Vasile Blaga: Nu cred ca este oportuna depunerea unei motiuni de cenzura

de L.P.     HotNews.ro
Luni, 28 mai 2012, 13:11 Actualitate | Politic


Coordonatorul campaniei PDL, Vasile Blaga considera ca democrat liberalii "nu trebuie sa contribuie la destabilizarea Romaniei acum". Blaga a declarat, inaintea sedintei conducerii PDL, ca depunerea unei motiuni de cenzura "nu este  oportuna acum". De asemenea, secretarul general al PDL, Ioan Olteanu sustine ca principala preocupare a democrat-liberalilor in acest moment ramane campania electorala si nu depunerea unei motiuni de cenzura.

"De trei saptamani, prin toate actiunile domniei sale, toate declaratiile domnului prim-ministru Victor Ponta destabilizeaza economia Romaniei si aduce grave prejudicii democratiei din tara. (...) Cu toate acestea, PDL nu trebuie sa contribuie la destabilizarea Romaniei acum. O face in fiecare zi domnul Ponta. Nu cred ca este oportuna acum depunerea motiunii de cenzura', a declarat Vasile Blaga, citat de agentia Agerpres.

La randul sau secretarul general al PDL, Ioan Oltean Ioan Oltean a declarat PDL este preocupat de alegeri, de campania electorala". "Aceasta este preocuparea noastra. Mai avem doua saptamani de campanie. Vrem sa obtinem un scor electoral cat mai bun", a explicat Ioan Oltean.

Deputatul PDL Cezar Preda a declarat, duminica, pentru Mediafax, ca invita UDMR si celelalte forte democratice din Parlament la sustinerea motiunii de cenzura pe care PDL intentioneaza sa o depuna impotriva Guvernului. "I-am lasat o luna domnului Ponta si ne-a convins ca nu va face nimic pentru romani. Nu are dreptul la intelegerea opozitiei", a explicat Cezar Preda






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1006 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    Vasile Blaga s-a vandut PSD-ului (Luni, 28 mai 2012, 13:42)

    Alex [anonim]

    Vasile Blaga s-a vandut PSD-ului, probabil are portile deschise in caz ca PDL-ul pica.
    A zis PSD-ul ceva rau de Blaga in ultima vreme ?
    A atacat Blaga PSD-ul ?
    • +5 (5 voturi)    
      nu era evident? (Luni, 28 mai 2012, 14:04)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      cum a reusit USL sa treaca prin parlament asa de repede modificarile la legea electorala? Blaga e presedintele senatului.. Anastase la camera deputatilor.. sunt atatea proiecte de lege care asteapta sa fie dezbatute, dar ei au bagat-o pe asta in fata.
    • +1 (1 vot)    
      Nici vorba (Luni, 28 mai 2012, 18:45)

      catalin [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Buldogul a adulmecat ca-i rost sa-i lase sa-si rupa gitul ! De ce sa le dea ocazia sa stea pe margine sa arunce cu minciuni in"teren" ??Usl-ul,prin clownul lor Ponta ,isi reduc in fiecare zi sansele sa obtina majoritate in Parlament
  • 0 (2 voturi)    
    nu au suficiente semnaturi! (Luni, 28 mai 2012, 13:46)

    george [anonim]

    de aia!
    • +3 (3 voturi)    
      Semnaturile (Luni, 28 mai 2012, 14:50)

      Bleaga [anonim] i-a raspuns lui george

      Normal daca Blaga are aceleasi ambitii cu "CRINII..."
  • +5 (5 voturi)    
    Iuda (Luni, 28 mai 2012, 13:55)

    Vames [anonim]

    Acum stim cine estye IUDA.
    Nu degeaba era iubit de Tariceanu.."Vasile"...
  • +1 (3 voturi)    
    Lasitate (Luni, 28 mai 2012, 14:13)

    Eugenia [anonim]

    Rusine PDL! Incurajati abuzurile noii puteri. Ati mai pierdut 1 vot.
  • +4 (4 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 28 mai 2012, 15:02)

    polonyca [anonim]

  • +4 (4 voturi)    
    da (Luni, 28 mai 2012, 15:05)

    I [utilizator]

    o motiune acum ar fi cea mai mare greseala a PDL-ului. Lasati-i sa se spanzure singuri cu guvernarea pana la alegeri.
    • +1 (1 vot)    
      ...ei (Luni, 28 mai 2012, 15:38)

      Jar [anonim] i-a raspuns lui I

      se spanzura singuri,dar,dupa aceea,noua ce ne mai ramane de facut?
  • +5 (5 voturi)    
    Blaga are dreptate. (Luni, 28 mai 2012, 15:12)

    mircea [anonim]

    USL s-ar bucura de o motiune de cenzura care sa-i scape de guvernare.Sa vazut ca USL nu sunt in stare nici sa continuie proiectele PDL,dar sa mai inceapa altele noi.De cand au preluat guvernarea USL ne tot ametesc cu ce vor face ei prin 2013-2014 daca vor fi la guvernare.Cred ca merita ca USL sa fie lasat la guvernare pana la alegerile din noiembrie(nu mai mult),pentru a se lamuri acei sustinatori ai USL ca USL nu are capacitati intelectuale si morale de a trece Romania prin criza.Din discursurile ministrilor cabinetului Ponta se observa cat sunt de speriati de consecintele guvernarii.Ne tot vorbesc despre hotii si de un viitor imprevizibil.Speranta lor este ,sa reuseasca sa controleze DNA si ANI,pentru a-si satisface pretentiile mafiei politice din USL.
  • +2 (2 voturi)    
    ????????????????? (Luni, 28 mai 2012, 15:25)

    self [utilizator]

    Daca acum nu?//atunci cand?/?Cand om ajunge sa cumparam iar 200 grame de salam la ratie????[feliat desigur]Mai astia tineri, iesiti la vot , ca daca nu o sa patiti ce au patit parintii vostri. Eu atat va zic, salve.