USL va participa la alegerile parlamentare ca alianta politica - Biroul Electoral Central

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 24 octombrie 2012, 13:59 Actualitate | Politic


Uniunea Social Liberala va participa la alegerile parlamentare din 9 decembrie ca alianta politica, se arata intr-o circulara transmisa de Biroul Electoral Central birourilor electorale de circumscriptie, citata de Agerpres.

Potrivit BEC, intr-o adresa transmisa de USL se mentioneaza faptul ca Uniunea Social Liberala va participa la alegerile parlamentare din 9 decembrie ca alianta politica alcatuita din Alianta de Centru Stanga (formata din Partidul Social Democrat si Uniunea Nationala pentru Progresul Romaniei) si Alianta de Centru Dreapta (compusa din Partidul National Liberal si Partidul Conservator), in formatul constituit si inregistrat legal, renuntandu-se la Alianta Electorala ''Uniunea Social Liberala''.

''Mentionam ca alianta politica USL a fost cea care a inregistrat si semnul electoral sub care vom participa in alegerile pentru Camera Deputatilor si Senat'', se arata in adresa USL, semnata de Victor Ponta (PSD), Crin Antonescu (PNL), Gabriel Oprea (UNPR) si Daniel Constantin (PC).






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1324 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    USL (Miercuri, 24 octombrie 2012, 14:12)

    _Un stelist_ [utilizator]

    Aha, fiind formata din doua aliante, una de centru-dreapta si una de centru-stinga, rezulta ca USL este o alianta de centru-centru?!?
    • +2 (2 voturi)    
      nu (Miercuri, 24 octombrie 2012, 14:20)

      M [anonim] i-a raspuns lui _Un stelist_

      nu, de stanga-dreapta :)
    • +2 (2 voturi)    
      Nuuuuu!!! (Miercuri, 24 octombrie 2012, 14:34)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui _Un stelist_

      E de centru stanga dreapta!
    • -1 (3 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 24 octombrie 2012, 14:34)

      [anonim] i-a raspuns lui _Un stelist_

    • +2 (2 voturi)    
      Mai degraba ... (Miercuri, 24 octombrie 2012, 14:57)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui _Un stelist_

      alianta de centru care da cu stangu-n dreaptu
  • 0 (0 voturi)    
    Alianta politica e partid politic?!? (Miercuri, 24 octombrie 2012, 15:52)

    _Un stelist_ [utilizator]

    Stie cineva daca e asa?
    Banuiesc ca toata tarasenia asta e cu bataie la Art. 103 din Constituie ...
  • 0 (0 voturi)    
    alegeri (Sâmbătă, 10 noiembrie 2012, 17:47)

    dogan iusuf [anonim]

    tatarii vor sa-i voteze pe Maghiari care au candidati ptr. fiecare colegiu din Romania,deci au mintea deschisa,doritori de dialog si fara frica de concurenta.noua conducere a Uniunii Tatarilor de fapt este cea veche de cca 20ani.Un singur candidat fostul pres.si actualul presedinte taie si spanzura.Nu am avut candidati la condsiliile local si judetean constanta si deci n-avem niciun consilier avand 25% din electoratul judetului Cta.Multi co -etnici se feresc sa-si spuna etnia,de frica represaliilor.Ma ghiarilor nu le este frica.Tatarii vor sa-i voteze pe maghiari