie despre ce vorbesc.
  • +8 (8 voturi)    
    Mult succes! (Marţi, 30 octombrie 2012, 14:06)

    Sy [utilizator]

    Mult succes si sanatate domnule Craciun!
    Numai asa,candidand direct impotriva putregaiurilor din Parlament, putem scapa de ele.Iar noi trebuie sa incercam sa-i sprijinim,sa-i popularizam pe acesti curajosi chiar daca nu fac parte din colegiul nostru electoral. Pentru ca au nevoie de sprijinul nostru.
  • +2 (6 voturi)    
    Succes! (Marţi, 30 octombrie 2012, 14:49)

    PoneiulTroian [utilizator]

    Ma rog, e un pic opereta... insa, pana la urma, scopul scuza mijloacele. E trist totusi sa explici cuiva strain de Romania ca am ajuns asa disperati incat votam o persoana cu handicap fizic numai ca sa scapam de una cu handicap mental!
    • +2 (2 voturi)    
      hmmm (Miercuri, 31 octombrie 2012, 0:14)

      axl83 [utilizator] i-a raspuns lui PoneiulTroian

      Nu inteleg afirmatia: "...am ajuns asa disperati incat votam o persoana cu handicap fizic..." Persoanele cu handicap fizic nu-s tot oameni? Nu au aceleasi drepturi ca tine si ca mine?
      In alta ordine de idei, Iulian, mult succes!
  • +6 (6 voturi)    
    cat de bolnav poti fi ? (Marţi, 30 octombrie 2012, 15:03)

    liviusmaximus [utilizator]

    aha, deci l-a fortat madam udrea pe acest baiat ?
    bravos, suna relist si logic:)
    lasa ca are timp dom felix sa mearga in alt colegiu.
    parca vad ca antenistii o sa-l caute si in fund pe baiatul asta sa vada cum il pot murdari...
  • +4 (4 voturi)    
    puteti face exact la fel! (Marţi, 30 octombrie 2012, 17:37)

    MPatrick [utilizator]

    Cine va opreste pe voi, cei din USL,sa faceti exact la fel? Duceti-va la udrea in colegiu cu un astfel de om. Dar ma indoiesc, n-o sa vrea nimeni sa renunte la ciolan, ca sa introduca un nou venit in liste! de-asta va ofticati, de ideea geniala si de neputinta voastra.
  • +2 (2 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 30 octombrie 2012, 17:40)

    Erasm [anonim]

  • +3 (3 voturi)    
    Iulian - tanar candidat (Marţi, 30 octombrie 2012, 18:57)

    Irist [utilizator]

    Mult succes si multa sanatate! Pacat ca nu pot vota in sectorul 4. Sper ca inteligenta sa invinga.
  • 0 (0 voturi)    
    folosim tot ce se poate (Miercuri, 31 octombrie 2012, 10:45)

    miramara [utilizator]

    Daca numai atat il recomanda...si ura impotriva lui Voiculescu...!