Crin Antonescu: Traian Basescu, complicele lui Viktor Orban, intr-un joc extrem de periculos in interiorul comunitatii maghiare din Romania / Boc a fost carpa de sters pe picioare a lui Traian Basescu

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 6 iunie 2012, 18:50 Actualitate | Politic


Crin Antonescu, presedintele PNL, l-a criticat pe Traian Basescu pentru ca s-a intilnit vinerea trecuta cu premierul maghiar Viktor Orban si nu a facut nici o declaratie legata de tensiunile bilaterale. Crin Antonescu l-a criticat in termeni duri si pe Emil Boc pentru lipsa oricarei reactii si a apreciat raspunsul guvernului Ponta, precum si scrisoarea comuna a presedintilor Senatului si Camerei Deputatilor.

"Ramane pentru mine o enigma: de ce in momentul in care Viktor Orban, prezent la Bucuresti, obligat cumva de protocol sa fie prezent la o intalnire anuntata a primilor ministri din noua tari ale UE, a parasit acea intalnire si s-a dus la un prieten de suflet, Traian Basescu. De ce a fost primit? Pentru ca Viktor Orban a sfidat o data in plus autoritatile romane, Guvernul Romaniei, indiferent din cine ar fi el alcatuit, aratand ca n-are treaba, ca seful - considera domnia sa - e altul, ca se duce acolo sa discute. De ce a fost primit e prima mea problema", a spus Crin Antonescu miercuri intr-o conferinta de presa, citat de Agerpres.

"Doi: de ce dupa aceasta intalnire, Traian Basescu, presedinte al tarii sfidate de catre presedintele Parlamentului maghiar, nu a avut macar o declaratie? Despre ce a discutat cu domnul Viktor Orban, cam ce crede despre toate aceste tentative evidente ale oficialitatilor maghiare de a se amesteca direct in campania electorala din Romania? Eu am un raspuns: sigur, Traian Basescu, complicele lui Viktor Orban, intr-un joc extrem de periculos in interiorul comunitatii maghiare din Romania, nu avea cum sa ia pozitie ferma intr-o asemenea situatie. Eu inteleg ca daca esti presedinte jucator, esti pana la capat. Se pare ca dl Basescu nu stie sa fie jucator decat acolo unde nu-i permite Constitutia si acolo unde i-ar cere-o -pentru ca e totusi cel mai inalt reprezentant al statului roman - da bir cu fugitii", a mai spus Crin Antonescu.

Presedintele PNL a folosit termeni duri la adresa lui Emil Boc, presedintele PDL si candidat pentru functia de primar al municipiului Cluj-Napoca.

"E foarte interesant aici unde a fost marele patriot si marinar Traian Basescu. Si chiar unde a fost prietenul nostru de la Cluj, dl Emil Boc. Eu inteleg ca a fost carpa de sters pe picioare a lui Traian Basescu, aducand foarte mare cinste Clujului prin chestia asta, patru ani, dar macar la presedintele Parlamentului maghiar putea sa ridice glasul', a mai spus Crin Antonescu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6350 vizualizari

  • +77 (89 voturi)    
    Bun (Miercuri, 6 iunie 2012, 18:56)

    nano2k [utilizator]

    Macar stim ca Antonescu s-a dat jos din pat.
    Acum ne povesteste ce a visat azi-noapte.
    • +55 (69 voturi)    
      s-a trezit si Porumbacu (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:50)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      de la Lelia Munteanu si pana la Adrian Nastase si Crin Antonescu, tot USL-ul se straduieste sa lege acest scandal de Basescu

      scandal pe care USL l-au declansat intentionat pt a incerca sa castige voturi in Transilvania !
      • +38 (50 voturi)    
        Krin ,in lipsa de concurent ,se ia la palme singur (Miercuri, 6 iunie 2012, 20:43)

        Eneas [anonim] i-a raspuns lui Gryphus

        grea mai e autosatisfacerea pentru un barbat, mai ales ca Basescu chiar nu e concurentul sau si nu are traseu comun,asa incat Porumbaku vorbeste in gol!
        • +9 (17 voturi)    
          the king's new clothing ... (Miercuri, 6 iunie 2012, 22:25)

          iuon [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

          Ciontea ... gone
          Funar ... expired
          Vadim ... exhausted

          ... the next one please!
          • -6 (8 voturi)    
            deci voua va plac Viktor Orban,Nyiro J,Laszlo K... (Joi, 7 iunie 2012, 9:40)

            Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui iuon

            Mda, trebuia sa-mi inchipui.....
            basescu este prieten cu Viktor Orban, a facut tot ce a putut sa le dea ungurilor satisfactie....acum tace malc.
            Ce vanzoleala este aici cand se dezbate problema reprezentarii Romaniei in forurile europene.....toti tzipati ca din gura de sarpe ca basescu reprezinta, prin constitutie cica, tara.
            Cum o reprezinta acum?
            Prin tacere si absenta totala! Afara ploua !
            Ungurii demonstraza cu drapelele Ungariei, cer autonomia, reiau teme Hortiste, fasciste, comemoreaza un fascist notoriu, strecoara urna acestuia in tara,in mod ilegal si se lauda cu asta....
            • +7 (9 voturi)    
              tot n-ai gasit? (Joi, 7 iunie 2012, 11:44)

              foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

              stai cu acelasi instructor de partid? A. este Ungaria politica externa sau interna? Daca e interna (urla Ponta, tu si altii) atunci ce are de discutat presed. cu Orban despre relatiile bilaterale? Daca e externa (vezi sa nu faci infarct), atunci discutia e de competenta exclusiva a presed. si nu tie si lui Crin trebuie sa-i dea raportul. B. de ce seful guvernului e responsabil de declaratiile sefului parlamentului? e responsabil Barroso de aberatiile lui Hanes Swoboda sau Schmidt? C. isi cere scuze Ponta fata de Putin pt.declaratia lui Blaga ca trebuie sa ramanem in NATO? D. ce au facut ungurii ca natie? TOATA NATIUNEA? au demonstrat cu drapele maghiare la ei in tzara si nu e bine? au strecurat o urna? E. cand un manglitor roman la Londra fura un ceas scrie presa engleza despre toata natiunea romana? si daca ar scrie nu te-ai "bashica" F. daca ai probleme cu cetatenii romani de etnie maghiara du-te acolo si spune-o G. am o curiozitate, noi avand ceva tatari si turci in Dobrogea: ai urlat contra invaziei otomane din 1400 sau a hoardei tatare din 1500??? PS. Ponta -prin intermediul TV Ghita- a incercat un joc electoral, care a devenit boomerang [ 1. pt.ca si ultimul vorbitor de lb.maghiara a aflat ca exista Nyiro Joszef si nu a interpretat ce se intampla in sensul scontat de Ponta 2. pt.ca aceeasi vorbitori s-ar putea ralia UDMR, care sa redevina forta electorala in RO, forta care sa conteze la guvernarea de dupa 2012] . PS2. si s-ar putea sa fie si mai cotoioasa, daca Nyiro a avut si a pastrat cetatenie romana, ceea ce ineamna legal ca nu te poti opune inhumarii in tzara natala. Cenusa nu are culoare politica, numai ZBIERETELE din jurul cenusii au culoare politica.
          • 0 (0 voturi)    
            dosarul (Joi, 7 iunie 2012, 16:52)

            dexter [anonim] i-a raspuns lui iuon

            sa fie vorba de un nou caz musca voi ce ziceti http://www.catavencii.ro/Dosarul-de-securitate-al-presedintelui-sectiei-de-stiinte-medicale-a-academiei-romane_0_4475.html
    • +46 (54 voturi)    
      nerusinare... (Miercuri, 6 iunie 2012, 20:27)

      ina [anonim] i-a raspuns lui nano2k

      antonescu, o mare obraznicatura infatuata care crede ca toata Romania sta gura cascata la scoala a3 si va cadea in.".dos" de admiratie pt el. Nici urma de bun simt pe care-l clama in opozitie cat despre respect .. ce sa mai vorbim . Ce ne-asteapta, fratilor cu astia in conducerea tarii.....ce o sa mai putem face daca vor fi alesi astia si vom avea toti pumnul in gura ????
      • -7 (11 voturi)    
        ai trait bine pana acum ?!?! (Joi, 7 iunie 2012, 10:04)

        Bogdan [anonim] i-a raspuns lui ina

        Daca vin astia la putere n-o sa facem mai mult decat am facut cu Boc. Adica fix nimic! A taiat salarii, i-a facut pe profesori prosti, pe elevi idioti, pe doctori ucigasi, pe functionari grasi, pe mame "mamicute cu copilasi", pe politisti betivi, pe romani in general "lenesi" si filozofi, numai ei cu Udrea, Igas, Botis, Boc, Ariton, Pinalti etc au fost destepti si conducatori adevarati.... Si cine n-a fost de acord cu ei a fost considerat tradator si impotriva interesului national !!! Nici un pic de compasiune, niciun cuvant frumos prostilor care trageau la jug ca sa-si ia ei masini straine si pitipoancele lor Vuittoane. Nerusinarea, bine ai ales fara sa vrei cuvantul, a definit guvernarea nefericitilor din PDL! Foarte bine ca a venit Opozitia la putere si astept acum mai multa intelegere in fata populatiei, ca noi suferim de pe urma "reformelor", nu cei cu burtile pline !!!
        • +4 (8 voturi)    
          Tinere (Joi, 7 iunie 2012, 10:36)

          nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

          Esti de pe alta planeta, din alta poveste...
          Mi-e mila de cei ca tine.
      • -6 (8 voturi)    
        !! (Joi, 7 iunie 2012, 10:41)

        Loredana MIhalache [anonim] i-a raspuns lui ina

        Cetatenii asteapta cu nerabdare demirerea domnului incompetent Basescu din functia de conducere a acestei tari!
        • +5 (7 voturi)    
          Cetatenii? (Joi, 7 iunie 2012, 10:44)

          nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Loredana MIhalache

          Dar cine esti tu sa fii portavocea lor?
          Corect e "o parte din cetateni" tarii asteapta... am vazut vreo cativa si eu.

          Sper ca nu te gandesti ca in locul lui Basescu sa vina Antonescu.

          Oameni cu idei putine dar fixe.
    • +5 (5 voturi)    
      Scrisoare (inchisa) pentru candidat (Joi, 7 iunie 2012, 11:01)

      Gambeta [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      Domnule candidat, in ultimii ani, la mai toate sedintele asociatiei de locatari nr. ... s-au folosit termeni ca: picior (in fund), carpa, galeata, complici (la adresa conducerii asociatiei), sters, Boc, poc etc. In CV-ul dumneavoastra nu ati precizat acest tip de experienta. Incercati cumva sa ne lasati falsa impresie a candidaturii dumneavoastra la presedintia Romaniei, cand, in fapt, tintiti un alt post, tot de presedinte?

      Asteptam cu interes lamuriri,
      Comitetu’ de analiza a candidaturilor
    • -4 (6 voturi)    
      base (Joi, 7 iunie 2012, 11:03)

      jeje2 [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      basescu oricum a actionat intotdeauna dupa cum i a sunat lui mai bine, pentru ca nu este si nu va fi vreodaa interesat de romani , ci numai de binele sau si al partidului!
    • +3 (3 voturi)    
      care candidat??? (Joi, 7 iunie 2012, 11:49)

      foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      @nano2k!!! esti tu sigur ca nu se pregateste Oprescu pt. Cotroceni? de ce se fac sondaje despre/pentru Oprescu la Barlad?
  • +70 (78 voturi)    
    Crinuleţ..... (Miercuri, 6 iunie 2012, 18:59)

    Balthazar [anonim]

    .....cred că şi ultimul om din ţara asta înţelege acum de ce ţi se spune Cr_tin Antonescu !
    • -7 (7 voturi)    
      Eu (Joi, 7 iunie 2012, 9:34)

      xmen [anonim] i-a raspuns lui Balthazar

      nu am inteles și, măcar după aparențe nu sunt "ultimul om din țara asta" daca o exista asa ceva.
      • +2 (4 voturi)    
        xshmen (Joi, 7 iunie 2012, 12:33)

        unnene [utilizator] i-a raspuns lui xmen

        vezi cu virgula dupa "si". ultimul nu oi fi dar candidezi
    • -4 (8 voturi)    
      Oau ! (Joi, 7 iunie 2012, 10:06)

      Lili [anonim] i-a raspuns lui Balthazar

      Mama ce tare esti ? Esti de belea ? Chiar ma rad !
  • +69 (77 voturi)    
    Ati cerut (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:03)

    LoveRomania [utilizator]

    Ati cerut sa nu se amestece sa il lase pe Ponta sa reprezinte tara in relatia cu tarile UE, voi ati spus, ca presedintele nu trebuie sa se mai implice in problemele UE, acum cand sunt probleme de ce nu le rezolvati.
    Sa inteleg ca fara Basescu nu sunteti capabili sa rezolvati o astfel de problema?

    Si inca ceva o problema se rezolva discutand nu stand la antene sau fugind de dusman (in cazul asta cativa unguri) asa cum a facut marele mic Ponta
  • +64 (72 voturi)    
    :) (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:05)

    uzu [anonim]

    pe bune, crin e chiar prostut. eu incep sa cred ca el nu se preface, el chiar este !

    deci basescu si orban procedeaza bine ca nu dau apa la moara scandalului si a schimbului inutil de replici. n-avem nevoie de scandal nici noi, nici ungurii.
  • +71 (79 voturi)    
    mai nesimtitule! (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:11)

    iulian-bz [utilizator]

    daca aveai cohones nu apareai cu declaratia asta a 7-a zi dupa sriptura,de frica ai stat ascuns,incuiat in debara cu olita linga tine,nu ti-e rusine sa tot mananci rahat,esti atat de penibil incat nici tu nu stii ce debitezi,trebuie sa recunosc ca,prietenul tau de alianta, copilotul, a fost mai curajos,a spus o prostie,cum ne-a obisnuit in ultimele saptamani,dupa care a tacut,mi-e scarba de astfel de oameni lasi care ataca in lipsa adversarului,doar sa mai castigi 2 procente in sondaje,ma duc sa beau o apa plata cu lamaie!!!!
    • +19 (23 voturi)    
      Cojones... (Miercuri, 6 iunie 2012, 21:21)

      madame [utilizator] i-a raspuns lui iulian-bz

      Asa se scrie! In rest, sunt cu totul de acord. :)
      • +3 (5 voturi)    
        chiar! (Joi, 7 iunie 2012, 11:50)

        foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui madame

        deci eu cred ca se scrie cojones numai pt. cei care le au. Pt.ceilalti, ca tot nu conteaza, se poate scrie oricum.
    • -4 (8 voturi)    
      Dar stapinul tau basescu ce face??? (Joi, 7 iunie 2012, 10:41)

      Nicolae [anonim] i-a raspuns lui iulian-bz

      Zici de Antonescu ca nu are cojones, dar basescu alt tau ce face?? Se ascunde ca un las sub fustele lui Udrea (mai profita si altfel...)??? Ce face seful politicii externe a Romaniei, asa cum isi dadea cu caramida in piept pe la americani??? Nu vrea sa se certe cu Viktor Orban, cel cu care ridea an de an la scolile de vara unguresti, impreuna cu javra de Tokes??? De ce nu-l pune la punct pe Kover si il lasa sa vina in tara pe un nenorocit sovin, hortyst si antiroman??? Cum permite sa ne terfeleasca pamintul patriei venind ILEGAL (asa cum a recunoscut si javra de kover) cu ramasitele unui terorist hortyst, un antiroman si amtisemit de teapa lui Nyiro??? Unde s-a ascuns chiorul???
      • -1 (3 voturi)    
        La cum scrii (Joi, 7 iunie 2012, 13:25)

        Nationalistu' [anonim] i-a raspuns lui Nicolae

        nici nu meriti raspuns! Nu ca nu l-am avea!
  • +74 (82 voturi)    
    base conducatorul din umbra al europei (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:12)

    georgio [anonim]

    Asa e crinut, ai dreptate, base spune guvernului maghiar ce sa faca, Orban e ca si Boc dar la Budapesta, si a venit sa ii spuna base ce sa faca. Cred ca Merkel o sa vina cat de curand sa ii spuna base ce sa faca cu grecii. Am inteles ca vine primul ministru din Alfa-Centaurii sa primeasca noile sarcini de la base luna viitoare deci atentie la OZN-uri prin Bucuresti.
    Eu cred ca nu ai termibat tot somnicul de azi si esti mai agitat.
    • +46 (52 voturi)    
      Dar cand e calm? (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:59)

      Anonimul [anonim] i-a raspuns lui georgio

      Daca il vedeti pe Antenescu calm sa-mi spuneti si mie. El si cand doarme e agitat de cate treburi are saracu. Sa doarma, sa sforaie sa b...e etc. Munca nu gluma.
    • +3 (3 voturi)    
      :D (Joi, 7 iunie 2012, 7:23)

      genutzu [utilizator] i-a raspuns lui georgio

      =))
  • +60 (68 voturi)    
    Curat cretin! (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:13)

    Viktor [anonim]

    Credeam ca dupa asumarea puterii, javra asta zbarlita va schimba placa cu "Basescu e de vina", dar se pare ca nesimtirea si prostia ii sunt aliate de nadejde si pe termen nelimitat. Daca pe turbatul asta il vreti presedinte sa nu va prinda mirarea de o noua izolare a Romaniei exact ca in perioada neagra de dupa "lovitura de palat" din dec. 89 (vezi Targu Mures, mineriadele, etc.).
    • +9 (9 voturi)    
      Crin și Puterea (Joi, 7 iunie 2012, 8:11)

      Fisherman [utilizator] i-a raspuns lui Viktor

      A fost odată ca niciodată, că de n-ar fi nu s-ar povesti.
      A fost un Crin care se visa Președinte.
      Și așa de mult îi plăcea visul ăsta încât se trezea cu greu iar după ce se trezea și vedea că e cam greu să fii Președinte de-adevăratelea se culca la loc.
      Și am încălecat pe-o șa.
    • +4 (4 voturi)    
      ei habar.. (Joi, 7 iunie 2012, 11:03)

      horia1962 [utilizator] i-a raspuns lui Viktor

      ca guverneaza in momentul de fata.nu ai observat ca fac confuzii mai tot timpul?ala micu face apel sa se opreasca monstruasa guvernare,min.economiei confunda pe plumb cu barbu,acum,ochi de peste ii da inainte cu basescu e de vina....poti crede ca astia sunt zdraveni la cap??
  • +69 (73 voturi)    
    da (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:13)

    hot news [utilizator]

    Declamatiile lui C.Antonescu mi se par sinonime cu ale unei tate din Vascauti,care,parasita de barbat,iese seara de seara pe sant si comenteaza de una singura evenimentele mondene din satul sau!Ca nu iese nici o surata sa-i raspunda,nici o ureche pe langa uluci nu se apleaca,pe tata nici ca o intereseaza.Invarte la "flasneta"pana ce o alunga tantarii!Cam acelasi lucru se poate spune despre gaunosul Antonescu.Se simte frustrarea de a fi a cincea roata la caruta medievala a USL-ului! Fata lui pare a se umple tot mai mult de ridurile frustrarii,neputand fi intinse nici chiar de un parlamentar european,fie el si sotia sa!Substanta spuselor sale are aliura si anvergura creierului unei rame,cel mult poza unei flegme de care toti trecatorii se feresc cu scarba!Omul acesta se ineaca incet in propia hazna.Si cate sperante ne pusesem in el prin anii1996-2000!Fosta-i lele cat ai fost,de acuma stir si post!
  • +62 (66 voturi)    
    s-a trezit! (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:21)

    wolf72 [anonim]

    S-a trezit si prostovanul vorbind. Voi creati conflictul si altul trebuie sa-l aplaneze. De ce nu v-ati intalnit voi cu Orban ca doar e omologul Tontalaului. Aaa, ca i-a dat cu flit!!
    • +19 (21 voturi)    
      tontula vorbi din cochilotii (Joi, 7 iunie 2012, 0:13)

      liei [anonim] i-a raspuns lui wolf72

      Tonta a raspuns, .... ascuns dupa fusta Liei Olguta Karatista, nu din buricul Ardelului, ci din inima Olteniei, se stie ei sunt mai patihoti si ne dau harbuji la tati. Avand el minte mai oabla, in loc sa-l atace pe cel care l-a scuipat in freza s-a luat, ca betivul de gard, de altul
  • +36 (40 voturi)    
    El (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:28)

    busymind [anonim]

    El-Cronos plange dupa gulasul pierdut. Bucura-te daca prin farfuria la lins.
  • +48 (52 voturi)    
    Asta nici la ora (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:29)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    asta nu e treaz!
    Acum, nu poate fi decat prost!
    Bine, el e mereu, dar acum e extract de prostie!
    Ca si prietenul lui... rosu!
    Ala albastru e... aerian!
    Il tine felix in coada!
  • +52 (56 voturi)    
    S-a trezit (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:31)

    Gigi [anonim]

    S-a trezit Pontanescu din betie? A pierdut bani la poker sia venit sa se razbune pe Basescu? Latra fiule latra...
  • +49 (53 voturi)    
    Conflicte.... (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:38)

    gigel [anonim]

    Se observa dorinta domnului Antonescu de a deveni cit mai curind presedinte si ca atare ataca pe toate fronturile. De c e l-a primit presedintele pe Orban???Si daca nu il primea-de ce nu l-a primit??? Are palarie sau nu???Ce treaba are Boc in asa zis conflict cu Ungurii??
  • -40 (50 voturi)    
    vorbe (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:40)

    Mazeta [utilizator]

    Numai gura de Antonescu. Pana nu ii vad la puscarie pe Basescu, Udrea & co., nu suntem indreptatiti sa il consideram complice?
    • +41 (43 voturi)    
      Pai o sa-i vezi... (Miercuri, 6 iunie 2012, 20:02)

      Alius [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      Cand o sa-i vezi si pe ceilalti, incluzandu-i aici pe Iliescu, Mazare, DI Popescu, Vanghelie, Oprisan, Copos, Patriciu, Voiculescu, Mitrea, Dragomir, Bradisteanu, Mihailescu, Seres, Chiuariu etc..

      Asa ca mai ai putina rabdare, ceva sanse sunt. In viata, trebuie sa fii optimist. Si ai dreptate: numai gura-i de Antonescu. Si de Ponta si de ceilalti...
      • +31 (33 voturi)    
        L-ai uitat (Miercuri, 6 iunie 2012, 21:00)

        anonim [anonim] i-a raspuns lui Alius

        tocmai pe Nastase :))
        • +18 (20 voturi)    
          Nu l-am uitat... (Miercuri, 6 iunie 2012, 21:21)

          Alius [anonim] i-a raspuns lui anonim

          Nu l-am mentionat, pentru ca asteptam sa vedem ce se intampla; poate ca il condamna si nu pot sa spun "Sa-l vad pe Basescu in parnaie cand o sa il vad si pe Nastase"...
    • +40 (42 voturi)    
      ai sesizat bine ! (Miercuri, 6 iunie 2012, 20:03)

      fifica [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      si io am impresia ca porumbacu este in complicitate.
      dar cu felix, la latrine.
      can' l'ai vedea pe bonbonel, varanul si vintul, inlautru, am sa am timp si pentru basescu.
      pana una-alta, sa scapam de bombonel, de varan si de vintu !
      dupa care nici pontacul nu va mai avea sponsori cu mrtzane ...eco ! :))
    • +27 (29 voturi)    
      Mazeto ! (Miercuri, 6 iunie 2012, 20:53)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Fa un efort si dorinta ti se va indeplini. Fa-l pe Ponta procuror si pe Antonescu judecator si poate reveria ta va deveni realitate. Succes !
      • +22 (24 voturi)    
        Glumesti... (Miercuri, 6 iunie 2012, 21:23)

        Alius [anonim] i-a raspuns lui adrian88000

        Ce a facut Ponta ca procuror? Care sunt coruptii aia pe care i-a "prins", sau cu care s-a "luptat" de dimineata pana seara?...

        Cu Ponta procuror, nimeni nu o sa mai aiba dosar si nimeni nu o sa mai fie acuzat.
        • +6 (6 voturi)    
          pentru Alius (Joi, 7 iunie 2012, 9:23)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          Binenteles ca glumesc ! Ce hal de procuror este Pomta ? Si cum poate deveni judecator un repetent la istorie ? Si ce fapte de incalcare grava a Constitutiei a savarsit Basescu , pentru a ma gandi serios la suspendarea lui ?
          Binenteles ca a fost o ironie la adresa mazetei.
        • -4 (6 voturi)    
          Mda, ce a facut Macovei ca procuror? (Joi, 7 iunie 2012, 9:43)

          Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          Ei bine, asta chiar este secret de stat!
          Pentru ca Macovei a fost procuror Ceausist, spre deosebire de Ponta......
          dar ea este simbolul portocaliu al luptei cu coruptia .....
          Ciocu' mic !
          • +5 (7 voturi)    
            Pentru Wizard (Joi, 7 iunie 2012, 10:40)

            adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

            Ce inseamna , pentru tine, " procuror ceausist " ?
  • +56 (60 voturi)    
    :) (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:40)

    rhesse [anonim]

    Hi, hi, ce prost e asta!
    Nu obisnuiesc sa fac comentarii asa impertinente dar sa citesti asa ceva scos din gura unui pretins prezindentiabil este de-a dreptul halucinant!!
  • +35 (37 voturi)    
    nu ne-ai spus care ramane "izolatul" (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:42)

    zaboo [utilizator]

    (si) dupa episodul asta... cumva noul prostanac Ponta?
  • +41 (43 voturi)    
    Si Cr--tin ce este? (Miercuri, 6 iunie 2012, 19:55)

    Anonimul [anonim]

    Bun, Boc a fost carpa de sters pe picioare dar to esti hartie higienica de sters ce?
  • +31 (33 voturi)    
    "Revolutia bunului simt" (Miercuri, 6 iunie 2012, 20:18)

    marius [anonim]

    Asta face parte din "Revolutia bunului simt"; mai rasfirati baieti, mai rasfirati.....
  • -28 (36 voturi)    
    are dreptate (Miercuri, 6 iunie 2012, 20:31)

    jackalphonse [utilizator]

    o fi antonescu un papagal (chiar este), dar ce a spus este corect. as dori sa vad comentarii care motiveaza opiniile contrare. din pacate vad doar comentarii de partid
    • +28 (32 voturi)    
      pentru jackalphonse (Miercuri, 6 iunie 2012, 21:01)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      E prea mare greata ca sa iti comentez textul lui Antonescu.
      Poate te multumesti cu un paragraf. El spune ca Boc a fost carpa de sters pe jos a lui Basescu.
      O lozinca lansata de Antene si Realitatea. De fapt cei doi au facut un tandem care a tras Romania in aceiasi directie.Si bine a fost ca a fost asa !
      Daca in perioada de criza prin care am trecut , unul tragea hais si altul cea , ar fi fost vai de noi !
      Asa , am depasit cu bine criza.
      Acum , mai important pentru tine ar fi , nu analiza mea pe textul lui Arici-Pogonici, ci rezultatele guvernului Ponta. Ce facem ca Leul a luat-o tare la vale? Esti multumit ?
    • +28 (32 voturi)    
      Detest neocomunistii si nevertebratele (Miercuri, 6 iunie 2012, 21:09)

      secu [anonim] i-a raspuns lui jackalphonse

      Vezi ca-ti pun absenta cei de la latrine.
      Esti asteptat pentru ca doar tu si cei asemenea tie puteti "intelege"opiniile contrare ale celor de acolo.
      Cat despre cr....tinel cred ca a pierdut partida si a avut cosmaruri.
      Eu nu pot avea comentarii pertinente despre cei care se cred autosuficienti si au impresia ca toata pooolimea se uita cu gura cascata la exprimarile lor "elevate".
      Nu-mi place limbajul, nu-mi place personajul. Si sunt unul care din "90 pana in 2006 i-am tot votat.
    • -22 (26 voturi)    
      adrian si secu (Miercuri, 6 iunie 2012, 22:53)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      incercati sa comentati articolul dupa fapte si lasati opiniile de partid. boc chiar a fost carpa lui basescu...nu are nici o legatura acest fapt cu antenele. base chiar ii pupa pe unguri, indiferent de jignirile aduse, numai si numai pentru voturi. putem spune ca nu este asa???? cretinel antonel facea si el la fel ( na ca rimeaza), dar nu a avut ocazia
      • +16 (20 voturi)    
        Fals (Joi, 7 iunie 2012, 0:08)

        secu [anonim] i-a raspuns lui jackalphonse

        Ai impresia ca toti sunt indoctrinati la partid ca si tine. Nu poti intelege ca mai sunt si "comentarii" care nu sunt implicate politic? Mai exista si societate civila.
        De ce as agrea expresiile puturoase antenesciene ? Sunt civilizate, sunt expresive sunt pline de substanta?
        Suport mai degraba expresiile unor oameni mai putin pregatiti decat mitocania si ipocrizia.
        Pe vremea lui ceasca pentru a se ascunde ceva, se flutura imediat "conflictul cu ungurii". Si in "91 s-a incercat ceva.
        Daca PM vrea sa guverneze sa fie in stare sa rezolve problema daca nu sa demisioneze.
      • +7 (7 voturi)    
        ce bine, zambesc de dimineata (Joi, 7 iunie 2012, 9:20)

        dodu [anonim] i-a raspuns lui jackalphonse

        Ce combinatii cool, ma fac sa ma simt bine de dimineata....
        "incercati sa comentati articolul dupa fapte si lasati opiniile de partid" SI
        "boc chiar a fost carpa lui basescu..."
        plus asta
        ""boc chiar a fost carpa lui basescu..." SI "nu are nici o legatura acest fapt cu antenele"

        "base chiar ii pupa pe unguri, indiferent de jignirile aduse, numai si numai pentru voturi. putem spune ca nu este asa???? "
        Asta ma opreste din ras! Ce voturi are nevoie Basescu? mai candideaza undeva?

        PS: Prostia doare?
      • +8 (8 voturi)    
        Pentru jackalphonse (Joi, 7 iunie 2012, 9:32)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        Nu se poate discuta cu tine. Eu iti explic clar relatia dintre Boc si Basescu si tu ii dai inainte cu lozinci: "Boc chiar a fost carpa lui Basescu" , spui tu. Deci este zadarnic sa discut cu tine . Esti impenetrabil la argument logic. Tu ai ramas in stadiul lozincilor.Imi pare rau...
        • +2 (2 voturi)    
          :)) (Joi, 7 iunie 2012, 12:45)

          unnene [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

          cred ca e penetrabil la altceva :D
      • +6 (6 voturi)    
        puiule (Joi, 7 iunie 2012, 10:07)

        nicksone [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        hai sa-ti "fapte"!
        doar ce am venit dintr-o calatorie care a cuprins si drumul bistrita - miercurea ciuc si apoi sf gheorghe brasov sinaia... am fost acolo acum un an sidrumul era jalnic. nu mi-a venit sa cred ce au putut face intr-un timp scurt, ce sosea adevarata pot avea (cu exceptia fireste a drumul bistrita - reghin care este in lucru). si da, tinutul acela tot romanesc este si a fost o chestiune de cooperare, de a urma acelasi scop, de lucru in echipa, si uita-te ca au reusit sa faca ceva extraordinar!
        ne-am obisnuit sa ni se srveasca mizerii pe posturi si ale mijloace media infestate. istoria va decide si sper sa ii invete pe copii nostri, cat de bine au gestionat tara basescu si boc. au facut, simplu, o echipa buna.
      • 0 (0 voturi)    
        ma baieti dar multi ati mai sarit (Joi, 7 iunie 2012, 22:08)

        jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        unii vorbesc de logica, fara sa se foloseasca de ea, altii ma fac baiat de partid, desi din comentariul meu se observa ca pdl=usl=...politica romaneasca= coruptie. pana acum n-am vazut nici un raspuns/contraargument, doar balbaieli. halal forumisti....va plateste degeaba fetitelor
  • +38 (40 voturi)    
    premier (Miercuri, 6 iunie 2012, 20:34)

    cotora [utilizator]

    crinule, boc este cu 10 clase peste ponta, din toate punctele de vedere, asa ca las-o balta si nu mai visa prostii
  • +33 (35 voturi)    
    Bravo, HotNews! (Miercuri, 6 iunie 2012, 20:43)

    Libertatea Presei [anonim]

    Jos palaria, pentru faptul ca nu cenzurati mesajele... chiar daca unele dintre ele sunt un pic mai ... contondente! Daca vrem sa traiem intr-o societate cu adevarat democratica, atunci politicienii trebuie sa cunoasca atat parerea cetatenilor despre "eforturile" lor destinate binelui Patriei ... dar mai ales parerea cetatenilor despre ei...
    Imi doresc din tot sufletul ca "prezidentiabilul" Antonescu sa afle opinia cititorilor HotNews... despre el si despre "panseurile" lui...
    • -16 (18 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Joi, 7 iunie 2012, 2:58)

      [anonim] i-a raspuns lui Libertatea Presei

    • +3 (3 voturi)    
      excelent (Joi, 7 iunie 2012, 10:09)

      nicksone [utilizator] i-a raspuns lui Libertatea Presei

      desi, poate, "puseurile" mergea mai bine :)
    • -3 (3 voturi)    
      Da de unde (Joi, 7 iunie 2012, 10:22)

      Lili [anonim] i-a raspuns lui Libertatea Presei

      Am avut si eu vreo 2-3 mesaje cenzurate in care nu era nimic obscen ci pur si simplu pusesem punctul pe i. Hotnews este clar inclinat catre PDL, prin articole, prin imaginile publicate in acele articole cat si prin cenzura unor comentarii. Binenteles nu in totalitate; mai lasa si loc de contrariu ca sa nu para prea de tot. Macar sa ramana cu PDL si cand vor fi in opozitie sa nu faca pe migratorii. As prefera sa ramana cu dreapta mai mult decat cu PDL, deoarece PDL este o corcitura politica nascuta si educata din stanga FSN-ista a lui tata Ilici si casatorita cu o dreapta liberala.
  • +27 (29 voturi)    
    "chefliu" de Antonescu (Miercuri, 6 iunie 2012, 20:56)

    dionel [anonim]

    Iata cum partea "dreapta" a fratilor Petreus si-a etalat din nou mediocritatea...Un profesor de istorie mediocru..un bibliotecar mediocru...si un ministru al tineretului mai mult decat mediocru ...interesat mai mult de "fetite"pe timpul mandatului decat de problemele ministerului ...Sa ne rugam sa nu devina si un presedinte mediocru....Nu de alta ..dar chiar partea stanga a fratilor Petreusi merita o sansa ...dar fara fata asta de "chefliu" permanent a lui A ntonescu
  • +34 (36 voturi)    
    Mai Crinut, mai. (Miercuri, 6 iunie 2012, 21:07)

    adrian88000 [utilizator]

    Tu nu ai realizat inca ce mare si tare esti ? Nu stii ca toti romanii tremura in fata ta ? Pai ce crezi ca Basescu nu ti-a aflat mesajul in care spui ca daca iti iese in cale , gata , il suspenzi ?
    Acum s-a ascuns la Cotroceni , nu mai iese de acolo de frica ta. Ce ar fi sa-i faci o vizita ? Poate dupa acesta vizita iti piere somnul , te lasi de poker si de bautura. Ce zici ? Nu ti-ar pride bine ?
  • -19 (21 voturi)    
    Cum adică ? (Miercuri, 6 iunie 2012, 21:17)

    TEODOR [anonim]

    Bozgorii vin în România să ne dea sfaturi?Sunteţi nebuni voi cei din REGAT ?M-am săturat de România.................
    • +7 (7 voturi)    
      mda (Joi, 7 iunie 2012, 10:18)

      nicksone [utilizator] i-a raspuns lui TEODOR

      iar nu ti-ai luat pastilele la timp...
    • +1 (1 vot)    
      pai pleaca daca te-ai saturat (Joi, 7 iunie 2012, 12:49)

      unnene [utilizator] i-a raspuns lui TEODOR

      ti se pare ca te retine cineva cu forta pe aici? cu comunistii tai la putere vor pleca multi romani din tara.
    • +2 (2 voturi)    
      Mai frate,mai (Joi, 7 iunie 2012, 13:09)

      Cocolina [utilizator] i-a raspuns lui TEODOR

      Ca sa nu spun mai draga,mai!!Eu locuiesc in Ardeal,si iti pot spune ca noi nu avem probleme cu maghiarii,(bozgor e ofensiv,in caz ca nu stii),muncim alaturi de ei,copiii nostri se joaca impreuna in parcuri,si te asigur ca tocmai spiritul acesta de empatie,colegialitate,educatie si bun simt a facut ca Ardealul sa fie fruntea tarii!!Asa ca nu va mai poticniti in meschinarii inutile,mai bine puneti osul la treaba,oriunde v-ati afla!!
  • +32 (34 voturi)    
    Frankfurter Allgemeine Zeitung (Miercuri, 6 iunie 2012, 21:18)

    sorincj [utilizator]

    Crin Antonescu:
    "Eu inteleg ca a fost carpa de sters pe picioare a lui Traian Basescu"
    Incredibil.

    Ziarul conservator Frankfurter Allgemeine Zeitung a publicat un comentariu în care autorul, Karl-Peter Schwarz, laudă performanţele fostului premier Emil Boc şi apreciază la superlativ politicile de austeritate ce ar fi putut servi drept exemplu, spune jurnalistul, chiar Germaniei.

    "a demisionat un premier pe care colegii săi din UE îl invidiază şi în care instituţiile financiare internaţionale au încredere. În ziua în care Emil Boc a demisionat, Fondul Monetar Internaţional a acordat note excelente reformelor guvernului său", spune autorul.

    Comparaţia cu prestaţia precedentului guvern condus de Călin Popescu Tăriceanu nu e măgulitoare pentru acesta din urmă. Schwarz spune că liberalul "a guvernat cu generozitate grecească".

    "Boc a stăruit asupra unei discipline bugetare care poate servi chiar şi Germaniei drept exemplu", scrie jurnalistul FAZ, citat de Deutsche Welle.
    • +6 (6 voturi)    
      !?!?!?!? (Joi, 7 iunie 2012, 7:30)

      genutzu [utilizator] i-a raspuns lui sorincj

      Oare cand se trezesc romanii sa VADA si sa INTELEAGA ce s-a intamplat si s-a facut?
      OARE CAND?!
    • +7 (7 voturi)    
      hmmm (Joi, 7 iunie 2012, 10:21)

      nicksone [utilizator] i-a raspuns lui sorincj

      Io cred ca Scwarz ala e de la PDL... in plus, cel mai bun ministru de finante din Europa,

      Ialomitianu, laudat de toata Europa, cred ca a dat shpaga la FAZ sa ia titlul sau mai rau, o fi mafia pariurilor impicata :).
      au ajuns altii sa ne respecte / aprecieze valorile!

      treziti-va oameni buni si faceti un efort de obiectivitate!
    • -4 (4 voturi)    
      Boc -un incompetent corupt. (Joi, 7 iunie 2012, 10:49)

      Nicolae [anonim] i-a raspuns lui sorincj

      Boc a fost un prim ministru care a condus un guvern de adevarati tilhari - Udrea (a furat miliarde de euro si s-au blocat fondurile europene din cauza ei), Boagiu (a cheltuit la transporturi miliarde de euro si pe teren nimic - au murit zeci de oameni in zapada si in frig pentru ca regii asfaltului le-au dat spaga portocaliilor sa ia contractele de deszapezire dar nu au miscat nici un utilaj, ramanand sute de oameni in drum sa moara in frig), Blejnar (marele mafiot de la finante), Dutza (alt mafiot care a furat miliarde de euro din banii de medicamente pentru bolnavi). Nu mai vorbim de marele mafiot din puscarie Apostu, prietenul lui Boc lasat la CLuj sa fure cit timp boc fura pe alte meleaguri. de aia pdl este la nivelul de 10% si basescu la fel, pentru ca sunt niste incompetenti dar stiu sa faca un lucru - sa fure banii publici.
  • +28 (30 voturi)    
    Boc a fost......, iar Antonescu (Miercuri, 6 iunie 2012, 21:28)

    xxxx [anonim]

    este carpa de sters intre picioare a lui Voiculescu.
  • -29 (33 voturi)    
    Vanzatorul de tara Traian Basescu (Miercuri, 6 iunie 2012, 21:36)

    Mihai [anonim]

    care tot timpul a pupat mana ungurilor( aici intra si iudemere) normal ca nu putea sa aiba o opinie diferita de a ungurilor tradatori, doar ei au sustinut guvernul condus de neconstitutionalul Boc dar securistii portocalii, pardon, acum alianta pentru distrugerea Romaniei sustinuta de MRU fara nici o culoare politica, caci securistii nu au culuare ci doar interese au tot interesul sa vanda tara cui da mai mult pe tradarea lor.
    • +5 (5 voturi)    
      TOVARASE... (Joi, 7 iunie 2012, 7:31)

      genutzu [utilizator] i-a raspuns lui Mihai

      te-ai ratacit TOVARASE...
  • +21 (25 voturi)    
    PARADOX (Miercuri, 6 iunie 2012, 21:47)

    vasile [anonim]

    Impartasesc cele 33 comentarii aparute inaintea interventiei mele.
    Totusi,unde se afla toata prostimea care sustine USL-ul.Chiar nu au nici unul care sa fie in stare sa comenteze acest articol ?
    Unde sunt cei 65%?
    Cred ca se pregateste o foarte mare cacialma,frauda,hotie,etc.
    • -4 (4 voturi)    
      uslistii (Joi, 7 iunie 2012, 8:09)

      vintu [anonim] i-a raspuns lui vasile

      stau si se uita la 100 de basesti cum se tavalesc in chinuri pana la suspendare.
  • +21 (23 voturi)    
    Si Antonescu spune lucruri traznite (Miercuri, 6 iunie 2012, 22:17)

    ty [utilizator]

    Ca sa-l bage lumea in seama inventeaza periodic porcarii despre presedintele Romaniei. E jalnic.
  • +24 (26 voturi)    
    Ungurii (Miercuri, 6 iunie 2012, 22:56)

    solar [utilizator]

    Au asteptat sacalii cu sufletul la gura prada!! Basescu insa ,mai destept decat ei,...n-a muscat nada!! Acum sa rezolve singuri ceea ce li s-a parut a fi un pretext!! Kover este presedinte de Parlament in Ungaria . Parlamentul Romaniei - institutie similara sa se descurce cu ceea ce intr-un fel au si provocat. Nu presedintele Basescu trebuie sa dreaga prostiile guvernului Ponta!!!!!!!!!!!!!! Iar pe ale lui Antonescu, nici atat!!!!!!!!!!! Sunt sigur ca isi va spune cuvantul la timpul potrivit. Si va fi o lovitura zdravana de tot, si in fata opinie publice romanesti si in fata opiniei publice europene!! Isi vor lua binecuvenitul merit de idioti intr-ale politicii externe!!!
    • -22 (24 voturi)    
      Si cine e la conducere in Parlament? (Miercuri, 6 iunie 2012, 23:29)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui solar

      cumva hoata de voturi Anastasesi Blaga? Adica portocalii vopsiti in culorile curcubeului de le e rusine sa candideze la alegeri cu propria culoare?
      Foarte bine a facut Crin, aceasta situatie arata ca interesele presedentiei si a guvernului nu sunt aceleasi adica Romania e tara cui pleaca capul mai repede ca sa stea capra.
      • +5 (5 voturi)    
        OARE??? (Joi, 7 iunie 2012, 7:33)

        genutzu [utilizator] i-a raspuns lui Mihai

        cand o sa dispara "papagalii" ?!
      • +4 (4 voturi)    
        braindead USL (Joi, 7 iunie 2012, 10:14)

        Gigi Presedinte [anonim] i-a raspuns lui Mihai

        Se scrie "presedintiei" mai antenistule mai...in rest votati USL ca o sa curga rauri de lapte si miere in Romania, pensionarii or sa zburde de sanatate cu buzunarele pline de bani, lumea o sa fie un zambet pe strada, vom depasi PIB-ul altor state cu care ne compara haznaua3, incepand cu Luxemburg, si terminand cu SUA si China, si asta in doar 4 ani de domnie a hotiei, putorii si lenei. Votantii zombi vor vota cu USL si toate cele de mai sus se vor realiza mai antenistule mai.
  • +26 (28 voturi)    
    trist frate, trist (Miercuri, 6 iunie 2012, 22:57)

    Vasile Cernovici [utilizator]

    Si cand ma gandesc cat de suparat am fost ca a fost eliminat Crin in primul tur la alegeri.

    Acum sunt cu inima mai impacata.
  • +14 (16 voturi)    
    rugaminte (Miercuri, 6 iunie 2012, 23:48)

    mishu [anonim]

    dle Antenescu, acuma ca tot v-ati trezit asa devreme, as dori sa va inaintez o recomandare: nu faceti demersurile pentru a o reprimi pe doamna Musca in randurile PNL? Daca tot se lafaie Porumbacu si cu Felix in cuibar, are loc si o ciripitoare precum doamna mai sus amintita. Macar la ora tarzie din noapte aveti amintiri de depanat din ani de vesele ciripituri
  • -11 (13 voturi)    
    Atenție la hemoroizi... (Joi, 7 iunie 2012, 1:14)

    Viorel [anonim]

    Prea multe "pupicuri" pot provoca durere...
    • +6 (6 voturi)    
      Stii tu ce stii.. (Joi, 7 iunie 2012, 8:53)

      ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui Viorel

      :)
  • +18 (20 voturi)    
    asa cum ziceam (Joi, 7 iunie 2012, 1:32)

    visio [anonim]

    in principiu avem un minister de externe; in principiu avem si guvern;
    in realitate, presedintii celor doua camere (nu gresim foarte mult daca le numesc dormitoare) trimit scrisori si se ocupa de presa; mai tarziu, se trezeste si usl sa se bage in seama; cred ca astia dela psd au luat exemplul lui crinut antonescu; adica dorm mai mult si se trezesc mai tarziu...hai baieti, ca se poate si mai bine; mai lenesa decat voi nu este decat justitia care amana dosarele lui nastase si voiculescu pana la alegeri; sa vada ce si cum va castiga; destul de naspa pt romanul de rand sa umble cu eticheta de coada cum ca-i corupt din cauza lui nastase sau a turnatorului voiculescu...
  • +19 (21 voturi)    
    Crin Antonescu (Joi, 7 iunie 2012, 1:33)

    unu [anonim]

    Crin Antonescu pare mult mai inteligent cand doarme decat atunci cand e treaz.
  • +4 (4 voturi)    
    Prostul nu e prost destul daca nu se da in stamba (Joi, 7 iunie 2012, 7:35)

    Gigel [anonim]

    Cu asa comentariu, "dom' profesor" si-a aratat superba capacitate intelectuala.
    Cam atat ii duce mintea pe "alesii" neamului, de orice culoare sunt ei... ca deh, vanatoarea dupa ciolan ocupa partea ce mai mare din creierasul lor delicat.
  • +5 (5 voturi)    
    Nu se mai poate stapani... (Joi, 7 iunie 2012, 8:39)

    Rescatorul [anonim]

    a inceput KGB-ul sa-si dea arama pe fata. Foarte bine, sa vada si romanii cine sunt dusmanii lor adevarati. Poate s-or destepta ?!
  • +4 (4 voturi)    
    un indemn (Joi, 7 iunie 2012, 8:47)

    nicostin [anonim]

    cine este aceasta creatura ??a facut ceva in viata lui ,?in afara de vorbe care plac la prima auditie,cred si aproape sunt convins ca singur cu vreascurele lui nu poate da nici macar o gaura intr-o felie de paine,fratilor hai sa nu mai bagam in seama toti RAHATI deca atunci cand ne pregatim sai strivim fara voie.
  • +5 (5 voturi)    
    suspendati-l pe base ca tace (Joi, 7 iunie 2012, 9:14)

    LIVIUS [anonim]

    daca vorbeste, il suspendam.
    daca tace, tot asa.
    dupa alegeri ne aliem cu partidul civic maghiar si om mai vedea...
  • +4 (4 voturi)    
    Lasand gluma la o parte, (Joi, 7 iunie 2012, 9:18)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    Lasand gluma la o parte, eu cred ca Serviciile (de ex SRI si SIE, etc.) nu sunt inconstiente sa lase pe Cretin Repetentu sa ajunga Presedinte al României !
    Nu numai că ne discredităm total, dar ajungem să şi bată joc toată lumea de România !
  • +4 (4 voturi)    
    similitudini (Joi, 7 iunie 2012, 10:43)

    asada [utilizator]

    Iar te bagi singur in seama!!!!! Daca dl. Boc este carpa.........ma intreb ce nume poarta hartia egienica de la latrinele lui Voiculescu si la ce este folosita, pentru ca nu cred ca este de sters la gura.Am uitat!!!! nu cumva poarta nume de floare?!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Flower-power (Joi, 7 iunie 2012, 10:56)

    Observantul [anonim]

    Primitivism ...horticol!
  • -1 (1 vot)    
    Ar trebui suspendat... (Joi, 7 iunie 2012, 12:30)

    Sandra [anonim]

    Dar cand a fost capabil base sa ne reprezinte cum trebuie la nivel international? Tot ce a stiut el sa faca a fost sa hahaie. Poate pe meleaguri mioritice ii merge, dar in alte tari nu prea merge cu dintr-astea...
    • +1 (1 vot)    
      cine a grohait? (Joi, 7 iunie 2012, 13:15)

      unnene [utilizator] i-a raspuns lui Sandra

      da pai numai la noi la mioritici se poate suspenda presedintele de doua ori, ca "vrea" muschii vostri. poate il ssupenda si iese iar. sa vad atunci comentarii. ceva cu masluire blatuire sigur
  • -1 (1 vot)    
    parere (Joi, 7 iunie 2012, 12:49)

    Roxanaa [anonim]

    Basescu ne-a implicat tara numai in jocuri periculoase care ne vor aduce multe probleme,acest om trebuie sa plece de la conducerea tarii.
    • +1 (1 vot)    
      Ai rabdare! (Joi, 7 iunie 2012, 13:46)

      Nationalistu' [anonim] i-a raspuns lui Roxanaa

      In 2014 sunt alegeri! Du-te atunci la vot. Acest "trebuie sa plece" nu il stabilesti tu!
  • +1 (1 vot)    
    hai sa faci plici! (Joi, 7 iunie 2012, 13:12)

    unnene [utilizator]

    o sa plece cand isi termina mandatul nu acum ca vreti voi si felix.
  • -1 (1 vot)    
    unu (Joi, 7 iunie 2012, 13:52)

    eugen [anonim]

    aici se vede ce presedinte al romanilor avem.i se rupe lui basescu de situatia asta, e pus degeaba acolo, nu ia nici o pozitie
  • -1 (1 vot)    
    . (Joi, 7 iunie 2012, 14:38)

    andraX [anonim]

    Nu imi amintesc ca Basescu sa fi facut jocuri corecte vreodata in toata perioada cat a fost la putere. A fost, este si va ramane un om avar in care din pacate am crezut in el.
  • -1 (1 vot)    
    .... (Joi, 7 iunie 2012, 16:37)

    maria [anonim]

    Sa votam USL-ul, jos cu PDL_ul! Hadeti duminica la vot sa incepem schimbarea!
    • 0 (0 voturi)    
      Si batista... si hidrantul, (Joi, 7 iunie 2012, 23:09)

      turnatoru securist [anonim] i-a raspuns lui maria

      Procurati-va saci de gunoi pentru laptele si mierea ce au inceput sa curga...
  • -1 (1 vot)    
    Comentariu (Joi, 7 iunie 2012, 18:03)

    gabi [anonim]

    Stiti o tara unde pentru 10 elevi romani se desfinteaza o scoala, iar pentru 10 elevi maghiari se creaza posibilitatea de a invata in limba lor materna? Romania! Ungurii nu trebuie sa uite ca s-au nascut in Romania. Daca nu le convine, sa se duca in Ungaria. Cica-s ieftine casele acolo. Aici e Romania si eu nu concep ca intr-o institutie sau magazin sa se vorbeasca numai maghiara. Sau sa inveti din scoala pana in facultate numai in maghiara pe banii statului roman. Noi romanii, pentru minoritatile noastre de ce nu cerem atatea drepturi? Si daca am cere, cate tari ni le-ar indeplinii? Pana si Ceausescu a tinut tara inchegata mai bine, iar PD-ul, pentru voturile maghiarilor, s-a vandut putin cate putin.
  • -1 (1 vot)    
    . (Joi, 7 iunie 2012, 22:13)

    mircea stelescu [anonim]

    Boc a fost o marioneta in mainile tiranului Basescu.Sa speram ca suspendarea sa nu mai intarzie!! Sa se faca voia poporului!