HotNews.ro, principala sursa online de stiri politice pentru bucuresteni - sondaj CURS

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 16 mai 2012, 13:22 Actualitate | Politic


HotNews.ro este principala sursa online de stiri politice pentru locuitorii Bucurestiului, potrivit unui sondaj CURS comandat de Institutul Geopol. In ceea ce priveste televiziunile, Antena 3 conduce in topul preferintelor, Libertatea este principalul ziar care furnizeaza informatie, iar Radio Romania Actualitati este pe primul loc in rindul radiourilor.

Clasamentele pe diferite suporturi media:

Ziare tiparite:

Libertatea (33%)
Jurnalul National, Click si Adevarul, toate cu 11%.
Evenimentul zilei (5%).

TV:
Antena 3 (39%),
Realitatea TV (25%)
Romania TV (10%)
TVR Info (3%)

Online:
HotNews.ro (23%),
Ziare.com (21%)
Ziare.ro (19%).
Adevarul.ro (4%)

Radio:
Radio Romania Actualitati (37%),
Europa FM (8%)
Pro FM (6%)
Realitatea FM (5%)

Studiul CURS, comandat de Institutul Geopol, a fost realizat in perioada 1-8 mai pe un esantion format din 1700 de respondenti din Bucuresti, esantion de tip probabilist. Marja maxima de eroare la nivelul intregului esantion: +/-2.4% la un nivel de incredere de 95%. Mod de intervievare: fata-in-fata la domiciliul respondentilor folosind un chestionar elaborat de CURS in colaborare cu beneficiarul.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















1284 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    39% Antena3 ???!!!??? (Miercuri, 16 mai 2012, 13:38)

    bogdan [anonim]

    Sa mai spuna cineva ca nu ne meritam soarta. 39% Antena3 + 10% Romania TV...
    Daca atita il duce capul pe telespectatorul roman.... asta va primi...
  • +6 (8 voturi)    
    pai e clar (Miercuri, 16 mai 2012, 13:45)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    latrina 3, limbertatea, clic, astea sint sursele de informare ale ''bucurestenilor''. Ce pretentii sa ai de la astia?
  • +1 (3 voturi)    
    A innebunit lupu'(usl)... (Miercuri, 16 mai 2012, 14:29)

    graziela [anonim]

    Acest sondaj este facut cu scopul de a manipula si a dezinforma ca tot suntem in campanie electorala. Probabil ca esantionul de populatie era de sorginte usl. Nu cred in rezultatele reiesite de acest studiu efectuat de CURS.
    Pot trage doar o concluzie : A innebunit lupu' (USL) !
    • -1 (3 voturi)    
      cum e cu sorgintea la romani (Miercuri, 16 mai 2012, 17:53)

      anaerobik [anonim] i-a raspuns lui graziela

      Mata esti "de sorginte" pedele? De unde atita intoleranta?
  • -1 (1 vot)    
    mda (Miercuri, 16 mai 2012, 22:17)

    unguru [anonim]

    Dezastru, Boc si Basescu ne-a dus la sapa de lemn.
    • 0 (4 voturi)    
      dezastru? (Joi, 17 mai 2012, 14:06)

      Liana [anonim] i-a raspuns lui unguru

      Nu Basescu si Boc ne au adus la sapa de lemn ci prostia fara margini.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Miercuri, 16 mai 2012, 22:25)

    gigiduru88 [utilizator]

    libertatea ziar colorat ... stiri tampite ... nu mai zic nimci ...
  • 0 (0 voturi)    
    Pupincuristii (Joi, 17 mai 2012, 0:00)

    alexpopeye [utilizator]

    Libertatea ziar mincinos!!
  • -2 (2 voturi)    
    !?!?!?!? (Joi, 17 mai 2012, 12:22)

    jeje2 [utilizator]

    Nu ne miram de sondaje... Antenele sint in frunte... bravo lor...