VIDEO Valeriu Zgonea s-a dus cu elicopterul SRI la zilele Dorohoiului: Pentru intalnirea cu cetatenii nimic nu e scump

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 8 octombrie 2012, 12:16 Actualitate | Politic


Presedintele Camerei Deputatilor, Valeriu Zgonea, s-a deplasat sambata la Botosani cu un elicopter al SRI, pentru a participa la zilele municipiului Dorohoi, anunta Botosaneanul.ro.

In momentul in care a fost intrebat de ziaristi daca nu cumva este prea scump acest drum, Valeriu Zgonea, care este si vicepresedinte al PSD, a raspuns: "Nu, pentru intalnirea cu cetăţenii nimic nu este scump".

El le-a cerut ziaristilor sa se obsinuiasca cu un presedinte activ: "O sa va obisnuiti cu mine ca presedinte al Camerei Deputatilor activ", a spus el, adaugand ca va folosi pentru deplasarile in tara "acele instrumente pe care le am la dispozitie".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2620 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    !!! (Luni, 8 octombrie 2012, 12:20)

    CMD [utilizator]

    Aroganta usl-asilor!!
  • +14 (14 voturi)    
    Nu , nu e scump... (Luni, 8 octombrie 2012, 12:31)

    JestersTear [utilizator]

    .. este de nepretuit!
    :-)
  • +16 (16 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 8 octombrie 2012, 12:42)

    NL [anonim]

  • +11 (11 voturi)    
    Le place mai mult in ...aer (Luni, 8 octombrie 2012, 13:00)

    morometu [utilizator]

    Acum prostimea poate intelege de ce pentru ''alesii neamului'' nu sunt necesare drumuri, autostrazi.
    De aceea, dupa 22 de ani nu avem pe ce circula iar prima masura pe care a luat-o psd cand a venit iar la guvernare a fost sa taie investitiile in drumuri.
    Au elicopterul la scara! Noi doar platim...
    Nu circula ca noi care pe un drum de 4-5 ore facem o zi intreaga. Repetenti, repetenti dar...''potenti''!
  • +9 (9 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 8 octombrie 2012, 13:11)

    [anonim]

  • +10 (10 voturi)    
    Nu e scump deloc! (Luni, 8 octombrie 2012, 13:24)

    Klaus_ [utilizator]

    ...de fapt este chiar pe gratis.
    • +5 (5 voturi)    
      e ca mersul pe jos pentru el... (Luni, 8 octombrie 2012, 14:09)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Klaus_

      Platesc cu votul asistatii social...din banii nostri, fireste :)
  • +5 (5 voturi)    
    Tovarasi .... ! (Luni, 8 octombrie 2012, 14:44)

    blackbik [utilizator]

    Mai multa simpatie fata de banii pe care ni-i scoateti cu forta din buzunar cu eticheta de impozite !
    Legea stramba ii da voie sa fac un abuz moral.
    Dar ca reprezentant de frunte al stangii sociale ar fi fost normal ca acesti bani sa nu fie cheltuiti aiurea.
    Macar daca i-ar fi trecut prin cap sa DONEZE aceasta suma unui camin de copii.
    Tovarasi, mai multa empatie fata de oamenii carora le cersi.... cereti voturile.
    • +2 (2 voturi)    
      Multumesc, sper ca ati citit HotNews ! (Marţi, 9 octombrie 2012, 16:13)

      blackbik [utilizator] i-a raspuns lui blackbik

      " Dacă sâmbătă nu i se părea anormal să folosească elicopterul plătit din bani publici pentru a participa la o festivitate la Botoșani, astăzi președintele Camerei Deputaților s-a răzgândit. Valeriu Zgonea regretă deplasarea cu elicopterul la Dorohoi și anunță că va dona resursele sale financiare din această lună unei case de copii."

      http://www.evz.ro/detalii/stiri/Zgonea-1004765.html
  • +4 (4 voturi)    
    s'a urcat scroafa in copac (Luni, 8 octombrie 2012, 15:16)

    nash pandelica [utilizator]

    dupa noua ani de studii, in inginerie de poduri si sosele, cred ca i se cuvine.
    de altfel, cred ca e primul din satul sau oltenesc, care se urca'n ..helicopter. :)