Crin Antonescu despre posibilitatea unei noi suspendari a lui Basescu: "Fara doar si poate!"

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 21 august 2012, 15:28 Actualitate | Politic


Presedintele PNL Crin Antonescu a confirmat marti posibilitatea initierii unei noi proceduri de suspendare a lui Traian Basescu. Intrebat daca e posibil sa se gindeasca la acest lucru, Antonescu a spus "fara doar si poate".

Crin Antonescu a facut aceasta declaratie intr-o conferinta de presa dupa decizia Curtii Constitutionale de invalidare a referendumului de demitere a lui Traian Basescu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9596 vizualizari

  • +32 (32 voturi)    
    I-a placut dragutului (Marţi, 21 august 2012, 15:30)

    Captain Obvious [utilizator]

    A aparut la tv mai mult decat basescu in 8 ani
    • +12 (12 voturi)    
      Comment sters de user (Marţi, 21 august 2012, 15:42)

      GigiBanosu [anonim] i-a raspuns lui Captain Obvious

    • -19 (19 voturi)    
      totul se plătește (Marţi, 21 august 2012, 15:45)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      Am fost puțin plecat. Băsescu încă n-a zis nimic de Chevron, Roșia Montană? dar de autonomie? Știu că președintele este un om de onoare și că se ține de cuvântul dat.
      • +9 (9 voturi)    
        Sunt curios! (Marţi, 21 august 2012, 16:42)

        tigri [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        Pe tine cu ce te platesc? La cat de indoctrinat esti probabil ca mananci ce ramane de la caini, adica nici macar oasele. Daca in momentul asta, sunt oameni care ma enerveaza mai mult decat inadaptatul si parvenitul ala de Antonescu, sunt persoanele ca tine: fara identitate, fara rationament, fara coloana vertebrala, obisnuiti doar sa faca aport, sa primeasca ordine si sa repete ca niste papagali ce li se transmite. Tie nu iti este sila de tine? Tu te mai suporti asa? Cretinul ala de Antonescu o da cu coloniile de gard, vrea iar suspendari peste suspendari (fara sa se gandeasca la ce cheltuieli ar presupune asta, nemaivorbind desre prelungirea crizei si a instabilitatii politice, despre pierderea credibilitatii in fata tuturor partenerilor europeni), vorbeste despre nerecunoasterea deciziei CCR si pe tine te mananca pielea de Rosia Montana!! Bai tu esti cumva Gotiu? De ce nu te intrebi tu mai bine, de ce adormitul asta de Crin nu se retrage din politica asa cum a promis? Cine a organizat referendumul? Basescu? El a dat gres alaturi de ctr+c/v, de ce nu-si asuma guvernarea si sa se gandeasca la anul la prezidentiale? Prea multe intrebari pentru neouronul tau singuratic? Da-mi un semn, ne putem vedea sa te lamuresc...mai scapam de un idiot ca tine din gradina asta mare.
    • +19 (19 voturi)    
      Domnul Cacarau pe el (Marţi, 21 august 2012, 15:50)

      ATENTIE [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      Au prelungit referendumul cu 3 ore cand puteau sa-l prelungeasca cu 3 saptamani.
      Sper ca pucisii sa fie pedepsiti exemplar.
    • +3 (3 voturi)    
      cum zicea dr.Djuvara... (Marţi, 21 august 2012, 17:36)

      foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      ..daca nu e si fudul. OUG care interzicea CCR sa se pronunte NU MAI E. De data asta CCR va putea OBLIGATORIU sa constate ca nu s-a incalcat Constitutia. Dar Dormeo avea treaba cu sforaitul cand s-a luat decizia.
    • +3 (3 voturi)    
      ca fayr play, in locul lui Basescu (Marţi, 21 august 2012, 18:36)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      ia-s da pupitrul de la Cotroceni ca amintire, ca tare tantos vorbea de la el, se mai trezea, caci toate conferintele le-a programat dupa ora 18.
  • +26 (26 voturi)    
    ok (Marţi, 21 august 2012, 15:31)

    UglyKidJoe [utilizator]

    dute si te culca
    • +13 (13 voturi)    
      daca aranjam sa-i dea salteluta.. (Marţi, 21 august 2012, 15:44)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui UglyKidJoe

      si pupitrul ala de la Cotroceni care par a-i fi ata de dragi nu revine la sentimente mai bune?
  • +12 (16 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 21 august 2012, 15:31)

    [anonim]

  • +22 (22 voturi)    
    Crinut (Marţi, 21 august 2012, 15:32)

    ggna [utilizator]

    ia-ti adio de la Cotroceni.
  • +20 (20 voturi)    
    in tara noastra presedintele e ciuca bataii (Marţi, 21 august 2012, 15:32)

    MG [utilizator]

    in tara noastra presedintele e ciuca bataii; il injura oricine-oricum, il suspenda toti penalii si nu-l recunosc cei din opozitie. Politicieni de 2 lei vechi.
    • +5 (5 voturi)    
      partea proasta (Marţi, 21 august 2012, 15:48)

      hope [utilizator] i-a raspuns lui MG

      e ca Ro e tara semiprezidentiala
  • +24 (24 voturi)    
    HA,HA (Marţi, 21 august 2012, 15:32)

    nic1 [utilizator]

    CACARAU cel voinic(sapte muste dintr-o lovitura).
  • +22 (22 voturi)    
    numai sa (Marţi, 21 august 2012, 15:32)

    mos ion roata [utilizator]

    se gandesca bine unde se suspenda,sa nu incurce circulatia si sa nu creeze panica.Succes!
  • +26 (26 voturi)    
    l-ai intrecut (Marţi, 21 august 2012, 15:33)

    meddio [utilizator]

    chiar si pe Corneliu Vadim Tudor ... MEDICAMENTEEEEE
  • +25 (25 voturi)    
    crin (Marţi, 21 august 2012, 15:34)

    sile1 [utilizator]

    Un prieten de-al meu avea o vorba atunci cand facea referinta la unul ca antonescu.

    Mah,zicea el,asta nu-i prost,asta-i idiot de-a dreptu'.
    • -6 (10 voturi)    
      O alta vorba: (Marţi, 21 august 2012, 15:54)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      Nu reusesti din prima, mai incearca!
      Pana si in basme eroul principal reuseste abia la a treia incercare.
  • +19 (19 voturi)    
    Ce ar fi daca... (Marţi, 21 august 2012, 15:34)

    Anjo [utilizator]

    Ce ar fi domnule repetend cum laude sa te duci acolo de unde ai aparut tu pe fata pamantului si sa ne lasi dracului in pace? Aparitia ta pe scena p[olitica trebuie sa inceteze. Stim ca mascaricii isi aveau locul lor la curtile regale dar totusi nu isi luau nasul la purtare prea mult ca isi pierdeau capul. Du-te si lasa-na. Discursul tau da dovada unei uri viscerale impotriva presedintelui, impotriva functiei prezidentiale. Tu urasti pe oricine ar fi presedintele Romaniei. Tu asta vrei. Sa demonstrezi ca tu, un repetent, poti fi presedintele Romaniei. Noi nu te vrem repetentule. Mars in satul tau de bastina si explica copiilor cuim ai fost tu presedintele interimar. Si din nou... LASA-NE.
  • +17 (17 voturi)    
    nu-i înţeleg pe jurnalişti (Marţi, 21 august 2012, 15:35)

    Marcel, ciolacul de padure [utilizator]

    De ce fras nu l-a-ntrebat vreunul "pe ce bază?"
  • +14 (14 voturi)    
    fara doar si poate (Marţi, 21 august 2012, 15:36)

    Macris1 [utilizator]

    ar trebuii sa adunati bani in USL sa platiti costurile acestui referendum dorit de Voiculescu si Patriciu. Ati fost si veti ramane niste papusi manuite cu grija de papusari... si daca mai doriti sa faceti rau acestei tari pe plan extern ,va mai puteti gandi la o alta suspendare... daca mai vrei sa prindeti ceva la urmatoarele alegeri cred ca trebuie sa va ganditi mai bine cum veti actiona de acum inainte. Parerea mea este ca lui Basescu aceasta suspendare i-a facut mai mult bine decat ati fii dorit pentru voi :)) totusi sa va fie rusine pentru atitudinea care ati avut-o.
    • +9 (9 voturi)    
      De acod! (Marţi, 21 august 2012, 15:50)

      lamaie [utilizator] i-a raspuns lui Macris1

      Am mai cerut-o si eu ca acesti iresponsabili sa plateasca costurile referendumului. Cum am putea sa facem acest lucru? Sa intrebam juristi seriosi si sa trecem la actiune!!! Sunt de acord cu dumneavoastra!
  • +19 (21 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 21 august 2012, 15:37)

    zet [anonim]

  • +24 (24 voturi)    
    ! (Marţi, 21 august 2012, 15:37)

    dguina [utilizator]

    Saracu,si totusi psihiatria a facut progrese importante iar schizofrenia este tratabila.
  • +14 (14 voturi)    
    un nou referendum? (Marţi, 21 august 2012, 15:45)

    katka [utilizator]

    Domnule Crin, de data aceasta sa-l plateasca mama dvs. (ca sa nu formulez altfel)
  • +10 (10 voturi)    
    numai stiu cum sa cheltuie banii romanilor... (Marţi, 21 august 2012, 15:46)

    marioana [utilizator]

    Nu e de ajuns ca au furat totul, in loc sa dea legi folositoare ei pierd vremea si arunca banii pe suspendari...
    Votul romanilor nu are nici o valoare, trebuie sa fie doar cum vor ei...
    • 0 (0 voturi)    
      normal (Miercuri, 22 august 2012, 2:30)

      gsmart123uk [utilizator] i-a raspuns lui marioana

      ca nu e de ajuns astia sint in stare de orice ,saracul de el traieste intr-un "bordei" pe care a uitat sa il puna in declaratia de avere

      http://www.evz.ro/detalii/stiri/crin-antonescu-doua-case-intr-una-de-180-mp-968894.html
  • +9 (9 voturi)    
    really? (Marţi, 21 august 2012, 15:50)

    gsmart123uk [utilizator]

    mai vrei un referendum? cine plateste ? il platesti tu din buzunar?sint oameni care nu au ce pune la copii pe masa dar pe tine tu te doare burta ,
  • +11 (11 voturi)    
    penibil pana la capat... (Marţi, 21 august 2012, 15:51)

    cerber1972 [utilizator]

    oare cat de mult poate un politician roman sa se ingroape in penibil? si nu ma refer aici numai la presedintele interimar, ci la toti cei ce, prin circumstante norocoase, au ajuns sa aibe putere de decizie.
    altfel, domnule Antonescu, nimeni nu a crezut ca retragerea dvs ar fi posibila si nici probabila. a nu avea onoare este de fapt cerinta principala pentru a avea succes in politica romaneasca.

    si totusi, astazi, dupa mai multe saptamani, simt in sfarsit ca nu imi mai este rusine de persoana ce reprezinta Romania. astazi pot sa spun ca nu imi mai este rusine de cel ce ocupa Palatul Cotroceni.
  • +6 (6 voturi)    
    procesoman (Marţi, 21 august 2012, 15:57)

    Ionescu Raymond [utilizator]

    cartofor
  • +11 (11 voturi)    
    mda... (Marţi, 21 august 2012, 15:57)

    moby dick [utilizator]

    Geoana a fost primul care s-a crezut presedinte si a sfarsit in penibil.
    Acum s-a adaugat si Crinut pe lista fraierilor monumentali, dar spre deosebire de Geoana, asta nu
    stie sa piarda. Daca Geoana era "Prostanac", lu'
    Dormeo ce epitet sa-i mai gasim ?

    Mai rasfirati, baieti !
  • +10 (10 voturi)    
    Ce nesimtit (Marţi, 21 august 2012, 15:57)

    Daniel Manaila [utilizator]

    Ce dement oameni buni! Si imi place ca latre la televiziunile platite de Basescu... Dar de televiziunile care il tin pe el in spate nu spune nimic.Nici Base&Co nu-s cine stie ce, sa fim seriosi, dar nici sa ai in spate o televiziune care este finantata de un securist dovedit in acte. Un securist dovedit care este patron media, media care este a 4-a putere in stat, deci logica spune ca un asa om detine puterea formarii de opinie si de a da o directie. De aici nu ma mira declaratiile halucinante ale lui Cacarau!
  • +9 (9 voturi)    
    bravo (Marţi, 21 august 2012, 16:06)

    sadestwank [utilizator]

    si pentru ca tot nu mai au un leu pentru tiparit afise si nici nu-i mai crediteaza nimeni ca-s datori vanduti propun sa ia coli de hartie goale si sa manjeasca cu discursul lor politic maroniu, sa semneze cu onoarea lor maronie si pe post de aracet sa mearga in grupurile sanaitare din parlament. Amin!
  • +9 (9 voturi)    
    C A bla bla ,alt referenduuuum,sfooorrr,sfoorr (Marţi, 21 august 2012, 16:15)

    andreesanu [utilizator]

    Somnul ratiunii naste monstri.Iata ca alde cacarau somnorosul daca i-ati stricat somnul in ultimile o suta de zile s-a bolnavit saracul iar acu bate cimpii ca orce somnambul ,umblati usurel cu el ca daca-l treziti vai de voi, musca raaaau.
  • +7 (7 voturi)    
    Un nou job ? Asi................ (Marţi, 21 august 2012, 16:38)

    gristero [utilizator]

    Iti inteleg mihnirea!
    Toate visele tale da marire s-au spulberat intr-o clipa !!!
    Si cind te gindesti ca la Senat cam trebuie sa fii prezent!
    Dar nu dispera!Sint atitea joburi care te-ar prinde...
    {somnul!)
    Dar nu, tu ai alta menire! Sa "scapi " tara de "regimul Basescu", sa lupti pentru 7,4 mil de romani.........
    TREZESTE-TE Antonescule! Acest vot este impotriva lui Basescu (citi or fi,cu adevarat, fara frauda voastra)si nu PENTRU tine! Daca ai aduna
    0,1 % voturi(din acesti 7,4 mil),sa fii fericit!!!!!!!
    Apropos! M-am gindit ca ar fi o afacere pentru tine
    sa primesti coli de scris de la citi romani nu te vor !
    Te gindesti ce mica avere ai face cu 18 mil.coli???
    Ti-ar dilua cosiderabil emotiile la o ulterioara cacealma!
    Si inca ceva: baga la cap ca Basescu n-a fost infrint nici pe mare nici pe uscat! De nimeni!!
  • +5 (5 voturi)    
    "Regimul" Basescu a avut 4 presedinti (Marţi, 21 august 2012, 16:49)

    Trojan.H [utilizator]

    Basescu, Vacaroiu, Geoana si Antonescu.
  • +2 (2 voturi)    
    off , ce a ajuns PNL (Marţi, 21 august 2012, 18:09)

    alphabeta [utilizator]

    cum poate PNL sa sustina pe acest individ, cum il poate sustine ca presedinte de partid.

    vor pierde mult electorat, mult mai mult decat prin alianta cu USL.
  • +2 (2 voturi)    
    Nu vei mai suspenda pe nimeni! (Marţi, 21 august 2012, 19:48)

    madame [utilizator]

    Singurul care trebuie suspendat, este USL-ul din parlament. In puscarie cu voi toti parlamentarii uselisti corupti!
    Antonescule, du-te si i-ati doza si te calmeaza. Avem nevoie de mai multe spitale care sa-i trateze pe drogati! Ia-l si pe Tariceanu cu tine si pune-l pe liber pe Campeanu, ca si asa este o mumie ambulatorie.
  • +1 (1 vot)    
    Următoarea suspendare (Marţi, 21 august 2012, 20:45)

    Kayros [utilizator]

    Următoarea suspendare pe care Crin o va iniţia va fi scrisă pe hârtie de ambalaj, cu un creion de gene furat de la o asistentă şi va fi adresată Domnului Profesor. În ea, Crin va solicita suspendarea doctorului de salon.
  • +1 (1 vot)    
    noua suspendare (Marţi, 21 august 2012, 21:01)

    liviusmaximus [utilizator]

    mda, abia asta ne-ar face sa iesim in strada ! din motive contrare logicii tale de bibilica mr. crin. Sunt cam scumpe dorintele tale !
    ce puii mei va incurca marinarul sa guvernati ? ati incercat voi ceva sa avem dovada refuzului aluia ? doar trageti de timp sa va conservati aparentul avantaj electoral. vrea ponta la bruxelles sa se bage in seama ? sa se duca ! vrei si tu un pupitru frumos. i-ati. dar lasati-ne naibii sa ne vedem de ratele noastre. si inca ceva - n-o mai baga pe aia cu colonia UE. UE este compusa si din Romania, iar aia care-ti dau sfaturi sunt alesi si de europarlamentarii Romani. Prin urmare, nu poti fi colonie UE.