Radu Berceanu: Plecarea Sorinei Placinta la PNL arata ca "e o placinta din punct de vedere politic". Daca mie imi propunea cineva sa plec ii ardeam o palma peste ureche de se umfla

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 13 iunie 2012, 12:20 Actualitate | Politic


Faptul ca Sorina Placinta a plecat de la PDL la PNL arata ca "e o placinta din punct de vedere politic", a declarat miercuri senatorul democrat-liberal Radu Berceanu.

"Mie in 20 de ani nu mi-a promis nimeni asa ceva, nici macar la un vot. Cred ca ii ardeam o palma peste ureche de se umfla si se ducea la spital", a adaugat acesta.

In opinia sa, aceste plecari spre partidele aflate la putere reprezinta "o chestie de mare rusine": "Rusinea asta eu nu mi-as dori-o, dar vad ca ei nu numai ca si-o doresc si o pun in aplicare, dar le si place".

"Unii cred ca e ca la fotbal, te muti de la Steaua la Dinamo tot fotbalist te numesti. Aici nu e chiar asa", a continuat acesta, adaugand ca a fost impotriva si atunci cand PDL primea parlamentari aflati in opozitie.

"Cei care vin asa, ca esti la putere, urmatoarea data cand vor fi altii la putere se duc acolo. Nici cei care i-au luat nu se bazeaza pe ei, dar nu le-o spun", a mai spus Radu Berceanu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4773 vizualizari

  • -7 (25 voturi)    
    ... (Miercuri, 13 iunie 2012, 12:25)

    ... [anonim]

    da' ce limbaj de salon are domnu'...inca un absolvent al scolii de dans si bune maniere...
    • -3 (19 voturi)    
      ce domn (Miercuri, 13 iunie 2012, 12:34)

      Vlad083 [anonim] i-a raspuns lui ...

      radu berceanu.. speranta pd-l
    • +15 (27 voturi)    
      ce repede ai remarcat limbajul lui berceanu.... (Miercuri, 13 iunie 2012, 12:41)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui ...

      pentru tine mazare e mai elevat in limbaj...sau poate vanghelie...te plateste bine hrebenciuc?...sau va da cu hidrantul?
      • +6 (10 voturi)    
        ce repede ai remarcat limbajul lui berceanu.... (Miercuri, 13 iunie 2012, 13:36)

        danielusi [utilizator] i-a raspuns lui popcorn monta

        Nu, le da cu batista. (vezi SOV)
    • +2 (6 voturi)    
      De ce nuti place? (Miercuri, 13 iunie 2012, 13:41)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui ...

      PNL sa ales cu o placinta.Ce conteaza ca este din carne,putin stricata.Pofta buna.La Antonescu merge.Am vazut cat respect au PNL si USL-ul pentru lege.Care din parlamentarii PDL au fugit?Cei certati cu legea.Daca USL sunt destepti,pot demonstra ca respecta legea ,lasand justitia sa-i condamne pe tradatori.
    • +1 (5 voturi)    
      Toata stima pt. dl. Berceanu (Miercuri, 13 iunie 2012, 13:52)

      Batranu [anonim] i-a raspuns lui ...

      Nu te supara, ca are dreptate omul. Cat a guvernat PDL-ul toti au vorbit urat la adresa lor (pe nemerit), unii din interese, altii ca au fost manipulati, altii ca asa au vazut ca se poarta etc.Nimeni nu a fost oprit. Iar comportamentul politicienilor, netaxat de presa si de opinia publica sau taxat prea putin, chiar asta e. Si da, e o rusine sa te muti de la un partid, la altul care e la putere. Oricum o iei tot tradare se numeste. Si din cate se stie un tradator e un om fara coloana vertebrala si fara constiinta. In Evul Mediu erau omorati. Deci dl. Berceanu e chiar bland in limbaj. Si nu stiu ce alte merite mai are, dar cel putin ca a ramas loial aceluiasi partid, atata vreme, e un exemplu pozitiv. Toata stima.
      • +1 (3 voturi)    
        :) (Miercuri, 13 iunie 2012, 15:09)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui Batranu

        ceea ce zici in leg cu traseistii e corect .
        si se reflecta si asupra partidului care ii primeste , atunci ce sa zici de berceanu care e lider in partidul care a primit cei mai multi traseiisti dupa ce au ajuns la putere ?
  • +2 (14 voturi)    
    Comment sters de user (Miercuri, 13 iunie 2012, 12:29)

    polonyca [anonim]

  • +10 (18 voturi)    
    P (Miercuri, 13 iunie 2012, 12:41)

    Bravo Berceanu ,spune pe limbajul tuturor :)) [anonim]

    Asa,ca sa se inteleaga.Sa iasa in evidenta politicienii fara caracter
    • +2 (6 voturi)    
      asa si?! (Miercuri, 13 iunie 2012, 13:39)

      vuo [anonim] i-a raspuns lui Bravo Berceanu ,spune pe limbajul tuturor :))

      ma dute ma :)) cum poti sa vb cu o zdreanta altfel decat asa? hai sictir? ii fi si tu un intelectual educat de mircea badea si pocaitii lui dan voiculescu :)
      • +1 (3 voturi)    
        ce limbaj ai ... (Miercuri, 13 iunie 2012, 15:07)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui vuo

        acum vi de la sapa ?

        propo de "zdreanta" .. pana acum nu era ? a devenit brusc prin plecare ?

        sau poate vrei sa mai numesti si celelalte "zdrente" din pdl , asa pentru eventualitatea plecarii lor in viitor .



        oricum observ , dupa discursul vostru , ca toti cei (f multi ) care au plecat din pdl , sunt penali , hoti , "zdrente" ..etc ... deci intrebarea : cine a condus tara pana acum ?????
  • -2 (10 voturi)    
    Sunt convins ... (Miercuri, 13 iunie 2012, 12:47)

    Gigi Kent [utilizator]

    ... ca dl Berceanu era la fel de vehement pana acum cand PDL-ul era la putere si "fotbalistii" din opozitie se transferau la placinta inainte. Doar ca nu am vazut eu declaratiile sale din acea vreme...
    • 0 (4 voturi)    
      nu ai inteles .... (Miercuri, 13 iunie 2012, 15:05)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

      cine vine in pdl ,e sfant .

      cine pleaca din pdl , e drac .


      e simpla logica .
  • -4 (10 voturi)    
    minciunele vs placinte (Miercuri, 13 iunie 2012, 12:58)

    Montesquieu [utilizator]

    cand pompa madama la greu bani pt pdl nu tin minte sa-l fi auzit pe "marele caracter" berceanu spunand ceva de ea.
    din contra, aplauda cu gura pana la urechi numirea cucoanei pe post de ministru.

    oricum, pdl se dezintegreaza pana va mai ramane doar prafu' de ei.

    cat despre numita placinta, poa' sa mearga la orice partid vrea dansa ca oricum loc in parlament nu mai prinde.
    • +2 (10 voturi)    
      Torasu' postac uslas (Miercuri, 13 iunie 2012, 13:13)

      George [anonim] i-a raspuns lui Montesquieu

      Matale faci de ras numele adevaratului Montesquieu... Faptul ca ti-ai insusit ca pseudonim acest nume da dovada calitatii tale morale precare... Apropo, matale esti penelist sau pesedist? Defapt nu are importanta... E totuna.
      • -2 (6 voturi)    
        care-i legatura cu Berceanu, cu Placinta? (Miercuri, 13 iunie 2012, 13:25)

        Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui George

        Comentezi , cu subiect si predicat, articolul asta sau cauti doar cearta pe aici, asa ca idolul tau prin porturi, marinarul Basescu?
        Daca nu ai nimic a spune, nu ocupa locul pe ecranul calculatorului meu.
        Ma obligi sa dau din rotitza mouse-ului, iar la catzi sunteti.....
    • -1 (3 voturi)    
      ... (Miercuri, 13 iunie 2012, 14:05)

      puric de otel [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Nastase,tu esti ?
  • +3 (7 voturi)    
    placinta (Miercuri, 13 iunie 2012, 13:05)

    cet [utilizator]

    O "placinta" a facut si la Ramnicu Sarat,unde a ras de pe fata pamantului Fabrica de Confectii,cu traditii si experienta in domeniu ; in loc s-a ridicat un mall ...
    • +1 (5 voturi)    
      Esti in eroare (Miercuri, 13 iunie 2012, 13:37)

      vrancean [anonim] i-a raspuns lui cet

      Terenul era al unei persoane fizice care l-a vandut cui a dorit.
  • +1 (1 vot)    
    Pentru cei puternici... (Miercuri, 13 iunie 2012, 13:10)

    plictisitu [utilizator]

    Ca in bancul ala cu militienii: 90% puternici si 10% inteligenti...
    • +1 (1 vot)    
      Palma peste urechi (Miercuri, 13 iunie 2012, 13:52)

      Horea [anonim] i-a raspuns lui plictisitu

      Plus ca daca i l-ar trimite USL pe Catalin Morosanu cu mesajul sa treaca la PNL, ar ramane doar cu o mancarime in palma si cu cei 10% inteligenta.
  • +1 (9 voturi)    
    Excelent! (Miercuri, 13 iunie 2012, 13:11)

    George [anonim]

    Bravo Berceanu! Buna de tot replica data de dv plecarii acestei placinte penale.
    • -1 (5 voturi)    
      bravo ? (Miercuri, 13 iunie 2012, 15:03)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui George

      si daca maine pleaca si berceanu ?

      in curand nu o sa mai aveti pe cine sa laudati .. doamne fereste sa se dea si mru cu usl-ul , ca atunci chiar ca ramaneti fara texte de scris .
  • -3 (7 voturi)    
    PLACINTE CU RAVASE (Miercuri, 13 iunie 2012, 13:31)

    john [anonim]

    Cand vindea matroaza asta resturile de la chilotii produsi in lohn pe post de lavete in Hidroelectrica si pompa in voi era ok, acum ca va da cu tifla, e nasoala. Hai, lasati magaria, oricum MRU nu va baga la el in miscare, asa ca...nu mai misculati. Valabil pentru toti, invatati, va implor sa conjugati doar doua verbe: a placea si a trebui, ca dau in miocardita zgribulita cand va aud vorbind. Tneti toti de ciolan ca popii de moaste. Toti trebuie sa plecati, ati distrus un partid, nesatuilor!
  • -4 (8 voturi)    
    daca (Miercuri, 13 iunie 2012, 13:36)

    pontacul [anonim]

    asta e modelul vostru de politician care imparte palme peste ureche ,probabil a invatat-o de la seful mare care da dosuri de palma la copii, atunci e chiar indicat sa se dizolve PDL.
  • -1 (3 voturi)    
    sobolani (Miercuri, 13 iunie 2012, 13:39)

    anami [anonim]

    Placinta coapta la soare!
    Sobolanii parasesc nava........!
    Poate ca mai spera ca PENALUL de fie-su sa fie achitat, daca se da cu puterea.
    Ca daca o verifica DNA-ul, precis o gaseste ca si-a tinut mainile pana la umeri in furaciuni.
    Din pacate prostituatele si hotii au ajuns sa conduca saraca tarisoara.
    Daca PNL -ul o primeste si pe asta, isi va merita soarta cand va ajunge ca PNTCD-ul.
    • 0 (4 voturi)    
      propagandisti fara valoare .... (Miercuri, 13 iunie 2012, 15:02)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui anami

      acum ca pleaca , e o hoata , prostiu... , etc .

      cand era la putere sau ministru o laudati toti .

      acum esti sigur ca a furat mult , dar daca nu pleca , erai sigur ca e corecta ......

      nu iti e rusine de modul in care gandesti ?
      • 0 (0 voturi)    
        raspuns-adrian (Joi, 14 iunie 2012, 12:13)

        anami [anonim] i-a raspuns lui adrian

        DE vazut cat rau a facut populatiei din VRANCEA
        Trebuia suspendata din toate functiile inca decand era PDL la putere.
        Nu am putut fi de acord niciodata cu cei care mint, insala, fura se prostitueaza pentru ciolan indiferent din ce formatiune politica face parte, chiar daca este la putere.
        A mancat un c...t se duce sa-l manance in alta parte.
        Sa se spele PNL-ul pe cap cu ea cu pogonici si cu toti ceilalti golani, ca se rasucesc BRATIENII in mormant.
  • 0 (4 voturi)    
    Placinta... (Miercuri, 13 iunie 2012, 15:03)

    costica [anonim]

    Cand Placinta era la PDL era altfel, ca ce-o mai sustinurati cand era atacata din toate partile pentru coruptie, pentru matrapazlacurile fiului ei ??!!!!...
    Acum ca vrea sa plece o jigniti fara rusine!!
    E aceeasi Placinta portocalie!!
    Rusine PDL !!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Ba , idiot postac usl-ist .......... (Miercuri, 13 iunie 2012, 17:18)

      Janeta [anonim] i-a raspuns lui costica

      N-o "sustinuram" niciodata pentru coruptie ! Da un exemplu de afacere de coruptie in care a fost implicata , senatoarea asta ! In ceea ce priveste matrapazlicurile fiului , de ce trebuia sa plateasaca ma-sa pentru progenitura ? Sau copilul pentru parinti ? Numai voi , jegosilor spalati pe creiere de "Haznalele tv " faceati asta cu foc .....

      Ca acum este catalogata traseista , asta si este ! Sau acum , ca a trecut in "tabara bunului simtz" nu se mai definesc asa tradatorii si traseistii ????
  • -1 (3 voturi)    
    calcaiul lui Ahile (Miercuri, 13 iunie 2012, 16:23)

    omoni [anonim]

    Calcaiul lui Ahile este fiul- madam Placinta a vazut ca PDL-ul nu a facut nimic pentru printisor dar a mai vazut ca PSD-ul face vartos pentru psdei- Adrian Nastase, Mang, Magyar, Mihailescu, etc; e adevarat ca mai si plesneste pe unii dar pe aia care nu mai sunt de folos partidului si intereselor membrilor sai, deci ii arunca peste bord ca sa arunce praf in ochi alegatorilor ca ei nu influenteaza justitia. Madam Placinta sa plece sanatoasa sa se smiorcaie si in organizatia de psdele condusa de Rovana Plumb care a votat ACTA ca si europarlamentar pnl si care acum se dezice de asta. Se merita, se aduna caractere asemanatoare si, dupa cum spun batranii: fiecare pasare, pe limba ei piere!
    • 0 (0 voturi)    
      mai exista solutii (Joi, 14 iunie 2012, 22:23)

      contrACTA [anonim] i-a raspuns lui omoni

      Poti folosi un VPN, este adevarat ca trebuie sa platesti pentru unul serios, dar folosesc VPN de cativa ani (IP-ul meu spune ca sunt din nordul Europei); ISP-ul tau nu vede nimic din traficul de date, ce site-uri ai vizitat, ce ai descarcat et cetera (fiind criptate). Cauta mai multe despre VPN (Virtual Private Networking) pe wikipedia.
  • 0 (0 voturi)    
    placinta??? (Miercuri, 13 iunie 2012, 21:41)

    alex [anonim]

    cine draq e placinta asta???mare politician:)))),asta cred ca va ajuta pnl in curs lui cu usl sa ajunga la cascaval!!!:))))

    auzi: placinta...