Victor Ponta este de acord cu testarea psihologica a politicienilor: In fiecare an iau testul pentru copilot

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 19 octombrie 2012, 17:56 Actualitate | Politic


Premierul Victor Ponta a declarat ca este de acord cu testarea psihologica a politicienilor, aratand ca in fiecare an a trecut un astfel de test, pentru licenta de copilot, relateaza Mediafax.

"In ceea ce ma priveste pe mine, da. Pot sa asigur ca in fiecare an cand mi-am luat licenta de copilot, nu puteam sa-mi iau licenta decat in baza tuturor analizelor care presupun si testul psihologic", a raspuns Ponta unei intrebari a presei pe aceasta tema.

Si presedintele PNL, Crin Antonescu, a declarat, vineri, ca ar fi de acord cu testarea psihologica a politicienilor, insa din punct de vedere al legislatiei, nu exista un precendent "nicaieri in lume" ude sa fie reglementat acest lucru.

Antonescu a fost intrebat daca ar fi de acord cu impunerea unui test psihologic pentru politicieni, pe modelul celui propus pentru magistrati la nivelul CSM.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















870 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    s-atunci (Vineri, 19 octombrie 2012, 18:01)

    firuierbii [utilizator]

    ce cati la conducere? asa-i romania, tot esalonul doi-paispe vrea sa fie in frunte...
    • +3 (3 voturi)    
      N-ai inteles (Vineri, 19 octombrie 2012, 18:36)

      fLoreign [utilizator] i-a raspuns lui firuierbii

      De acum lupta se va da la nivelul psihologilor/ departamentelor de psihologie din universitati. O gramada de oameni de acolo sunt clienti politici ai USD.
  • +8 (8 voturi)    
    Asa... (Vineri, 19 octombrie 2012, 18:17)

    aiureantramvai [utilizator]

    Si la testul cu detectorul de minciuni cum stam, dl. Copy-lot?
    • +4 (4 voturi)    
      Se arde detectorul (Vineri, 19 octombrie 2012, 20:39)

      Cel [anonim] i-a raspuns lui aiureantramvai

      Se va arde detectorul si nu vrea sa faca paguba in bugetul tarii
    • +3 (3 voturi)    
      Dar, (Vineri, 19 octombrie 2012, 22:19)

      cornel19 [utilizator] i-a raspuns lui aiureantramvai

      onestitatea, caracterul, performanta reala, inteligenta creatoare. Cred ca supusi unui pachet de simulari profesional alcatuit, TOTI POLITICIENII Ro., se vor regasi in zona inferioara, sensibil sub media nationala, care nu este, la randul ei in topul european/mondial.
  • +5 (5 voturi)    
    test psihologic (Vineri, 19 octombrie 2012, 18:47)

    Manes [utilizator]

    mi-e sa nu-l plagieze si pe asta......
  • +7 (7 voturi)    
    Desigur, desigur... (Vineri, 19 octombrie 2012, 18:50)

    Zede [utilizator]

    Dupa cum stim cu totii, toate testele psihologice din Romania se dau pe bune, mai ales in cazul "politicienilor" (ghilimelele sunt intentionate).

    Si Vadim, si Becali au dat teste si le-au luat, nu?
  • +5 (5 voturi)    
    // (Vineri, 19 octombrie 2012, 18:50)

    MariusParaschiv [anonim]

    De ce au intrebarile pentru tonta dublu sens?

    Pe bune - adica, serios?
    Pe bune - adicatelea, nu ca tezele pentru doctorat...

    Oh, doftore...
  • +2 (2 voturi)    
    Vin cu o propunere... (Vineri, 19 octombrie 2012, 21:23)

    SoulRider [utilizator]

    Daca se poate sa se faca si o analiza mai de finete: markerul viral al mitomaniei!
  • -2 (4 voturi)    
    degeaba ii testezi pe politicieni, (Vineri, 19 octombrie 2012, 23:02)

    __alex__ [utilizator]

    ei sunt un barometru al populatiei (socio-psihologic varza...).
  • +1 (1 vot)    
    pai tipu (Sâmbătă, 20 octombrie 2012, 13:56)

    luci30 [utilizator]

    spune clar ca in fiecare an ia testul de copilot....habar nu are de treaba pilotului....asa ca de-aia are nevoie in spatele lui de un felix ,asta nu stie sa gindeasca cu capul lui.....o marioneta
  • +1 (1 vot)    
    Una-i sa fi Copilot si alta Conducator (Duminică, 21 octombrie 2012, 4:35)

    uluit [utilizator]

    Una-i sa fi Copilot si alta Conducator
    Asa-i si cu examenul psihologic, te-au intrebat aia, daca stii sa citesti si daca intri usor in panica, mai ales pentru virajele "de" stanga.

    Trebuie sa-ti fie tare greu, cand in spatele tau se ascund papusarii care conduc cu adevarat (ex: Voiculescu, Iliescu, Hrebenciuc, Nastate).