Oltean l-a sfatuit pe un candidat PDL sa isi vanda masina marca BMW si sa circule cu Dacia Logan daca vrea sa ajunga parlamentar

de Corina Ionel     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 octombrie 2012, 14:12 Actualitate | Politic


Ioan Oltean
Foto: Agerpres
Presedintele filialei Bistrita-Nasaud a PDL, deputatul Ioan Oltean, l-a sfatuit, vineri seara, pe un candidat la Senat, posesor de BMW, sa isi vanda masina si sa circule cu Dacia Logan daca vrea sa ajunga parlamentar, relateaza Mediafax. Invitat la "Cafeneaua politica", eveniment organizat de femeile si tinerii democrat-liberali din Bistrita-Nasaud, democratul-liberalul a povestit despre cariera sa si le-a dat cateva sfaturi la care celor doi candidati ai partidului,prezenti la discutii, aflati pentru prima data in cursa pentru Parlament.

Cei doi tineri candidati sunt Cristian Florian (pentru functia de senator in Colegiul 1), si Monica Sasarman (pentru functia de deputat in Colegiul 4).

Ioan Oltean a tinut sa ii dea cateva sfaturi lui Cristian Florian, care a fost prefect in perioada 2009-2012, relateaza Mediafax.

"Lui Cristi (Florian - n.r.) ii recomand, si din toata inima o fac, sa-si vanda BMW-ul si sa umble cu Dacia Logan de acum si pana va fi parlamentar. Inca o recomandare: sa nu fie asa de rigid, ca nici femeile nu se apropie de el, sa fie flexibil, apropiat, oamenii trebuie sa te simta. Calitatea politicianului este sa simta interlocutorul, sa simti ca te pricepe, te ghiceste, ca stie ce vrei si tu stii ce vrea. Daca stai asa tepos parca ai avea un par undeva nu e bine", a afirmat Ioan Oltean.

Liderul filialei judetene l-a comparat apoi pe Cristian Florian cu Petre Roman si le-a povestit celor prezentil la discutii ca era intr-o relatie foarte buna cu fostul lider al PD, foarte bine perceput mai ales de electoratul feminin, dar care nu stia sa se apropie de oameni.

 "In '90-'91, femeile s-au apropiat de Petre Roman pentru ca stiti cum era dupa 50 de ani de comunism. Cand au vazut un activist de partid tanar, frumos,[...] Dar cu toate acestea, el nu stia sa discute cu oamenii. Nu stia sa se apropie de ei, sa gaseasca formula cea mai frumoasa in functie de categoria sociala. E o calitate a omului politic. Nu multi o au. Uitati-va la Adrian Nastase, Dumnezeu sa il ajute unde este, un impecabil om politic, dar distant, arogant, rece, nu stia sa se comporte. Cristi (Florian - n.r.) e frumos ca Petre Roman, dar daca e rigid ca Petre Roman nu are nicio sansa sa ajunga parlamentar", a spus Ioan Oltean.

Cristian Florian candideaza in Colegiul 1 Senat impotriva lui Dorin Dobra (PNL).

Fostul prefect Cristian Florian detine un autoturism marca BMW. In perioada in care a condus Prefectura Bistrita-Nasaud, Florian a insistat pentru cresterea limitei de viteza pe DN 17 in localitati de la 50 la 70 de kilometri la ora, lucru care i-a si reusit, relateaza Mediafax.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1985 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Si eu zic asa... (Sâmbătă, 13 octombrie 2012, 14:51)

    niktig [utilizator]

    (null)
  • +1 (1 vot)    
    nu-i rusine sa fii oltean (Sâmbătă, 13 octombrie 2012, 14:56)

    geocrin [utilizator]

    D-le Oltean nu-i rau sa fii oltean, este rau sa nu fii OM.
    Adica dumneatale inveti oamenii sa fie ipocriti.
    Adica sa PARA oameni nu sa fie, una sa para si alta sa fie in realitate.
    Eu credem ca ajunge ca avem doi profesori, pe Ponta si pe Antenescu.......ma asteptam la mai mult de la dumneatale domnule oltean.
    Pacat !
    • 0 (0 voturi)    
      cine stie (Duminică, 14 octombrie 2012, 16:38)

      Angoasat [utilizator] i-a raspuns lui geocrin

      asa i-a sugerat omului sa-si stapaneasca apetitul pt lux..pana la urma e greu sa stapanesti lacomia ..inainte omenirea se lupta cu foamea acum cu lacomia..
  • -1 (1 vot)    
    din bara in bara... (Sâmbătă, 13 octombrie 2012, 15:27)

    hot news [utilizator]

    ...spre victoria finala. Oltean asta e un veritabil cal troian al USL-ului in PSD/ARD. Cum naiba ii mai dau dreptul strategii politici sa vorbeasca in public ?!?
  • +9 (9 voturi)    
    "curat murdar" (Sâmbătă, 13 octombrie 2012, 15:57)

    lambda [utilizator]

    citez: "(...)sa umble cu Dacia Logan de acum si pana va fi parlamentar." / Ioan Oltean
    Dupa ce ai fost ales iti cumperi si avion, ca plateste prostimea.
  • 0 (0 voturi)    
    Baieti, pretindeti ca sinteti saraci! (Sâmbătă, 13 octombrie 2012, 16:40)

    CetateanulRoman [utilizator]

    Si cinstiti bineinteles. In rest ramine cum am stabilit!
  • +2 (2 voturi)    
    Ioan Oltean asta (Sâmbătă, 13 octombrie 2012, 18:19)

    rov [utilizator]

    E omul care ma va tina in casa la vot....
  • +2 (2 voturi)    
    pentru colegiile indepartate (Sâmbătă, 13 octombrie 2012, 19:04)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    Recomand pedele sa adopte brandul mersului pe rotile - ecologic si sanatos pentru inima. In plus, ar demonstra eficient alegatorilor ca sint nu numai iuti de mina, ci si de picior.
  • +1 (1 vot)    
    hotiiii... (Sâmbătă, 13 octombrie 2012, 19:46)

    asi [utilizator]

    RUSINEEE!!!
    Numai hotii si mincinosii ajung la putere in tara asta-corina negrila=avocat/jurist scolita la titu maiorescu,detinatoare de firme de paza/curatenie/farmacii/magazine...toate in spitale /bucuresti;anul trecut devaliza statul roman prin 2 farmacii vanzand retete false?cu un medicament de erectie,culmea,prescris la femei!
    Ei ,ce ii recomandati,d-le oltean?acum,e candidata la deputatie...puteeeee
    Hotii vor putere si mai mare!pana cand/pana unde???"afaceri cu erectie la pdl"asa numeau reportajul cei de la tv,acum un an.e sefa de organizatie pdl /sectorul 4.E o rusineeee....
  • +1 (1 vot)    
    Bun sfat (Sâmbătă, 13 octombrie 2012, 21:21)

    twi [utilizator]

    Domnul Oltean le recomanda candidatilor sa deprinda talente actoricesti, sa se prefaca cat mai mult ca sunt saraci si cinstiti, sa pupe babe si sa ia bebelusi in brate si in general sa se arate de acord cu orice si cu oricine i-ar putea aduce un vot. Opiniile adevarate (daca exista) trebuie tinute ascunse pentru ca oricum nu conteaza decat faptul ca vei ajunge in parlament si vei putea pune mana pe afaceri.
    Domnul Oltean gandeste precum Cozmanca, Vanghelie si in general ca orice pesedist care se respecta.
    Noroc ca alegatorul e idiot si nu judeca candidatul dupa ceea ce facut pana atunci ci aparente si dupa ce promite.
  • +1 (1 vot)    
    da (Sâmbătă, 13 octombrie 2012, 23:47)

    I [utilizator]

    marketing nu gluma! :))
  • +2 (2 voturi)    
    Fariseism (Duminică, 14 octombrie 2012, 2:42)

    lucky luck [utilizator]

    Fariseism, mitocanie, coruptie si praf in ochi... Acesta-i pdl-ul, ca si celelalte asa-zise partide alternative.
    Olgarhia securisto-mafiota a reusit sa confiste integral jocul democratic, spatiul publico-mediatic si, evident, cel mai interesant: spatiul politico-economic.
    Romanii tineri parasesc tara, ceilalti se vaita...
    Pe cand un Corneliu Coposu, un Iuliu Maniu?!...
  • 0 (0 voturi)    
    farisei... (Duminică, 14 octombrie 2012, 6:21)

    sutasul [utilizator]

    Cu asemenea mentalitate si asemenea mod de insela electoratul,propun Comisiei de Etica a partidului,sa-l inlature si pe Oltean si pe cei care mai gandesc sau practica asemenea trucuri.Nu avem nevoie de farisei in politica.Asa a ajuns tara asta in prapastie,cu specimene din astea.
  • 0 (0 voturi)    
    :)) (Duminică, 14 octombrie 2012, 15:57)

    titirica [utilizator]

    E incredibil Oltean asta... adica el invata pe unu cum sa fie hot si sa pacaleasca increderea populatiei. Si asta se intampla intr-o conferinta de presa.

    Cat de arogant sa fii si rupt de realitate? Ia spune Domn Oltean!