Norica Nicolai, despre cererea lui Becali catre Pivniceru: Acelasi tip de abordari ca ale presedintelui Basescu

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 16 octombrie 2012, 18:31 Actualitate | Politic


Europarlamentarul PNL Norica Nicolai a declarat, marti, ca solicitarea lui George Becali catre ministrul Justitiei, Mona Pivniceru, de a nu-l propune sef la DNA pe Claudiu Dumitrescu, procurorul care a instrumentat dosarul "Valiza"  face parte din ''acelasi tip de abordari ca ale presedintelui Traian Basescu'', potrivit Agerpres.

Intrebata cum comenteaza faptul ca George Becali i-a transmis ministrului Justitiei sa nu-l numeasca sef la DNA pe Claudiu Dumitrescu, procurorul care a instrumentat dosarul ''Valiza'', Norica Nicolai a raspuns: ''Cred ca face parte din acelasi tip de abordari ca ale presedintelui Traian Basescu''. Ea a precizat, in cadrul unei conferinte de presa, ca nu stie cine este acest procuror.

Prezenta la conferinta, europarlamentarul liberal din Marea Britanie Sarah Ludford a aratat ca nu poate raspunde cu privire la acest ''incident'' deoarece nu cunoaste situatia din Romania.

Europarlamentarul George Becali i-a transmis luni seara, intr-o emisiune la Realitatea Tv, ministrului Justitiei, Mona Pivniceru, sa nu-l propuna pentru sefia DNA pe Claudiu Dumitrescu, unul dintre anchetatorii in dosarul "Valiza".








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1228 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    ce sa zic (Marţi, 16 octombrie 2012, 18:51)

    alip [utilizator]

    cucoana, vezi negru in fata ochilor la un presedinte ceva mai autoritar, care totusi nu a incalcat Constitutia din cate spune CCR, dar poti sa accepti cu usurinta votatul la doua maini, statul in piscina cu prezentatori TV, colaboratori ai securitatii, presedinti de partid dezastruosi si un Becali care candideaza din partea voastra. Sincer, nu te inteleg. Tu te intelegi?
  • +10 (10 voturi)    
    Vai, vai Norica (Marţi, 16 octombrie 2012, 18:55)

    fane_grija [utilizator]

    Cum mai sti tu sa intorci vorba. Apropo, ce ma face nepoata? Aia fugarita de jurnalisti prin parlament dupa ce a fost prinsa votand in locul tau. Un episod jenant pentru orice politician, numai ca jena si rusinea nu te caracterizeaza.
    In alta ordine de idei, Becali nu e cumva noul tau coleg? Eh, in aceasta situatie imi vine in minte vorba care spune ca "cine se aseamana se aduna".
  • +6 (6 voturi)    
    daca nu ar (Marţi, 16 octombrie 2012, 18:59)

    kin3zu78 [utilizator]

    fi vorba de ai nostri politicieni as rade in hohote, dar asa ma buseste plansul. Avem politicieni de cea mai joasa speta, sa nu uite stimata doamna ca acum ceva vreme tipa in gura mare: ciocul mic , acuma suntem noi la putere. Adica la atata se rezuma filozofia dumneaei de viata, ce alegatori, ce probleme sociale, ce saracie. Noi suntem la putere si facem ce vrea osul nostru !
  • +4 (4 voturi)    
    noricaaa (Marţi, 16 octombrie 2012, 19:22)

    sucaa [utilizator]

    medicamenteee mama ca esti obsedata. deja este patologica urala voi.
  • +1 (1 vot)    
    Ce buna ar fi o republica parlamentara . . . (Marţi, 16 octombrie 2012, 19:42)

    ty [utilizator]

    In aprilie 2006, nepoata Noricai Nicolai a fost surprinsa de camerele de luat vederi ale Senatului in timp ce vota o lege aflata pe ordinea de zi.
    In decembrie 2007, premierul Calin Popescu Tariceanu a desemnat-o pe Norica Nicolai drept ministru al Justitiei, insa Traian Basescu a refuzat sa semneze decretul de numire. Circul a fost total cu implicarea Curtii Constitutionale. Pana la urma Tariceanu a renuntat si a facut alta nominalizare.
  • +1 (1 vot)    
    Tacerea e de... aur (Marţi, 16 octombrie 2012, 19:46)

    Cetatean-roman [utilizator]

    Tovarasa Norica Nicolai, sunteti parlamentar al unui stat membru UE. Limbajul Dvs. a ramas tot cel folosit inainte de 1989, adica ca la... Comitetul de Partid.
  • +1 (1 vot)    
    norica si...nepoata (Marţi, 16 octombrie 2012, 20:01)

    stargate.ro [utilizator]

    Mai povesteste-ne ce mai face nepoata aia ..votacioasa!Dupa ce ne lamuresti cum a fost cu votul nepoatei in PARLAMENT poate ne explici ce cauta ....nea JIJI in PNL?Sau poate ne explici legatura dintre doctrina liberala si ......banii lui BECALI!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    deci (Marţi, 16 octombrie 2012, 20:19)

    andrei1245 [utilizator]

    Dl Basescu are aceleasi abordari ca un liberal de frunte, coleg cu dumneavoastra tanti norica in parlamentul european , JIJI.

    ar trebui sa fiti atenta ca JIJI e prieten cu CRIZEL pe care probabil l-a uns cu aceleasi metode ca mister FELIX (euro?).

    si daca JIJI nu va mai vrea o sa fiti trasa si retrasa(pe buna dreptate) din parlament.
  • +1 (1 vot)    
    nesimtita asta de nicolai( ce ruseste suna !) (Marţi, 16 octombrie 2012, 20:23)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    sa ne lamureasca, legea votata de nepoata, nu ar trebui abrogata, daca e in vigoare ?
  • +1 (1 vot)    
    S-a trezit si ea ...ipocrita (Marţi, 16 octombrie 2012, 20:40)

    mercedes [utilizator]

    pai daca Becali are ''acelasi tip de abordari ca ale presedintelui Traian Basescu' de ce nu il tratati si pe Presedintele Basescu cu aceeasi intelegere? Oare penru ca nu va poate oferi 10 milioane?