Senatorul Ovidiu Marian a trecut de la PDL la PNL

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 26 iunie 2012, 18:07 Actualitate | Politic


Senatorul Ovidiu Marian a anuntat marti, in plenul comun al Camerei Deputatilor si Senatului, ca nu va mai activa in grupul parlamentar al PDL, ci se va alatura liberalilor, potrivit Agerpres. Ovidiu Marian este presedintele Comisiei de buget de la Senat si este senator de Arad.

Si deputatul independent Gheorghe Zoicas si-a anuntat marti trecerea la PNL, considerand ca in acest fel poate fi de ajutor judetului Maramures si electoratului care l-a votat.

"Activez in grupul parlamentar liberal, iar in decizia mea a contat posibilitatea de a veni in sprijinul celor care m-au votat. Am o serie de proiecte destinate Maramuresului pe care imi doresc sa le realizez odata cu terminarea mandatului. Sunt proiecte pe modernizarea infrastructurii judetene si sper sa obtin sprijinul colegilor in atingerea obiectivelor propuse", a afirmat Gheorghe Zoicas.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1101 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    tardiv (Marţi, 26 iunie 2012, 18:16)

    IoanaDC [utilizator]

    Cam tarziu, baieti, cred ca ati cam pierdut trenul!

    Iar partea cu "am niste proiecte pentru judetul meu pe care vreau sa le pun in practica" e de rasul curcilor!
    • 0 (0 voturi)    
      PDL = USL = ... (Marţi, 26 iunie 2012, 19:43)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui IoanaDC

      o fi fost o premonitie a celor din piata Univ?
  • +2 (2 voturi)    
    astia sunt NIMENI! (Marţi, 26 iunie 2012, 18:18)

    pete1 [utilizator]

    ...au ajuns in parlament dusi de valul partidului...s-au invatat cu "afaceri" infloritoare, iar gadul ca ar putea devenii simpli cetateni ii ingrozeste. Simplu, asta e realitatea. Probabil, timp de 4 ani n-a auzit nici un alegator de ei, iar acum ii apuca pe toti proiectele de infrastructura si grijile pt populatie.
  • -1 (7 voturi)    
    Si uite asa ajunge PDL partid de lift (Marţi, 26 iunie 2012, 18:20)

    Corinteni [utilizator]

    iar candidatii vor fi de categoria "nici familia nu-l voteaza"
    • 0 (0 voturi)    
      Gresesti! (Marţi, 26 iunie 2012, 19:13)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Corinteni

      Se curata PDL si teapa o iau cei care trec la USL, acum o epava care se apropie de naufragiu odata cu cazul Nastase si plagiatul lui Ponta, asta ca sa dau doar cateva exemple de prostie crasa!
    • 0 (4 voturi)    
      daca raman doar cativa (Marţi, 26 iunie 2012, 19:17)

      nostradamus12 [utilizator] i-a raspuns lui Corinteni

      si aia sunt sanatosi la minte si la trup, sunt suficienti sa reconstruiasca ceva. Pe putregaiuri ca cele care pleaca o sa construiasca usl-ul..... nimic
      • +2 (2 voturi)    
        :) (Marţi, 26 iunie 2012, 19:31)

        psihologul de serviciu [utilizator] i-a raspuns lui nostradamus12

        Cel mai bine sa nu ramana nimeni si atunci poti sa faci o constructie inedita